Автор Тема: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен  (Прочетена 205395 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #15 -: Януари 12, 2008, 06:28:45 am »
а не ви ли хрумва, че и въпросите и отговорите са писани не точно от един човек, а от група хора, които са ги мислили съзнателно. случайно пиша в същия форум и никога не е имало подобен разговор там (хермеслайбрари). това се появи като съобщение в още три други форума - индигочилдрен, трайбс и форумите на тот. според мен е някакъв вид скам.
Самата дискусия всъщност е от godlikeproductions.com отпреди няколко години, и след това е разпространявана и в други форуми. Не знам тогава какви дискусии е имало там, но определено не е никак изключен и този ваиант (Питащите също да не са случайни, или поне тези, на които е давал отговор).
Иначе един от най-манипулативните моменти според мен е за възможностите на хората. В един момент твърди, че хората имат повече сили, отколкото смятат, а в следващия казва например, че всичкото знание е спускано и реално обикновените хора не могат да измислят нищо, освен как да използват нещата, които друг им осигурява. Така че според мен Админът е прав и до голяма степен целта на въпросния е да обезкуражи хората, но разбира се по доста тънък и не толкова очевиден начин.  ;)
« Последна редакция: Януари 12, 2008, 06:34:09 am от Martin »

Неактивен Miller

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #16 -: Януари 12, 2008, 10:50:47 am »
От думите на това същество може да заключа, че е голям манипулатор. Старае се да принизи човешките способности, да ни действа на самочувствието с кухи фрази. Мното ми напомня ня някакъв гуру, който се старае да има контрол над хората. Ако погледнете думите на Чарлс Мейсън (лидер на подобна секта) ще видите, че има допирни точки.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #17 -: Януари 12, 2008, 11:19:47 am »
Не останах с впечатлението, че принизява хората , дори напротив-казва, че всичко от нас зависи. Хареса ми това, че трябва да се започне от осъзнаването кои сме и на каква планета живеем и тази информация да я търсим директно от Висшия разум, а не чрез гурута, учители и т.н.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #18 -: Януари 12, 2008, 15:22:05 pm »
Мдам... и аз съм по-съгласен с Mirotvorec.  ;) H. , мерси за уточнението. :) Беше ми от полза.
А направи ли ви впечатление, че яде месо? Не, че това го имам като индикатор за "възвишеност" или нещо такова, но предполагам много от хората тук (и не само) го имат като нещо подобно... ?  ???

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #19 -: Януари 12, 2008, 16:17:56 pm »
Мдам... и аз съм по-съгласен с Mirotvorec.  ;) H. , мерси за уточнението. :) Беше ми от полза.
А направи ли ви впечатление, че яде месо? Не, че това го имам като индикатор за "възвишеност" или нещо такова, но предполагам много от хората тук (и не само) го имат като нещо подобно... ?  ???

Мпжеш ли да уточниш за месото ? Какво като някой иднивид яде месо, много хора го правят  :-\

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #20 -: Януари 12, 2008, 16:42:34 pm »
Много хора смятат, че човек не трябва да яде месо или яйца итн итн итн... тоест трябва да бъде вегетарианец, за да достигне до някакво по-високо духовно и ментално развитие. Чувал съм го от много гурута и всякакви такива ;) Не казвам, че не е вярно, но не казвам и че е вярно... Тук (сигурен съм) има хора, които вярват в това за месото, както и обратното. Имаше тема тук някъде за това. Ако можеш разтърси се и прочети, нямам време в момента да пиша.
Става въпрос, че въпросният "Посветен", ако приемем, че е посветен и може би просветен в това, за което говори, то той срива много представи за много неща... и едното от тях е храната и това, че месо не трябва да се яде.
 ;)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #21 -: Януари 12, 2008, 17:19:40 pm »
Всеки трябва да прави това, което ЧУВСТВА, че трябва да прави. Грешка е да не ядеш месо, защото някой ти казва, че еди какво си... Трябва да е твоя вътрешна нужда за да го направиш. Вегетарянството не ви прави светци, а изчиства някои отрови от организма. Само толкова. Ако мислите, че не можете да постигнете някакви духовни измерения, ако не сте вегетарианец, то сте в грешка ;)

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #22 -: Януари 12, 2008, 17:33:42 pm »
Не ми прилича на бот и на мен. На места си противоречеше съзнателно (когато отговаряше на въпроса дали ще има по-мащабни събития, които да променят масово мисленето итн итн)Друг пример е това, което аз споменах за "Аз" и "Ние" (но не съм убеден тук, понеже пак казвам леко се пообърках там)   ;)
Силата, за последната програма и аз съм чувал и знам, че е на КГБ... ако не се лъжа май се използваше и звук и картина.   :-\
много точно попадение, reply, и според мен его+еволюция = илюминат :) :) :) аз също усетих много фино принизяване, най-вече чрез дълбоко заложеното неприемане на съществата като равни (и тези приказки за упрявляващата кръвна линия и стадото, което е управлявано са следствие на това изкривяване). Като излъчване говорителят в темата е доста обран откъм емоции, но си мисля, че са нарочно потискани по време на разговора. каналите на irc в ъндърнет са пълни с негови копия, междудругото. там можете да попаднете на наследниците на авраам и давид, на ехнатон и на нефертити и не говоря за някаква патология, просто за много раздуто его и желание за неповторимост и изява - пример модераторът на #spirit lionclan, ако се заседите и половин час там ще ви бъдат изнесени десет пъти по толкова лекции в още по-страховит тон. спор няма, че този вид хора са добре подготвени да говорят за извънземни, контрол, днк, световно господство, а всъщност са самотници, които не излизат от вкъщи и работят някаква работа по интернет. btw горния пример го препоръчвам като лекарство срещу "уникалността" на "посветения". друг подобен пример е друг образ от форумите one world, излага менталния си спам заедно с някои нормални идеи в доста ufo-форуми, но това е рецептата за добрата лъжа - смесица между истина, която да резонира с читателите, и лъжа, а не 100% недоказуеми приказки
« Последна редакция: Януари 12, 2008, 17:35:11 pm от WhiteRider »

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #23 -: Януари 13, 2008, 00:55:03 am »
H. и аз съм на твоето мнение ;)  споменах го, понеже щеше да ми бъде интересна реакцията на хора, които защитават този принцип ;) нооо никой не се изяви...
WhiteRider прав си и ти за това, което казваш ;)  но пък има я и другата чааст с това, че ако беше някакъв всезнайко итн щеше да бъде доста по-конкретен в изказванията си... някак маааалко по-различен подход има този

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #24 -: Януари 13, 2008, 01:08:15 am »
защо? аз безкрайно много позволявам на хората около мен да бъдат каквото си искат, заслужават го :). казвам какво ми се струва на мен и затова не влизам в подробности, иначе неговият подход е едно към едно с другите всезнайковци, които познавам. не говоря за kicked-in-the-head-all-knowingness, която показват повечето несигурни в себе си енциклопедисти, фанатици или хора, прилепнали към една маловажна за по-голямата част от света идея, а за хора, които са инвестирали години в изграждането на самочувствие, че са манна небесна за този свят и всичко е в краката им и заради това се отдават на леко крайни шеги с него. този посветен тръгва именно от себе си и личността си, а не от нещата, които знае. всъщност и не казва кой знае какво, единственото, което прави е да сее съмнения и да разклаща, правейки го с начина на изказ и отношение, а не със съдържанието на думите си. има си и такава школа на поведение в америка, наричат се toxic, на бг мисля, че беше излязла една или две книги по темата, "токсична магия" и "библия на психопата", от там и от още няколко източника ми е познат подхода, затова не се впускам да обсъждам какво казва, защото това би било грешка в конкретния случай

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #25 -: Януари 13, 2008, 02:00:22 am »
За кое "защо"   :D извинявай... не разбрах... 
Къде по-точно е тази школа  :o ? Това ще е интересно!
Прав си за съдържанието на думите, но все пак смятам, че има нещо по-различно(не казвам по-добро или по-лошо). Незнам... просто усещане.  ;)

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #26 -: Януари 13, 2008, 02:15:46 am »
защо да имам по-различен подход ми беше въпроса и отговорих защо нямам. именно заради усещането, че ми е познат този подход и това, което излъчва човекът и казва, включително въпросите, ми се струва, че е издържано в тази "токсична" посока. ако се водеше нормален разговор с размяна на аргументи, тогава би имало смисъл да се дискутират нещата, ако беше лекция и излагане на поглед към живота, отново щеше да е конструктивно, но това е просто токсично, защото се цели деморализиране като се внушава състояние на безизходица и безцелност, пълно отричане на всякакви възможности за развитие и фокусиране само върху отчаянието (за мен, хора забили поглед само в монотонността на оцеляването предизвикват подобни асоциации). затвърждават се не позиции, а образ в главата, че не си суверен на самия себе си, а си собственост на някакви хора, които дори да съществуват са изгубили всякаква връзка с духа, разклащат се не  разбирания, а желанието да се прави нещо или да се търси някакъв смисъл, токсичният подход набляга на личностите от двете страни на разговора или общуването, не на нещата, които се казват, целта е да се проникне колкото се може по-навътре и да се посеят разяждащи съмнение и неувереност, които по-късно да се реализират във всякакви видове провал. в думите е използван вариант на НЛП, въпросите и отговорите представляват цял разказ, а не сбор от случайни запитвания от чатъри както се твърди. Има отклонения, но после отново се връща, за да пробие още малко системата от убеждения и да внуши това, което цели, че каквото и да се прави няма никакъв смисъл, че каквато и вътрешна потребност от развитие може да ви хрумва да имате, няма къде да избягате. И че защото сте "обикновени" хора, а не "посветени" нямате способността да направите нищо. Аз освен да се изсмея на менталния спам, който човечецът е изсипал там, друго не мога да кажа.
« Последна редакция: Януари 13, 2008, 02:17:52 am от WhiteRider »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #27 -: Януари 13, 2008, 08:54:21 am »
Странно как един текст предизвиква коренно противоположни усещания... А може би не е странно, в края на краищата не сме еднакви  ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен todmil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #28 -: Януари 13, 2008, 10:19:44 am »
Отговорите на Посветен ми напомнят много на философията на ИСКОН.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #29 -: Януари 13, 2008, 17:09:22 pm »
Странно как един текст предизвиква коренно противоположни усещания... А може би не е странно, в края на краищата не сме еднакви  ;)
о и аз съм се чудил, но цаката му е колкото по-висока връзка, толкова по-ясен отговор. ако връзката ти е на нивото на нещото, което "усещаш" няма как да го усетиш реално, защото ще се гмурнеш в изкопираш това, което е заложено около човека/идеята/книгата и тн и ще го приемеш за свое. но отново вярното е това, което работи в дадения момент за теб. много идеи могат да издигнат съзнанието на определена група от хора, докато за други ще бъдат вече изживяни и затова няма да има резонанс. аз не бих се върнал към нещата, с които съм се занимавал преди години, защото вече нямам нужда от тях. в крайна сметка се изисква и много смелост да започнеш да освобождаваш собствените си нагласи, които те тласкат в една или друга посока, защото именно те са задържащи.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
11 Отговора
8975 Прегледи
Последна публикация Март 06, 2006, 21:40:00 pm
от prestor
16 Отговора
11101 Прегледи
Последна публикация Юни 10, 2006, 23:25:56 pm
от prestor
0 Отговора
11984 Прегледи
Последна публикация Януари 11, 2008, 14:57:47 pm
от Admin
0 Отговора
9850 Прегледи
Последна публикация Февруари 03, 2008, 12:59:53 pm
от Eon
18 Отговора
15172 Прегледи
Последна публикация Юни 08, 2008, 22:15:05 pm
от Peacekeeper

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27