Автор Тема: Мормоните - легални илюминати  (Прочетена 9142 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bai_lun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
Мормоните - легални илюминати
« -: Август 07, 2011, 17:35:25 pm »
Мормоните са странна секта.
Основани са в САЩ и там е тяхното седалище.
Основната мормонска секта е в Юта, ръководството им е в Солк Лейк Сити - града на соленото езеро.
Мормоните само формално са християни. Те изповядват илюминатско учение.
Повлияни са от учението на Адам Вайсхаупт основателя на Баварските илюминати.
Вайсхаупт обявявил последователите си и себе си за висши същества.
Мормоните направо се обявяват за богове. На новопокръстените мормони казват:" Ти си бог"
Управлението е заимствано от Вайсхаупт. 12 апостоли съотетсват на 12 архонти на Вайсхаупт. На чело обаче са трима президенти.
Религия:
Вярват че въховния бог и създател на света е Адам. Адам един вид сътворил сам себе си.
Той създал и много божи духове, които като приемат плът стават богове. Приемайки божи дух мормоните са богове.
Мормоните са използвали и названието нефилим, в мормонския вариант нефити. Имали са раситки възгледи, като обяват, че индианците не били бели и руси като американците европейци, защото били грешни и не служели на бога. Расизмът в САЩ си имал цел: Да се вземат земите на индианците.
Мормоните обяват Америка за Обетована земя. Те се смята за новия Израил, Новия Сион и вярват, че ще завладеят света. В по-модерната си версия, вярват че САЩ ще завладее света. Не признават стария Израил, за това учат евреите да приемат вярата им.
Завладяване на света била основната цел на мормоните, обаче не следвали конспиративните методи на класическите илюминати. Планът им бил да завладеят света с религията си като църквата.
Мормоните са силно централизирани. Разчитали и на естествения прираст. Затова проповядвали многоженството. Макар официално да са се отказали от него под натиска на правителстото на САЩ, някои от тях все още го практикуват.
Преди САЩ да ги вземат под контрол сектата била добре въоръжена, което не е необичайно в Дивия Запад.
Сектата е добре организирана.
В миналото били по раннохристиянски образец с обща собственост на сектата. Но по-късно пак под натиска на държават се отказват и се задоволяват с десятър от доходите на членовете,10% данък общ доход. Толкова е и данъкът върху доходите в България за сравнение.
Сектата заимствала доста от масонските ритуали, а ръководителите й са били масони, след като основателя на сектата Джоузеф Смит станал масон.
така освен с илюминатите сектата има връзка и с масоните.

Връзката на сектата с Буш Младши, който е член на "Череп и кости" разкрива нови връзки на сектата с тайните общества. А Рокфелер е най-влиятелната личност в "Череп и Кости".
В правителството на Буш мормоните имаха значително влияние и присъствие.

Цитат
за шеф на информационния отдел на ФБР, който придобива стратегическо значение по време на войната с тероризма, е назначен мормонът Джон Дарвин, бивш директор на сектора по информация в сектата.

Цитат
Илюминатите се крепят на внушаване на мнимо превъзходство на ръководителите над останалите. Най-вече измамата действа над последователите им които служат на "висшите същества".
Първите илюминати аргументирали предимството си с езотериното "знание" или "просветеление", което уж имали. Те се основавали на гностицизма.

На гностицизма се основават и масоните(буквално зидари), които служат на Архитекта на света съотетстващ на Демиурга или дявола на гностиците.

Реформатор на илюминатското движение е Адам Вайсхаупт основал баварските свободни илюмнати.
Измисля тезата, че той и близките му последователи(старейшините на илюминатите) са "висши същества".
При илюминатите се срещат две версии на измамата за "висшите същества"
В едната те се представят като преродени духове на "висши същества".
В другата версия те са потомци на "висши същества". За такива се представят и прословутите кръвни линии на илюминатите.
Иначе тези висши същества се представят като "паднали ангели" и техните потомци "нефилими".
В по-ново време илюминатите обявяват "висшите същества" за извънземни. В ерата на науката историите с дяволите, ангелите  и нефилимите не вървят.
Имат съответни версии за извънземен произход на кръвните линии. В едни версии като извънземни, в други като създадени от извънземни.
Първата кръвна линия се опитва да създаде самият Вайсхаупт - заплодил братовчетка си за да запази "чистотата на висшата кръв". Напрактика се опитва да създаде ендогамна династия като фараонските, но замисълът му за заграбване на властта не успял. За съжаление се намерили много продължители на делото му. Така има различни кръвни линии и "преродени" "висши същества". Някои богаташки династии милиардери са възприели тази тактика за заграбване на властта.

« Последна редакция: Август 07, 2011, 17:49:06 pm от bai_lun »
Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Неактивен dgx

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Мормоните - легални илюминати
« Отговор #1 -: Септември 25, 2011, 19:11:56 pm »
Човече, само това да беше.. Мормоните не носят само религия, те носят забележи "дъ америкън уей". Това сериозно говоря.

Хората които ходят при мормонските зводове - мислят като тях, говорят като тях, държат се като тях - 1:1! Казвам го

защото сестра ми е арестувана от тях. Като се преместих във Варна се оказа че вместо да избягам от мама/тати да градя

собствен живот - се оказа че сестра ми дължи на банки и други хора(познати/приятели/роднини) около 6,000 лева! И това са

само парите, за които знам. Всеки ден се поболявам(не чак толкова драматично де)...как да ги върнем тия пари - сестра ми

има някакво ЛУДО спокойствие, имайки предвид че аз съм спокоен. Не е само тя така и останалите са същите. Сега ще опита

няколко стратегии как мормоните привличат клиенти:

1) Причакване до болници - от къде го знам? От гаджето на сестра ми, преди да я напусне де.. Отиват и буквално чакат,

някой човек който има болен роднина. Защото както знаем, когато роднина е болен сме най-уязвими. Ела ти сега ще ти

помогнем ала бала. И после се почва тактично, ти какво мислиш за бог и после ги вкарват в цикъл ала-бала.

2) Безплатни уроци по английки език. Тежко му и горко. По същата методика като по-горната, но без болниците. Първо

английски манглийск и после пак бог ала бала - който върже върже, който не -> те не губят, защото ги спонсорират. Сестра

ми твърдяла, че видиш ли те сами си спеставяли парите и сами идвали на 'мисия'. ДА БЕ. По едно време сестра ми ходи на

конференция(мале-мале) оргарнизирана от мормонската църква, в Търново мисля че беше.

3) Осигуряване на образование - да и това го има. ПАК няква мормонка от америка, казала на баща си, който пък приятел бил

ректор в някъв университет, разбира се в Юта. Та въпросният ректор пише на сестра ми. Абе как така? Някъв ректор ще пиша

на някаква от някъде си, май бъло България. Дето я знаят къде се намира на картата нали? Друг път.

4) Храна и напояване - почти всяка седмица правят семейни вечери. Това ден в който отиват и почват да се забавляват -

играят тъпи игри, говорят си случки ей такива. Много често сестра ми се прибира вечеряла и не яде с мен. Че на всичкото

от горе, тъй-като сме на минус -6,000 лева(вече сме паднали на около -2-3 хиляди) въпросният старейшини решили ЕЙ ТАКА да

ни купят една торба с храна от мола. И най-трагичното е че, в този момент нямахме пари за храна. Смях, тратегия, не

знам..

5) Деца от домове за сираци - докато работих в макдоналдс, имаше 3-4 деца(3 момчета,1 момиче) от дома за сираци. И трите

момчета бяха по църкви, заради абсолютно непосилното нещо да си самотен... един колега ми цитира:

"Гледам го аз Й. си върви сам по центъра и чете вестник, на рожденният си ден - момчето няма с кой да го празнува..."

Хитри методи за зомбификация:

Преписване на 'свети' текстове. Ако знаете как работи ума, то тогава знаете че с практика, даден процес(мускули, зад. по

математика, тн) се запечатват в под-съзнанието и стават навик. Същото е и тук. Те трябва всеки ден да четат библията и да

преписват редове. Молитвите не изоставят. Сутрин, обед, вечер и винаги преди ядене. Аз й казвам: виж сега, това с

молитвата го остави, не го правите като хората(осветяване на храната). Вярно е че това е възможно поради факта, че голяма

част от храната е вода,а а водата има памет и тн(има доста филми по темата) - йок, не взима. Казвам и - седни медитирай,

сама намери отговори, ти си самият бог за който ти говорят, ти сама твориш.. нищо.

Надявам се да разбирате как работи, най-малкото като технология за манипулация. Това не е краят разбира се... има още

много.

Неактивен JerryNP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Re:Мормоните - легални илюминати
« Отговор #2 -: Септември 26, 2011, 22:32:47 pm »
Супер нагли и гадни типове са. В Стара Загора понамаляха, даже вече не се виждат, но преди постоянно щъкаха напред назад. Още като те видят и започват със заучени фрази да те зарибяват. Изглежда всички са минали някво си тяхно сериозно обучение за това точно как да се държат с хората, които привличат.

Видяха ни преди време да играем на карти на една беседка пред един блок. Дойдоха и веднага почнаха да се намесват "Ооо, играете карти, и ние много обичаме да играем карти, играем ги в нашата църква на еди-коя-си улица еди-кой-си етаж, еди кой си апартамент. Ако искате елате да поиграем някой път." Едното момче от компанията си падаше малко нърд тогава и като по учебник лаптна стръвта. Вика, "Ооо, още утре ще дойда да се запозная с вас и да играем карти". Ама точно както малкото дете се качва в колата при непознатия, подал шоколадче. Такива организации трябва да се забранят със закон и да бъдат търсени от полицията.

Неактивен TheTruth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Мормоните - легални илюминати
« Отговор #3 -: Декември 27, 2014, 21:51:28 pm »
Мормоните са поредната секта с промити мозъци и липса на рационалност, нямат нищо общо с Илюминати. Лошото е, че привличат млади хора, които лесно се подвеждат... :(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27