Автор Тема: Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества  (Прочетена 588427 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1110 -: Декември 14, 2011, 18:51:35 pm »
Някой знае ли защо опашката на това влечуго е раздвоена и едата част е подвита нагоре като притиска челюстта?

FIRENZE. Museo Bardini
Soli Deo Gloria!

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1111 -: Декември 20, 2011, 07:15:10 am »
Темата е чудесна и съдържа обемна информация. Дано не съм пропуснал да видя това, което искам да ви предложа:



<a href="http://www.youtube.com/v/uIYlLDrfc3Q?version=3amp;hl=bg_BG" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/uIYlLDrfc3Q?version=3amp;hl=bg_BG</a> <a href="http://www.youtube.com/v/eCLZ3XFH2fw?version=3&amp;amp;hl=bg_BG" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/eCLZ3XFH2fw?version=3&amp;amp;hl=bg_BG</a>
« Последна редакция: Декември 20, 2011, 07:17:23 am от Hacko »

Неактивен divoom12

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1112 -: Декември 20, 2011, 16:03:31 pm »
Искам само да кажа за поста на Hacko, че наистина има много съвпадения, но не мисля че има нещо повече. Мисля че хората от сорта на депутати, военни и всякакви подобни използват това като поздрав, защото и дядо ми доста често като се види с някой стар познат прави така, а и понякога когато маха за чао също го прави. Не е от старост - да не може да си изпъне пръстите, защото е доста жизнен за възратта си. Мисля че е просто поздрав.

                                 
There is no escaping, there's no place to hide.

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1113 -: Декември 20, 2011, 18:35:42 pm »
Мене ме интересува въпроса за "метълския" поздрав, понеже още преди доста време го срещнах даден като мудра за енергийна защита, тия от снимката някои от тях го правят според мудрата, други като Х. Клинтън не.
Дали това наистина е мудра, или дезинформация, наскоро четох едно изказване на Гага, че я е страх от тая истерия около нея, това масово се използва от музиканти. Както знаем я използват и сатанисти, обаче както не всички предполагаме, относно енергийните символи някои хора не правят разлика, за тях е важен символа и те вярват че той има сила, не се разглежда като добър или лош а какво прави. Относно мудрите това не е само символ, това е ясно че тая комбинация от пръсти се явава като контакт на организма.
Все пак каква е наистина тази мудра, истинска ли е, откъде идва и защо е любима за сатанистите и черните магове. Поради това, че прилича на два рога, се отъждествява с дявола, което най-вероятно е произлязло от древни ритуали с коза, предполагам че покрай това и църковните догми тоя символ е възприет като символ на злото. Но той е посочен, както казах като мудра за енергийна защита, на мене ми е трудно да го възприема заради всичко това което написах по-горе,натоварен е смного негативни асоциации, както свастиката но може би наистина действа, и все пак откъде идва.

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общест
« Отговор #1114 -: Декември 23, 2011, 13:32:20 pm »
Не знам дали си фен на Black Sabbath, Rainbow или Dio но великия Ronnie James Dio, човека който е въвел този знак в света на рок и метъл музиката, казва че този знак го видял от баба си, която е италианка. Той казва че този знак служи за защита против уроки, за защитита от лошите сили. В различните култури има различно значение, например, в Испания, този знак означава изневяра, че някой ти слага рога, но това няма нищо свързано с окултното. Много хора смятат този символ за нещо зло но значнието му може да е точно това, защита против лошите сили. Както ти каза, много хора виждат свастиката като негативен символ когато тя е символ на Слънцето, и е използвана в много различни култури.
« Последна редакция: Декември 23, 2011, 21:32:31 pm от Mirotvorec »
" Trust no one."

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общест
« Отговор #1115 -: Декември 23, 2011, 18:22:06 pm »
Не съм им фен, за мен са едни от най-големите промивки, и далеч не само метъл групите, но там са най-противните сякаш, до преди появата на Гага  :nea:
Важното е и това ме интересуваше, откъде от древността идва тоя символ, как е стигнал до бабата на Дио.. Пък то пишело във вики :) но това едва ли е сериозно изследване.
P.p. Много интересно какво казва наистина Дио - "Това е за защита от Злото Око или за проводник на Злото Око, зависимост от начинът по който го правиш" ???
Но къде са му корените? За до го има в мудрите, сигурно е много древно, в тая статия се споменава само за използване в Испания, Италия и някои Латински страни.
« Последна редакция: Декември 23, 2011, 21:32:51 pm от Mirotvorec »

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1116 -: Декември 23, 2011, 19:16:14 pm »
Това, че този знак е ползван от различни общества в миналото, не пречи да се ползва като символ на съпричастност или кой знае какво от разни тайни общности и групировки, точно както пречупения кръст от Хитлер.
« Последна редакция: Декември 23, 2011, 19:20:27 pm от bojinkata »

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общест
« Отговор #1117 -: Декември 23, 2011, 19:20:04 pm »
Никой не е казал противното. Просто правим връзката, откъде идва, какво означава. Когато Хитлер е решил да използва свастиката като, така да се каже, герб на Третия Райх, тя не е изгубила първоначалния си смисъл, който е, както вече казах, знак на Слънецето.
« Последна редакция: Декември 23, 2011, 21:33:38 pm от Mirotvorec »
" Trust no one."

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1118 -: Декември 23, 2011, 19:26:49 pm »
Edge of Sanity, изобщо нямам предвид твоя пост. По-горе колега се опитва да ги оправдае с някакви измислени доводи, като удобство, схващане на пръстите и т.н. Напълно те разбирам за това че търсиш корените и искаш да навлезеш в същността на нещата и ти пожелавам успех в начинанието. :hi:

Неактивен shahriyar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1119 -: Декември 23, 2011, 19:37:46 pm »


Не знам дали си фен на Black Sabbath, Rainbow или Dio но великия Ronnie James Dio, човека който е въвел този знак в света на рок и метъл музиката, казва че този знак го видял от баба си, която е италианка.

Привет!

Аз самият също дълго време живях в тази заблуда, но позволи ми да те опровергая:


Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1120 -: Декември 23, 2011, 21:33:22 pm »
От снимката не става ясно точно знакът който прави Джон Ленън. Вероятно е Апана мудра. Има малка разлика със знакът, който правят обикновено метъл и рок групите, а и не само те, но честно казано не считам, че тази разлика е съществена. Пол Маккартни прави Джнана мудра. И за двете мудри (джнана и апана) има достатъчно инфо в нета.

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1121 -: Декември 23, 2011, 21:36:42 pm »


Не знам дали си фен на Black Sabbath, Rainbow или Dio но великия Ronnie James Dio, човека който е въвел този знак в света на рок и метъл музиката, казва че този знак го видял от баба си, която е италианка.

Привет!

Аз самият също дълго време живях в тази заблуда, но позволи ми да те опровергая:


Предполагам че тази снимка е правена по времето когато Beatles са ходили в Индия, най-вероятно знака е от там. Действително, много хора преди великия Дио са използвали знака, но той го е популяризирал. Преди да се присъедини към Sabbath, Рони е показвал знака на концертите на Rainbow, и от тогава е започнал да се използва в голяма степен. Все пак, това няма голямо значение, най-вероятно всичките личности които използват знака в снимката горе имат предвид друг смисъл, но може и да не е така.

Дразни ме факта че хората мислят рок и метъл изпълнителите за зли хора само защото използват този знак или например имат текстове свързани с Сатаната, в крайна сметка, те, както и ние, повечето от тяхните фенове, имаме интерес към окултизма но това не значи нищо. Това е изкуството все пак. Не че има някъкво особенно значение това което казвам но хората които говорят лошо без да знят нито разбират нито ще разберат.

Всичките тези знаци имат безброй интерпретации.
« Последна редакция: Декември 24, 2011, 08:19:38 am от ₪ Eon ₪ »
" Trust no one."

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1122 -: Декември 23, 2011, 22:17:37 pm »
Всъщност значи, защото когато беше в силата си метъла, или поне по-известните масово са използвали всевъзможни демонични характеристики и символики. Черни меси, черепи и кости, адски пламъци и мн. други неща които са достигнали до много хора.
Извратени, подтикващи към насилие и самоубийство, агонистични тектове и крясъци.
Аз също съм слушал доста песни, най-вече балади, и повечето са точно такива. "Fear of the dark", " A tout le mond" , "Notting else matter" - дори най-известните с прочувствена музика балади са такива. А крясъците на Дани Филт и други подобни...

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общест
« Отговор #1123 -: Декември 23, 2011, 22:31:16 pm »
Не че това което обсъждаме има кой знае какво значение но, да донякъде си прав, но тези групи, както ти каза Cradle of Filth, мислиш ли че има нещо с общо с Сатанизма ? Дани Филт е пълен продажник, повечето от тези групи използват знаците с цел шокиране на слушателя, от което той изкарва доста пари. Това е напълно повърхностно, не изповядва дълбока идеология, само така си мисли, или поне кара феновете му така да си мислят. Определено, има такива групи, но това че музиката е екстремна, не означава че има лошо съобщение в нея, или че защото определена група има определена екстремна визия не означава че са някакви извратеняци. Точно групи като Cradle of Filth придават лош имидж на есктремната музика.
« Последна редакция: Декември 24, 2011, 07:25:31 am от Mirotvorec »
" Trust no one."

Неактивен rorchach

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1124 -: Декември 24, 2011, 21:59:43 pm »
Направени са в Роженския манастир





 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27