Автор Тема: Сатанисти  (Прочетена 43763 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Сатанисти
« Отговор #30 -: Юни 14, 2008, 03:23:38 am »
....
Много хубав анализ! :-*


В един форум четох, как един немски изследовател на сатанизма веднъж чел лекция в едно училище и накрая, като попитал, има ли сред присъстващите такива, които са участвали в сатанински ритуали, за негово голямо изумление няколко ученика от последните чинове отговорили утвърдително, а на външен вид изглеждали съвсем невзрачно, от онези "захлупените", тип "аз съм късоглед и пея в хора" :D

Мисълта ми беше, че голяма част от т. нар. "сатанисти" вероятно наистина са позьори и само се обличат предизвикателно, за да изглеждат "яко", а други са оплетени в мрежите на сатанизма.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Bell

  • Гост
Re:Сатанисти
« Отговор #31 -: Юни 14, 2008, 16:41:03 pm »
Aviana, исках да се доизкажа относно случаите, които расказах, но нямах време да довърша предния си пост. Значи потресаващото в случая е патологията на второто момче. Той е избрал да е сатанист, предполагам, защото е имал нужда от някакво верою, което да се доближава по атмосфера до наклонностите му, за да чувства някакъв смисъл и да има някаква посока.
Другото момче не беше от патологичните случаи, там предполагам е ставало дума за подхранване на доста низки пориви като за начало, но при всички положения за мен такъв тип наклонности са свързани с акумулирана агресия и неосъзнатост.
А тези дето са що годе обикновени хора с нормални наклонности, но ги влече романтиката на мрачното, те се пишат сетиянци защото все пак трябва да оправдаят пред себе си по някакъв начин патологичната идея наречена Сатанизъм. А други пък са егоисти и атеисти, които избират „вероюто” поради модата на течението им или музиката и тн.

---------------

Аз казах същото, че го правят водени от желанието за противопоставяне на социума. Случаят с обикновените и „смотани” момченца, които са праивли ритуали с животни, ами нали се сещате, че това може да ескалира до ритуали с хора и човешки жертвоприношения. Тук ясно личи заболяване на душата и психиката. Именно това наричам патология. Не казвам, че всеки, който е тръгнал по този път не може да се осъзнае на време, но именно от това зависи до къде ще стигне.

Относно децата, не мисля, че нещата стоят точно така. Децата първо са различни, а като второ повечето се поддават на агресивни наклонности защото са неосъзнати и при тях играят роля природни инстинкти и предразположения от типа на желанието за власт над по-слабите, но това е друга тема. Разбира се, че има хора, които са изживяли тежко детство и това оставя патологичен отпечатък в някои от тях, който по-късно се проявява като садизъм. Случаите са много и причините различни, но пак повтарям, че като цяло религиозния „сатанист” е неосъзнат човек, който робува на една заблуда, а човекът, който се крие под това „религиозно” и идейно течение и звание, за да оправдава себе си, е просто садист или атеист. Но, все пак не е толкова лесно да се обобщава, тъй като всеки си е индивидуален. Има много млади хора, а и не само, които се поддават на внушения и промивки също така, за това сектите просперират (не само сатанинските)... Тъй че, единственото ми генерално заключение е – ниска осъзнатост, което е доста мъчно.  ::)

-------------

Iris, тези за които говориш ти, тях доста символично ги наричаш сатанисти, но те са окултисти с доста ниски влечения!

Напоследък много мисля над разликата между окултисти и езотерици и мисля, че има такава и то не малка. Смятам, че окултистите, които описваш, са противопоставени по начало на езотериците, а това ясно може да се види в личните цели. За това, такива звания като "сатанист" и тн за такива хора, според мен, имат някакъв фолклорен характер и заблуждават относно реалния аспект на дейността, същността и посоката на тази група хора...
« Последна редакция: Юни 14, 2008, 16:53:44 pm от Bell »

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re:Сатанисти
« Отговор #32 -: Юни 14, 2008, 20:18:10 pm »
bell

Теорията за тежкото детство беше само един пример, както казах мога да ги анализирам много. Съгласна съм с мнението ти и бих казала, че е много по-точно от моето. По принцип агресивноста е несъзнателна самозащита. Сатанистите наистина не са осъзнати, но например твоят приятел трябваше да се сблъска с гадната страна на сатанизна и да се осъзнае. Както казах, ако няма грешки няма от какво да се учим(не искам да съм разбрана грешно, съчувствам на приятеля ти). А чувства за значимост, доказване,власт и тнт са присъщи човешки качества, дори и да ги крие човек тях ги има и всеки един добър манипулатор(даже всеки човек)го знае и изполва предимно тези качества, като кара човека да се чуваства значим, да го разбира и един момен си замъглен(как ще върша лоши неща, как човека, който ме разбира и знае как да говори с мен като на човек ще ме е тласнал към лошо)вярата в хората е най-слабото място(и никой до последно не вярва, че нямат приятел, а враг) и далеч не само младите хора са застрашени, въпреки, че младите са лесната плячка.

И другото, че хората, които имат изявени качества с чувство за лична значимост и са несигурни в себе си се влекът  по принцип от сатанизма понеже те са под и искат да бъдат над, а сатанизма едва ли не ще ти разкрие всички тайни знания и ще ти  даде невероятна сила(това съм го чувала даже за силата)
Та това е моето скромно мнение не съм убедена, че нещата стоят точно така, но мисля ги има и тези случаи.
« Последна редакция: Юни 15, 2008, 14:06:32 pm от Mirotvorec »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Сатанисти
« Отговор #33 -: Юни 14, 2008, 22:23:24 pm »
а сатанизма едва ли не ще ти разкрие всички тайни знания и ще ти  даде невероятна сила

Имам един интересен материал,но все се чудех, в коя тема да го пусна.Чудех се, защото е християнски насочен, но който търси Истината искрено, ще намери своето зрънце. Има няколко момента в текста, на които исках да обърна внимание в отделни секции на форума, но вече не знам, дали е удачно.
Може би по- късно...

Сега го пускам, заради горния цитат. Очевидно може да се получи невероятна сила, но се заплаща скъпо:

http://www.vasilpetrov.org/pdf/magiosnichestvoto.pdf
« Последна редакция: Юни 15, 2008, 14:07:24 pm от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Bell

  • Гост
Re:Сатанисти
« Отговор #34 -: Юни 14, 2008, 22:47:49 pm »
И другото,че хората [....] се влекът  по принцип от сатанизма понеже те са под и искат да бъдат над,а сатанизма едва ли не ще ти разкрие всички тайни знания и ще ти  даде невероятна сила
Именно...поредната програма!  :-X

А може ли да ми обясните какво беше това "докосването на луцифер" или нещо от сорта, което мернах няколко пъти в по-горните постове?  :-\
« Последна редакция: Юни 14, 2008, 22:49:08 pm от Bell »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Сатанисти
« Отговор #35 -: Юни 14, 2008, 23:02:11 pm »
Ето някои избрани цитати от горния текст:

Цитат
Аз започнах да влизам в духовния свят и за това с лекота можех да
преминавам в всяка точка на земното кълбо, съгласно книгите които аз
изучавах духовните същества живеят в космоса. Аз помислих, че те
биха могли да увеличат твоята сила и затова реших да вляза в контакт с
тях. Аз излязах от своя дом, произнесъх някакви заклинания, извиках
дивия вятър, които ме занесе в космоса. Аз се оказах в пространство
навсякъде окръжен от духовни същества. Те се заинтересоваха за това
което аз желаех да получа от тях. В ответ аз отговорих, че бих желал да
обладавам още по - голма сила .на земята. Аз се върнах след около две
седмици надарен с могъща сила надарен от срещата с тези същества.
Както отбелязах и по - рано аз не можех да контролирам себе си
независимо от това, че обладавах огромна сила, аз исках да имам още
по - голяма такава. Аз реших да изпробвам това, което прочетох в
книгите по окултизъм и се озовах в подземния свят. Веднж отиваики в
гората и произнасяики определени заклинания аз се оказах под земята.
Демоните бързо ми построиха стълба по която аз се спусках все по -
ниско и по - ниско. Около мен беше непрогледан тъмнина .такава
каквато е била в Египет по времето на фараона които задържаше
израелския народ.
Под земята аз видях много неща, който трудно се подават на описание
видях заковани, с вериги хора, които снабдяваха с пари своите
господари. Аз видях няколко члена на обществото, които доидоха за да
пренесът жертва и да се върнат в света, получаваики дарове от
различни духове, контролиращи това място. Аз видях някои лидери на
църкви, идваики за това да получат силата да говорът слово което не
подлежи на обсъждане.
Под земята аз също прекарах две седмици, след което се върнах на
земята. Външно аз бях един млад и достатъчно безобиден човек, но
никои не знаеше колко всъщност бях опасен.


 
Цитат
По някога ние се разхождахме по плажа и излизахме в града. През
цялото това време аз не знаех неиното име. По този повод реших
повече да не се безпокоя тъи като нашите отношения не биваше да
отиват по далече от обикновено запознанство освен това аз получих
много ясна инструкция – да не се докосвам до никаква жена.
Неочаквано тя престана да идва при мен през деня, а вечер. Веднъж по
време на поредното си посещение тя каза – сега е твои ред да ме
навестиш. Ние прекарахме заедно до осем часа сутринта, след което тя
ми каза, че е време да си ходя. Ние седнахме в автобуса и тя помоли
щофьора да спре около плажа след това ние излязихме от автобуса и аз
я попитах – Къде отиваме? Не се вълнуваи - каза тя - отиваме в моя
дом. Ние преминахме зад един храст. Девоиката взе нещо, което
наподобява лента и ме свърза с себе си. Мигновено някаква сила излезе
от нея и ме блъсна в морето. Ние започнахме да се плъзгаме по
повърхноста на водата, по направление към океана, Всичко това се
случваше в моята физическа форма
. Ние се гмурнахме дълбоко под
водата и за свое удивление аз видях огромен град с множество много
заети хора.


Цитат
Девоиката ми подари сила да се превръщам във всякакъв вид морско
животно, като например: змия, крокодил и т.н. след което тя исчезна, а
ние останахме в морето, в света аз можех да се превръщам в каквото и
да е животно .

Цитат
Нина се появи при мен по поръчка на краибрежната кралица. Ние се
отправихме натам където се изясни че аз трябва да имам среща с
луцифер - самия сатана. На тази среща тои ми даде следното указание:
да се боря с вярващите а не е с невярващите, тъи като невярващите са
вече в неговата власт. Когато тои произнесе това аз попитах –
„Защо”.Луцифер ми обясни, че Бог го е изгонил от „онова място” (по
времето на цялата беседа тои така и не прознесе словото „небеса”,
вместо това звучеше думата - „това място” по причина на неговата
гордости, че той не искаше нито един християнин да попадне „там”,т.е.
на небето.
Тои също ми каза, че ние не трябва да се борим с лицемерите,”Те са
такива както съм и аз” – каза тои. Продължаваики своята реч, той ми
обясни, че ние сме длъжни да се борим само с истинските християни,
тъй като неговото (на дявола) време е кратко, следователно ние трябва
да се борим както никога по – рано. Ние сме длъжни да се борим така
щото нито един християнин да не попадне в това място.
Някои от нас каза - „Ние сме чули, че Бог е испратил Някого, за да
могат хората отново да се приближът към Него Сатана попита:Кои е
той? Последва отговор: ”Това е Исус”. За наше голямо удивление,
луцифер падна от това място на което седеше. Тои започна да вика
когато това име беше изговорено, и ни заповяда никога занапред да не
произнасяме това име .Това е истина, че пред Името на Исус ще се
поклони всяко коляно. (Фил.2:10) включително самия сатана.


Цитат
Това беше моята първа среща с сатана. Имах още няколко други
срещи. Преди моето излизане краибрежната кралица, явяваики се в
различни форми извърши с мен следното:в костите на мите крака тя
постави човешка пепел, в един от моите палци постави камак, и още
нещо в моята дясна ръка. Всяко от тези вещи имаше своето
предназначение. Камъка в палеца беше за това за да знам мислите на
всеки човек които е настроен против мен, камъка намиращ се в моята
дясна ръка, трябваше да ми осигурява сила да унищожавам хора, А
това което се намираше в краката ми трябваше да ме направи още по
жесток и опасен, а също да мога с лекота да се превръщам в:жена,
птица, звяр и т.н.
.....

и още и още..
Призлява ми, само като ги копирам тези гадости..

« Последна редакция: Юни 14, 2008, 23:19:08 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Bell

  • Гост
Re:Сатанисти
« Отговор #36 -: Юни 15, 2008, 00:10:38 am »
Magnolia, извинявай, обаче от де я намери тая простотия? Зачетох се, но просто се отегчих безкрайно и не довърших. Всичко това ми прилича на много зле скроен ПР на християнството, написан от някой умопомрачен шизофреник!  :o

« Последна редакция: Юни 15, 2008, 00:14:05 am от Bell »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Сатанисти
« Отговор #37 -: Юни 15, 2008, 00:50:57 am »
Magnolia, извинявай, обаче от де я намери тая простотия? Зачетох се, но просто се отегчих безкрайно и не довърших. Всичко това ми прилича на много зле скроен ПР на християнството, написан от някой умопомрачен шизофреник!  :o

Има доста простотии, обаче като гледам,къде е роден авторът, не мога да махна просто с ръка. ;)

Аз обикновено, за да отсъдя окончателно за нещо, го прочитам цялото.

Ставаше дума за това, дали сатаната може да ти даде голяма сила. Може, ама ще ти "откъсне главата" заради това.

Неслучайно пуснах точно тези цитати. Знам, че звучат смешно за някои, но нещо може да се вземе от тях.

За страха на сатана от името Исус казах ли? И в други теми е ставало дума за това, как всичко се спотаява при споменаване на името му..


Реших точно днес да го пусна, защото в друг форум четох, как се превъзнасят български младежи по викане на духове, демони и т.н. И за последствията пишеше. :( И за свободната продажба на книги на български език по тази тематика..

« Последна редакция: Юни 15, 2008, 00:52:19 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re:Сатанисти
« Отговор #38 -: Юни 15, 2008, 01:15:11 am »
bell

"докосването на луцифер"до колкото знам се смята за една от най-силните и опасни магии.Води човек до лудост-въздействието на тази магия прави така,че да изкара от човека цялата му злоба,всички негативни качества и лошото е именно това,че тези качества и агресията не вредят толкова на другите,а се обръща с/у теб самият.Влиянието е такова,че придизвиква теб самият,твоите страхове,твоят ад и се бориш със своите демони изкарва всичко което не искаш да бъдеш наяве и това вреди 90% на теб самият.(лошо е,че като става нещо с теб не питаш толкова"-какво става"от колкото ако си агресивен към другите)

А за разбирането,че ти е направена тази магия и нейното разваляне.

Ми разбрах,че не е било възможно да се разбере,че ти е направена магия и само много осъзнат човек може да зацепи,че нещо не е наред(btw когато питах за осъзнаването и развалянето мислих,че ми е направена тази магия защото симптомите ми бяха подобни,но се оказа,че не е магия така,че не искам никой да прибързва със заключения,а все пак на всеки човек му се случват такива неща и не искам мой пост да даде повод на някой да си мисли,че му е направена магия особенно в тези суеверни времена и аз мразя магии,ритуали и врачки  :))

Развалянето е след осъзнаването посредством силата на мисълта и именно за това е толкова опасна и силна,че не се осъзнава толкова лесно,като външни симптоми и трябва да се бориш с тази магия не с интелектуални патерици спомагащи мисълта,а със собствената си мисъл и признаваш,не признаваш внушения този път няма внушение сам си и ще трябва да развиеш контрол над съзнанието си.

ВАЖНО
не съм убедена в осъзнаването и развалянето понеже,когато съм търсила информация не съм намирала нищо друго освен самият ритуал,но не и въздействия и разваляне и това,което казах е това,което са ми казвали"разбирачи",а дали е така или те вярват,че е така е друг въпрос.Може и да стоя твърдо зад всяка една моя дума,но сега казвам думи,които не са мои и е единствената информация,която мога да дам на bell или на всеки,който иска да разбере"що е това докосването на луцифер"
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Bell

  • Гост
Re:Сатанисти
« Отговор #39 -: Юни 15, 2008, 02:23:03 am »
Magnolia, мисля, че разбрах какво искаш да кажеш и какво ти е станало интересно в статията. Прочетох достатъчно, че да ми стане ясно накъде отива статията, проверих и финала, за да съм сигурна.

За мен лично няма Сатана, като някакъв индивид, с който да беседваш и да ти даде силите и тн. Сатаната е "митологичен" образ...параван.

В самия разказ аз лично смятам човека за напълно изкукал.

Познавам хора, които са били под въздействието на някой, който им е пускал знания (много, от които доста дезинформиращи), но същевременно ги е умопомрачавал, за да използва вътрешната им сила и енергия за свои цели.
Дори техните разкази за фантасмагоричните им видения, породени от въздействието, пак не звучат толкова умопомрачаващо, като този, който цитираш, но тенденцията е същата - силно си вярват.
Много е страшно тва нещо!

По принцип повечето секти с психо въздействие процедират по този начин и от техните адепти можеш да чуеш най-откачените неща.

Проблемът тук е, че ние се интересуваме от тематиката и понеже някой откачалник споменава тук там-е някои неща, които могат да съответстват с инфото, с което рапзолагаме, и вече почваме да се чудим абе истина ли е или не въпросната откачена история! Обаче все пак човек по тая логика може да вярва на всичко и всички... Аз съм си Тома Неверни и да ти кажа това, поне за мен, е по-добрата стратегия, защото в противен случай сам отключваш съзнанието за подмолни внушения!

Това, че човек разполага с дадени знания не означава, че не може да се побърка, даже напротив. Доста екстрасенси, до колкото ми е известно, са откачали тотално. Сензитивни хора се подлагат постоянно на манипулация, влияние и груба намеса в психиката им. То тва Золотов и Висарион и тн., сектите, въобщее... За мен това, че в дадения текст са споменати неща, които могат да се асоциират с нещо реалистично, не означава че човека изобщо знае за какво говори и разполага с акъла си.

Просто мисля, че човек трябва добре да отсява инфото, което допуска, в противен случай сам се излага на опасност от внушения, манипулация, програмиране и психози.

---------

Aviana, всичко е енергия. Селските магии на врачките, или по-сериозните окултистки методики могат да ти повлияят, но всичко зависи от енергийното ти ниво и нивото на осъзнатост, познанията и тн. Тъй, че тва, че наричат негативното влияние (енергийната атака) макар и силно да е "докосване на луцифър" е просто една мистификация, по мое мнение.
« Последна редакция: Юни 15, 2008, 02:41:23 am от Bell »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Сатанисти
« Отговор #40 -: Юни 15, 2008, 02:39:05 am »
Bell , значи и обсебването от демони също е глупост..И съседната тема за екзорсизма е излишна всъщност. А Анелиз Мишел е симулирала.
« Последна редакция: Юни 15, 2008, 02:41:49 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Bell

  • Гост
Re:Сатанисти
« Отговор #41 -: Юни 15, 2008, 02:54:22 am »
Не, не казвам, че не съществуват някакви същества. Не мога да кажа, че знам какво точно представляват "демоните", но не мисля, че нещата са така буквално както ги представя традиционния фолклор или религията. Искам да кажа, че това за сатаната са някакви приказки, с които се обяснява на простите хора кое е добро и кое зло и въобще се натрапва идеята за полярността и "морала". Това си е поредната програма!

Традиционната визия за тези неща, според мен, е абсолютно символична!
« Последна редакция: Юни 15, 2008, 02:55:36 am от Bell »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Сатанисти
« Отговор #42 -: Юни 15, 2008, 10:04:43 am »
"Демоните" са или умрели хора, или останки на умрели хора, или безсъзнателни природни сили (елементали). Повечето окултни умения (сидхи) са в резултат от контрола и взаимодействието с последните. Това желание, което беше описано в един по-горен пост за непрестанно увеличаване на окултните умения е съвсем реално. Увеличаването на окултните сили е нужно за да се избегне обратния удар на Природата (в крайна сметка това неминуемо се случва). Останките от умрели хора (някъде се наричат астрални черупки, ларви и др.), също са несъзнателни, въпреки че пазят част от спомените, низшите желания и моделите на поведение на умрялата личност и създават илюзията за наличие на съзнание. Тези останки могат да се използват като тела от черните магьосници, след смъртта  им.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Сатанисти
« Отговор #43 -: Юни 15, 2008, 12:03:56 pm »
Такаам...Повечето сатанисти,които познавам не са някакви зли пичове,дето мразят всичко и всички и правят черни сделки със сатаната, а са доста интелигентни и духовно отворени хора, които просто имат непоносимост към простотиите на организираната релгия. А сатанизмът като дяволопоклонничество не е нищо друго освен още една форма на християнството, и Луцифер няма абсолютно никаква причина да се бои от Иисус, щото все пак са комбина...иначе религията не би могла да съществува както поповете я искат....

Така наречените демони НЕ са дупи на умрели хора,а са природни сили...които са всичко друго но не и безсъзнателни. Така наречените окултни сили, когато не са нещо,което си е напълно нормално за човек, са дадени от природата,и се използват съвместно с нея,така че най-много ако правиш простотии самата природа да си ги вземе обратно и да те лиши от тях.

А в почти сички случаи "обсебването" е или психологическо заболяване или форма на психоза и самовнушение...особено последния случай е много популярен сред разните протестантски църквички

В много от случаите коато някой пуска знание отгоре,всъщност хората сами си пускат знание от дебрите на собственото си съзнание...

Магнолия това което си пуснала като цитат....автора има много голяма фантазия...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Bell

  • Гост
Re:Сатанисти
« Отговор #44 -: Юни 15, 2008, 15:00:23 pm »
Е, значи няма едно мнение по въпроса за демоните... Ето на какво искам да обърна внимание. Каквото и да са демоните, това си е едно наименование, което носи със себе си по асоциативен път фолклорни измислици, съответно като някой каже демон и вече аууу това е нещо много сериозно. А зад силите, които въздействат или взаимодействат на и с човека може да се крие съвсем друго обяснение, но понеже някой им е лепнал етикет и вече тълкуванието отива в друга посока. Същото като със "сатана". Това искам да кажа, че аз отхвърлям.

Гил-Галад, ами казваш духовни и интелигентни хора,само че ето какво мен ме подразва. Ами като е духовен и развит и незнам си какъв "сатаниста" то как става така, че отхвърля една система (христовото учение), за да се вкара в друга (сатанизма). За какво му е да се обвързва въобще с някакъв религиозен модул и да си слага етикет "сатанист"? Ето тук, според мен, си проличава неосъзнатостта и човек може да има много знания, като читанка, да имитира добре развитост и духовност, но може би нивото е доста назад...

Цитат
духовно отворени хора, които просто имат непоносимост към простотиите на организираната релгия

И защо се затварят (така както са духовно отворени) в простотиите на друга организирана религия? Сатанизма иначе какво е? Някакъв абсолютно излишен култ, модул, който те обуславя...

 :o

Явно тея хора обвързват окултизма със сатанизма, като негов производен...  :-\
« Последна редакция: Юни 15, 2008, 15:10:57 pm от Bell »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27