Автор Тема: Сатанисти  (Прочетена 43762 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Сатанисти
« Отговор #15 -: Септември 07, 2007, 10:33:09 am »
Е и? Повечето там са далеч от сатанизма,като почитане на Сатаната....по скоро са на принципа на отричане на всяка религия.....ако беше разгледал потребителите щеше да видиш и един познат елфски владетел да пише от време на време там
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен teogen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 53
    • TEOSFERA
Re:Сатанисти
« Отговор #16 -: Септември 11, 2007, 00:46:54 am »
Отричането от признаване на реалноста на тъмния демоничен духовен свят е не по малка заблуда от директното почитане на сатана! Да отричаш реалноста на тъмнината е също толко глупаво като отричането на светлината - но и двете си ги има докато не настане вечен ден. Слънцето няма да спре да свети и грее само защото слепецът го не вижда! - така и Бог няма да прекрати съществуването Си , само защото така изнася на някой. И тъмнината поглъща слепците защото са слепи и за светлината и за тъмнината - и това е изборът им , да съществуват със затворени очи , създавайки си илюзорен обречен свят.
И ще познаете Истината и Истината ще ви направи свободни! www.teosfera.narod.ru

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Сатанисти
« Отговор #17 -: Септември 11, 2007, 09:38:48 am »
Отричането от признаване на реалноста на тъмния демоничен духовен свят е не по малка заблуда от директното почитане на сатана! Да отричаш реалноста на тъмнината е също толко глупаво като отричането на светлината - но и двете си ги има докато не настане вечен ден. Слънцето няма да спре да свети и грее само защото слепецът го не вижда! - така и Бог няма да прекрати съществуването Си , само защото така изнася на някой. И тъмнината поглъща слепците защото са слепи и за светлината и за тъмнината - и това е изборът им , да съществуват със затворени очи , създавайки си илюзорен обречен свят.
Хъм....това,което хората тук смятат за сатанизъм и сатана е измислица на църквата.Вярно че има егрегор,мно само от човека си зависи дали ще го подхранва или няма да му обръща внимание. И на БОГ не би трябвало да му дреме дали някой го отрича или не-той трябва да гледа какъв е човека
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re:Сатанисти
« Отговор #18 -: Юни 10, 2008, 02:04:33 am »
Имам приятел, който смята себе си за сатанист. Човек, който признава всички свои недостатъци и е самият себе си като държание. Той ми каза-няма сатана има демони. Има сатанисти и смотанисти. Кефи ми се защото сам била "прекалено добричко." :) нищо,че ми се чуди защо. Аз имам една гледна точка, той друга и става интересен разговор. Веднъж говорихме и(с пълно съзнание и отговорност за думите си говоря)плюехме сектите особено опасните секти и го питах предизвикателно "-какво ще кажеш тогава за сатанистките секти", при което той едва ли не ми се скара и каза "-Те са скапани позьори". Според него истинските сатанисти не се кланели на сатаната и не зачитали сатанистката библия на Антон Лавей, а сатанистките секти били глупост, изградена от позьори, които чрез измислени вярвания вредят на хората. Той самият върши неща(според мен лоши)и го питам защо и той ми казва и прави това, което сметне за добре(не съм никоя да го съдя), а от раговорите съдя, че той има сатанистко схващане не срещу Бог, а срещу религиите и обединява вяра и религия в едно, а са две различни неща. И той, който се смята за сатанист, отхвърля сатаниската религия и я смята за глупава и позьорска. А аз като противоположен на неговият характер още повече я отхвърлям.
Може да се старая да съм добра, но разбирам тези хора, един приятел ми беше разказал историята на негова позната(няма да кажа каква прекалено е лична и тежка), но беше свидетелка на нещо брутално(прекалено брутално)и едвам избяга, след което се отрече от бог и стана сатанистка.

Още не мога да ги разбера напълно, но знам, че дори и "сатанисти" не приемат сатанизма като религия и не приемат това, което вреди на хората и смятат за неправилно и тъпо разни дечковци да сочат с пръсти 666 и да викат"-яя култ към сатаната коп..е.

Запознах се веднъж с едно такова носещо обърнат кръст(без да знае значението му), без да знае кой символ е сатанистки и ми дрънкаше "-аз съм сатанист", след което се оглеждаше кой да пребие от бой и се хвалеше, че гори паркове "смятало се за сатанистко"(моля ти се).
Та това са сатанистките секти и сатанистката религия, която да иска да бъде регистрирана. От позьори, които даже не са наясно със символите и в качеството си на бунтари проповядват религия без да четат, без да мислят с мозъците си и я приемат само защото е "яко"сборище на комплексари(и това го казвам с ясно съзнание и стоя твърдо зад думите си и ако някой "сатанист" чете моите думи "-Сори, ама това мисля това казвам, писнало ми е от дечковци да се хвалят "-аз съм сатанист дай ще трепя, ще горя, ще се бия щото така мисля, че трябва да бъде". Нищо, че в сатаниската библия пише, че трябва да се уважава природата и един от деветте пакта е "-ако те ударят по едната буза,размажи му другата", а не "-размазвай бузи наред"

И общо взето сатаниската религия не е към Бог, а е към религиите, особено християнството, което се е гаврило с името Бог векове наред и е убивало в негово име. Бих признала сатанизма като религия, ако не бях запозната с идеите и хората, които проповядват тази религия. За съжаление вместо да се говори и да се открие истината се създават секти, които са опасни за хората и възприемането за нещата от което се създават действия, които са пагубни за техните членове.
Дори и сатанизмът се разделя и не е обща религия(скромният ми опит до това разбиране ме е довело), че има хора има и хора все пак.
« Последна редакция: Юни 10, 2008, 21:47:44 pm от Mirotvorec »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Сатанисти
« Отговор #19 -: Юни 10, 2008, 09:31:48 am »
Като изключим хората, носещи сатанистки символи и се смятат за такива само защото е модно, защото другите го правят, без да са съвсем наясно за какво става въпрос (всъщност много християни са в същата позиция спрямо Християнството), мога да различа три групи сатанисти:
1. Тези, за които бе споменато в предходния пост. Те в действителност са по-скоро атеисти. Отричат Христос, но също и сатаната. В България май повечето са такива.
2. Има и сатанисти, които вярват в сатаната. Разбира се по необходимост те вярват и в Христос (защото сатаната е негова антитеза). Голяма част от попадащите в тази група са безвередни, защото не правят нищо повече освен да четат книжки като библията на Ла Вей или некрономикона. Друга част проявяват социално агресия, но е съмнително доколко тази агресия е резултат от сатанизма или по-скоро са станали сатанисти, защото вече са били натрупали тази агресия в предишни животи и в резултат на недобро възпитание в този. Има и такива сатанисти, които изпълняват различни ритуали, без да са наясно какво точно правят. Лошото е когато тези ритуали засягат трети лица.
3. Има и една малка група адепти на черната магия. Те притежават реална сила на нисшите ментални и астрални планове. Целта им е да захранват с енергия мъглата от заблуди която е обвила човечеството и по този начин да ги държат в невежество. Така те искат по-дълго време да задържат властта която имат на нисшите планове. За разлика от предходните две групи, тази група притежава сериозни окултни знания и умения. Тук съм длъжен да поясня, че тези знания и умения са придобити от тях преди тяхното падение, а падението е резултат от злоупотребата с тези знания. По определен изкуствен начин, тази група избягва естествения ход на събитията след смъртта, който би ги пратил в авичи и оттам в осмата сфера, за да могат да бъдат окончателно унищожени (разбира се без монадата, която е вечна). Доколкото знам в обскурацията (временно оттегляне на живота от физическото тяло на планетата), която ще настъпи на Земята след седмата раса, тази им участ ще бъде неизбежна.
« Последна редакция: Юни 10, 2008, 21:49:37 pm от Mirotvorec »

Breath

  • Гост
Re:Сатанисти
« Отговор #20 -: Юни 11, 2008, 22:43:36 pm »
Iris, разкажи моля те повече за тази малка група адепти на черната магия и къде си чел за тях?

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re:Сатанисти
« Отговор #21 -: Юни 11, 2008, 23:49:02 pm »
Знам, че не питаш мен, но и на мен ми е интересно точно от тази група сатанисти.
Аз от опита ми(със сатанисти) и приятели, които познават хора, които се занимават със сатанизъм съм наясно, че има хора, които са наистина много запознати с черната магия(особено "докосването на Луцуфер"), което се смята за най-лошата магия. Знам, че са се научили да черпят енергия от всичко, знам, че много от тях са големи почитатели на "астралните битки" или в изграждането на защити и се занимават с викането на гадни същества.

Това е информацията, която имам и на мен ще ми е интересно да науча още нещо.
« Последна редакция: Юни 12, 2008, 08:35:55 am от Mirotvorec »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Bell

  • Гост
Re:Сатанисти
« Отговор #22 -: Юни 13, 2008, 04:37:56 am »
Да, в крайна сметка моето впечатление е, че не е една групата на сатанистите, а са многотипни.

Има още една набираща все повече известност група или течение сатанисти. Тези, котио смятат, че сатаната е истинския Господ. Те смятат, че Луцифър е светъл понеже на латински значело "носител на светлина" или нещо от сорта, вече не помня, по едно време се бях заинтересовала така информативно. Сетиянци се наричат. Техния сатанизъм го наричат някои сетиянство и началото му идвало от Сет египетския бог, едва ли не от там идело името Сатана. Вече наистина съм забравила подробностите, можете сами да се поинтересувате. Идеята е, че тия сатанисти смятат, че са положителни едва ли не, само че представата за това, което е добро и положително няма общо с християнската. Тва са моите впечатления, като съм водела ожесточен спор с една такава. Като цяло впечатлението ми е, че това сатанизма е поредната програма, заблуда, просто какво да кажа - "нисък модел"...

Има ги всякакви, особено тия които се увличат по готиката, явно има нещо притегателно в идеята за мрачното около сатанизма, което им импонира. Привлича ги магнетичното, мистичното, илюзията за разкъсване на оковите на социума и им придава чувство на власт и приключение.
Както и да е, сега не ми се разсъждава над различните типажи сатанисти. Мисълта ми е, че няма никакво обособено и обхващащо всичките групи сатанисти сатанинско движение поне в България.

А аз искам да ви разкажа за еидн мой познат. Запознах се с него понеже ми беше любопитно от психологическа гледна точка това, което ми бяха казали за него. Бил сатанист пък после започнал да учи теология. И така запознахме се, момчето се оказа доста интелигентно и беше много начетено в религиозната сфера в световен план. Много знаеше и много интересно се разговаряше с него. Задълбочихме разговорите и на мен все ми се искаше да го подпитам за сатанинския му период. Беше ми любопитно как е преминал от една крайност в друга.
Подпитвах го някой път, докато един ден той просто ми каза в прав текст, че е бил Лорд на сатанинска местна секта (за неговия град), което доста ме изненада. Лорд значело нещо като шеф на сектата с прости думи. Каза ми, че мрази да говори за това и, че няма да ми каже какво е било. От разговора разбрах, понеже задавах много въпроси, че са правили някакви доста сериозни неща, ритуали и незнам си какво, правели са големи оргии и тн, но това го догатнах, понеже задавайки въпросите той не отричаше. Ясно беше, че е имало и много по-сериозни деяния, за които не искаше и да намекне. След, което ми каза да спра да говоря за това, защото това е най-гадното нещо, което се е случило в живота му. Каза ми много сериозно, че преживяването му като сатанист е било "като да те блъсне влак" и е една трагедия в живота му. Каза, че едвам се е отървал, защото не се излиза лесно от такова нещо, намекна, че едва ли не е бил заплашван и преследван и не само от хора, а от нещо повече и приключи разговора.
Тогава ми стана доста неудобно, но отново потвърдих мнението си, че сатанистите са неосъзнати хора. Той е успял да се осъзнае и това ми беше любопитно. Започнал е да изучава религии, защото е ясно, че го влече тематиката, но от разговорите ми стана ясно, че в живота не е имало кой да му помогне да се развие, кой да го насочи и за това се е заблудил и тръгнал в грешната посока, а той в последствие потвърди. Имам предвид, че семейството му е било разбито и тн.

Няма да разглеждам различните типове сатанисти от психологическа гледна точка, макар че имам мнение по въпроса, но само ще заключа, че за мен това са заблудени хора, които могат да стигнат до тотално умопомрачаване и извършване на доста сериозни неща, като садизъм и престъпления.

Един друг познат имах като по-малка, от моето училище, беше и той интелигентен уж (поне така учителите разправяха), но от много разбито семейство, та той такива садистични наклонности имаше, че не е истина - извличаше радост от това да настъпва главите на малки кученца и да гледа как мозъка им излизал през носа (така разправяше той и очевидци), както и да се къпе в животинска кръв (уж като ритуал) и въобще куп патологични наклонности... Пишеше текстове на песни, които бяха толкова извратени, че рядко съм срещала по-болни мисли и идеи.

Тъй че, мнението ми е, че както има безобидни, така има и доста патологични и опасни сатанисти...

Смятам, че сатанизма (каквито и разновидности да има) е като цяло много "нисък модел".
« Последна редакция: Юни 13, 2008, 04:57:50 am от Bell »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Сатанисти
« Отговор #23 -: Юни 13, 2008, 09:23:59 am »
Iris, разкажи моля те повече за тази малка група адепти на черната магия и къде си чел за тях?
Ами, не мога да посоча точен източник. Просто съм попадал на такава информация, разпръсната на малки части по различни текстове, които съм чел.

Какво още може да се каже за черните адепти. Те спазват желязна физическа, умствена и емоционална дисциплина, която е необходима за поддържане на психичната енергия. Все пак умствената дисциплина не означава непременно възвишени мисли. Те се опитват да подсилят всички заблуди и пороци сред хората, но самите те  са подвластни само на една малка част от тях (свързаните с гордостта и неправомерното желанието за власт). Винаги действат чрез посредници (веригата от посредници може да включва и тре-четири звена). Звената по принцип не осъзнават, че са посредници на чужда воля. Посредниците от второто, третото и евентуално следващите звена на веригата може да не бъдат лоши хора, но при всички случаи имат някоя малка слабост върху която да бъде въздействано.

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re:Сатанисти
« Отговор #24 -: Юни 13, 2008, 13:04:35 pm »
bell
това последното беше шокиращо :'( >:(От всичко най-много мразя хора,които се гаврят с животните или природата или хората,въобще хора,които се гаврят!!!Това за мен са социопати!btw те са смотанишчетата и позиорите.

А спрямо историята на момчето пак се убеждавам и си давам сметка,че явно сатанистите наистина смесват вяра с религия и избират да минават по бунтарският път напук на религията.Хем не признават дуализма и въпреки това се ръководят от добро и лошо и като питам "-е добреде нужно ли е да се постъпва така и така,все пак има много варианти за постъпка" и ми се отговаря"-е добре де какво да раздавам любов и мир по земята ли?Пак дуализъм или крайно добър или крайно лош.Хем вярват,че понятия като рай и ад и въобще религията е измислица да контролира хората и да ги подчини и хем пак действията са им продиктувани от религиозна гедна точка.Или "-аааз ще викам един от принцовете на Ада"  "-какъв принц?Нали няма Ад?Вярванията им са по-противоречиви и от билблията.
И аз мога много да ги анализирам и тнт.,но за съжаление никой няма да може да отговори на въпроса защо не осъзнават,че постъпките им,които ги карат да се чувстват велики всъщост им вредят на тях самите,че си хабят енергията за глупости.Правят"докосването на луцифер"и довеждат с това човек до лудост!Защо,защото даденият човек го е издразнил с нещо и не използват мозъка си.А това с викането е по-опасно от почти всичките им действия разказвали са ми неведнъж за такива хора и накрая статистиката за тези хора беше,че по-малкият процент е за тези,които не са полудели!

« Последна редакция: Юни 13, 2008, 13:08:41 pm от aviana »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Breath

  • Гост
Re:Сатанисти
« Отговор #25 -: Юни 13, 2008, 14:27:18 pm »
Какво още може да се каже за черните адепти. Те спазват желязна физическа, умствена и емоционална дисциплина, която е необходима за поддържане на психичната енергия. Все пак умствената дисциплина не означава непременно възвишени мисли. Те се опитват да подсилят всички заблуди и пороци сред хората, но самите те  са подвластни само на една малка част от тях (свързаните с гордостта и неправомерното желанието за власт). Винаги действат чрез посредници (веригата от посредници може да включва и тре-четири звена). Звената по принцип не осъзнават, че са посредници на чужда воля. Посредниците от второто, третото и евентуално следващите звена на веригата може да не бъдат лоши хора, но при всички случаи имат някоя малка слабост върху която да бъде въздействано.

Да, умствената дисциплина не означава винаги възвишени мисли.
Интересно е как се отразява всичко това на физическо ниво? Тези звена не осъзнават, че са посредници, но не е възможно да няма последствия всичко това, което правят и по тях не забелязват ли, че нещо става?

Bell

  • Гост
Re:Сатанисти
« Отговор #26 -: Юни 13, 2008, 19:30:19 pm »
Aviana, и аз не мога да понасям някой, който се отнася грубо към животните, камо ли да ги изтезава. Отвращават ме такива хора.

« Последна редакция: Юни 13, 2008, 19:33:12 pm от Bell »

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re:Сатанисти
« Отговор #27 -: Юни 13, 2008, 20:46:58 pm »
Taka e но факт е че ги има.Аз си го обеснявам с факта,че повечето хора,които се гаврят с животните(не съм анализирала всички)но повечето са лишени от нормално детство,а това пречи на детското в теб да излезе и остава,но понеже е затапено по такъв начин в човека,че детската радост и вдъхновение от красивото и новото е именно това,което е потъпкано и остават само неговите детски първични реакции,а всички деца имат доморално поведение.Те не осъзнават разликата м/у добро и лошо,правилно и тнт.За мен тези хора са деца независимо от годините,просто не са научени на по-добро.

Не ги оправдавам,но от малка се питам"-защо хората постъпват така и така"или "-защо се оставят да се постъпва така."знам,че за всяко нещо си има причина,знам,че това което не приемам за себе си не означава,че друг не го приема и знам,че имам правото да не разбирам,но нямам правото да съдя.И тях мога много още да ги анализирам и пак отговорите ще доведат до нови въпроси,но не съм аналитик,само на 22год съм имам много да уча.Аз ще продължавам да питам защо,други също,но важното е,че има хора,които осъзнават,че има неща,които са вредни за тях и че дадено нещо не е правилно и тнт.И да не ги понасяме те няма да изчезнат.И да изчезнат няма да има баланс,няма да има грешки от които да се учим и после да се учим от другите с техните грешки и няма да знаем,кое е правилно и кое не,щом всяко едно нещо ме кара да се замислям и да разбирам,значи всичко учи на нещо и значи няма лоши неща или хора,а неща и хора,които ти помагат да бъдеш по-добър.


Пак почнах да философствам.Извинявам се,но все пак сме във форум където всеки изказва своето мнение извинявам се ако съм досадила с мнението си на някой ;)
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен Julia

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re:Сатанисти
« Отговор #28 -: Юни 13, 2008, 21:40:21 pm »
Aviana идеята за това, че са като деца досега не ми беше хрумвала за подобни хора. Съгласна съм, макар и моето разбиране да е друго - повечето от децата са жестокии ако не са хващани навреме и не са възпитавани те си остават с тази жестокост. Не знам, тези хора може би си мислят, че това е някакъв вид власт, защото остават безнаказани. Никой не би се изправил срещу човек, който убива животинчета....и така те се мислят за велики, а и горкото животно не може да му отвърне по никакъв начин. Ужас...
А по темата верно ако легализираме сатанизма, тряа да легализираме и скинарите и нз кои още, хайде без глупости... само това ни липсва в България.
Изборът е ваш, последиците – също.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re:Сатанисти
« Отговор #29 -: Юни 13, 2008, 22:39:15 pm »
А пък аз не съм съвсем съгласен.Фактите са налице - хората,които биха предотвратили жестокостта над животно са много само в този форум.Представете си ситуация на форумна среща например,и някой отстрани хване да изтезава куче.Нали ще бъде линчуван? Хайде после кажете,че остава съвсем безнаказано :P

Чувството на безнаказаност според мен идва от моралната програма - "животното си е животно,на никой не му пука,защото то не се осъзнава.Но с хората внимавай - те се осъзнават,на всички им пука и това е престъпление и ще се вкараш в неприятности".
Обществото изисква толкова много съображения между индивидите,че живота в общество отдавна се е превърнал в робуване на невидима сила.Аз съм склонен да видя насилието към безпомощни животни като проявление на подтисканата от обществения морал воля за живот на всеки човек.
Като балон с единствен отвор - животното,защото то не е обхванато от оковаващата решетка на морала(гумената стена).Затова през отвора на балона под високо налягане избиват всички подтискани желания и въжделения на индивида,който вес още няма сили да се пребори съ ссъщността на проблема(стената на балона).Яростта е причинена от подтисничеството на обкръжението и смятам,че яростта и жестокостта у децата е резултат от възприемането на първата програма - възпитанието.Колкото повече се възпитава,толкова повече насилието търси отвор,дупка през програмата,за да се легитимира порявлението му като единственото проявление,останало чистосърдечно и легално.

За мен Ницше го казва най-добре:
"Докато над мене тегнеше вашият морал,аз дишах тежко като човек,който се задушава.И затова удуших тази ваша змия.Аз исках да живея,затова тя трябваше да умре."

За мен сатанизма,скинарството и тн. са все неща,шумно и гръмко биещи шамар на обществените хомоти - моралните закони.Все повече индивидите се давят в предпазни клаузи,закони,моралност и налагана добродетел,че вътрешно се гневят към онова,което ги задушава и им пречи да бъдат това,което са.

Това не е война между насилника и животното,а е война между гъргорещия от задушаване индивид и силните ръце на обществената програма.
Аз се чувствах тъкмо по начина,който описвам и имах период на засилена агресия.В последствие обаче си дадох сметка,че така се изтощавам много повече,отколкото когато не се съпротивлявам на обществените предразсъдъци за добродетел.Така открих,че безразличието към морала на масата е по-доброто решение в борбата,вместо да се причинява страдание на друго същество,сама за да кажеш на врага(обществото) "ето,аз се боря с теб и не съм съгласен с теб"(скинарското поведение)...
« Последна редакция: Юни 13, 2008, 22:45:04 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27