Автор Тема: Демоните  (Прочетена 32251 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Демоните
« Отговор #30 -: Май 04, 2011, 06:32:34 am »
 :hi: Наистина изместихме темата!
При положение, че остана напълно сам с болестта и проблемите си, неразбран и упрекнат несправедливо не му оставаше друг изход освен да започне да задава въпроси и да се потопи в своите собствени проблеми. Според мен не е егоист, в края въпреки упреците от "приятелите му" той се застъпва за тях пред Бога.
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен white rose

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
  • Вечна е борбата между Доброто и Злото!
Re:Демоните
« Отговор #31 -: Май 06, 2011, 00:31:30 am »
Демоните са напълно реални. Знам го от личен опит.Имах връзка със сатанист,който не ме уби по обичайния сатанински начин(не знам защо),но ме постави под тяхното въздействие,като план "Б"за убийство. По чудо съм жива.По чудо оцелявам,защото Бог ми праща спасители.
Здравето е безценно!

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Демоните
« Отговор #32 -: Май 06, 2011, 09:00:51 am »
Интересно ми е как конкретно се случва това с "поставяне под тяхно влияние"? Хората, които нямат връзка със сатанисти предпазени ли са? Защото аз мисля, че не са. Още повече, че може би не всички "почитатели" на тъмни сили го заявяват или демонстрират: "Аз съм господар на демоните".
Може би повечето са гледали "адвокат на дявола" и "изходът", който избра героят. Но това според мен, а и според режисьора не беше оптимален изход, защото се оказа, че "Легион" може да се въплъщава във всеки и ние нищо да не можем да направим.

И всъщност въпросът ми е, наистина ли не можем да се противопоставим?

Прочетох за Демоните в японската култура, където пък колкото повече демони унищожиш ставаш по-силен и еволюираш.

Неактивен white rose

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
  • Вечна е борбата между Доброто и Злото!
Re:Демоните
« Отговор #33 -: Май 06, 2011, 16:13:57 pm »
Не мога да ти отговоря на този въпрос. Но,преди да го срещна онова изчадие адово,водех съвсем нормален начин на живот. Дори не можех да си представя,че има такова ужасно и отвратително състояние...Преди да си спомня думите му,търсихме физическа причина,но такава просто не откриха...а състоянието ми се влошаваше все повече...хора със свръхестествени способности и няколко безплътни извънземни поддържат живота ми и облекчават адските мъки...но не знам дали,настоящият ми спасител ще успее да ме измъкне напълно...животът ми стана на пух и прах от сатанинското въздействие (каквото и да представлява то).Пиша и в други форуми,но там само ми се подиграват и ме смятат за луда.То и аз щях да реагирам така,ако това не ми се беше случило.И аз не вярвах на тези неща.Но,личния опит най-добре учи.Просто няма как да не повярваш,когато се случи на теб.Искам да кажа,че невежеството е най-страшния убиец! 
Здравето е безценно!

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:Демоните
« Отговор #34 -: Май 06, 2011, 21:01:36 pm »
Може ли да обясниш за тези безплътни извънземни, които те пазят по-подробно. Как разбра, че са извънземни? Каква им е ползата да те пазят? И не допускаш ли, че те заблуждават и може именно те да са нисшите същности, които те измъчват?
« Последна редакция: Май 06, 2011, 21:37:58 pm от Hannibal »

Неактивен white rose

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
  • Вечна е борбата между Доброто и Злото!
Re:Демоните
« Отговор #35 -: Май 06, 2011, 21:38:27 pm »
Периодът през който ме спасяваха извънземните отдавна мина. От 9 месеца ме спасява един маг. Проблемите ми започнаха много преди да започна да търся спасение от врачки и магове. Тези извънземни са в контакт с една биотерапевтка,тя рисува космични картини под тяхното ръководство. Тази невероятна жена и извънземните са част от моите спасители,на които дължа живота си. Не се знае какво точно ми е направил оня изверг(така наричам бившия ми). Сатанистите са изключително опасни,разбрах го от личен опит!Как може някой непрепатил да изказва мнение за нещо? Не разбирам!
Здравето е безценно!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Демоните
« Отговор #36 -: Май 06, 2011, 22:50:05 pm »
Демоните имат и един друг трик... То го има и във войната това.
Разделят се на две групи, като първата изценира неуспешна атака, а вторите идват и "помагат".

Защо да те унищожават?! От това не печелят нищо, целта е проста - храна.

Все пак, не искам да давам мнение като "последна инстанция", защото това е много деликатна материя. Все пак това е възможен сценарий.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Демоните
« Отговор #37 -: Май 07, 2011, 00:05:56 am »
White rose,не прибързвай със заключението си и косвеното възмущение, че някой, който ти отговаря не е преживял нещо подобно и поради това не може да има и да изрази мнение.  :)Има много невидими и необясними неща около нас, в нас и през живота ни, за да знаем или очакваме, че повечето, ако са се случили на други по същия начин биха могли да са обясними за теб. За да не те обърквам допълнително ще отбележа само две-три неща засега.

1. Демони и извънземни са за мен доста различни неща, светове и въобще области, които да се преплитат. Определени енергии от Космоса, които се улавят по определен "канал" мога да приема, че служат на жени с определени сензитивни настройки да помогнат на нуждаещи се след определен душевен срив. В този ред на мисли "Маг" ми е също толкова неопределено (да не напиша плашещо) колкото "сатанист". Мисля, че ако почувстваш някаква увереност и прочетеш определени неща. Сама да си изведеш механизми за преодоляване на некомфорта ще е по-добре, а може би и по-евтино.

2. Ако приемем нещо отбелязано по-горе, че целта на демоните е да те сплашат до момента, в който не решиш да им "служиш" конкретно- то тогава няма как реално да ти "вземат" Душата (духовното спокойствие), ако ти не им позволиш. Нека си го представим чисто визуално: като една неопределена страшна сянка в тъмното, аз съм сама. Тази сянка се приближава обгръща ме и ... "изпитвам болка"(?). И друг път съм изпитвала болка. Минава болката. Виждала съм кошмарни сцени, забравяла съм ги. Сънувала съм кошмари и те са отминавали, но тогава в моята ситуация се изплаших от друго, че и аз МОГА да отвърна на този поглед със същия безумен, че и аз мога да крещя с неестествен глас до запенване и като отмине това какъв ще е резултатът?
Мисля че трябва да установиш конкретния некомфорт за теб самата.

3. Накрая, за мен най-интересното. както има Демони има и Ангели, нали така? А случвало ли ви се е образа на Демон в следващия момент в същия образ да видите Ангел- или обратното? Тогава е лошото объркване. Ако решиш да се бориш срещу това- Ангел ли затриеш или Демон?

Неактивен white rose

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
  • Вечна е борбата между Доброто и Злото!
Re:Демоните
« Отговор #38 -: Май 07, 2011, 00:29:29 am »
Много е лесно да коментираш отстрани. Само изпадналият в безнадеждна ситуация си знае какво изпитва,дори да не вижда причинителите. Само който стигне на мяра хваща вяра. За съжаление е така. И аз не вярвах и се подигравах,но дойде и моят ред да страдам като грешен дявол. Жалко,че "мишката вижда капана,когато щтракне,но вече е твърде късно..."
Здравето е безценно!

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:Демоните
« Отговор #39 -: Май 07, 2011, 01:04:47 am »
Извинявай, но с каква цел ни споделяш тези неща? Искаш да чуеш мненията на форумците или просто ти е кеф да се оплакваш като мъченица? Като те дразни леснотата на коментарите ни, какво дириш?

В крайна сметка ще обясниш ли в какво точно се изразяват големите ти мъки причинени от демоните? Откъде си сигурна, че онова, което мислиш за извънземни са извънземни действително? Била ли си в контакт с тях?  Бъди по-конкретна и спести поезията, ако искаш да бъдеш приемана насериозно.
« Последна редакция: Май 07, 2011, 01:11:30 am от Hannibal »

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:Демоните
« Отговор #40 -: Май 07, 2011, 09:44:32 am »

http://www.vbox7.com/play:877f8bae
Интересно интервю по темата. Става ясно, че без да са поканени по някакъв начин тези същности не могат да се натресат от само себе си.

Неактивен Mercury

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Демоните
« Отговор #41 -: Май 07, 2011, 10:32:19 am »
Амиии, смътно си спомням, че четох някъде за такива неща, които описва White Rose. Всъщност тя почти не описва нищо, но горе-долу се досещам за какво иде реч.  :) Та подобни случаи е имало в Русия - давам пример за тях, защото за това се сещам - и там хората, след като не са могли да се отърват от чуждо присъствие са ходили на църква, викали са свещеник да освети цялата къща и т.н. Това е единственото спасение, АКО не можеш сама да ги прогониш.
Баба ми казваше как може да провериш, дали имаш някаква гадинка вкъщи. Взимаш една свещ и започваш да обикаляш около стените и ъглите на къщата. Ако тръгне да гасне много често - поздравления, имате съквартирант.  :diablo: 
White Rose, имаш ли икони у вас? Разпятие? Пък и щом толкова страдаш, просто отиди на църква. НЯМА ДРУГ НАЧИН. Заеби всички тези магове. Тук истината е в БОГ.  ;) :yes: :hi:
"Въображението е по-важно от знанието." Албърт Айнщайн

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Демоните
« Отговор #42 -: Май 07, 2011, 14:13:04 pm »
Много е лесно да коментираш отстрани. Само изпадналият в безнадеждна ситуация си знае какво изпитва,дори да не вижда причинителите. Само който стигне на мяра хваща вяра. За съжаление е така. И аз не вярвах и се подигравах,но дойде и моят ред да страдам като грешен дявол. Жалко,че "мишката вижда капана,когато щтракне,но вече е твърде късно..."

Не знам дали е "лесно" да коментираме отстрани, но аз поне се опитвам да го правя с доста добри чувства и разбиране. При положение, че темата аз съм я пуснала с желание да науча нещо- и то не е, просто различни преживявания на хората, които спокойно могат и да са измислици- а и някакво тълкуване все пак на това, което им се е случило, СВЪРЗАНО с Демони-те. Не, със сатанисти. Не с извънземни, лечители и други подобни уважавани "професии". Задала съм си въпросите, подкрепени както с пример от живота ми, така и с филм, който по-образно описва определени подробности, дори има включвания с цитати и информация от Библията и (препоръчаната) книга на Енох. Остава да си поговорим и обсъдим нещата.

1. Аз мисля, че Демони има. Но това не са съвсем ясни и определими същности.
2. Аз не се страхувам, в смисъл, че на мен ще ми направят нещо- като смърт, болка или някакъв психо-ужас- А се страхувам от силата им, с която биха могли да ме "обърнат" на тяхна страна. Затова и търся някакво упование (да го нарека), с което не просто попа да ми освети апартамента, а да им покажа че съмм по-силна и те да се страхуват от мен!
3. Вярвам, че Ангелите са по-силни от Демоните, НО защо не знам.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Демоните
« Отговор #43 -: Май 07, 2011, 17:08:27 pm »
Не ми се искаше да пиша тук, но не се сдържах тъй като съм правил малко проучване относно темата.

"Де́мон от гръцки: δαίμον daimon = божество
До V в. пр. Хр. в древногръцките митове и религиозни представи "даймон" е дума за "божество". След IV в. пр. Хр. с думата започват да се означават и по-низши божествени сили.
В различните култури демонът може да бъде дух или по-рядко материално същество със свръхестествени сили и способности. Съвременното понятие за демоните се ражда в западноевропейското късно средновековие във връзка с гоненията срещу обвинените във вещерство. Тази представа има корени в ранно-християнската традиция, която нарича демони „Нечистите духове” - Библията (Евангелие на Матей). Според апокрифната и народната юдео-християнски митологии демоните са ангели, изгонени от небето. През средновековието се е считало, че ако човек продаде душата си на дявола, може да подчинява демоните."

"сукуб
В средновековните вярвания суку̀б или суку̀бус (мн.ч. сукуби, но не и сукубуси) е женски демон, който се съвкупява с мъже. Думата произилза от латинското succumbere — „лежащ отдолу“ или „който лежи отдолу“. Сукубът е антиподът на инкуба."

"инкуб
Инкуб (“Incubus” от латински incubare за лежащ отгоре) е вид мъжки демон, противоположното на женския, сукуб.
Инкубите са мъжките демони в еврейската и християнска митологии.Счита се, че се хранят с енергията на спящите жени, с които се съвкупяват нощем. Когато Инкуб преспи с жена, тя не си спомня това, а ѝ се струва, че е сънувала."
                                     източник: wikipedia

Да в Книга на Енох може да се прочете "началото" :) на този феномен,а и имената на тези които са изгонени (така наречените паднали ангели).Един от тях направил грешка и айдеее цялата група долу.И тези ангели за пореден път решили да си взимат от човешките жени.Така се зараждат и кръвните линии които ни тъпчат днес.

Давали на хората знания как да правят оръжия,магии,машини,запознали ги с алхимията т.н.
Маговете използват демоните за придобиване на знания,за атака,собствена изгода и др.Важно е обаче да се знаят имената им както устно така и писмено(знаково).Един демон трябва да е поканен за да премине на по-висока вибрация и връзка с вас.За това се използват два метода: инвокация(Когато демонът се настанява в тялото на човека.)и евокация(При специално и трудно възпроизвеждане на определена материална среда за проявлението на демона.Към този начин спада и комуникирането чрез "черно огледало").
Защо казах по-висока вибрация?Както сме видяли от писанията, ангелите имат способност да се явяват в каквато си искат форма на Земята, и как не ,все пак са вестителите на Бог.Падналите обаче(според мен)явно им се е наложило да се позастоят на наша територия повече време.Мисля, че след време вибрацията им заради престоя тук е спаднала до ниво,което е по-особено и изисква отделно "измерение"(ад).Това също може да се дължи и на противодействието на Божията работа.

Дали тези паднали ангели не са тези богове почитани от древните хора?И след като са видяли че на земята вече не може да стоят, са дали на хората устройства с които да им дават заповеди.Само мога да гадая.

От това което аз научих за тях мога да кажа,че на повечето НЕ МОЖЕ ДА СЕ ВЯРВА!

За тях времето е друго,живеят хиляди години.Смешно ми е как повечето магове и глупаци които се занимават с викане на демони, "знаещи" за тях се подлъгват,че един демон може да им служи без да им постави капан,който ще ги постави в позиция на губещ.Колко хора са попаднали в ситуация далеч надминаваща очакванията им?Тези, които се занимават с Оиджа дъски и викат духове на мъртви, заради глупавия си подход доста често си патят.Демоните могат да си променят формата,имат големи знания и ако искат ще те подлъжат и заблудят така,че ти да им служиш не обратното.

Последно време има теории че определени нло са точно демони променящи формата си и материализиращи се от "нищото".

Ето един такъв любопитко- (това е първата част от интервюто,после само следвайте линковете) Преведени на бг части можете да намерите в поредицата Arrivals( епизоди 27,28,29 и 30).

В заключение ще кажа- Този който обича Бог не трябва да се страхува от демони!

пс
Забравих да вметна,че ако искате да разберете дали в леглото ви има сукуб или инкуб, просто сложете едно огледало срещу вас докато спите.Нагласете си часовника към 3 или 4 часа през ноща (тогава негативните са най-активни)да станете.




Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Демоните
« Отговор #44 -: Май 07, 2011, 17:17:00 pm »
Демоните са хора. Без плътното тяло разбира се. Няма нищо особено и нечовешко в демоните. Просто низшата им природа е взела превес над висшата и се ръководят в действията си от първата. Ако трябва да отговорим на въпроса дали демоните са запазили своята божествена същност, тук трябва да направим едно уточнение. По принцип където има воля, там божествената същност също е налице. Ако разглеждаме демоните като някакви същности, то те безусловно притежават божествена същност в себе си, само че влиянието и е затъмнена от нисшата природа. Понякога обаче под „демони“ се имат предвид остатъците от астралното и ментално тяло на починалия или т.нар. елементарии (да не се бърка с елементали). Последните обаче нямат своя воля, а „действат“ изцяло автоматично. Т.е. ако човекът приживе е поддържал някаква страст, например към прекалена употреба на алкохол, след неговата смърт и след освобождаването на душата му от астралната и менталната обвивки, последните ще образуват елементарии, който напълно автоматично ще се привлича към хора, склонни да употребяват алкохол и ще ги провокира към злоупотреби. Но това става автоматично, без участието на ничия воля. Аз лично не бих употребил наименованието „демони“ за тоя случай, но всъщност огромна част от случаите са такива.

п.п. Друг е въпросът, че в оригинал, както се е разбирало понятието първоначално в древна Гърция, демон е било тъждествено на висшия аз.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27