Автор Тема: Има ли Бог? Доказателства, За и Против  (Прочетена 135404 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #30 -: Ноември 04, 2009, 13:46:37 pm »
Той не съществува :) Ние сме Той, няма друг Той освен ние.
« Последна редакция: Ноември 04, 2009, 16:26:22 pm от Mirotvorec »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #31 -: Ноември 04, 2009, 14:08:21 pm »
Типично Ню-ейджърски убеждения последните поустове т.е - наЙ-голямата и последна заблуда на човечеството от която излизане няма.
« Последна редакция: Ноември 04, 2009, 14:10:12 pm от fishbone »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #32 -: Ноември 04, 2009, 16:03:48 pm »
Типично Ню-ейджърски убеждения последните поустове т.е - наЙ-голямата и последна заблуда на човечеството от която излизане няма.
Интересен подбор на думи. Ти май серйините убийци и разни подобни психопати ще ги изкараш ангелчета в сравнение с ню ейдж. А и идеята не е на ню ейдж. Нищо в ню ейдж не е на ню ейдж.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #33 -: Ноември 04, 2009, 17:10:10 pm »
Тъпото е,че дъвчем някакви думи или по-точно не знаем как да се справим с липсата на такива
Момчета я се осъзнайте ,Господ мислел чрез нас ,бил във нас ....... абе не разбирате ли че ЧОВЕКА е една огромна грешка на природата (Господ) !
Ако има нещо изобщо то се гаври със нас и си прави отвратителните експерименти !
А най голямата истина е че ние си мислим и се самозаблуждаваме че Той съществува !

Като няма Господ какво според теб има?Държа да ми отговориш

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #34 -: Ноември 04, 2009, 18:59:16 pm »
Константине ще ти отговря това което мисля от 7 месеца насам :
Няма нищо всичко е илюзия или ако има нещо то е само зло !

Ще ме питаш защо мисля така ,няма да влизам в подробности ще го кажа на кратко :
Никой не може да докаже че съществува нещо (Бог) , нито религията нито разни писачи ,същото и в обратния случай.Та както примерно ти си решил че Той съществува ,така пък аз мисля че всичко е заблуда !

П.С. Само с Вяра не се живее !Щом го казвам това ,значи съм го изпитъл на гърба си ! 
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #35 -: Ноември 04, 2009, 23:12:20 pm »
Константине ще ти отговря това което мисля от 7 месеца насам :
Няма нищо всичко е илюзия или ако има нещо то е само зло !


Ако допускаш, че всичко е илюзия, значи трябва да допуснеш, че и злото е такова. В света не съществуват абсолютно добро и абсолютно зло и всеки опит да се опише света с тези понятия е неуспешен. Същото е с Бог, той не е нито добър нито зъл - на нас ни изглежда по единия или другия начин в зависимост от обстоятелствата в живота ни. Много често нещо, което на нас ни изглежда "зло", е средството, с което ни помагат. За наркомана да не получи поредната доза може да е най- голямата трагедия в живота му, но за лекаря, който го лекува това е средство за избавяне от зависимостта. Живота е пълен с примери за Божията мъдрост и човешкото неразбиране... За това, ако толкова имаме нужда от тези доказателства, дали Бог съществува или не,първо трябва да се научим да разбираме света. Няма как да търсим валидни доказателства за нещо, което не разбираме. Все едно на мен някой да ми покаже една кола и да ми каже докажи ми, че тази кола има свещи - ами аз и да я отворя и да я разглобя, като незнам какво са свещи на автомобил няма как да докажа, че ги има.
Същото е и с Бог, търсим да докажем нещо, което незнаем какво е. Някой ни е казал какво може да е и ние сме решили, че той знае и вместо да търсим в себе си, сме приели неговата истина за правилна и се чудим, защо не можем да я докажем.
Хората, които познават Бога не търсят доказателства за неговото съществуване, те просто знаят, че го има.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #36 -: Ноември 05, 2009, 02:23:22 am »
Като резултат от моите търсения през съзнателния ми живот, съм склонен да коригирам въпроса от "Има ли Бог?" на "Има ли богове?". С течение на времето самия въпрос отпадна.
Според мен има богове.
Каква е тяхната същност и що за дела вършат?
През познатата ни история хората са ползвали много имена с които са обозначавали богове. В някои случаи с различни имена са назовавани едни и същи съзнания. Съзнания, защото Те са точно това. Някои от Тях са решили или са си позволили да се намесят в естествения процес на еволюция. Поне тук на Земята със сигурност, за други обитаеми и с подходящи условия за съзнателен физически живот нямам конкретно знание. Само предположения.
Още в Библията, това оспорвано писание, много хора са забелязали, че Бог говори в множествено число: " Да създадем човека по наш образ и подобие!" Ако е един, то изказа напомня на шизофрения. Едва ли Съзнание от такова естество има шизофренични отклонения. Но знае ли човек? ;)
На различни богове са приписвани различни способности и характери. "Аз съм твой Бог, ревнив ... Да нямаш други богове"(следователно Той знае, че има други?) За всички обаче е характерно, че били безсмъртни. Доста комично е когато безсмъртни започнат да воюват, както е описвано в стари писания. Има случаи когато са обожествявани енергии, сили, принципи. Картината е много шарена и оплетена. Кой има полза от това? В никакъв случай ние хората.
Боговете са описвани като творци. Каквото помислят и кажат става факт. И видиш ли не могат да излязат на глава със своето творение? Някакви жалки според тяхното мнение хорица? Бог заповядва "Не кради!" обаче те крадат. Заръчва "Не убивай!" но напук се изтребват, че и не само себе си. Оправданието е, че хората имали свободна воля. А за до някъде подчиняващите се хора се допуска да имат ограничена свободна воля. Каква свобода при ограниченост? Или при послушност си извоюваш привилегии? Бизнес в "чист" вид. "Ако ти направиш това, аз ще ти позволя онова." Ако във всичко сме техни подобия? Правете си изводи, като се знаем какви сме ние. :P
Набива ми се на вниманието, че става дума за борба за съзнания. Борса за съзнателни но подчинени черноработници. За привличане на своя страна на вече съществуващи и свободни съзнания. Борба за влияние и власт.
Всичко това защото Истинския създател и творец действително е дал свобода на творенията си. И някои от тях, по-осъзнали се но някак объркани решили да се доказват пред Големия Шеф.
Според мен на Земята има наследници, поколения хора, продукт на различни типове съзнания. С нагласи, способности и характер кореспондиращ с техния създател, попечител или колонизатор. Отдавна сме се омешали и не става дума за расово разпределение. Въпроса е в типа на съзнанието. Подобно на ситуациите когато единомишленици се събират. "Обединението прави силата" но при единомислие.
Начина, който виждам, да узнаем истината е лично да проверяваме нещата. Да не приемаме на доверие казаното от когото и да е. "Проверката е висша форма на доверие." ;) Да, могат да ни заблуждават и баламосват. Но "На лъжата краката са къси."
Най-добрия за сега според мен начин/път за узнаване на истината е да започнем от себе си. Както в Йога, казват по-лесно е да опознаеш себе си отколкото света. А ние сме и умалено подобие на Света. Ако знам какво искам, кой съм, какъв съм, как съм устроен, какви са ми заложбите, способностите.... Много трудно ще е някой да ме подхлъзне или да прикрие реалността.
Такива неща мисля за Бог и боговете. За някои от нас те са братя и/или сестри, за други създатели/творци, за трети собственици или господари. Всичко зависи от типа съзнание от което сме се пръкнали или следваме, осъзнато или само на вяра.
Аз предпочитам да знам и няма да спра да търся, докато срещна първия Творец. После ... ако е Рекъл Господ и аз... може да потворим заедно с въодушевление. :dance:
Любопитството убива котката ... но не непременно
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #37 -: Ноември 05, 2009, 10:02:23 am »
Константине ще ти отговря това което мисля от 7 месеца насам :
Няма нищо всичко е илюзия или ако има нещо то е само зло !

Ще ме питаш защо мисля така ,няма да влизам в подробности ще го кажа на кратко :
Никой не може да докаже че съществува нещо (Бог) , нито религията нито разни писачи ,същото и в обратния случай.Та както примерно ти си решил че Той съществува ,така пък аз мисля че всичко е заблуда !

П.С. Само с Вяра не се живее !Щом го казвам това ,значи съм го изпитъл на гърба си ! 

Отговора ти не ме задоволява..Ако отричаш съществуването на Единен Творец,тогава във какво вярваш?Че всичко е плод на случайно срещнали се атоми и молекули?!Твоето око,този толкова съвършен и прецизен орган е случайно образувание?Вярваш,че ние хората,както и целият космос се е зародил случайно? :oИли просто не приемаш думата Бог?
Казваш,че има само зло...Злото е просто обратната страна на медала.
Това имах предвид като казах,че Бог е с дуална същност.Всеки човек носи в себе си и доброто и злото.И всеки ден,всяка секунда ние избираме какви да бъдем и как да постъпваме..Аз за себе си отдавна съм се разбрала,колко злоба и гняв има в душата ми и същевременно съм толкова добра понякога.Просто не разбирах,че от мен зависи във всеки един момент как ще постъпя и какъв избор ще направя.Дали да бъда добрата или лошата.
А за злото а което ти говориш...Ами преди 15 години имах среща с "дух?"и аз не знам какво беше,но беше от "отвъд"Тогава живеехме на квартира,бяха мутренски години и прителят ми се беше забъркал с нещо.Както и да е.Три дни вилня това нещо в къщи,троши,чупи,хвърля,и накрая не издържах на ужаса и се прибрах в къщи.Буквално часове след като се прибрах,квартирата ни беше разбита и опожарена..И всичко престана.След години разбрах,че това каквото и да е било просто се опитваше да ме предпази..По онези години се вълнувах много повече от мъже и кръчми отколкото от Бог.Случката просто зътвърди в съзнанието ми,че има "нещо",а едва от около година започнах да се интересувам от заобикалящият ме свят.Но Бог има.Наречи го зло,добро,енергия,както искаш,но има нещо..И ти не успя да ме убедиш,че няма

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #38 -: Ноември 05, 2009, 23:43:31 pm »
Това малко като христианството:

"Всички сме се родили грешни..."
 ;D ;D ;D

ето нещо което мисля че е по темата

http://www.sibir.bg/blog/Kras55/?blogPage=blogPreviewArticle&artID=390551

 ;D ;D ;D

 :hi: Линка ми хареса! Наистина по темата :good:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #39 -: Ноември 06, 2009, 20:54:37 pm »
 :hi: Ако преценяваме дали има или няма Бог само от инцидентните неща които ни се случват в живота то тогава се осланяме повече на чувства отколкото на разум.
Какво ли биха казали тогава гонените и избивани: Апостоли, Богомили, Валденси, Хугеноти и т.н .  Разпъвани на кръст, разкъсвани живи по римските арени от диви зверове, изтребвани от сънародниците си, заточвани с десетилетия по каторги, подигравани и заплювани от нечестиви хора и безкраен списък от издевателства. 
  Но ние ги наричаме Герои на вярата, понеже Вярата не е мимолетно чувство а проникващо до мозъка на костите убеждение и сила за Свят Живот
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен remalyks

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 199
  • in/at/on 11
    • 11
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #40 -: Ноември 07, 2009, 18:35:13 pm »
"Ако Бог не съществуваше, той трябваше да бъде измислен" сетете се от кого е този цитат   :blum1: :) ;) :)
11

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #41 -: Ноември 10, 2009, 09:12:55 am »
 :hi: Обикновенно хората намесват Бога и Сатана когато искат да  оправдаят себеси, поради чувството на вина в сърцето им :blush:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #42 -: Ноември 12, 2009, 06:08:12 am »
   Вече 79 отговора... т.е. мнения и не разбрах има или няма Бог? (за Господ да не говорим, щото за някой бил карма или съдба... да не цитирам сега)
   
   Тука има, тука нема.
   Я да видим проблема.
   С убеждаване едва ли ще стане,
   то не е големо имане.
   Убеждението води до вяра,
   на която липсва и мяра.
   Дори не е доказателство
   и често води до предателство.
   Тя не е факт, сиреч знание,
   по-скоро любимо хорско занимание.
   Бога хулим, Господа славим,
   когато себе си забравим.
   Има ли начин да ги докажем?
   Да, дори да лажем и мажем.

   Имаме ли инструментариум за да разберем?
   Ще има отговори "да" и "не". Изглежда, че мнозинство ще бъде "не", защото предполагаемия от мен инструмент е субективен - Човек.

   Да допуснем, че неможем да докажем, както и ще стане в края на дискусията. Всеки ще си дърпа чергата към себе си...за да си стопли босото самомнение.
   Какво правим тогава?
   Словоблудство или профилактика на речевите и комбинативни реторични системи? Явно, че с чул, прочел, видял и разказал няма да стане. Това не са доказателства. От съда се приемат веществени доказателства - улики. Обаче хитроумния "престъпник" не оставял улики. Заличавал си следите. (срамежливия ми Той)

   И какво ни остава? Да приемаме на доверие, де чуждо мнение де свое.
   В такъв случай предпочитам да вярвам, че има не само Бог но и Господ. Моята вяра ги разпознава.
   Добри или лоши са тези виновници за настоящата дискусия?
   Предпочитам да са "невинни до доказване на противното". По лесно се живее, а няма да Бого- и Господо- хулствам. ;) Ако нещо ми е криво - на мен ми криво. Следва тук, в себе си да търся проблема и решението. Онея, във Висините, да са живи и здрави. Да илядат. Тъй де, не ща да ме бъхтат с гардушка и свестяват с мълния.

   Има ли Бог? Има.
   Ам`ко няма?
   Поне ще съм добряк,
   неизперкал особняк.
   Ако не става с добруване,
   то ще бъде страхуване...
   "Ам`ку има?
    Ам`ку ма натири?"
    Големи сеири...
   

Sorry!
Ама гледам хората напоследък много на сериозно са се взели.
Покрива му тече, колата дрънчи, жената гълчи, хлапето мълчи .... па он са пъчи :P
А шефа, го кастри за жълти пиастри.
   Слава Богу у дома е Рай.
   За сега, тук слагам "Край!"
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #43 -: Ноември 12, 2009, 11:10:28 am »
Темата според мен трябваше да звучи малко по различно напр.
(Има ли Бог? Доказателства, За и Против  и ако има защо вярвате в него ?

Така се стекоха нещата при мен че се наложи да търся истината и по интернет (по форумите).
Какво ми направи най голямо впечатление за хората вярващи в Бог ,те вярват най-вече заради това че след (никой не знае кога )ще бъдат възнаградени със вечен живот !
Това ми звучи много егоистично , звучи ми и по един друг начин (трябва да слушаш ,татко ще ти купи колело ама друг път)!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #44 -: Ноември 12, 2009, 11:21:01 am »
 
Темата според мен трябваше да звучи малко по различно напр.
(Има ли Бог? Доказателства, За и Против  и ако има защо вярвате в него ?

 :hi: Нямам нищо против да дискотираме върху разширения вариант на въпроса.
Но ако има защо вярвате в него ми звучи некоректно. Аз бих го разширил така:
И ако има защо Му се доверявате
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27