Автор Тема: Тема за оплаквания от състоянието на България  (Прочетена 253396 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Weakmind

  • Гост
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #150 -: Юни 08, 2007, 12:12:46 pm »
А дали този план щеше да бъде в пълен ход ако ние косвено не го подкрепяхме с бездействито си.
Ако стане факт изпълнението му , ние ще сме си виновни . А иначе за циганите бих казал единствено , че не са ни виновни за нищо.Вярно крадливи са , но какво крадат? Кокошки , жици , дребни работи . Докато ние българите крадем на едро.
Ние сме си виновни.

Неактивен Scorpion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #151 -: Юни 08, 2007, 17:31:34 pm »
А дали този план щеше да пълен ход, ако не им помагаха толкова много хора, директно или индиректно, няма значение, щом се включват в тяхната схема и стават техни проводници, бурмички, брънки или цели вериги. Естествено, че всички сме виновни и си получаваме това, което сме си заслужили с нашите дела.

Даже най-страшни са най-дребните бурмички в тази ужасяваща верига, която се завърта около врата на човечеството, не само на България, защото те подценяват своята дейност и смятат, че е твърде незначителна, за да се чувствуват виновни и с гузна съвест, ако въобще я имат. Но понеже са ужасяващо много, се получава един вир, пъленещ се  от такива дребни капки.
Всички знаеме, че капките могат да правят голями дупки дори в гранита и да пълнят цели вирове и даже морета, ако са в постоянно действие. Илюминатите много държат на постоянството и не се лишават от никакви капки, щом им пълнят вира.

Така че, всеки трябва при себе си да прекъсне веригата, както и бездействието си, в противен случай, просто няма начин да се спасиме.
Господ помага, но в кошара не вкарва и това винаги е валидно, както за индивида, така и за цял един народ или цялото човечество. Принципът е един и на всички нива.
Всички им помагат на тези нива и те печелат на всички нива, всички спират или поне една голяма част и те ще почнат да губят. Представете си, че в един момент тяхните лакеи и многобройни дребни слуягинари изведнъж се осъзнаят и спрат да им помагнат, те направо ще се озъбят и дори без някаква голяма борба могат да бъдат победени, простто само с това, да не им се помага.

Не им помагайте, ако искате да се спасите. Толкова е просто.

Естествено аз не съм срещнала през живота си някой, който да каже открито, че им помага и на практика всички винаги хвърлят вината на всички останали, само не на себе си. Не е важно да се каже или признае, просто трябва всеки при себе си да прекъсне веригата и толкоз, и те ще увиснат като прани гащи. :-*
Danko http://enkade.blogspot.com/  Най-голямата властта е тази да властуваш над себе си, най-голямата

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #152 -: Юни 08, 2007, 21:15:29 pm »
Аз още от самото начало бях против ЕС. >:( >:( >:(.Според мен правят следното: задушват българскиятпазар,когато вече е почти сринал се ще пуснат своите стоки и България просто ще стане поредното бойно поле на тея акули. >:( >:( >:(.България само губи ,а не печели.Според мен трябва да се изгорятна клада онея малумници от минестерството. >:( >:( >:(
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Eon

  • Гост
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #153 -: Юни 08, 2007, 23:50:01 pm »
Много едностранчиво разсъждаваш. Нещата нямат само 1 страна.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #154 -: Юни 09, 2007, 07:36:47 am »
Да знам ,но все пак това е главното нещо. ;)
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Eon

  • Гост
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #155 -: Юни 09, 2007, 10:25:26 am »
Това зависи изцяло от нас.

ЕС не ни е виновен за състоянието на БГ пазар, нито за качеството на стоките ни. Като станем като Швейцария тогава и аз ще съм против влизането ни в ЕС. Да не говорим за милиардите пари, които изсипват в БГ (друг е въпроса къде отиват). А нещата, които сме загубили при влизането ни, са или дело на управляващите или наша си вина.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #156 -: Юни 09, 2007, 10:34:09 am »
Аз съм за обединена Европа, защото само така ще устоим на икономическия контрол от Азия и на нашествието на имигранти от Африка. Само така ще запазим културно-етническите си идеали и ценности.

Но какво е обединена Европа без Русия? Исторически и в културен аспект Русия си е част от Европа и не е лошо това да се вземе впредвид от безмозъчните плужеци в Брюксел.

aprilzi

  • Гост
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #157 -: Юни 09, 2007, 10:58:55 am »
Някои числа за по лесно ориентиране.


Вътрешен държавен дълг на България:
- в края на 2000г. - 1,767,210.4 хил. лв.
- в края на 2006г. - 2,955,809 хил. лв.


Външен дълг на обществения сектор:

- юни 2001г. - 10,244.7 млн. евро
- февруари 2007г. - 4,386.6 млн. евро



Търговските, потребителските и жилищните кредити, които фирми и домакинства дължат на банковата система в България се повишиха общо с над 22% за 12 месеца:
- през октомври 2005г. - 8,564.7 млн. евро
- през октомври 2006г. вече 10,488.1 млн. евро


В края на април 2007г. вече външният дълг на обществения сектор е по-нисък от потребителските и жилищните кредити взети заедно...

В края на април 2007г. домакинствата дължат на банковата система в България:
- жилищни кредити - 3,990,325 хил. лв.
- потребителски кредити - 4,360,031 хил. лв.

Тоест общо потребителските и жилищните кредити надхвърлиха 4,269.4 млн. евро...

За сравнение външният дълг на обществения сектор е едва 4,071.4 млн. евро


Търговски кредити отпуснати на частния сектор от банките в България:
- декември 2005г. - 5,926.2 млн. евро
- август 2006г. - 6,420.1 млн. евро
- платени лихви за тези кредити от началото на 2006г. до края на август 2006г. - 368.5 млн. евро

Външен дълг на частния сектор:
- декември 2005г. - 9,938.2 млн. евро
- август 2006г. - 12,224 млн. евро
- платени лихви за тези кредити от началото на 2006г. до края на август 2006г. - 117.6 млн. евро

Както се вижда от данните на БНБ, частният сектор плаща значително по-малки лихви за заеми взети от международните капиталови пазари...




Външен дълг на частния сектор в България:
- януари 1999г. - 734 млн. евро

- юни 2001г. - 2,262.9 млн. евро

- август 2006г. - 12,224 млн. евро


Търговски кредити отпуснати на частния сектор от банките в България:
- декември 2005г. - 5,926.2 млн. евро
- септември 2006г. - 6,473.6 млн. евро
- платени лихви за тези кредити от началото на 2006г. до края на септември 2006г. - 420.2 млн. евро

За сравнение разходите за заплати и осигуровки на заетите в бюджетния сектор:
- от началото на 2005г. до края на септември 2005г. - по-малко от 1,699 млн. лв.
- от началото на 2006г. до края на септември 2006г. - над 2,532 млн. лв.
- тоест увеличение от над 426 млн. евро през първите 9 месеца на 2006г. спрямо първите 9 месеца на 2005г.

Събрах от медиапоол тези данни там има и линковете.
Едно се вижда със сигурност, че всичко расте нагоре, с никакав изглед
частният дълг някога да се намали. Тъй че като фалират частниците
ще фалират и банките (банките са взели кредитите от чужди банки към които те трябва да ги връщат) и ще фалира и държавата.
Няма значение кои взел кредита, спрели се потока на пари към
България фалита е вързан.
Кога ще спре? Когато почнат да си заминават чуждестранните
фирми и купувачи на имоти.


aprilzi

  • Гост
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #158 -: Юни 09, 2007, 11:02:00 am »
от доклада на БНБ се вижда че намаляват новите кредити а обслужването на старите кредити расте. Това означава че балона особенно в
строителството скоро ще гръмне!
За да се поддържа растежа на цените в строителството трябва постоянно
новите кредити да са по големи от старите за да могат да се продадът
построените сгради. Спре ли потока на нови кредити както се
очертава много от сградите ще останат непродадени и води до
банкрот на инвеститора а от там и на целият строителен пазар.

Eon

  • Гост
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #159 -: Юни 09, 2007, 11:15:45 am »
Като не се продадат сградите ще им падне цената, и ще се продадат на ниска цена. А и голяма част от това което се строи е направено с мръсни пари, които по този начин се изпират. Спокойно, никой няма да фалира

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #160 -: Юни 09, 2007, 17:28:09 pm »
Но какво е обединена Европа без Русия? Исторически и в културен аспект Русия си е част от Европа и не е лошо това да се вземе впредвид от безмозъчните плужеци в Брюксел.

Да, само че това не се харесва на 'джентълмените' отвъд Океана ... Какво е ЕС без САЩ - неговият създател ? Какво е България без Русия ?
 И какво е положението на древната земя България, разчекната между интересите на Русия и САЩ ...? :-\
musica universalis

Неактивен Scorpion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #161 -: Юни 09, 2007, 17:59:53 pm »
 ;DАми какво е в този случай България ?

Много просто:
 - "от двата стола, та на земята" и това е целта на заниманията, плюс геносида, на който са ни подложили. :-*
И после имаше я, но вече я няма, тази древна държава, което е и целта на заниманията плюс геносида.


Всичко си върви по програмката като по вода, пък и няма никой да им сложи баражи.
Danko http://enkade.blogspot.com/  Най-голямата властта е тази да властуваш над себе си, най-голямата

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #162 -: Юни 09, 2007, 18:05:34 pm »
Всичко си върви по програмката като по вода, пък и няма никой да им сложи баражи.
Ами не, програмката не им върви като по вода  ;)  и това много скоро ще го разберат   ;D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Scorpion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #163 -: Юни 09, 2007, 18:49:34 pm »
Изтриха ми едно дълго обяснение, но нищо пускам едно стихотворенийце подходящо за случая, писано от мен миналата година.

--------------------------------------------------------------------------------
 ТОЙ ВИЖДАШЕ ЯСНО В БЪДЕЩЕТО НЕЯСНО !!!

С думи прости и ясни,
бих искала, да ви се изясни
какво зло е това,
психотронното иго,
това голямо зло,
което чука вече на всички врати.

Аз ви предупреждавам,
да не му отваряте
на това отвратително чудовище,
защото свободата тутакси ще ви изяде.

Предупреждавайте и вие,
на свой ред, другите
и най-вече, не помагайте на чудовището
да обсеби живота ви
и живота на другите
защото после няма спасение,
то и вас ще изяде

Не ставйте слуги и проводници
на психотронното чудовище.

Аз виждам ясно в бъдещето неясно,
как това чудовище ще бушува,
как ще ви подчини на своите зли закони.

Не се взимам за Левски,
само перифразирам неговите думи,
с безкрайна обич и уважение
към Апостола и неговата борба срещу поробителя,
както и голямата му любов към народа,
който днес забрави неговите пример и завети.

Те остават, во веки веков, валидни,
не ги забравяйте, вие синовете на Левски

Настанало е, отново време разделно
всеки трябва да покаже,
на какво са способни българските ЛЪВОВЕ.

За останалите, наказание,
во веки веков, ще имате,
живот на мутанати в психотронни кошари !!!

Всичко се плаща на тази земя и най-вече
безотговорността, безгръбначността и безпринципността !!!

Справедливост има
Дядо Господ я раздава,
когато настъпят разделни времена.

Господ всичко вижда !!!

Е, да, да,

Всички си го знаете това,
но го забравяте винаги,

Господ никога на забравя,
макар и понякога да забавя !!!


 Дяволът умее да съблазнява и покварява,
за да ви превърне в негови жалки слуги.


  :-*на Данко
posted by Danko @ mardi, mars 21, 2006

_________________
http://enkade.blogspot.com/
 
Danko http://enkade.blogspot.com/  Най-голямата властта е тази да властуваш над себе си, най-голямата

Неактивен Scorpion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #164 -: Юни 09, 2007, 19:02:51 pm »
Колко ми се иска да ти повярвам, но така както, дори и в момента ме съботират пък и от всичко останало, което  става по света и с хората в частност, нямам никакви, ама наистина никакви основания да ти вярвам. :-*

Ще бъда най-щастливия човек на света, ако се лъжа, но едва ли.
Тук само искам да добавя в тази връзка, че ще бъдат сурнати от високото, някои или даже цели групи от хора, техни много верни слугинари, което може и да даде илюзията у масите, че те са загубили играта, но няма да е така. Пак ще бъде една много голяма манипулация.

Така както им гледам ходовете и ги разбирам, виждам как отиват твърдо нещата натам и много умело ги разиграват това да стане. За хората и групата смятам, че сами ще се сетите, ако не сте се сетили още. Пак обаче рептилите ще извадат дивиденти от тази операция.

Ами да видиме, да сме живи, да сме здрави, па да гледаме сеира на тези, нема да е малко и това.

Не мисля лошото на никой, но деградацията винаги води до разпад, като закономерност, така че ще има екшъни и то голями, то е ясно, но рептилите ще са пак начело.
Естествено по моите изчисления на моите само логически  уравнения.

Винаги има шанс да се сгреши и ще се радвам ако е така, но твърде  рядко ми се случва.

 :-*
Danko http://enkade.blogspot.com/  Най-голямата властта е тази да властуваш над себе си, най-голямата

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27