Автор Тема: Търси се "чисто" място за живот в планината  (Прочетена 50819 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #30 -: Февруари 20, 2011, 15:14:51 pm »
Гледам темичката е замряла...А наистина,човек дори с деца -в един момент превключва..

Определено е така ...Въпреки децата,или пък именно заради тях...кой знае..Единственото което чувствам,е,че се задушавам в градската среда(и то София ..едва издържам,и понякога чувството,че се задушавам е много силно.Цялото ми същество,копнее за зеленина,въздух и спокойствие..Дано скоро и аз като Миротвореца,успея да скъсам синджира..Тогава вече ще спра с конспиративната литература и ще почна да чета книги за биоземеделие :P
Като например тази
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,12969.0.html

отдавна не е коментирана,за това слагам линк..За подсещане..
« Последна редакция: Февруари 20, 2011, 15:18:00 pm от konstantin2007 »

Неактивен raliko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #31 -: Февруари 20, 2011, 16:06:41 pm »
konstantin2007Благодаря за линка!Книгата си свалих,ще я прегледам след малко.

Мисля,че в градовете човек е по-самотен,отколкото където и да е .Трябва му чиста земя и чисти помисли,останалото са подробности.

За родовите селища съм чела,но сякаш  няма такива действащи в България?
Боиш ли се от Мрака,превърни се в Слънце. Ако ли не – изчакай утрото./Африканска поговорка/

Неактивен spear

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #33 -: Февруари 21, 2011, 06:02:45 am »
И аз се задушавах в града отдавна и ха, да тръгна към зелената шир и ..просто смених града. Не ми се дава още и това е. :D Колкото и да искам, все нещо се обърква. А чакането почва да ме изнервя вече. Искам вече да обикалям и да си намеря моето местенце. Подробностите ще се уредят, колкото и невъзможно да изглежда- деца, доходи и т.н.

Само времето да настъпи. Другото, от което се притеснявам е дали ще успея да усетя "моето" място.. :unknown:

konstantin2007 ,Много правилно си се ориентирала към тези книжки. Познато ми е усещането.


raliko , не мисля, че човек трябва да чака да стане пенсионер (леле, аз пък хич не се виждам в този образ), за да започне да преследва мечтите си и да живее свободен както му харесва.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен raliko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #34 -: Февруари 21, 2011, 08:54:04 am »
До колкото разбрах само едно родово селище "Васил Левски" има в България-"Тринога" нещо не било много в ред...


MagnoliaМислила съм много по въпроса,но дори в съседен град не бих отишла,все същото ще е.Няма да е село,няма да е гора,планина...А как ще се издържа едно семейство там,ако не е пенсионери?Понеже не може човек всичко сам да произвежда и да печели толкова,че да си купува хляб например,или гориво...Не знам... :-X
А може би ти имаш друго виждане по въпроса?Сподели.
Боиш ли се от Мрака,превърни се в Слънце. Ако ли не – изчакай утрото./Африканска поговорка/

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #35 -: Февруари 21, 2011, 22:56:29 pm »



MagnoliaМислила съм много по въпроса,но дори в съседен град не бих отишла,все същото ще е.Няма да е село,няма да е гора,планина...А как ще се издържа едно семейство там,ако не е пенсионери?Понеже не може човек всичко сам да произвежда и да печели толкова,че да си купува хляб например,или гориво...Не знам... :-X
А може би ти имаш друго виждане по въпроса?Сподели.

Всеки проблем има решение.Просто трябва да се излезе от стереотипните схеми. Аз лично ако не мога да си купя хляб, ще спра да го ям. И без друго е вреден с тази мая. ;) Знам, че звучи откачено, но докато нямам възможност да ям хляб, ще си реорганизирам храненето- това искам да кажа. Защото първото, което му хрумва на човек е най- лесното- как да се хванем пак на "хорото", да изкараме пари, да си купим хляб...
Знам, че тук много народ ще наскача, но се надявам все пак някой да е разбрал. Смяната на гледната точка и гъвкавостта са важни според мен.
Естествено, че е добре да има някакви доходи, но примерно част от продукцията може да се разменя за нещо, от което имаш нужда или да се продаде.

Много съм мислила и съм на мнение, че най- хубавия вариант за мен би бил да има наблизо хора със сходни на моите интереси, с които да споделяме добро и лошо, да обменяме идеи и опит. Нещо като родовите имения, но те са обвързани идеологически и това не ме кефи особено.Освен това май всички са на някакви равни места, а аз искам планинка.Засега звучи като мисия невъзможна, но ще стане, когато му дойде времето Дано да е скоро!!
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Търси се "чисто" място за живот в планинат&#
« Отговор #36 -: Февруари 21, 2011, 23:18:34 pm »
Съгласен!

Имаше преди време бум на високите цени на кашкавала. Мисля, че скочи към 11лв за килограм. Тогава си казах - "Не е ли по-лесно да се откаже човек от него за известно време, защо непременно да купува продукти със спекулативно надути цени." Обаче стереотипите казват друго. Хората почнаха да се вайкат, да се чудят от какво да се откажат само и само да си купят насъщния кашкавал.

Примери много - с хляба, с олиото, с картофите и ориза...

Вдигнаха цените на цигарите... еми бога ми, имам чувството, че се намирам насред съревнование по купуване на скъпа отрова. Не само, че не намаля употребата, ами май се увеличи.
« Последна редакция: Февруари 22, 2011, 08:49:54 am от Mirotvorec »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #37 -: Февруари 21, 2011, 23:34:31 pm »
sidewinder, това е защото сме "затънали" в собствените си вкусове. Храната ни управлява. Бъркаме "глад" с "вкус". Въобще страшна работа е. Дадох си сметка за това, когато се захранвах след едно гладуване. Липсваше ми ...солта. Въпреки, че консумирам много малко сол (морска, ситно смляна с много различни сушени зелени подправки, така че почти няма сол в тази смес)А едно от първите неща, от които се освобождава организмът при гладуване, е солта! Но с всичко се свиква. Въпрос на преосмисляне.

Голям офф-топик направих. Извинявам се. :blush:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен raliko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #38 -: Февруари 22, 2011, 07:47:49 am »
Ако минем на слънчево хранене ще е най-лесно,тогава няма да имаме нужда нито от пари,нито от храна...Ама вода пак ще трябва да си набавяме,дрехи и транспорт под каквато и да е форма..Плюс ова ако има и деца проблемът се решава доста нелогично,има деца,има проблем... ???
Боиш ли се от Мрака,превърни се в Слънце. Ако ли не – изчакай утрото./Африканска поговорка/

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #39 -: Февруари 22, 2011, 11:37:35 am »
Еее,ралико,айде ся..ти съвсем заби у 6-та глуха..
Не,че магнолия не е права,но нещата не рябва да стават на сила.В мсисъл,че ако не си готов да живееш като хобит,няма смисъл да се насилваш.Има си варианти..търсете "златната среда"за самите вас @---

Неактивен raliko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #40 -: Февруари 22, 2011, 13:46:27 pm »
konstantin2007 ;)Е то за туй иде реч я!  ;D Можем да променим себе си близката си среда,но останалото не подлежи нито на промяна,нито на контрол..Ще си продадем  апартамента-добре,ще си купим къща на село,ок.Ще си произвеждаме това-онова-супер!Ама  няма как съвсем всичко да си произвеждаш сам,освен ако пак не ползваш технологии...Но да речем това не е проблем,а въпрос на пари/в случай,че ги има значи няма проблем/.

За децата не е така обаче.Вярно е,че  не живеят както моето поколение например,по-свободни и общителни.Но със сигурност си иска своята среда в училищата поне.Не ми е много ясно това,ако реши човек да иде в някое високопланинско село да живее,какво става с тези деца?Ще е супер,ако няма цигани,но пък и деца като няма за децата ще е трудно,да не казвам невъзможно подобен живот.
Златната среда е някъде там,ясно,че ще се откажем от много удобства.Ще добием други  по-добри условия на живот и здраве,но..

Човекът е социално животно все пак.

Гледам и селището Васил Левски се продава/или поне част от него?/,в България явно това не е вариант способен да изкара човек в друга среда,на общо съжителство на няколко семейства  тип колония-както имаше даден сайт в Германия.Може би все пак е въпрос на време,но бих казала и на мислене.И на много пари. :yes:
Боиш ли се от Мрака,превърни се в Слънце. Ако ли не – изчакай утрото./Африканска поговорка/

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #41 -: Февруари 22, 2011, 18:45:24 pm »

"Социални контакти" е едно от "любимите" ми словосъчетания, ;D особено що се отнася до деца, детски градини и училища.

Защото "образователните" ни институции не са нищо повече от пералня на мозъци, гнезда на скука, простотия, еснафщина и разврат, тъпчещи малките бъдещи роби с отрови от смрадливи лавки и трошички фалшиво знание.

Всичко е въпрос на избори, приоритети и праг на търпимост.

В тази връзка: по- добре като хобит, отколкото на конвейра.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #42 -: Февруари 23, 2011, 11:51:52 am »
Маги,права си,обаче и децата имат свой избор,особенно ако са в по-съзнателна възраст.И понякога това доста усложнява нещата.
Иначе за другото си права.Дето се вика...по-добре сам,отколкото в лоша компания

Неактивен woda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #43 -: Февруари 24, 2011, 20:34:05 pm »
Много неща дава цивилизацията, но 70% образно казано не струват.
Доволен съм на тропическо островче с малко селище.
Щото като гледам как сме се опасли с жици и полета, май няма да иде надобре.
а и всеки с малко находчивост и умения би се справил с това- лесно ще се нареди1
Като искаме да се възползваме от цивилизацията- нека. Има куриерски услуги за доставка на нужното, има работа по интернет, има образование по нета, има.. има.. има.. всичко необходимо.
Има решение - има и извинение!
Обаче синдрома на квачката и пилетата е доста мощен- явно егрегорите доста го експлоатират.
Светът е голям и спасение дебне отвсякъде!

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #44 -: Март 01, 2011, 16:49:58 pm »
Не мога да разбера как този от клипчето само с една забита клечка в земята разбра посоките на света. Ще се радвам ако някой ми го разясни.

http://www.5min.com/Video/Finding-North-Without-a-Compass-18630544

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
37711 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12109 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
8413 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
12105 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper
0 Отговора
6080 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2010, 12:42:15 pm
от Astronomer

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27