Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 210381 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #60 -: Март 27, 2008, 15:35:55 pm »
В твоята статистика, драги (явно много те засегна това обръщение?) данните за шинтоизма и даоизма са силно занижени... Също за "паганизъм" и "универсализъм", каквото и да означават тези понятия, не много коректни от гледна точка на класическите разбирания... Също ме изненадва поставянето на "религията" "Атеизъм" барабар с останалите вероизповедания... Не знам на какво основание се говори за "Сциентология", но се пропуска "Муунизъм" или "Мормонство"... Наистина доста шантава статистика :P

Явно не познаваш значението на думата "религия" и нейното действително съдържание, за да правиш такива генерални заключения, още повече, че от скромната позиция на личното ти мнение си позволяваш да определяш като "промити мозъци" милиони и милиарди хора, свързали се по една или друга причина с някое от изброените в статистиката ти изповедания! Нима наистина вярваш, че сред всичките тези хора няма светнати и непредубедени?! И нима наистина вярваш, че следването на определен религиозен канон автоматично гарантира "промитост на мозъка"?!

Само за сведение ще пусна тук тезата си, че ако ти имаш някакво отношение към Бог, вътре в теб или другаде, ако ти вярваш в Бог и се надяваш на връзка с Него, то ТОВА Е РЕЛИГИЯ! (Ти сам/а/ призна наличието на подобна връзка :-X )За повече информация относно причините да твърдя своето можеш да проследиш назад из темата, където съм postнал тълкувание на понятието "религия" и съм дал основанията, от които изхождам тук.

Недей да бързаш да събаряш вече построени храмове, още повече, ако това, което се опитваш да въздигнеш, до голяма степен не е същото като набелязаното за събаряне! Готов съм при наличие на търпение от твоя страна да си говорим надълго и нашироко за възгледите ти относно Онова, което наричаш Бог, и смятам методично да ти покажа, че тези възгледи са чисто и просто религиозни, а от този факт сам по себе си не произхожда нищо лошо!

Иначе, съгласен съм, че християнизацията на Латинска Америка е едно от най-варварските действия, извършени под маската на христолюбието, но дори и без погледа на специалист може да се забележи, че в едно такова варварство няма нищо християнско! Така че, да не твърдим, че тоягата е зла, когато човекът бие с нея кучето си!
« Последна редакция: Март 27, 2008, 15:41:49 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

stiver

  • Гост
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #61 -: Март 27, 2008, 17:44:41 pm »
Съветвам хората да се обърнат към себе си.
Странно, тази фраза направо ме преследва напоследък. Трябва да е някаква синхроничност. И още по-странното е, че винаги ми звучи като на китайски. Не, не ми обръщайте внимание. просто си мисля на глас.   :)
Цитат
Не мога да разбера защо хората постоянно отказват да направят разлика между Бог и Религия?
  Може би защото религията е патерица за човешката духовност? Да останеш насаме с  Бог не е лесно. Някои ги е страх, други просто ги мързи. А религията предлага готови отговори на всички въпроси.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #62 -: Март 27, 2008, 18:22:31 pm »
Институционалната индоктринация предлага готови отговори на всички въпроси. Религията предлага единствено да те свърже - заради това е religio - свръзка... Можем да се изразим така: когато се свързваш с Бога, ти religioизираш с Бога... Не се учудвай на тази синхронистичност - да се насочиш към себе си е най-дълбокото послание на религиозността...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #63 -: Март 27, 2008, 23:43:49 pm »
 Fly Dragon, Не виждам зашо се палиш толкова? Нали всички сме тук да споделим нашето мнение. Какво лошо има  в това да сме на различно мнение? Това е едно от нещата, които не понасям в религиите. Не са толерантни към друго мнение.  :) Изобщо не се засягам от “драги”. Защо си мислиш, че можеш да ми четеш мислите? Много тача някой да ме  анализира и интерпретира. Представи си за разнообразие, че има и такива хора, дето казват това, което мислят. Аз казвам винаги това, което мисля., включително и когато използвам думата  “драги” обратно към теб. Но ако пък  ти сега ми намекваш , че си  я използвал  към мен с иронично значение, то би трябвало да се обидя.  И  все пак не съм.  Не се засягам , защото би означавало да си придавам  важност. Има и друга причина, че никой не може да ме засегне , но това е друга тема.. Освен това аз съм супер толерантно същество.  Приемам мнения, но не всички споделям. Трябва ли?  Кой казва , че да вярваш в Бог е религия?   Аз не мисля така. Това е моето мнение.  И аз го казвам ясно и точно. Бог  и вярата в него не е религия = на мое мнение.

Думата Религия не е дошла от първия взрив а от латински ( сещай се католически) корени : RELIGIONEM -  уважение към нещо свещено.  Цицерон вярвал, че произхода е от корена  RELEGERE -  означава да преминеш през или да прочетеш отново. Августин, друг  латински автор, пък, смята,  че RELIGIONEM  идва от  корена  RELIGARE –  означава да обвържеш, омотаеш нещо.  Аз мисля да ги оставя да си омотават когото си искат латинските философи... 

Много е елементарно всяко вярване да се класифицира като  религия. Вярвам, че слънцето  ще изгрее утре значи съм религиозна и Слънцето е моят Бог. . . Да, ама не.  Вярата е нещо индивидуално и интимно, поне за мен.  Аз знам, в какво вярвам,  аз знам, дали го виждам като религия или не. То си е мой личен процес. Аз нямам нужда от организирана вяра.  Ако някой някога е решил да го нарече религия, защо аз трябва да съм съгласна с това определение?

Методичните опити  да ми се показва правия път при мен имат обикновено обратен ефект. Щото кривият път ми е по-интересен и тръгвам по него да видя, защо пък е толкова крив адже ба. А, ма той не бил толкова крив ..

 Моята статистика (както я наричаш)  не е моя.. Просто беше първото, което намерих в  нета като статистика. Не знам дали знаеш, но няма нито една 100% точна статистика, защото е невъзможно да се изследват/интервюират  всички жители на планетата. Затова няма да се впускам в безмислени спорове, само от любов към спора.  Ако ти имаш твоя вярна статистика, ОК. Няма проблем. Следвай я методично.

Храмове не развалям , що да ги развалям.  Просто са ми интересни само като архитектура.

А що се отнася за промитите мозъци, за съжаление са наистина ужасно много.  Канони? Правила? Това вече мирише на промиване на мозъка.  Да не би да искаш да ми кажеш, че Бог е измислил каноните и правилата, великите пости и молитвите? Ако Иисус  гледаше от някой ъгъл на Космоса, какво ли би казал за всички престъпления извършени  крещейки истерично неговото име... 

А пътуването към себе си , повярвай ми, е най-дългият и мъчителен път. Казвам го от личен опит. Където и да идеш, да търсиш Бог, накрая все ще се завръщаш към себе си. И не го казвам с оня патос , с който се очаква...казвам го съвсем практично.


Съгласна съм за мързела и за отговорите наготово. То е ясно, че е по-лесно. Който иска да му казват, в какво да вярва и как да живее, организираните религии са иделни патерици. Много точна дума. Но друго си е да оздравееш и да хвърлиш патериците ... ;)



Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #64 -: Март 28, 2008, 17:37:37 pm »
Виждам подозрително засилено желание за бунт, противопоставяне на нещо, ...може би дори младежка лудория-инат? Не мисля, че отхвърлянето на нещо, само, за да не е то, води до утвърждаване на друго, освен на егото в много от неговите форми... Също не знам защо едно понятие бива зачерквано, с едничката цел да не бъде то, при положение, че това, което се предлага под защитата на свещеното лично право на собствен избор, е всъщност същото... Това имах предвид, като казах за събарянето на храмове. Но разбира се, тук застъпването на идеята, че ограничавам нечия свобода, е по-изгодна. Само че без ред тази свобода няма да стигне до никъде другаде, освен до сестра си свободия. И ако в това виждаш патерици!...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #65 -: Март 28, 2008, 19:10:05 pm »
Това изказване ми звучи малко безпомощно. Мисля, че в желанието си да ми покажеш/докажеш произхода и значението на думата "религия" съвсем се отклони от темата "Коя религия е най-праведна". И отново поредния опит да ме анализираш:" Виждам подозрително засилено желание за бунт, противопоставяне на нещо, ...може би дори младежка лудория-инат?" Пак не позна  :) Младежките лудории и бунтове останаха назад в живота ми още преди 25 години. Сега предадох щафетата на  потомците, да се бунтуват те.  :) Аз не се бунтувам срещу нищо. Просто си следвам пътя и кредото. Ако това е свободия - така да бъде.

Също - не зачерквам понятието "религия", а само уточнявам , как аз тълкувам това понятие. В самота и уединение аз откривам това, което ми е нужно. И поради това не се нуждая от религия, като такава. Но все пак не мога да отричам ползата от религиите. Трябва да преминем през тях, за да се поучим. Във всяко зло има и нещо добро. Гениалният творец се е погрижил от всичко да има полза и да се учим, да видим ако имаме очи и да чуем ако имаме уши. Само ако има зло, можем да различим доброто. И така с всичко, студено - от топло, омраза - от любов.

Не мен не ми е даден избор като дете,  каква религия искам да изповядвам а са ме  отнесли в църквата и са ме покръстили. Сега вече имам избор. Както вече казах намирам Бог в себе си и ми е добре така.

В евангелие от Тома, преди дори думата Религия да съществува, Иисус казва :
В Притча 3:".. Но царството (небесно) е вътре във вас и извън вас. Когато сами познаете Себе си и ще узнаете, че сте чеда на живия Отец.Но ако не се познаете, в нищета ще пребивавате и сами нищета ще бъдете". По-нататък,в притча 24: Учениците: " Покажи ни онова място в което  Ти си, защото ние трябва да го търсим." И тои им отвърна: " Уши, които има, нека чуе - Има светлина В човека от светлина и тя свети над целия свят. Ако не свети тогава е тъма. И в притча 67 : Иисус каза : " Онзи, който знае всичко, но му липсва сам той (не познава себе си - бел. ред.), навсякъде е в нужда."
 
 flyDragon , не мисля, че ти ограничаваш нечия свобода, не е по силите на никого. Създадени сме свободни и само ние сами можем да се оковем във вериги...

Редът и хармонията...там  нямам никакви претенции за авторско прво. Редът и хармонията Бог ги е създал със самото сътворение, от нищото и хаоса и това , какво ние правим тук е без значение за космическия ред. Той си съсществува с или въпреки нас. Ние можем да изберем да си останем в хаоса или да живеем в хармония... Иначе - тъпо - една малка планета може да наруши Космическия ред. Бог е доста по интелигентен от това...

Остани си със здраве и да не ми се обиждаш. Аз наистина те имам за драг. Добре е да има разговор, па макар хората да имат различно мнение.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #66 -: Март 28, 2008, 20:03:19 pm »
Да...
Цитат
Но царството небесно е вътре във вас и извън вас. Когато сами познаете Себе си, ще узнаете, че сте чеда на живия Отец. Но ако не се познаете, в нищета ще пребивавате и сами нищета ще бъдете
По никакъв начин не се обиждам...
Нито пък те анализирам;
по никакъв начин...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #67 -: Май 17, 2008, 23:16:42 pm »
      Погледнете снимките към статията "Правда об исламе", каква жестокост. И после искат веротърпимост към тях в Европа. В Корана наистина пише: "Убивайте неверниците", чела съм го на български, но подробно успях да го прочета само на 2/3. Направо ми прилоша, толкова негативно четиво, чист сатанизъм, такава злоба и злина се носи от него като четиво. Само има към жените някои добри неща, уважение към майките.     http://www.shalygin.ru/forislam.htm  

          Статията е отляво по-долу.
          Започвам да си мисля, че Бога, за когото е говорил Мохамед, е същинското Зло.
      Иначе имаме приятели и познати мюсюлмани, които са много честни и почтени хора.
         А и "християни" има, които вършат страшни престъпления - нали даваха американци и англичани, извършващи насилие над мюсюлмани. Докога ли така ще се отнасяме едни към други и всеки ще говори, че само неговата религия е най-праведна. Крайно време е да започнем да мислим, че всички сме едно пред Създателя на всичко, и произлизаме от едно място - от неговия творчески замисъл?!
« Последна редакция: Май 17, 2008, 23:46:44 pm от delfin »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #68 -: Май 18, 2008, 03:37:01 am »
Цитат
Мюсюлманин в Египет убил съпругата си, понеже четяла Библията и след това я погребал заедно с малкото й бебе и 8  годишната й дъщеря. Момичетата били заровени живи! По-късно мъжът съобщил в полицията, че техен чичо убил децата. 15 дни по-късно починал друг член от семейството. Когато отишли да го погребат, открили двете момичета под пясъците – ЖИВИ!

Египет е скандализиран от случката и мъжът ще бъде екзекутиран. Попитали по-голямата дъщеря как е оцеляла. Тя отговорила: „Мъж в сияещи бели дрехи и рани по ръцете си идваше всеки ден да ни храни. Той събуждаше мама, за да кърми сестра ми.” Момичето е било интервюирано по египетската национална телевизия от известна водеща телевизионна журналистка мюсюлманка. То казало по обществената телевизия: „Не може да е бил друг, освен Исус, защото никой друг не прави такива неща!”

Мюсюлманите вярват, че Иса (Исус) би могъл да го е направил, но раните означават, че Той наистина е бил разпнат, а освен това е ясно също и че е жив! Също така е очевидно, че детето не би могло да си измисли подобна история и няма никакъв начин тези деца да оцелеят при подобни условия без истинско чудо. Мюсюлманските водачи ще бъдат силно затруднени да решат как да постъпят с подобно събитие, а и популярността на филма „Страсти Христови” никак не им помага! Тъй като Египет е медиен и образователен център за Средния Изток, можете да бъдете сигурни, че историята ще се разпространи. Исус Христос продължава да преобръща света с главата надолу! Моля ви, споделете историята. Господ казва: „Благословен да бъде оня човек, който уповава на Господа и чието упование е Господ”

Вашето мнение?
« Последна редакция: Май 18, 2008, 03:40:18 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #69 -: Май 18, 2008, 09:37:27 am »
    Девер ми, който си е наполовина вече фанатизиран в православието /ако не и в повече/ разказваше за някакви случки из арабските страни с изцеления около една икона в женски християнски манастир и много мюсюлмани ходели с болките и грижите си и се случвали различни чудеса. Не мога да дам повече подробности, защото сега девер ми е послушник в Атон и връзката там е много трудна - не им дават да имат телефони, мъчиме се чрез различни хора да се свързваме, имат телефон уж централен, на когото никой не вдига, неоправна работа. Да си няма човек работа с църкви и църковници, нещо страшно са, казвам го от личен опит на препатили в къщи от такива работи. Единици са свестните попове, а пък монасите свестни също са единици. Книга може да напишеме направо.
    Едни от най-тежките страни за жените-мюсюлманки са Саудитска Арабия и Обединените Арабски Емирства, както и Афганистан и Пакистан.
    Бях чела за самонаранявания в Индия, при празнуване на шиитите за техния имам Али - зетя на Мохамед, правят го зарази смъртта му, която я смятат за мъченическа. То и след смъртта на Али се разделят мюсюлманите на сунити и шиити. А малко по-късно се появяват и измаилитите.
    В исляма най-доброто за мен е суфизма и философията му. Особено живота на Руми.
    Интересни са и друзите.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #70 -: Май 19, 2008, 02:27:43 am »
Това е от религиозен сайт, но все пак, как са оцелели тези хора?!15 дни заровени живи?
И кой е идвал в сияещи бели дрехи и рани по ръцете? Мисъл- форма? ???
Не става дума за фанатизъм според мен.

Въобще не става дума за това, коя религия е най- праведна..Даже не разбирам въпроса..
Може би пак съм объркала темите. 8)
« Последна редакция: Май 19, 2008, 02:29:36 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #71 -: Май 20, 2008, 21:40:58 pm »
      Превеждам следният текст от откъс от една книга -

      "...Боговете на Египет изобщо не са богове, както не са богове и боговете на Шумер, Акад, Вавилон, Тива, Хелиопол, Картаген, Рим, Йерусалим и Мека. Тези богове - са само различни варианти на съвършенно едно и също събитие, станало преди 13 658 години - слизането на Земята на "Сивите" от разрушената от Бога "Цитадела на Странниците" - астероида - "Сивата планета", и падането на Земята на въстаналите заради това ангели на Светлината, начело с Луцифер. Които и създали култове към себе си като богове, поделяйки си Земята "на части".
       Египетският Амон - не е Бог, това е култ на реинсталиран "Сив", водещ хората към "Земния Рай на Разпределението и Баланса" при култа към знанието.
       Юдейският Яхве не е Бог - това е модифицираният от египетският жрец Моисей египетски "сив" бог Амон, все още изискващ съблюдаването на Закона на Баланса, но вече злобеещ с бесовският човешки Закон.
       Мюсюлманският Аллах - не е Бог, това е сбърканият от необразования номад Мохамед юдейски Яхве, изискващ вече не "сивите" закони на Баланса, а изключително Законите на Злобата на "Тъмата".
       Истинският Бог на Земята е бил само Един - Христос. Той не е установявал Култове, не се е набутвал за Цар, той е освобождавал хората от гнездящите в тях демони извън зависимостта от тяхната "окраска". Той е проповядвал само Любов. И не в Своето Име, а в Името на изпратилият го Баща.
       Исус Христос - е Бог. Той посреща всеки покаял се и с чиста Душа, където няма нито бесове, нито "сиви", а може би няма и създаване, нито ум. На Него му трябва само добра воля и Любов.  И Той ще те приеме такъв, какъвто си, ако ти си обикнал многото.
       За всички останали разделянето - е начин да завладеят властта, и да намерят в нея своето късче. За тях Любовта - е прекалено проста, те търсят Знанията като средство за завоюване на властта. Те не разбират какво е това Любов - тя им е чужда. Но това е Най-Великата Тайна..."



http://www.liveinternet.ru/users/1955645/post70856274/

    От книгата "Царство Небесное - Хроники Странника" - "Тайна Гермеса"

автор Андрей Шалыгин.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #72 -: Май 21, 2008, 19:52:38 pm »
Предполагам "сивите" по никакъв начин не са свързани с понятието сиви като определена извънземна раса нали ? А по-скоро представлява определен тип духовна или морална ориентираност ?

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #73 -: Май 22, 2008, 02:19:49 am »
   Не са като определена извънземна раса. Книгата, от която е цитатът е излизала само на руски и е почти веднага изчерпана. Чака се ново издание през есента. Извадки от нея авторът дава в блога си. От кратките и от тук-там извадки се разказва за някаква "цитадела" на "сивите", нейното й разрушаване и идването им на Земята. Като цяло ми е интересна. Автора е руски военен, който след 23-год. служба във флота и заемана длъжност, на която е имал повече от 20 000 подчинени, решава да се уволни, защото вече му е омръзнало да работи това и започва да се занимава с издателска дейност. Има 4 книги, първите две ги има на сайта си изцяло. Ако сайта се разгледа внимателно, ще се види, че има материали за психотронното оръжие, климатичното оръжие и доста други неща, които са за сваляне. Аз съм си свалила всичко, но още не съм чела нищо. Сега му преглеждам блога и чета оттам откъсите от 4-тата му книга. Сайта му е     http://www.shalygin.ru/map.htm     блога е      http://www.liveinternet.ru/users/1955645/post70856274/. Работил е и по въпроси, свързани с националната сигурност и казва някой неща, явно толкова, колкото му е позволено. То споменава на едно място в блога си, че книгите му при отпечатването им в чужбина, точно преди да излезнат, някой ги изкупува още в издателството и по складовете, преди да се пуснат в продажба и изчезват. В Русия той си ги издава сам.
     
« Последна редакция: Май 22, 2008, 18:02:22 pm от delfin »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #74 -: Май 25, 2008, 23:44:35 pm »
Предполагам "сивите" по никакъв начин не са свързани с понятието сиви като определена извънземна раса нали ? А по-скоро представлява определен тип духовна или морална ориентираност ?

Сивите са тези, чийто аура се вижда като сива мъгла край тях, в която от време навреме проблясват малко пламъчета и бързо изгасват - образ на МАСИТЕ - на контролираното и манипулираното общество!

Интересно това за преобърнатите християни в мюсюлманския свят...както и за оригиналните християни в този свят. Познавам един асириец - християнин избягал от Ирак и съм потресена от фанатичността му. Мисля си, че тези хора са на фронтовата линия между двете религии и това изостря изключително много тяхната вяра...която пък води до по-изчистени ритуали, молитви и ВЯРА. Не мислите ли?! Това напълно ще обясни чудото с погребаната майка и деца.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27