Автор Тема: Атеизмът - ключът към прогреса  (Прочетена 40105 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #60 -: Юли 11, 2010, 21:02:34 pm »
Но,когато се отхвърли материалното и дойде ред на духовното,тогава когато стигнете до ниво да съзерцавате своят АЗ,тогава се установява колко напразен и илюзорен е този свят,тогава се вижда че винаги сме били сами,не е имало богове и накакви божества на които да вярваме,на нас не ни е трябвало нищо,към което да се стремим,просто сме робували на една илюзия.

Бъдете здрави
Аз не мисля, че света е напразен, по-скоро типа прогрес който отбелязва не удовлетворява хората и не е случайно, че западните общества се чувстват по-нещастни. В дълбоко философски смисъл, може и да е безсмилен, но ние сме тук и трябва да вършим нещо, живота изисква движение, така е устроен, но явно пътищата по които ни води тоя омразен елит не са по душата ни.

Неактивен pesh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #61 -: Юли 11, 2010, 21:31:05 pm »
Личното ми мнение е, че думата и понятието бог първоначално идва от древни текстове и е свързано с извънземни(е да, малко налудничево а-ла-шумерско). Постепенно даже ако е изчезнало влиянието на тези извънземни за управляващите тази концепция се е сторила идеалната обединителна сила за разпръснатите си поданици и племена (за онези времена човекът още се е чувствал прекалено горд за да бъде управляван от прост човек, затова е било нужно божествено все-силно същество, а владетелят обикновено е бил син на това същество) - около този бог те сформирали цяла система за контрол наречена религия, правила, задължения, не права ами по-скоро привилегии, и задължително - смиреност. Не виждам как може толкова лесно да се разединят тези две понятия - бог и религия - те винаги са ходили ръка за ръка, бог е главната личност в една религиозна система. Ако кажеш че "вярваш в доброто", "имаш вяра в хората", "бог е навсякъде около нас и в нас" и други подобни - това не е бог, бог е онази (как да го кажа..) "личност" която витае в облаците и ни гледа и ни влияе и е всемогъща и способна на чудеса. И в подобно нещо няма как да вярвам.
Вярата която аз мога да имам е че в повечето случаи човекът който стои насреща ми е като мен, разсъждава и действа като мен, и че той ще усети че аз съм като него, че мисля и чувствам като него (за мен всички останали ваимоотношения между хората произлизат от тази "връзка").

Неактивен Elen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #62 -: Юли 11, 2010, 22:18:34 pm »
Отклонявам се малко от темата.
Смирението не означвава че трябва да търпи, каквото и да е. Посредствум въздържание от правенето на лоши постъпки,като лъжа,кражба,лицемерие,убииство и така нататък,дори и добрини без да са ни искали помоща,едва тогава се виждат проблясъци на Смирението.Постепенно се разгръща и онази Любов която е не себична и се усеща как всичко около теб излъчва само любов:пример-ако застанеш до някое цвете и се загледаш към него,то веднага ще си разпръсне своя аромат,т.е. изпраща своята любов.

Бъдете здрави
Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #63 -: Юли 11, 2010, 23:26:58 pm »
Номерът е да погледнем правилното цвете,с правилната любов.А някой от Вас,замислял ли се е за любовта и цветята.Ако обичаме iPhone,ще обичаме ли по същия начин iPod.Ами НЕ!Така и при материалното и духовното.При материалното прогресът е iPod,при духовното е Щайнер.Търсиме връзка,при две самоизключващи се настроения.Факт.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Elen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #64 -: Юли 13, 2010, 05:18:30 am »
Направи опит със две или колкото искаш цветя или каквото и да е живо същество,към едното насочвай положителна енергия-виж резултата,към друго насочи отрицателна енергия и пак виж резултата,сам ще забележиш разликата.
Посята Любов ражда Любов,омразата ражда омраза.Към каквото се стремиш такова получаваш.Природен закон.

П.П.-единсвено във което трябва да имате вяра е във самите себе си,това на първо место.после вярвайте на каквото пожелаете.Без вяра в себе си нищо не се постига.

Бъдете здрави
Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #65 -: Юли 13, 2010, 12:16:10 pm »

П.П.-Единствено в което трябва да имате вяра е в самите себе си, това на първо място - после вярвайте на каквото и в каквото пожелаете. Без вяра в себе си нищо не се постига.

     За  да  имаш  вяра  в  себе  си,  трябва  да  опознаеш  същноста  си  отвътре!  Познаваш  ли  скритото  (потенциала)  си  само  тогава  можеш  да  претендираш,  че  можеш!!!       
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Elen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #66 -: Юли 13, 2010, 22:15:23 pm »
Как можеш да вярваш във нещо което не познаваш.
Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #67 -: Юли 13, 2010, 22:39:25 pm »
Как можеш да вярваш във нещо което не познаваш.
А има ли изобщо нещо което познаваме, може ли нещо да се опознае само с логиката? А извън логиката как може да се твърди, че нещото е опознато... Аз съм от логичните зодии и без да искам даже търся логиката и си мисля, че имам добра такава. Но веднъж ми казаха, че все в нещо трябва да се вярва. И може би е точно така, може би вярата ни в нещо ни дава опорна точка. Това е и една от причините хората да вярват в Бог, на човек му е нужна опорна точка.

Неактивен Elen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #68 -: Юли 13, 2010, 22:48:28 pm »
Кой всъщност е Бог? не си ли ти този Бог? помисли малко

Защо трябва да се вярва в Божество което не познаваме.
Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #69 -: Юли 13, 2010, 23:01:42 pm »
Кой всъщност е Бог? не си ли ти този Бог? помисли малко
Защо трябва да се вярва в Божество което не познаваме.

Ами така е, баш бог е и серийния убиец и серийния изнасилвач, ами така си е де.
Въйййй ти си направо бог бре, щом изпи бутилка водка за 10 минути.
И т.н......................
Знаете ли колко ще драпате за да фанете Господа за шушляка, знаете ли? А господ ще станете , ама друг път ?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Elen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #70 -: Юли 13, 2010, 23:19:24 pm »
Във всеки човек е заложено да стане божествен,не се заблуждавай че в Библията има нещо истинско,нищо не отговаря на истината,такива същества жадуват за материални изгоди и се намират във долните три нива.

"Дори Боговете ще слязат на земята за да си извоюват свободата".

прецени колко струва човешкият живот.

някога когато осъзнаеш истината ще разбереш толкова много неща,че може да те е гнус от тебе си.

Бъдете здрави
Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #71 -: Юли 13, 2010, 23:27:23 pm »
Във всеки човек е заложено да стане божествен,не се заблуждавай че в Библията има нещо истинско,нищо не отговаря на истината,такива същества жадуват за материални изгоди и се намират във долните три нива.
някога когато осъзнаеш истината ще разбереш толкова много неща,че може да те е гнус от тебе си.
А откъде си сигурна че не знам истината? Жадували за материални изгоди,кои са тези същества, Христос ли?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Elen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #72 -: Юли 13, 2010, 23:50:34 pm »
Иисус Христос е енергия,която не можеш да си представиш и в най смелите си мечти.Този АЗ е токова мощен че във един и същи момент целият свят/като се включат всички живи същества на планетата т.е.около 50-70милиарда на брой/да теглят сила от него няма да могат и една четвърт да вземат.

Ти нали си знаеш истината,защо трябва да се повтаря.
Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #73 -: Юли 14, 2010, 00:25:32 am »
Как можеш да вярваш във нещо което не познаваш.
Е нали за това иде реч..да се опознаеш и тогава да си повярваш!

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #74 -: Юли 14, 2010, 01:49:46 am »
Кой всъщност е Бог? не си ли ти този Бог? помисли малко


И АЗ се имах за Бог,но алибаба прозря,че сме фантоми ;D.Ама АЗ си знам,че съм това с което се индентифицирам.Т.е.,АЗ Бог ли съм?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27