Автор Тема: 666 през един друг поглед  (Прочетена 68375 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Относно: 666 през един друг поглед
« Отговор #75 -: Март 10, 2008, 19:32:35 pm »
нещата трябва да бъдат наричани с имената им, спор няма.
явно е, че за много хора 666 сочи към тъмнината, но какъв е страхът им от това число и символите, с които е свързан? страхът е едновременно следствие от тъмнината и създава тъмнина. така че според мен тази реакция допринася за силата на "черното" :)

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: 666 през един друг поглед
« Отговор #76 -: Март 11, 2008, 01:21:45 am »
Алис Бейли не беше ли основателката на "Луцифер Прес"?

,,Луцис Тръст”


Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: 666 през един друг поглед
« Отговор #77 -: Март 11, 2008, 02:06:23 am »
нещата трябва да бъдат наричани с имената им, спор няма.
явно е, че за много хора 666 сочи към тъмнината, но какъв е страхът им от това число и символите, с които е свързан? страхът е едновременно следствие от тъмнината и създава тъмнина. така че според мен тази реакция допринася за силата на "черното" :)
Абсолютно съм съгласна с теб за страха. Очевидно някои извличат полза от това. Но ако си дълбоко вярващ християнин, не би трябвало да изпитваш страх/ метафората за "оризовото зрънце вяра", с която можеш да повдигнеш планината.. ;)/
Това изключване на страха предполагам отприщва мощни ресурси и ето, че пак ще стигнем на едно и също място с теб. :) Постигането му обаче сигурно е точно толкова трудно, колкото и изкачването на кундалини нагоре..Така си го представям..

Алис Бейли не беше ли основателката на "Луцифер Прес"?

,,Луцис Тръст”


Същото  е. После са го преименували, сигурно за да не бие на очи толкова.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: 666 през един друг поглед
« Отговор #78 -: Март 11, 2008, 11:15:04 am »
Постигането му обаче сигурно е точно толкова трудно, колкото и изкачването на кундалини нагоре..

Зависи!
Ето че имаш проблясък!  ;)Звяр със седем глави-или издигането на кундалини,която се сравнява със змия.Завихря се и се изкачва нагоре през всички центрове(чакри-7 на брой най-общо).Може би това е възненението господне.
Ако разгледаме от къде тръгва "звяра" и ще си отговорим на въпроса защо църквата се обявява против сексуалните връзки и налага всякакви табута.

Цитат
Коренната или наричана още Основната чакра се намира в основата на гръбнака. Този център е първият, който се променя с активирането на кундалини в тялото. Тук са животинските инстикти и всички неща, необходими за оцеляването. Тук сме силни (или се чувстваме силни), защото енергията е в сурова форма и много близо до физическия план. Нехармонична първа чакра може да причини: сексуални или репродуктивни проблеми, проблеми с кръвообращението, синдром на хроничната умора.


Белег на челото-областа е третото око най-вероятно.Чела съм за намерени 2 черепа преди N броя години,които са били с  дупка между очите.Дупката не е била от куршум,пробита отвън навътре,а обратното.Което означава,че някой до такава степен не е можел да овладее силата си,че е убил себе си.Затова с кундалини трябва да се внимава.
Това е звяра или силата,който дреме във всеки от нас.Затова и църквата измисля сказки за зверове,за да всява страх.Защото,когато човек осъзнае същността си,църквата няма да може да държи хората в подчинение.

Бъдете силни и се обичайте!
« Последна редакция: Март 11, 2008, 11:28:38 am от Тук и сега »

Неактивен l_z

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Относно: 666 през един друг поглед
« Отговор #79 -: Март 11, 2008, 13:29:02 pm »
Чела съм за намерени 2 черепа преди N броя години,които са били с  дупка между очите.Дупката не е била от куршум,пробита отвън навътре,а обратното.Което означава,че някой до такава степен не е можел да овладее силата си,че е убил себе си.

... или че изстрелът е дошъл отзад!

Неактивен zazz

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Относно: 666 през един друг поглед
« Отговор #80 -: Март 11, 2008, 13:44:43 pm »
Белег на челото-областа е третото око най-вероятно.Чела съм за намерени 2 черепа преди N броя години,които са били с  дупка между очите.Дупката не е била от куршум,пробита отвън навътре,а обратното.Което означава,че някой до такава степен не е можел да овладее силата си,че е убил себе си.Затова с кундалини трябва да се внимава.

Аз пък съм гледала документален филм за хора, които сами пробиват дупки в черепите си за да създадат директен достъп на космическите лъчи до мозъка им (или нещо от този род). Никога не съм виждала нещо по-извратено и глупаво.
Истината се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: 666 през един друг поглед
« Отговор #81 -: Март 11, 2008, 14:51:17 pm »
Четете внимателно-дупката е една и е пробита отвътре навън в челото.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Относно: 666 през един друг поглед
« Отговор #82 -: Март 11, 2008, 17:16:55 pm »
е църквата е позната с това, че нарича всеки прогрес идващ от дявола. нищо чудно, ако тази асоциация със звяра със седемте глави и кундалини е вярна, да се опитват по този начин да спрат вътрешното израстване. каква по-добра таргет група за влияние от живеещите изцяло във външния си аз, без да познават и капка от силата, която живее в тях. но от друга страна тази асоциация е толкова свободна, че може да се припише на всичко. толкова много неща около нас са базирани на седмицата, че всичко може да бъде този "звяр със седем глави". а и има една подробност, само преди събуждането на кундалини чакрите са седем, след това всичко работи като една, така че...

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
7 през един друг поглед
« Отговор #83 -: Март 11, 2008, 19:26:55 pm »
Сравняването на седемте чакри със седемте глави на звяра според мен е доста произволно; като да сравняваш св. Троица с Трите власти например, или плюса и минуса във физиката с републиканската и демократическата партия на САЩ :D

Звярът е описан в Откровението като върховно същество с власт, което [ще] може да управлява съдбините на хората в глобален мащаб. Седемте глави на този звяр могат да се погледнат например като седем локални центъра на управление в териториите на "седемте църкви", както са наречени в Откровението - седемте "народа" или "общности", които по онова време са били познати за библописците или които е пророкувано, че ще съществуват в съответната епоха. Също така, седемте глави могат да се изтълкуват и като седем аспекта в прокарване властта на звяра, което донякъде се доближава до идеята за чакрите, но според мен това е твърде произволна асоциация.

Числото 7 е ключово не само за Библията, не само за далекоизточните концепции, но въобще за езотериката и природата. Например, бялата светлина се разпада именно на седем цветови нюанса и това не може да не се отрази на парадигмите за света.
.
.
.
.
.
.
.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: 666 през един друг поглед
« Отговор #84 -: Март 11, 2008, 23:23:22 pm »
........
Посочените трепанации бивали два вида: символични (с магическо-обреден характер) и истински хирургически операции с лечебна цел. Символичната трепанация на черепа се отличава от реалната трепанация по това, че се премахва само външната черепна пластинка и част от гъбестото вещество (диплое), без да се засяга вътрешната пластинка на черепните кости. Следите, които оставят символичните трепанации, най-често имат овална форма, с диаметър от 8 до 20 мм и дълбочина от 0,5 до 2 мм и се намират върху или в съседство със стреловидния шев на черепния покрив, предимно около точката на свързване с венечния шев (областта на Брегма).
При мъжкия череп от Плиска (VII-IХ в.), който има три белега от ритуална трепанация, е приложен лечебен метод за лекуване на нервно или психическо заболяване. От намерените находки се установява, че трепанациите, правени за лечение на психически заболявания, са най-често в областта на темето (върха на главата). Там обаче съгласно теорията на тибетската и китайската медицина се намира важна енергийнаточка бай-хуй ("сто срещи") това е точка 20 от т.нар. "Заден среден меридиан", прилагана при лечение на главоболие, неврастения, влошаване на паметта, шум в ушите, епилепсия и др.
Вероятно символичните трепанации са правени от древните българи с религиозно мистични цели
за постигане на определени нива на съзнание,
свързано с езотеричните практики на колобрите.


Някой има ли представа за какво точно става въпрос?

Това не знам къде да го пусна,но понеже е от същата статия...

Богомилите са познавали и прилагали ирисовата диагностика. За неин основател се смята етипетският жрец Ел Акс, лекувал младия египетски фараон Тутанкамон (фараон от XVIII династия). Откъде този метод е бил известен на българските богомили, историческите хроники мълчат. Но е факт, че заедно с богомилите това  знание е преминало и в Европа. В "Песента на нибелунгите" (която на практика си е чист хунски епос от времето на Атила) се споменава за чудодейния начин на разпознаване на болестите по окото от богомилите.

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: 666 през един друг поглед
« Отговор #85 -: Март 12, 2008, 00:21:51 am »
Брой до седем...     

   Седем е едно от най-удивителните числа. Свещено число, число от духовен порядък. Всички народи на света са му отделяли особено внимание.
   Според Свещеното писание седем е съвършеното число. То управлява времето и пространството.
   В Египет седем е символ на вечния живот, числото на бог Озирис. Според легендите в седмия час на нощта към змията Апопи доплува лодката на Ра, мъртвият минава през седем зали и седем врати, за да попадне в Аменти. Освен това, седем е символ на сътворението (както и в християнството).
   В древна Гърция седем е символ на Аполон. Аполон се родил в седмия ден на месеца, неговата лира имала седем струни. В легендите четем за седем Хеспериди, седем кръга на ада, седем врати, седем дъщери на Астарта, седем циклопа, седем деца на Ниоба, седем тръби на флейтата на Пан и т.н.
   От времето на елинизма съществува традиция да се изтъкват седем антични  произведения на архитектурата и изкуството, които нямат равни на себе си повеличие, размери, красота, скъпоценна украса и неповторимост. От гръцкото hepta theamata tes oikumenes - седем забележителни творения на обитаемия свят идва латинското septem miracula mundi - седем чудеса на света.
   Древният Рим - вечният град е разположен на седем хълма: Авентин, Палатин, Капитолий, Квиринал, Виминал, Есквилан, Целий, Ватикан и Яникул.
   В Библията - Стария и Новия завет числото седем се споменава 700 (!) пъти.
   В ислямската традиция съществуват седем невести и седем земи, седем врати на рая и седем стъпала на ада, седем пророци —- Адам, Ной, Авраам, Моисей, Давид, Иисус, Мохамед. По времето на Хадж в Мекка, поклониците трябвало седем пъти да обиколят свещения камък на Кааба.
  Седем дни душата на умрелия прекарва около гроба. На седмия ден новороденото получава своето име.
  Древните са познавали седемте планети и всяка от тях е имала своето значение. Седем е най-тайнственото и свръхестествено число. Седем е числото на завършения цикъл. Използвано в магическите ритуали, то изразява овладяването на природните стихии, на видимия и невидим свят, символизира акта на съзиданието, еволюцията, видоизменянето, съзряването.
   В езотериката седем е космическо число, съчетаващо божественото 3 и светското 4, символично се тълкува  като цикъл, център, ангел, звезда.
  Великият шумерски цар Лугуланемунду, управлявал през 2500 г. пр.Хр., построил в своя град Адаба, храм на богинята Нинта. Храмът имал седем порти и седем врати, и когато той бил завършен, го осветили седем пъти, принасяйки в жертва седем бика и седем овце.
  В продължение на седем дни Исус Навиев обикалял стените на Ерихон с израилтяните и седем жреци, които носили седем гръмогласни тръби, и след като обиколили града шест пъти, на седмия извикали, стените рухнали, и те унищожили града.
   Седем печата, седем чаши на гнева, седем гърма, седем светилника, звяр със седем глави, седем цвята на дъгата, седем ноти, седем великана, седем джуджета, седем дни на седмицата, седем ветрове, седем Стълпа на Мъдростта, зад седем планини, седем пъти преброй, седем пъти премери...
   Седем, седем, седем...
Седемте смъртни гряха:
Гняв
Алчност
Завист
Лакомия
Похот
Високомерие
Леност
   

   Ето идат седем години на голямо плодородие, а след тях ще дойдат седем години на глад.
                                                   (Битие 41:29-30)

   Седем неща са мерзост за душата на Господа: надменни очи, лъжлив език, ръце, които проливат невинна кръв, сърце, което крои лоши замисли, нозе, които бързо тичат да вършат зло, неверен свидетел, който говори лъжа и оня, който сее раздори между братя.
                                                     (Притчи 6:16-19)

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: 666 през един друг поглед
« Отговор #86 -: Март 12, 2008, 01:20:32 am »
А сега се дръжте-това е орфическо цисло!!!

В храма Перперикон се намира специално изсеченият камък чийто релеф точно повтаря гледката на планините отсреща. С помоща на подобни стабилни мерни обекти  древните астрономи отмервали значими астрономически събития. Енергиите на много цивилизации се преплитат на това уникално място, най високата точка на което се намира на 666 метра надморска височина.Това е орфическо число и число което се споменава, както и 6666 в книгите на Мулдашев описващ различни силноенергийни места на Земята. Група изследователи, посетили преди това и Тибет ,Лхаса, отбелязвали, че естественият радиоактивен фон на Перперикон и Тибет е почти еднакъв, особено в кръглата зала и до царският трон. 

http://www.bulastro.com/doc/adi.doc

Мулдашев не съм го чела,но имам някаква представа.Ще ми бъде интересно ако някой каже повече.

« Последна редакция: Март 12, 2008, 01:21:57 am от Тук и сега »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: 666 през един друг поглед
« Отговор #87 -: Март 13, 2008, 05:29:45 am »
Постигането му обаче сигурно е точно толкова трудно, колкото и изкачването на кундалини нагоре..

Зависи!
Ето че имаш проблясък!  ;)Звяр със седем глави-или издигането на кундалини,която се сравнява със змия.Завихря се и се изкачва нагоре през всички центрове(чакри-7 на брой най-общо).Може би това е възненението господне.
Не мога да се съглася с това, защото не се вързва с останалото..Както казах, липсва му завършеност. ;)Мога да приема и други тълкувания, ако са обосновани. Но все пак , аз имам моя ориентир,колкото и оплюван да е той.....Теб той не те ориентира наникъде.
И номер ли няма да имаме? Ето, че се задава и този момент  с така дискутираните чипове. ;)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: 666 през един друг поглед
« Отговор #88 -: Март 13, 2008, 10:49:29 am »
Magnolia,може и да му липсва завършеност,но твоя ориентир е само и единствено Библията.Само че за мен тя е дяволската книга,щото ако я нямаше,то и въображението на хората нямаше да е толкова разпалено и да се стигне до тук.Сложили име на компютъра "Звяра"!Говорят ми ,че ако съм христианка не трябвa да приемам чипа, иначе съм от другите едва ли не.На какво ти прилича?Ами да имат много здраве-не вярвам в тази книга,но и чип не бих си сложила.

Това на къде води моя ориентир едва ли е важно,след като някой там решил,че нещата трябва да се приемат буквално.


Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: 666 през един друг поглед
« Отговор #89 -: Март 13, 2008, 11:50:23 am »
Цитат
Едва сега разбираме, че преди ние българите да се докоснем до Библията, е имало “Библия Бесика” – Библия, преведена на бески език. А бесите са били най-напредничавото тракийско племе.

Някой има ли информация за това?Може ли да се прочете някъде?
Твърди се,че Орфей първи е предсказал идването на Спасителя – Исус Христос,kоето съвпада донякъде и с друга информация,която ми е попадала.

Цитат
Следите на траките – някогашните обитатели на Родопите, тук са навсякъде. В град Смолян от години се провежда фестивалът Орфееви празници, в чието наименование се сливат ведно живият спомен за чудодееца, който омагьосвал с песента си, и фолклорната традиция на българина от Родопите.

Всяка педя земя тук носи спомена за Орфей. Култът на траките към него е бил толкова силен, че не е позволявал дълго време у тях да покълнат семената на християнството. Съпротивата им била толкова мощна, че за да ги спечели, християнският свят им предложил първата икона с лика на Орфей. Това бил явен опит да се слеят ведно езичеството и християнството.

И все пак християнството, макар и много трудно, било прието или по-скоро наложено на траките. И това станало три века преди покръстването на България.
« Последна редакция: Март 13, 2008, 11:59:54 am от Тук и сега »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27