Автор Тема: Гробницата на Бастет в Странджа  (Прочетена 296960 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен endy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #555 -: Ноември 13, 2010, 12:41:14 pm »
<a href="http://i48.vbox7.com/player/ext.swf?vid=302c79c7" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://i48.vbox7.com/player/ext.swf?vid=302c79c7</a>
« Последна редакция: Ноември 13, 2010, 15:19:36 pm от Black Adder »

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #556 -: Ноември 15, 2010, 17:52:46 pm »
На клипчето се вижда рисунката която коментираме по горе /2:08/. Браво endy, че си успял да изровиш видео материала.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #557 -: Ноември 15, 2010, 21:39:35 pm »
Да клипчето е част от филм за община М.Търново и част от серия филми, с която Джон Лоутън прави туристическа реклама на различни краища на България.И като част от историята на този край, това е чудесна реклама. Но се питам, защо трябва пак чужденец да види и използва тези ценни данни, а не някой служител в туризма, на когото му плащат да рекламира България?

Интересно е и откъде човекът, който занася картата на Ванга, е взел тази карта? Или от кого?

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #558 -: Ноември 15, 2010, 22:00:47 pm »
Цитат
Интересно е и откъде човекът, който занася картата на Ванга, е взел тази карта? Или от кого?
Да, и на мен ми е интересно marhs, откъде са намерили картата или по точно кой им я е дал.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #559 -: Ноември 15, 2010, 22:08:34 pm »

Тази карта е дадена на Людмила Живкова при едно от посещенията и в Англия, от  служител(агент) на МИ-6 ;).

http://nocturnal-zone.ning.com/profiles/blogs/grobnicata-na-boginyata-bastet
« Последна редакция: Ноември 15, 2010, 22:22:59 pm от Mirotvorec »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #560 -: Ноември 15, 2010, 22:12:57 pm »
Интересно.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #561 -: Ноември 15, 2010, 23:25:42 pm »

Тази карта е дадена на Людмила Живкова при едно от посещенията и в Англия, от  служител(агент) на МИ-6 ;).

http://nocturnal-zone.ning.com/profiles/blogs/grobnicata-na-boginyata-bastet

Добре, но все пак названията на картата са на български език.Значи е занесена в Англия, по точно попада в МИ-6 и оттам пак се връща тука.Нещо не ми се връзва логически това (въпреки, че не е невъзможно).
Но все пак, според филма, картата се носи на Ванга от друг човек.А Людмила научава за това в последствие и изпраща археолози.
Кой от двата сценария е реален според вас ?

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #562 -: Ноември 16, 2010, 10:10:11 am »
Вероятно,картата се съхранява в музей,но в кой точно?

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #563 -: Ноември 16, 2010, 10:17:06 am »
marhs,сценарият с Людмила Живкова ми се струва най-достоверен. Може би тя я е дала на Кръстьо Мутафчиев, а той от своя страна я е занесал на Ванга. Не знам. Обаче, след като се връщат от експедицията, той е хвърлен в затвора и е обявен за луд. Има нещо гнило в тази работа, ама какво не знаем.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #564 -: Ноември 16, 2010, 10:26:59 am »
Мисля,че вече не е важно кой на кого я е предал,а къде се намира в момента ;)Заснели са картата във филма,но къде се намира тя?Също е възможно да е дубликат или фалшификат ???

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #565 -: Ноември 16, 2010, 10:32:57 am »
Според мен самата карта вече е без значение. Всички знаем къде се намира гробницата. Въпросът е дали на някой му стиска да влезе вътре в гробницата. Аз лично не бих рискувал. А Вие?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #566 -: Ноември 16, 2010, 10:36:03 am »
Според мен самата карта вече е без значение. Всички знаем къде се намира гробницата. Въпросът е дали на някой му стиска да влезе вътре в гробницата. Аз лично не бих рискувал. А Вие?
Аз,бих рискувала стига да имам тази възможност!С нужната техника и поскрепа от други лица....но там е забранено да се влиза до колкото знам!
« Последна редакция: Ноември 16, 2010, 11:26:36 am от fry »

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #567 -: Ноември 16, 2010, 11:29:34 am »
Имаш пълната ми поткрепа fry. Аз съм в пълна бойна готовност.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #568 -: Ноември 16, 2010, 13:37:27 pm »
Според мен самата карта вече е без значение. Всички знаем къде се намира гробницата. Въпросът е дали на някой му стиска да влезе вътре в гробницата. Аз лично не бих рискувал. А Вие?
Аз,бих рискувала стига да имам тази възможност!С нужната техника и поскрепа от други лица....но там е забранено да се влиза до колкото знам!

Забранено е. И с право. Не вършете глупости да се опитвате да влизате в гробницата. Самата Ванга е казъла, че все още не е дошло времето да ни се разкрият нещата . Пък и според мен, все още не сме узряли за информацията, която се крие там. Странни и зловещи неща са се случили на участниците в експедицията. Така че, не се бутайте м/у шамарите. Опасно е.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #569 -: Ноември 16, 2010, 16:33:05 pm »
Вътре не може да се влезе през този вход.Затрупан е с много пръст и за капак са взривили скалата над него унищожавайки соларните кръгове.
 При тези условия нищо повече не може да се изследва.Няма време да се потърсят алтернативни входове,скрити знаци или нещо друго подпомагащо изследването.Всички контактьори казват "Не пипайте нищо там" а и да искаме не можем да пипаме.
  Ако нещо трябва да се разкрие то ще се разкрие "случайно" когато му дойде времето.
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27