Автор Тема: The Bible Code  (Прочетена 74848 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: The Bible Code
« Отговор #195 -: Юни 06, 2012, 23:09:53 pm »
Правилно! 

Ако бях на мястотото на Господ първото нещо, което щях да предприема в Божествения си план е премахването на човека и заманята му с нещо по добро  :)
Защо да е първото? за всяко нещо си има време, не се безпокой и това ще стане, необходимо е до това време да се родят достатъчно хора все пак, няма да ги сътворяване сами я. Току виж богоизбраните станат в повчеко.
А не да търся "АЛТЕРНАТИВИ" за собственото му оцеляване сред политически и социални структури, които ще доведат до допълнително му разрушение, като "планетарен идивид ", целящ да унищожи планетата и всичко създадено в планетарен мащаб, за да оцелее и екзистира той самият, използувайки божественните ресурси.... :D
Тя планетата след като има начало значи ще има и край на съществуване, почакайте още малко и това ще дойде.
П.П.
богоизбрания, трябва да обясни разликата между църковния план, касаещ" боговете създали човека"
 и решили да вкарат "ЧОВЕКА" в някаква рамка и Божественния план, касаещ всичко останало на планетатата .
Това вече не го разбрах, а е отправено директно към мен, не разбирам какво трябва да напиша.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: The Bible Code
« Отговор #196 -: Юни 07, 2012, 21:20:49 pm »
Как не го разбра?

Искаше ми се да направиш съпоставка между:

–  църквата и нейните създатели;

– между библията и нейните писатали;

– между "Бог"/първичното съзнание, зародило се във Вселената/  и между  "генетичните инженери", създали  религиите , за да култивират човека.

Тук смятам, че сам можеш да си отговориш защо им е било  нужно на "генетиците"  да разделят съзнанията  и човека на " половe " и да ги закодират, като  правила и грехове  в  Библията и религиите .
« Последна редакция: Юни 07, 2012, 21:41:12 pm от Z-931 »

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: The Bible Code
« Отговор #197 -: Юни 08, 2012, 00:34:16 am »
Трябваше да гуглирам псевдонимът ти, за да разбера какво ме питаш :-), това продаваш ли го или си консуматор? Това обяснява неясните фрази, и ще ми е много интересно дали комбинацията с религия има някакво по-специфично въздействие. Наскоро разкрих, че фразата, която е на моя блог, изречена от Павел в Атина има смисъл на “Бог непознат чрез напушване”, тоест реален, не продукт на химизирано съзнание.
За сравняването, всичко в този свят си има начало и край, религия, църква, учения, алкени, особенно при честа употреба краят е близо. Сравнение между алкените и Библията мога лесно да направя, едното води до вечен живот другото . . . до кратък!
А въпросът за въвеждането на понятието за грях е наистина интересен, наистина се замислих дали това е условно въведено със социална цел или е допълнително откровение, дали има авторитарен елемент, както го тълкуваш. Трябва да помисля, грях като понятие се появява едва на Синай, 2500 години след грехопадението. На всичкото отгоре явно греховете на потомците на Кайн са по-други от тези на ситите.
Така че ще трябва да почакаш.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: The Bible Code
« Отговор #198 -: Юни 09, 2012, 11:16:35 am »
Относно свободната воля и избора, апостол Павел разсъждава по въпроса в "Послание към Римляните". В общи линии излиза, че хората са част от някакъв божествен план в които границата между добри и лоши е много размита.
Ама че нелогично изказване, ако приемен че човек е сътворен от Бог, то той е не само добър, но дори идеален. ...
Ако приемем, че човек е сътворен от Бог, то той би бил унищожим и краен като всичко сътворено. Така човек в никакъв случай не би бил съвършен. Това, което има начало, има и край. Всичко сътворено е крайно. За да бъде човек съвършен, той не би трябвало да е сътворен, а да е съществувал винаги в една или друга форма. Липсата на начало в еволюцията е трудно да бъде осъзнато и затова се говори за сътворение. В действителност се сътворява само формата с която човешкия дух се проявява, но не и самия дух.

Може да възникне въпрос, защо след като човек е съвършен, ние всекидневно наблюдаваме негови грешки? Отговорът е, че човек е съвършен само като потенциал; като възможности, които да постигне. Човешкият дух е съвършен във вечността, т.е. това е едно съвършенство в развитие, ако вземем под внимание не цялата вечност, а само даден отрязък от нея (т.е. определен момент).

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: The Bible Code
« Отговор #199 -: Юни 09, 2012, 14:56:32 pm »
@Iris
Това мнение поставя въпроса, дали този свят при създаването си е бил част от вечността или е създаден извън нея, извъм вечното време или отвъдното. Явно при самото сътворяване се е предвиждало хората да се раждат тук в нашият свят и по някакъв чудотворен начин да преминават в отвъдното. Така става сега като само смъртта е болезнената промяна в оригиналният план. Точно сега, колкото и да е странно намерих и отговор кога се създава човешкият дух, това явно става едва в този свят, не преди него, не при зачеване или раждане, но в самият край на нашето време той се появява. До това време хората са просто негови носители.
Ако приемем, че човек е сътворен от Бог, то той би бил унищожим и краен като всичко сътворено. Така човек в никакъв случай не би бил съвършен. Това, което има начало, има и край. Всичко сътворено е крайно. За да бъде човек съвършен, той не би трябвало да е сътворен, а да е съществувал винаги в една или друга форма. Липсата на начало в еволюцията е трудно да бъде осъзнато и затова се говори за сътворение. В действителност се сътворява само формата с която човешкия дух се проявява, но не и самия дух.
Според моето откритие за отвъдното се запазва само животът на човекът, но не и неговата личност, ето защо всички абортирани или починали деца ще получат директно нов дух за отвъдното. Аз не съм либерал и ми е ясно, че грешниците ще бъдат наказвани, но само в този свят, не вечно или в отвъдното [/quote]

Може да възникне въпрос, защо след като човек е съвършен, ние всекидневно наблюдаваме негови грешки? Отговорът е, че човек е съвършен само като потенциал; като възможности, които да постигне. Човешкият дух е съвършен във вечността, т.е. това е едно съвършенство в развитие, ако вземем под внимание не цялата вечност, а само даден отрязък от нея (т.е. определен момент).
Колко близо до моето мнение и колко различно, възможностите и потенциала на човек се определят от неговата среда, не от  него самият. Споменава се дори и дума с корен „грях”, но по начин да изглежда сякаш това не е част отнего, смисълът се променя драстично чрез  така написаното. Самото понятие за греховност на самата личност се измества бързо с общи фрази като „потенциал” просто латинска дума за възможност, но даваща някакво духовно и напудрено значение на изречението. Сега разбирам и важни методи на действие на вражеската пропаганда, в този случай например, езикови методи, незначителни на вид прехвърлят понятия от личността на обкръжаващата среда и така размиват самото осмисляне на индивидуалността на човека. В предно изречение думи като еволюция се залепват за сътворение, доста добър момент за притъпяване на агресивният смисъл на фразата засягащ самия процес на възприемане на живота и света.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re: The Bible Code
« Отговор #200 -: Август 21, 2013, 14:27:15 pm »
Ама че нелогично изказване, ако приемен че човек е сътворен от Бог, то той е не само добър, но дори идеален. ...

Ако приемем, че човек е сътворен от Бог, то той би бил унищожим и краен като всичко сътворено. Така човек в никакъв случай не би бил съвършен. Това, което има начало, има и край. Всичко сътворено е крайно. За да бъде човек съвършен, той не би трябвало да е сътворен, а да е съществувал винаги в една или друга форма. Липсата на начало в еволюцията е трудно да бъде осъзнато и затова се говори за сътворение. В действителност се сътворява само формата с която човешкия дух се проявява, но не и самия дух.

Може да възникне въпрос, защо след като човек е съвършен, ние всекидневно наблюдаваме негови грешки? Отговорът е, че човек е съвършен само като потенциал; като възможности, които да постигне. Човешкият дух е съвършен във вечността, т.е. това е едно съвършенство в развитие, ако вземем под внимание не цялата вечност, а само даден отрязък от нея (т.е. определен момент).
Тези твои заключения обаче влизат в противоречие с написаното в Библията, че човек е създаден по образ и подобие на Бог.

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: The Bible Code
« Отговор #201 -: Септември 08, 2013, 04:23:44 am »
Аз мисля, че "унищожим, съвършен, краен", са различни неща от ... Бог или подобието му и образа.
Пояснявам: Ако е сътворен, то той не е без-краен. Никъде не е казано, че подобието е без-крайно и не-унищожимо.
Като "копие"-то което да е оригинал. Копието не може да съ-з-дава. То просто съ-ществува по благоволение, а не по желание.
И не мисля, че човек е съвършен. Подобието отново, няма как да е съвършено. И не е до грешките, защото очевидно и Бог посредством грешки е стигнал до някакви приемливи подобия, които да не са прекалено ... отблъскващи. Но така или иначе, ако се възприеме принципа на "невъзможното преекспониране" на съвършенство в човешки облик, то тогава не е необходимо винаги да се търси или оправдаваме с някаква божественост в произхода си човешки.
За да сме хора/човеци, а не Богове има нещо, което ни различава... или отдалечава. Освен, че не сме съвършени, няма и как да станем.
А противоречията в "написаното" са повече отколкото могат да се разберат. И това не е проблем на несъвършените подобия по образ Божий, а на онези, които са решили да писателстват като пишат Библия!

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re: The Bible Code
« Отговор #202 -: Септември 08, 2013, 22:50:52 pm »
Аз мисля, че "унищожим, съвършен, краен", са различни неща от ... Бог или подобието му и образа.
Пояснявам: Ако е сътворен, то той не е без-краен. Никъде не е казано, че подобието е без-крайно и не-унищожимо.
Като "копие"-то което да е оригинал. Копието не може да съ-з-дава. То просто съ-ществува по благоволение, а не по желание.
И не мисля, че човек е съвършен. Подобието отново, няма как да е съвършено. И не е до грешките, защото очевидно и Бог посредством грешки е стигнал до някакви приемливи подобия, които да не са прекалено ... отблъскващи. Но така или иначе, ако се възприеме принципа на "невъзможното преекспониране" на съвършенство в човешки облик, то тогава не е необходимо винаги да се търси или оправдаваме с някаква божественост в произхода си човешки.
За да сме хора/човеци, а не Богове има нещо, което ни различава... или отдалечава. Освен, че не сме съвършени, няма и как да станем.
А противоречията в "написаното" са повече отколкото могат да се разберат. И това не е проблем на несъвършените подобия по образ Божий, а на онези, които са решили да писателстват като пишат Библия!

Можем да сме съвършени... това според мен е и целта на живота. Има една подробност - съвършенството за нас не е статичното
"можене на всичко", а постоянното развитие, следващо непрестанно еволюиращата мисъл на Съзнанието-Творец. Ние, разбира се, сме ограничени от мисълта на Създателя - не можем нищо отвъд нея - но Неговата мисъл съдържа всичко в себе си, така че няма от какво да се тревожим. Тук акцентирам върху връзката - знам, че звучи странно "да бъдеш ограничен от безкрайността".
Колкото до това - ние не сме реплики и копия на Бог. Всеки от нас е оригинален и уникален. Връзката е горе-долу като между писател и герои в книга. Те сами по себе си са оригинални и уникални, но са отражение и продължение донякъде на автора/твореца.
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
7 Отговора
6082 Прегледи
Последна публикация Януари 14, 2006, 00:04:49 am
от asdfghjkl

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27