Автор Тема: Сексуалната енергия  (Прочетена 39843 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен El Freegano

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
    • www.myspace.com/xsanitymonkx
Re:Сексуалната енергия
« Отговор #45 -: Март 06, 2010, 00:16:04 am »
Миналата година живях и работих с едни йога монаси в тяхната фурна в Швеция. Те си имат техники да канализират тази енергия и да я издигат нагоре. Казват, че при спермоотделяне се губи голяма енергията. Сега малко наизуст ще споделя какво ми казаха. Има флуид  (lymph), който спомага за образуването на семенната течност в човешкият организъм и техниката им (на мъжете монаси) е да издигнат този флуид нагоре и да се използва за духовни практики (медитация). Това става като се прави сух пост (сухо гладуване без вода) 4 дни в месеца (на пълнолуние, на новолуние и на 2те ЕКАДАШИта/това е 11 ден след пълнолуние и новолуние). Не знам, дали им помага. Във всички йога писания казват, че при целомъдрен начин на живот се придобива голяма духовна мощ, но... кой знае може просто на монасите да не им връзва и затова да се правят на интересни :D това последното е в кръга на шегата разбира се, но според мен сексът е хубаво нещо, разбира се без излишно разточителство или чисто животински подбуди.
А наскоро гледах един филм, в който се засяга темата за секса и духовността, има известна таоистка сексуална нотка вижте за какво иде реч:
http://zamunda.net/details.php?id=173661&hit=1
« Последна редакция: Март 06, 2010, 00:26:09 am от El Freegano »
Total Liberation

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Сексуалната енергия
« Отговор #46 -: Март 20, 2010, 12:39:06 pm »
 El Freegano, можеш ли да дадеш заглавието на филма, защото извън България няма достъп до "Замунда"? Благодаря!

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Re:Сексуалната енергия
« Отговор #47 -: Март 20, 2010, 22:49:53 pm »
El Freegano, Таоистите още преди хиляди години са знаели как да култивират сексуалната енергия, най-вече с цел физическо здраве и духовно израстване. В Книгите на Мантак Чиа подробно са обяснени тези техники, както и самото значение и роля на сексуалната енергия, която е всъщност единствена и първична форма на енергия, която може да бъде трансформирана и култивирана във всяка друга.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Сексуалната енергия
« Отговор #48 -: Март 20, 2010, 23:31:30 pm »
El Freegano, можеш ли да дадеш заглавието на филма, защото извън България няма достъп до "Замунда"? Благодаря!


No mires para abajo / Don't Look Down (2008)
Така се казва филма.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Сексуалната енергия
« Отговор #49 -: Март 23, 2010, 23:08:35 pm »
Задържането по чакрите не замърсява самата енергия, а тялото може да заболее в следствие натрупаната там енергия. Което е нещо съвсем различно.

Също така за да се издигне нагоре по чакрите, енергията трябва да се пречисти и видоизмени. Т.е. е точно обратното - в горните чакри енергията е по-чиста.
Малко хора имат висока енергия в горните чакри, именно защото малко хора имат пречистена(!) енергия. Елементарно логично, нали!?


И още нещо,
като стимулираме чрез секса 2та чакра, ние не караме енергията да се движи през тялото, а чисто и просто отваряме предпазната клапа и я изхвърляме навън.
Така че това по никакъв начин не допринася за доброто циркулиране на енергията из тялото ни, а по-скоро за нейната липса.
   :) Ще си позволя един въпрос. Къде водата е по-чиста при извора или след 100 метра?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Сексуалната енергия
« Отговор #50 -: Март 23, 2010, 23:36:09 pm »
Най-горната чакра е най-близо до извора.

Освен ако не се кланяш на някое божество представляващо 1 *уй и 2 махащи топки.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Сексуалната енергия
« Отговор #51 -: Март 29, 2010, 22:27:52 pm »
   :) А защо си сигурен ,че най-горната(7-ма) чакра е най-близо до "извора"?
По вторият въпрос ще се въздържа от отговор. Намирам го за неуместен, струва ми се, че си чел доста от мненията ми!  :hi:
« Последна редакция: Март 30, 2010, 08:58:10 am от Mirotvorec »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Сексуалната енергия
« Отговор #52 -: Март 30, 2010, 01:04:57 am »
Е за втория въпрос просто това беше нещото най-близо до най-долната чакра. Та за това.

А иначе за най-горната, четох навремето една книжка или някой ми каза. Не помня вече. Май беше за йога.
До колкото съм лаично запознат, не е ли това целта на йога? Да се развият подред чакрите от долу нагоре, да се качи енергията Кундалини до най-горната чакра, и тогава ще влезеш във връзка с Бога. Или с други думи Нирвана.
Затова (и не само затова) йогите медитират с фокурсиран поглед и съзнание към челото между очите.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен woda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re:Сексуалната енергия
« Отговор #53 -: Февруари 20, 2011, 16:51:51 pm »
Не успях да изчета дословно всички коментари и ще пиша с риск да повторя някой.
Първо това за мастурбацията май е изопачено. Може би са имали предвид че в началото хората и бог са били двуполови, а не че господ е мъж който се заиграва със себе си.
Това че оргазма прецаква(изразходва) сексуалната енергия съм го срещал и на други места, макар и под друга форма. И ми се струва доста логически издържано.
И последно- гледах филмче за тез неща и там се твърди че ако искаме да използваме сексуалната енергия за активиране на кундалини, трябва да си имаме патньор. Препратка към бялата тантра- демек секс без оргазми. Това е в синхрон с гореписаното ,но противоречи на някои материали дето бяха показани в началото на темата.
Разсъждавайки, вероятно не е задължително кундалини да се активира от взаимодействието на мъж и жена, макар бог вероятно да е двуполов.
Защото много от посветените са били единаци- макар специално за Исус да не било така(мария-магдалена)
Ще е интересно ако някой добави новости по темата!
Светът е голям и спасение дебне отвсякъде!

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Сексуалната енергия
« Отговор #54 -: Февруари 21, 2011, 13:23:06 pm »
    :) Секса е в мислите ни,а другото е просто триене. Както знаеш се говори за енергия ЯН и ИН. Та в тази връзка съм привърженик на дуализма. А относно дали бог е двуполов или Иисус е имал контакти от сексуален тип, (не ме интересуват-имам си лично мнение)... смятам че същностите от другите светове, като астрала напр.  определено са безполови. А когато провокираме коренната чакра с енергия, смятам, че повечето същности на нашата планета използват секса като естествен и най-лесен енергиен отдушник. Но с посветените просто сексуалната енергия е "горивото" транслиращо себе си към следващите чакри. Но ми е интересно твоето лично мнемние. Явно имаш нещо да споделиш?  :hi:
« Последна редакция: Февруари 21, 2011, 13:57:07 pm от Mirotvorec »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен woda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re:Сексуалната енергия
« Отговор #55 -: Февруари 27, 2011, 14:36:34 pm »
Прави ми впечатление използваната терминология. Може да не е важно, но защо много хора използват "безполов"?
Това не предполага ли липсата на сексуална енергия?
А нещо ме навежда на мисълта, че сексуалната енергия си е енергията основно-градяща нещата.
Та в тоя дух на мисли, аз използвам двуполов- означава балансирано съчетание от Ин и Ян.
Затова ми се струва, че духовно "извисените" вероятно са двуполови(поне енергийно).
Което пък(балансираната сексуална енергия) трябва да е нещо като любовта.
Натам ме водят мислите ми.
Светът е голям и спасение дебне отвсякъде!

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Сексуалната енергия
« Отговор #56 -: Март 09, 2011, 09:22:31 am »

   :) Ще си позволя един въпрос. Къде водата е по-чиста при извора или след 100 метра?  :hi:
Аз пък ще попитам нещо друго-защо водата след 100 метра е по-"нечиста"?Тя,водата си е пак чиста,просто има някакъв маршрут,който евентуално е замърсен и замърсява,и нея.
Колкото до това защо коронната чакра се приема,че е най-близко до Източника-еми,главата на човек сочи към Космоса,най-общо казано,а краката са на земята,нали?
Едно дръвче,за да фотосинтезира и прочие-чрез листата,и короната си получава Светлината,и нужното му,нали?Друг е въпросът,че освен без листа,клони,кора и т.н.,ако човек,примерно му отреже корените,или им сипе някакъв отровен препарат-много е вероятно то,пак да умре.
« Последна редакция: Март 09, 2011, 12:59:45 pm от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re:Сексуалната енергия
« Отговор #57 -: Март 10, 2011, 18:25:35 pm »
А защо разглеждате потока и въобще циркулацията, движението на тази енергия и която и да е друга само в посока: надолу-нагоре-надолу... ами ако движението е в кръг или вихрово-кръгово без конкетно начало и край, а само като преминаване и зареждане за следващо ниво.
Но личното ми мнение е, че при секса обмяната на енергия е взаимно, не само мъжа отдава или трябва да се въздържа от оргазъм, но и жената го прави дори със саммото възбуждане на определени енергийни области по време на самия акт- като тока по невроните и енергията която се отделя, за да се мръдне жабешкото бутче в опита.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Сексуалната енергия
« Отговор #58 -: Март 31, 2011, 12:48:45 pm »
       ЩАСТЛИВО И ЗДРАВО СЕМЕЙСТВО - СИЛНА ДЪРЖАВА. ОБРАТНОТО Е ИЗМАМА!

Откъс от книгата на д-р Джеймз Добсън ,,Брак и Сексуалност".

"Казахте, че сексуалната революция може да ни унищожи като нация. На какво се основава това ваше мнение?

Най-малко от 50 века човечеството интуитивно знае, че неконтролираният сексуален живот е опасен за оцеляването, както на отделния индивид, така и на цялото общество. Историята доказва същото. Антропологът Дж.Д.Ънуин е провел изследвания върху 88-те цивилизации, съществували в човешката история. Всяка култура, заявява той, притежава сходен жизнен цикъл, който започва със стриктна система от правила за сексуално поведение и завършва със стремеж към пълна "свобода" на желанията и страстите. Ънуин твърди, че всяко общество, което разширява границите на сексуалната етика, скоро загива. Изключения не е имало.

Защо смятате, че сексуалното поведение на един народ е свързано с неговата сила и стабилност? Не мога да разбера каква е връзката.

Оцеляването е свързано със секса, тъй като енергията, която поддържа съществуването на един народ, е сексуална! Физическото привличане между мъжете и жените ги подтиква да създават семейства и да се посвещават на тяхното развиване. Това привличане ги насърчава да се трудят, да спестяват и да се бъхтят, за да осигурят оцеляването на семействата си. Тяхната сексуална енергия им дава стимул за отглеждане на здрави деца и за предаване на ценности от поколение на поколение. Половият нагон подтиква мъжа да работи, когато му се забавлява, а жената -- да спестява, когато й се харчи. Накратко, сексуалната страна на нашата природа - но само когато се изявява вътре в семейството - дава стабилност и отговорност, които иначе не биха съществували. Когато една нация притежава милиони посветени и съзнателни семейства, цялото общество е устойчиво, отговорно и репродуктивно.

И обратно, необузданото освобождаване на сексуална енергия извън семейството води до катастрофа. Същата сила, която свързва един народ, може да се превърне в причинител на собственото му унищожение. Това може да се илюстрира, като сравним сексуалната енергия в семейството и физичната енергия в ядрото на атома. Електроните, неутроните и протоните се поддържат в динамично равновесие от електрически сили в атома. Когато атомът и неговите съседи се разцепят (както в атомната бомба), енергията, която е осигурявала вътрешната стабилност, се освобождава с невероятна разрушителна сила. Имам достатъчно причини да вярвам, че аналогията между атома и семейството е нещо повече от случайно съвпадение.

Кой може да оспори факта, че обществото отслабва сериозно, когато силното сексуално привличане между мъжете и жените придобива формата на подозрения и интриги в милиони семейства. Когато жената не знае какво прави мъжът й извън дома; когато мъжът не се доверява на жена си в свое отсъствие; когато половината от булките застават бременни пред брачния олтар; когато двамата младоженци предварително са преспали с множество партньори, изгубвайки по този начин изключителното тайнство на брачното легло; когато всеки върши каквото си иска, т.е. каквото му носи незабавно чувствено удовлетворение.
За нещастие най-беззащитната жертва на неморалното общество е малкото дете, което чува как родителите му крещят и се карат. Неразбирателството и огорчението им се изливат върху неговия свят и нестабилността на дома оставя грозните си белези върху младото съзнание. После то вижда родителите си да се разделят и казва сбогом на баща си, когото обича и от когото така се нуждае. Да не споменавам хилядите деца, които се раждат всяка година от самотни млади майки, повечето от които никога не узнават какво е топъл и уютен дом. Или да се замислим над неконтролируемия бич на венерическите болести, достигащи размерите на епидемия сред съвременната младеж. Това е истинското лице на сексуалната революция и ми е омръзнало да слушам да я превъзнасят и величаят. Бог съвсем ясно забранява безотговорното сексуално поведение - не за да ни лиши от удоволствия, а за да ни предпази от катастрофалните последствия от този гнил начин на живот. Отделни хора или цели нации, избрали да се отрекат от Неговите заповеди в това отношение, рано или късно ще платят скъпо за глупостта си."

http://grigorsimov.blog.bg/politika/2011/03/26/shtastlivo-i-zdravo-semeistvo-silna-dyrjava-obratnoto-e-izma.716610

------------------------

...... и в тази връзка.....

"12-годишна роди по време на екскурзия"

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3714191
« Последна редакция: Март 31, 2011, 12:52:22 pm от Гален »

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Сексуалната енергия
« Отговор #59 -: Април 01, 2011, 23:58:04 pm »
А защо разглеждате потока и въобще циркулацията, движението на тази енергия и която и да е друга само в посока: надолу-нагоре-надолу... ами ако движението е в кръг или вихрово-кръгово без конкетно начало и край, а само като преминаване и зареждане за следващо ниво.
Но личното ми мнение е, че при секса обмяната на енергия е взаимно, не само мъжа отдава или трябва да се въздържа от оргазъм, но и жената го прави дори със саммото възбуждане на определени енергийни области по време на самия акт- като тока по невроните и енергията която се отделя, за да се мръдне жабешкото бутче в опита.
...използвам двуполов- означава балансирано съчетание от Ин и Ян.Затова ми се струва, че духовно "извисените" вероятно са двуполови(поне енергийно).
  :)  Извисени=Просветлени, да смятам, че именно при тях ИН и ЯН са абсолютно балансирани, и безпрепятственно преминават преминават през всяка частица на тялото им , от което следва, че нямат нужда от секса като отдушник и не губят енергията в секс.
 И разбира се, че при сексоалният акт и двете същества отдават енергия, самата възбуда е енергийно изтичане.  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27