Автор Тема: Българите = древен еврейски народ  (Прочетена 16140 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Атила

  • Гост
Re: Българите = древен еврейски народ
« Отговор #15 -: Октомври 06, 2005, 14:54:03 pm »
имах съвсем друго в предвид с моя постинг

става дума за това, че все повече се появяват книги и материали които твърдят, че евреите = древният български народ (най-вече за траките става дума)

... не се очудвайте ако изровят някой камък на иврид маde in mosad от времето на траките


аре със здраве.

Атила, бич бижи
« Последна редакция: Декември 06, 2009, 07:59:16 am от Mirotvorec »

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: Re: Българите = древен еврейски народ
« Отговор #16 -: Май 03, 2006, 13:30:21 pm »
В Урантия пише, че Ануннаките (или поне съществата от техният клас - гущерите) са 4-ти разред на 4-та група създаден от висшият разум. Трети са Мелхиседеците ;) Т.е гущероподобните са с божествен произход (то всички сме де ;)) и първоначално са разбира се добри. ....

Можеш ли да цитираш точно къде го пише това в Урантия?
« Последна редакция: Декември 06, 2009, 08:01:12 am от Mirotvorec »

Eon

  • Гост
Отг: Българите = древен еврейски народ
« Отговор #17 -: Май 03, 2006, 13:32:17 pm »
А и аз да се изкажа.

- И какво като го пише в Урантия...?????

Oberon

  • Гост
Отг: Българите = древен еврейски народ
« Отговор #18 -: Май 03, 2006, 13:35:03 pm »
От постовете на Христос Михаил, установявам, че или Хор не е запознат много много с Урантия, или Михаил:) Като се има предвид обаче, че той е превежда....:)))

Оберон

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: Българите = древен еврейски народ
« Отговор #19 -: Май 03, 2006, 14:29:12 pm »
А и аз да се изкажа.

- И какво като го пише в Урантия...?????


Там е работата, че според мен не пише точно такива неща за гущерите или влечугоподобните като извънземна раса, или поне не с такива названия. Там пише за две основни категории същества - низходяща и възходяща, всяка със съответните си подкатегории. Низходящата категория са администраторите, възходящата са такива като нас - еволюционните създания. Затова питам да видим за какво става въпрос. Просто бих искал да уточним някои неща. Нека сме конкретни.  Източникът е твърде солиден като обем и съдържание и трябва да се внимава къде какво и как е споменато. Пълния текст го има онлайн в нета и всеки може да цитира направо от сайта на фондацията ако желае да бъде конкретен, за което ви призовавам.

Пълен текст в оригинал:
http://mercy.urantia.org/papers/toc.html

Руски превод:
http://mercy.urantia.org/kniga/

Ето малко статистика от текста:
reptile - среща се 3 пъти в целия текст
reptiles - среща се 15 пъти в целия текст
reptilian - среща се 12 пъти в целия текст, най-вече в
                PAPER 60 - URANTIA DURING THE EARLY LAND-LIFE ERA - P.685
reptiloid - не се среща нито веднъж в целия текст
reptoid - не се среща нито веднъж в целия текст

Думите reptile, reptiles и reptilian на съответните места се отнасят за влечугите във връзка с еволюцията на животинския ни свят.
« Последна редакция: Май 03, 2006, 14:36:29 pm от Xpuctoc Muxaul »

Oberon

  • Гост
Отг: Българите = древен еврейски народ
« Отговор #20 -: Май 03, 2006, 14:33:16 pm »
Значи ето как Хор ни дезинфорима м? Виж ти....за какво идело реч:))))

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Българите = древен еврейски народ
« Отговор #21 -: Май 03, 2006, 22:45:40 pm »
В Урантия пише, че Ануннаките (или поне съществата от техният клас - гущерите) са 4-ти разред на 4-та група създаден от висшият разум. Трети са Мелхиседеците ;) Т.е гущероподобните са с божествен произход (то всички сме де ;)) и първоначално са разбира се добри. ....

Можеш ли да цитираш точно къде го пише това в Урантия?

А и аз да се изкажа.

- И какво като го пише в Урантия...?????


Там е работата, че според мен не пише точно такива неща за гущерите или влечугоподобните като извънземна раса, или поне не с такива названия. Там пише за две основни категории същества - низходяща и възходяща, всяка със съответните си подкатегории. Низходящата категория са администраторите, възходящата са такива като нас - еволюционните създания. Затова питам да видим за какво става въпрос. Просто бих искал да уточним някои неща. Нека сме конкретни.  Източникът е твърде солиден като обем и съдържание и трябва да се внимава къде какво и как е споменато. Пълния текст го има онлайн в нета и всеки може да цитира направо от сайта на фондацията ако желае да бъде конкретен, за което ви призовавам.

Пълен текст в оригинал:
http://mercy.urantia.org/papers/toc.html

Руски превод:
http://mercy.urantia.org/kniga/

Ето малко статистика от текста:
reptile - среща се 3 пъти в целия текст
reptiles - среща се 15 пъти в целия текст
reptilian - среща се 12 пъти в целия текст, най-вече в
                PAPER 60 - URANTIA DURING THE EARLY LAND-LIFE ERA - P.685
reptiloid - не се среща нито веднъж в целия текст
reptoid - не се среща нито веднъж в целия текст

Думите reptile, reptiles и reptilian на съответните места се отнасят за влечугите във връзка с еволюцията на животинския ни свят.

В "Урантия" не се споменава естетсвено думата "рептилия". Просто логиката е, че като почетеш малко повече, започваш да връзваш нещата. Стигнах до извода, че рептилиите са представителите на този вид съзнание, за който става въпрос по-горе.

Оберон, не си интересен.

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Българите = древен еврейски народ
« Отговор #22 -: Декември 05, 2009, 17:54:51 pm »
Не съм съгласен с заглавието на темата ,би трябвало да бъде Еврейте наследници на българите ние НЕ СМЕ еврей...... и няма и да бъдем нашето име говори за това,и името БУЛГАР няма да бъде сменено. За мен това е несериозна теория, българите са САРМАТО-АЛАНИ което е вече доказано ,и дори проф Димитров подкрепя теорията ,били са пратени 2 експедиций на територията на Бактрия, и навсякъде са открити следите на българите.
« Последна редакция: Декември 05, 2009, 17:57:09 pm от deznam »
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен Roswell

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 285
  • They are already among us!
Re:Българите = древен еврейски народ
« Отговор #23 -: Декември 05, 2009, 20:43:52 pm »
о мили боже сега станахме и евреи  ;D ;D :lol: :lol:
Roswell
Извънземно е онова същество, което живее в синхрон и хармония с истинската природа на своя генетичен

Неактивен ShaDai

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Българите = древен евреийки народ
« Отговор #24 -: Май 19, 2010, 17:05:56 pm »
Всъщност има и теория според която човечеството е плод на различни извънземни раси и поне според мен е  доста логична като се има предвид разликите в цветовете а и в чертите на лицата при хората. 
Alien аз мисля че са ни създали от различни видове маймуни според климатичните условия и материала който са имали под ръка  ;D
Чувствам си сърцето колко меко биее в яркочервена тишинаа - лично в зеленото време! http://www.youtu

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Българите = древен еврейски народ
« Отговор #25 -: Май 20, 2010, 08:18:22 am »
Ами то да ти кажа, твоята хипотеза ми се струва най-вероятна на мен.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Българите = древен еврейски народ
« Отговор #26 -: Май 20, 2010, 15:51:33 pm »
Хаха, да не стане като вица - светлозелени и тъмнозелени маймуни.
Може и пропорциите в материала да са различни. Някой да са по-маймуни от другите. На такива екземпляри съм попадал ... Страшна работа.  ;D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Българите = древен еврейски народ
« Отговор #27 -: Юни 05, 2010, 10:58:54 am »
Арх. Константин Пеев: В центъра се пресичат двете главни улици на древна Сердика + фотогалерия
....
- Много от столичани знаят, че в центъра на София се намират останките на антична Сердика – това е античната сердикийска крепост, която е наименувана по името на тракийското племе серди...
...........
http://e-vestnik.bg/9167/arh-konstantin-peev-izgrazhdaneto-na-metroto-dava-golemi-vazmozhnosti-za-razkritie-na-oshte-chasti-ot-drevnata-krepost-serdika/

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27