Автор Тема: "Свидетели на Йехова" - напаст, но не Божия!!!  (Прочетена 34132 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

asdFdsa

  • Гост
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #30 -: Юли 31, 2007, 01:57:08 am »
Ми аз смятам че ако се зачетете по-внимателно в БИБЛИЯТА и размишлявате повече ще разберете че всичко е на 6 и че няма никва обърквация.А за това че те си превеждат по различен начин БИБЛЯТА бих казал (пффффффффффф ;D)Мога и да го докажа.Те смятат че Христос е умрял на стълб(което е така),а на едно тяхно събрание видях една жена с БИБЛИЯ на която има кръст.Според вас щом вярват че Иисус е умрял на стълб биха ли чели библия с кръст отпред.Ще ви оставя вие да помислите. :)

asdFdsa

  • Гост
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #31 -: Юли 31, 2007, 02:01:47 am »
Само ще кажа, че в БИБЛИЯТА никъде не пише прераждане, пише възкресение!!! Иисус не е преродил Лазар а го е възкресил. ;)
« Последна редакция: Август 07, 2007, 16:24:56 pm от Eon »

asdFdsa

  • Гост
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #32 -: Юли 31, 2007, 02:09:13 am »
Искам само да споделя за mitaschki, че не се наричат свещеници а старейшини и ако те изключат не е вярно, че не могат да общуват с теб просто трябва да бъдат по дистанцирани. Аз имам един приятел, който си хвана гадже и след като го изключиха той продължава да си ходи на събрания и си говори с хората...нищо такова като забрана да се говори... ;D
« Последна редакция: Август 07, 2007, 16:23:59 pm от Eon »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #33 -: Август 07, 2007, 12:18:39 pm »
Ми аз смятам че ако се зачетете по-внимателно в БИБЛИЯТА и размишлявате повече ще разберете че всичко е на 6 и че няма никва обърквация.А за това че те си превеждат по различен начин БИБЛЯТА бих казал (пффффффффффф ;D)Мога и да го докажа.Те смятат че Христос е умрял на стълб(което е така),а на едно тяхно събрание видях една жена с БИБЛИЯ на която има кръст.Според вас щом вярват че Иисус е умрял на стълб биха ли чели библия с кръст отпред.Ще ви оставя вие да помислите. :)

Нищо не разбрах:))) Само, че си бил на тяхно събрание, за което съжалявам хахаха, освен ако не си се напикал от смях:)
И какво се случва на тези събрания? :-\
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

asdFdsa

  • Гост
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #34 -: Август 08, 2007, 20:45:37 pm »
Ми бате кво да ти кажа, изнася се доклад на определена тема и след тoва се разглежда едно списание наречено "Стражева кула" и това е. Много е интересно. Има някои много яки неща от историята на древния свят и др. Иди и ти няма да сгрешиш... ;) :)
« Последна редакция: Август 09, 2007, 16:26:32 pm от Eon »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #35 -: Август 09, 2007, 18:36:27 pm »
Това за "Стрежева кула" го знам, щото един веднъж ме хвана за слушател в тролея. Разговора беше много интересен, разказвам по памет:

- Добър ден! - Свидетеля ( интересно на кое:)))
- Добър ден! - аз ( свидетел на най-различни неща )
- Чували ли сте за "Свидетелите на Йехова" - Свиделетя.
- Да! - отново аз.
- Имам тука едно списание....- Свидетеля започва да си рови в торбето, и вади 2-3 бройки, като най-любезно ми ги подава.
- Благодаря! - аз, който се прави на адски заинтересован. След 5 секунди с усмивка му ги връщам.
- Те са за Вас! - Свидетеля.
- Не благодаря, имам доста фантастични книжки вкъщи! - аз, който наистина имам доста фантастични книжки:))
- Вие знаете ли, че не трябва да убивате! - Свидетеля, който вече започва леко да ме нервира.
- Да, знам го много добре! - аз, който освен мухи, комари, хлебарки и разни подобни инсекти, друго не съм убивал, и не смятам.
- В казарма ходили ли сте? - Свидетеля, който ме дразни вече с една октава повече.
- Да, ходил съм! - аз.
-Там са ви научили да убивате! - Свитеделя.
-Не, там ме научиха да стрелям, да държа пушка и да ям буламачи. За да убиеш се иска доста повече. - аз, чиито вежди вече са с формата на варненски гларус, демек свъсен:)
- Ако ни нападне друга държава, бихте ли убивали, за да защитите България! - Свидетеля.

Лека скоба. Това се случва в тролей 5, и вече доста хора с интерес следят разговора:)))

- Разбира се, че бих убивал, ако се наложи! - аз, който вече си представям как мачкам наред с Калашников.
- Нали знаете, че не трябва? - Свидетеля, който се опитва да вкара логика.
- Да знам, ама и те знаят, че не трябва да нападат друга държава, особено България! - отново аз.
- Нали знаете, че ще бъдете съден за всеки един отнент живот? - Свидетеля, се едно е присъствал на съдене на Душа.
- Виж приятелю, ако нападнат твоето село, ти няма ли да им се опънеш? - аз, взимам топката тук:))
- Не! - Свидетеля.
- Що? - аз, безкрайно учуден.- Ще ги оставиш да избият всичките ти съседи, жената, децата, кокошките???
- Да! - Свидетеля.
- Приятен ден. - аз, който започва да си гледа през прозореца.
- Вие сте един лош човек, който трябва да осъзнае някои истини! - Свидетеля.
- Поне не бих гледал как избиват близките ми. Защото отнемането на човешки живот се съди, но и нежеланието да спасиш, може би пак се съди. Добави си го в книжлето! - аз, вече много впрегнат. Тук слизам на моята спирка.

Хендъл....
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Eon

  • Гост
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #36 -: Август 09, 2007, 19:20:27 pm »
 ;D

OMG!

asdFdsa

  • Гост
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #37 -: Август 22, 2007, 11:31:34 am »
Еееее....ми нз чоек на мен покрай баба ми ми стана мн интересно някъде от 8-фодишен знам за тях и ходя на някои събрания щото ми е интересно...ама....и имам един мн добър фр от там.... :D ма иначе не е зле...моиш да идеш един път поне да видиш...

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #38 -: Август 23, 2007, 00:25:17 am »
Тука почвам да си притеснявам вече, единия ходи да свидетелства, другия бръмчи с тях, трети пък ги кани вкъщи да пият кафе....

Както казва един френд:
АБДИКИРАМ !

Ysmin

  • Гост
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #39 -: Август 26, 2007, 16:22:50 pm »
Само ще кажа, че в БИБЛИЯТА никъде не пише прераждане, пише възкресение!!! Иисус не е преродил Лазар а го е възкресил. ;)

Ти наистина ли си сигурен ,че никъде не пише за прераждане (нямам предвид  самата дума) .Според мен има места в Новия и Стария завет които са пропуснати от ,,светата цензура".А що се отнася до Лазар по скоро е съживен от колкото възкресен в крайна сметка ,е умрял нали? Доколкото знам възкръсналите не умират повторно...
« Последна редакция: Август 26, 2007, 16:28:04 pm от Ysmin »

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #40 -: Август 29, 2007, 21:55:30 pm »
Ми бате кво да ти кажа, изнася се доклад на определена тема и след тoва се разглежда едно списание наречено "Стражева кула" и това е. Много е интересно. Има някои много яки неща от историята на древния свят и др. Иди и ти няма да сгрешиш... ;) :)

 аз съм попадал на това списание даже съм го и чел на на Руски , обаче по интересното беше , че го имаше една жена която сто процента може да прави черни магии , малко е странно някак си , хем служи на Дявола хем чете въпросното списание  :-\ :-[ А колкто до въпросните сподживници , съм чувал ,че са секта.

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Относно: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #41 -: Април 23, 2008, 18:07:26 pm »
Тези тъпаци си направиха, църква или не знам как се нарича там, точно до детска градина и висше училище (за тези от Бургас, това е Учителския институт) и това въпреки недоволството и протестите на хората от съседните блокове. Щаха уж да я събарят, обаче си я направиха и ето какво виждам днес.

Цитат
Секти мамят бургазлии
Община Бургас ще разпрати днес информация до всички училища във връзка с активизирането в града на нетрадиционни за страната сектантски вероизповедания преди Великденски празници. Те са започнали масирани кампании по привличането на нови членове от всички възрасти и социални групи. Религиозните емисари агитират бургазлии чрез манипулация в своя полза, предлагат на деца от бургаските училища пари за храна и облекло, като срещу това ги „канят” да посещават техни сбирки.

Кметът на Бургас Димитър Николов призовава бургаските граждани, родителите и директорите на училища да подават активно сигнали в полицията или в общината при случаи на нарушаване на правата им от страна на религиозните емисари, особено когато се касае за деца.

Един от най- фрапантните случаи е в комплекс „Славейков”, където представители на Свидетели на Йехова са приканвали деца да посетят така наречената „Зала на царството” до училище „Константин Преславски”. Те причакват ученици извън сградата на училището и по пътя за дома. Установени са случаи, в които мисионери са предлагали своя сектантска литература на малолетни и непълнолетни, които са сами в къщи, без родителски надзор.

В момента в Бургас са установени представители на религиозното движение от Япония, Германия, Украйна и Полша.

Сигналите за активизирането на религиозните емисари е подаден от местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни /МКБППМН/ съвместно с МВР. Те се позовават на зачестилите през последните дни жалби и оплаквания от родители и пострадали деца за това, че са „атакувани” от емисари на различни религиозни организации.

Със заповед на кмета Димитър Николов всички училища на територията на общината трябва да се запознаят учениците и родителите с действията на представителите на три от активизиралите се нетрадиционни за страната ни вероизповедания.

В писмата, които ще бъдат изпратени до училищата се описват действията на „Свидетели на Йехова”, „Църква Исус Христос и светиите от последните дни – мормони”, както и евангелските петдесятни църкви в България.

В документа се казва, че въпреки официалната си регистрация в Дирекция „Вероизповедания” към Министерски съвет трите религиозни общности нарушават българските закони, правата на гражданите и обществения ред. За повечето хора е трудно различимо, кой мисионер към коя религиозна секта принадлежи. Първоначално те се представят пред бургазлии за православни християни и по- късно разкриват, че всъщност се касае за друга църква „по- добра” и „по- истинска”.

В информацията до училищата се описва и дейността на „Църква на Исус Христос и светиите от последните дни – мормони”. Мисионерите са основно американци – младежи на възраст до 35 години, които пребивават в Бургас не повече от 2- 3 месеца и на заменяем принцип след изтичането на този срок заминават за друг град да продължат мисията си. Характерно за тях е, че също посещават частни домове. Най- широко разпространената им кампания е провеждането на курсове по английски език в тяхна сграда на ул. Цариградска № 29 в Бургас. На свои сбирки те канят също ученици, случайни минувачи и пенсионери, като им прожектират филми с религиозна тематика. Мормоните говорят добър български, като по този начин печелят симпатиите на гражданите.

Училищата ще бъдат информирани и за действията на представители на Евангелските петдесятни църкви в България. Често пъти на техни сбирки посетители са изпадали в неестествени състояния на транс, говорейки несвързано на уж древни езици, а опасността да се получат психически отклонения и разстройства след такъв сеанс е много вероятна. Те примамват своите нови членове с безплатни екскурзии в страната и чужбина, с дарения на дрехи, пари и медикаменти, като по този начин стават най- популярни сред социално слабите слоеве. Посочените евангелски църкви злоупотребяват с личните данни, като обезпокояват на домашен адрес или на телефона хората.



It' oil stupid.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #42 -: Април 25, 2008, 00:18:07 am »
Тц, тц, тц...

И аз съм притеснена! След като си говорих със 3 х 2 свидетели и им обясних за богомолите, не искат и да ми пуснат техните брошурки в пощенската кутия.

Добре, че имам съседи разтревожени от техните "послания", но те просто изключват хората, които могат да спорят с тях. ОПАСНО!

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #43 -: Април 26, 2008, 16:27:26 pm »
    Година и нещо "Свидетелите на Йехова" ни пускаха в пощата "Стражева кула" и мисля, че се казваше "Пробудете се". Не съм влизала в разговор с тях. Накрая се отказаха и спряха списанията. Имаше някои хубави статии в едното им списание, които си бяха теми за природата и други неща. Оттам четох статия как се отглеждат банани във ферма в Африка, За тролейбус пътуващ на полуостров Крим от един град до друг, но не им помня имената, за да се пази природата, защото пътя минавал през резерват и да не се пуска автобус прокарали тролей. Също имаше и за пингвинчета на един малък остров край Австралия. Имаше и на други такива теми, но вече не си ги спомням, а не ги пазя.
   Иначе останалото за мен в списанията си беше пълна промивка на мозъците.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Относно: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #44 -: Април 26, 2008, 22:02:27 pm »
Знанието трябва да се споделя и развива.
Хора, като въпросните свидетели, държат на тяхното си....Това е проблема при повечето секти - за нищо на света не приемат друга гледна точка..тъжна история:(
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
6621 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
37713 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13538 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12113 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
9076 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27