Автор Тема: "Защо Бог не е виновен за злото"  (Прочетена 45686 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Дъвиан

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #15 -: Февруари 20, 2006, 01:57:43 am »
Никой уважаващ себе си човек, занимаващ се с езотерични науки, не би трябвало да отрича Стария Завет. Та това е толкова важна книга за еволюцията на човечеството. Там е книга Битие - най-тайнствената, притчите, псалмите, Песен на Песните, Еклесиаста, пророците! Просто е безумство да се отрича!

virtual

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #16 -: Февруари 23, 2006, 20:31:35 pm »
не бъдете невежи Библията е Стария и Новия завет

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #17 -: Февруари 23, 2006, 21:35:18 pm »
не бъдете невежи Библията е Стария и Новия завет
иначе щях ли да сложа ония цитати?

Има ценна информация и в Старият завет. Както всичко - трябва сито!
и тва е вярно.Know your enemy to know yourself
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

virtual

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #18 -: Февруари 23, 2006, 21:37:42 pm »
Аз бих добавил чети с душа, а не с тяло ;

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #19 -: Февруари 23, 2006, 21:38:50 pm »
Аз бих добавил чети с душа, а не с тяло ;
иначе щях ли да сложа онези цитати?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

PREDATOR

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #20 -: Март 07, 2006, 13:56:55 pm »
 Четох,четох и рекох и аз да драсна нещо,та дори и да намеря противници. За да започне да се разсъждава на тази тема ,трябва да се знае стария и новия завет. Каква е доктрината,която изповядва словото в стария и новия завет. Стария завет е за евреите,защото Бог възлюби този народ,чрез Аврааам и му даде обещания,за него и наследниците му,сиреч народа му.Защо го възлюби Бог,защото повярва на Бог със сърцето си и не се усъмни в думите му: Бит 15:6 "Аврам повярва на Господа, и това му се вмени за оправдание";Бит 22:16-18 "и рече: кълна се в Мене Си, казва Господ, че, понеже ти направи туй нещо и не пожали (за Мене) едничкия си син,
17. Аз ще благословя и преблагословя, ще размножа и преумножа твоето семе, както небесните звезди и както пясъка по морския бряг; и твоето семе ще завладее градовете на враговете си;
18. и ще бъдат благословени в твоето семе всички земни народи, задето послуша гласа Ми."
 За това Бог се нарича: "Аз съм Бог Авраамов,Бог Исааков,Бог Иаковов..." ,защото тези тримата,бяха основоположниците на еврейския народ и от тях бе създаден народа на Израел. Старозаветните закони,бяха дадени ,за да могат да се оправдават за греховете си чрез всесъжения или всеизгаряния. Като за всеки грях си е имало точно какво да принесеш в жертва,освен греховете за смърт,които са се наказвали със смърт. Има описание на чисти и нечисти животни и това какво трябва да ядат и пият,за да бъдат угодни на Бога. Но греха стана толкова голям и жертвите,всесъженията и изгарянията не бяха вечедостатъчни ,за да се оправдават евреите , и за това Бог пожертва Единородния си син,за да има оправдание "за всички народи",не само евреите. Чрез разпването на Христос и проливането на кръвта му,Той,Христос пое греховете върху себе си,изпълнявайки закона от стария завет и създаде нов завет,базиращ се на любовта и вярата. И всички закони се трансформираха в две простички заповеди: " Да обичаш твоя Бог с ялото си сърце,целия си ум,целия си разум и всичката си сила, и да обичаш ближния си като себе си. Това е изпълнение на закона и пророците"
 И от тук отговора на въпроса,защо Бог не е виновен за злото,макар ,че примерите са много,но ще стане много дълго и за това ще цитирам само това:Евангелие на Йоан 3:16-21
"16. Защото Бог толкоз обикна света, че отдаде Своя Единороден Син, та всякой, който вярва в Него, да не погине, а да има живот вечен.
17. Защото Бог не проводи Сина Си на света, за да съди света, а за да бъде светът спасен чрез Него.
18. Който вярва в Него, не бива съден, а който не вярва, е вече осъден, задето не е повярвал в името на Единородния Син Божий.
19. Осъждането пък е поради това, че светлината дойде на света, но човеците обикнаха повече мрака, нежели светлината, понеже делата им бяха лоши.
20. Защото всякой, който прави зло, мрази светлината и не отива към светлина, за да не бъдат изобличени делата му, понеже са лоши.
21. А тоя, който постъпва по истината, отива към светлината, за да станат делата му явни, понеже са по Бога извършени."


Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #21 -: Март 07, 2006, 18:59:10 pm »
. Стария завет е за евреите,защото Бог възлюби този народ,чрез Аврааам и му даде обещания,за него и наследниците му,сиреч народа му.Защо го възлюби Бог,защото повярва на Бог със сърцето си и не се усъмни в думите му: Бит 15:6 "Аврам повярва на Господа, и това му се вмени за оправдание";Бит 22:16-18 "и рече: кълна се в Мене Си, казва Господ, че, понеже ти направи туй нещо и не пожали (за Мене) едничкия си син,
17. Аз ще благословя и преблагословя, ще размножа и преумножа твоето семе, както небесните звезди и както пясъка по морския бряг; и твоето семе ще завладее градовете на враговете си;
18. и ще бъдат благословени в твоето семе всички земни народи, задето послуша гласа Ми."
 
Aко стария завет е за евреите защо се признава и от християните?Залюбва ли този народ,или просто вижда фанатизъм достатъчен за да с еизползва и сключва сделка?Няамаме ли тука малко расизъм с тва завземане на градовете на враговете и семето?
  За това Бог се нарича: "Аз съм Бог Авраамов,Бог Исааков,Бог Иаковов..." ,защото тези тримата,бяха основоположниците на еврейския народ и от тях бе създаден народа на Израел. Старозаветните закони,бяха дадени ,за да могат да се оправдават за греховете си чрез всесъжения или всеизгаряния. Като за всеки грях си е имало точно какво да принесеш в жертва,освен греховете за смърт,които са се наказвали със смърт. Има описание на чисти и нечисти животни и това какво трябва да ядат и пият,за да бъдат угодни на Бога.
И какво-ДОбрия и милостив бог вече иска да му се принасят жертви?Чиасти и нечисти животни?Не ги ли е създал той всичките?

. Но греха стана толкова голям и жертвите,всесъженията и изгарянията не бяха вечедостатъчни ,за да се оправдават евреите , и за това Бог пожертва Единородния си син,за да има оправдание "за всички народи",не само евреите. Чрез разпването на Христос и проливането на кръвта му,Той,Христос пое греховете върху себе си,изпълнявайки закона от стария завет и създаде нов завет,базиращ се на любовта и вярата.
Следователно след като Христос е е поел върху себе си греховете,то такива вече няма?
. И всички закони се трансформираха в две простички заповеди: " Да обичаш твоя Бог с ялото си сърце,целия си ум,целия си разум и всичката си сила, и да обичаш ближния си като себе си. Това е изпълнение на закона и пророците"

 
И от тук отговора на въпроса,защо Бог не е виновен за злото,макар ,че примерите са много,но ще стане много дълго и за това ще цитирам само това:Евангелие на Йоан 3:16-21
А ти погледна ли моите цитати?Мога да дам още много такива

 
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

PREDATOR

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #22 -: Март 12, 2006, 22:50:11 pm »
     Ще започна с това,че даваш цитати,но само ги даваш като такива. Библията не е просто четиво, с което да с изапълниш времето. Тя е Словото на Бога. Може и да е превеждана и събирана от много хора,но въпреки всичко контекста е останал.Ще вметна,че дори и за вярващи ,много от нещата са непонятни. За това има места, където това се разяснява. Друг е въпроса как и кой? Много от хората имено за това се дръпват,защото не им е свидетелствано правилно и после стават противници,разбрали - недоразбрали.
  Стария завет е за поука,не за изпълнение и никой не го е отхвърлил,но той вече няма тази сила,след като Христос дойде и го изпълни, и го прикова на кръста. По този начин освободи всички и даде надежда не само на евреите,но и на другите народи.
  Христос пое греховете ни,но не отмахна греха,а остави тази надеждата,че чрез изповядване на името МУ и повярването в Неговото съществуване ,ти се прощават греховете,но  не те освобождава. Дава надежда,но и казва да живеем според словото и всеки грях ще  ни се прощава. Не съм светец и не тръбя,че съм такъв.Аз съм като всички  - грешник. Но имам надежда и дръзнование в името му.Моля се и Господ отговаря на молитвите ми.Ако имаш въпроси питай,но давай на ЛС.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #23 -: Март 13, 2006, 09:01:55 am »
Госпоод не е виновен за злото защото ни е оставил свободни! Абсолютното добро носи и абсолютно робство - тоест няма възможност за грешка! Както ако на един компютър му се програмира да прави определени неща той няма как да прави други! Но едва ли някой би желал да бъде един програмиран биоробот без възможност за ИЗБОР.  А що се отнася до Библията и Бога в нея въпроса е там кой Бог присъства
ото май са много и това са Ануннаките, които са опорочили почти всички думи писани от светлите сили и са ги преиначили или пък са махали и добавяли текстове с което ползването на Библията като пример за подражание става по-скоро опасно, отколкото да те изведе до пътя на истината!

ЕТО

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #24 -: Март 13, 2006, 12:15:04 pm »
     Ще започна с това,че даваш цитати,но само ги даваш като такива.
Давам ги за да докажа тезата си.И тъй като християните се уповават на библията като доказателство реших и аз да действам така
Библията не е просто четиво, с което да с изапълниш времето. Тя е Словото на Бога. Може и да е превеждана и събирана от много хора,но въпреки всичко контекста е останал.Ще вметна,че дори и за вярващи ,много от нещата са непонятни.
Да,не е само за да си запълниш времето,но това е с още мноого книги.Че е словото на бога,никак не вярвам:
 1) писана е от хора
 2)редактирана е многократно от хора
 3)в този си вид е създадена от хора,със съвсем човешки цели-власт. Сегашната библия е утвърдена на оня църковен събор през 300 и не знам си коя година.Та поповете там са решили това и това евангелие ще влезнат,щото ни вършат работа,обаче ще поизрежем тук и там.Всички останали книги,дори по-стари били унищожавани.Контекста е останал такъв какъвто са репили да остане-неслучайно е непонятна за много вярващи-разяснителните части просто липсват,щото противоречат на догмата

За това има места, където това се разяснява. Друг е въпроса как и кой? Много от хората имено за това се дръпват,защото не им е свидетелствано правилно и после стават противници,разбрали - недоразбрали.
Най-доброто разясняване можеш да си го направиш сам.Всичко друго е пречупено през чужда гледна точка.Ако визираш поповете,по отношение на тълкуването никак не може да им с евярва щото са приучени да си пеят своята си песничка,а не да мисля.Много от хоратра се дърпат щото съзнават че християнството е манипулативна религия отглеждаща овце.
 Иначе за да си поиграме на тълкуване-какво значи "Като ти ударят едната буза,подложи и другата"(най-бързо ми дойде това)

  Стария завет е за поука,не за изпълнение и никой не го е отхвърлил,но той вече няма тази сила,след като Христос дойде и го изпълни, и го прикова на кръста. По този начин освободи всички и даде надежда не само на евреите,но и на другите народи.
След като е изпълнен защо все още се почита?И защо Христос сам не е написал Светата книга ами някакви си балъци след него

  Христос пое греховете ни,но не отмахна греха,а остави тази надеждата,че чрез изповядване на името МУ и повярването в Неговото съществуване ,ти се прощават греховете,но  не те освобождава. Дава надежда,но и казва да живеем според словото и всеки грях ще  ни се прощава. Не съм светец и не тръбя,че съм такъв.Аз съм като всички  - грешник. Но имам надежда и дръзнование в името му.Моля се и Господ отговаря на молитвите ми.Ако имаш въпроси питай,но давай на ЛС.
От една страна ги е поел,а от друга ни оставя надежда че ще бъдат простени,леко противоречие.И какво ако аз живея благочестиво,но не изповядвам името Му ще ходя в ада ли? И аз не съм светец,но не смятам и че съм грешник.Цялата история с опрощаването н агреховете освен това е малко глупава. Ти можеш да направиш каквото и да е и при определни условия включващи най-често пост и молитва то се опрощава.ПО този начин хората се приучават да не носят отговорност...Ако се замилсиш,може би ти сам изпълняваш молитвите си,това е един от най-големите дарове на боговете.
  Предпочитам тея неща да се обсъждат тук в темата,а не на ЛС,защото предполагам ще е интересно и на другите потребители,а и те ще могат да вземат участие
 
 
Госпоод не е виновен за злото защото ни е оставил свободни! Абсолютното добро носи и абсолютно робство - тоест няма възможност за грешка! Както ако на един компютър му се програмира да прави определени неща той няма как да прави други! Но едва ли някой би желал да бъде един програмиран биоробот без възможност за ИЗБОР.  А що се отнася до Библията и Бога в нея въпроса е там кой Бог присъства
Щото май са много и това са Ануннаките, които са опорочили почти всички думи писани от светлите сили и са ги преиначили или пък са махали и добавяли текстове с което ползването на Библията като пример за подражание става по-скоро опасно, отколкото да те изведе до пътя на истината!
След като е създател на всичко,то е виновен за това всичко.Зависи как разгледаш нещата.ГОспод не е виновен за доброто :D.Абе съгласен съм с написаното.И не само ануннаки са променяли,не забравяй най-опасното полу-интелигентно същество във вселената-човека
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

firma

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #25 -: Март 13, 2006, 12:19:29 pm »
Докато не започне еволюционният процес и на повечето хора се отвори третото око,тогава може да си дадем отговори.Ние богове ли сме,та се осмеляваме да коментираме самият Господ-БОГ.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #26 -: Март 13, 2006, 12:26:20 pm »
Докато не започне еволюционният процес и на повечето хора се отвори третото око,тогава може да си дадем отговори.Ние богове ли сме,та се осмеляваме да коментираме самият Господ-БОГ.
Всъщност да...добре де прото-богове,или богове в началото на развитието си...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #27 -: Март 13, 2006, 14:39:45 pm »
Айде сега на Ваклуш Толев простотиите в тип "Злото е нееволюирало добро"...

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #28 -: Март 13, 2006, 15:07:39 pm »
Айде сега на Ваклуш Толев простотиите в тип "Злото е нееволюирало добро"...
КОй е Валкуш Толев? Злото не е нееволюирало добро,то просто е друг път
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

PREDATOR

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #29 -: Март 13, 2006, 15:23:35 pm »
 Приятелю Gil-Galadh , като гледам другите теми ,си се намесил навсякъде и все си компетенция. ОК! Всеки има право на избор,как да живее,в какво да вярва,какво да говори и т.н. Но съзирам,че имаш някакъв проблем и негативите ти са насочени към вярващите. Защо и поради каква причина ти си знаеш. За това говорим ,че Господ ни е дал свободна воля,да изберем,дали да му служим или не. Никой не е насилен да вярва,макар че и това се прави,но няма да изпадам в подробности за това.
 Като казах,че Библията не е просто четиво имах в предвид,че не се чете като книга и разбира като такава.Тълкованието и също не може да се прави едно към то гьотере. Библията се чете и разбера с Духа Божии,който е даден на всеки повярвал и вярващ - говоря за Святия дух,оставен като заместник на Господ Исус Христос. Той ни води в молитва,Той издига молитвите ни до Бога,а Христос е ходатая за тях,Той ни напътства и ни води по пътя на истината и той ни помага да разбираме Словото,сиреч Новия Завет,който имаме за изпълнение.Така че и да цитираш и не,неразбираш ли за какво става дума,гърмиш с халосни патрони и правиш само вятър.
 За "балъците" трябва да знаеш,че и един час от живота им не можеш да издържиш,а те са били свидетели на Христа,че е бил на земята,разпнат и възкръснал. Между другото, не само Библията говори за Христос и делата му, и много други книги се пише за Него.
 Проблема с разбирането на Библията се корени още в миналото. От тогава е започнало изкривяването,но не какво е написано,а на представянето. Инквизицията е извършила много и ужасни неща с хора,които са я чели и са знаели истината и са се опълчвали срещу църквата. Защото начина по който е представян Бог е пълна противоположност на това Той какъв е. Отгоре на това ,Библия е можел да има само абатът или попът по нашему,а останалите са правили това ,което им е казвано.Тогава възниква протестанството от Мартин Лутър,защото той се обявява против незнанието и изопачаването на Словото. Лично е превел и написал много екземпляри от Библията и ги е разпространявал сам.
 Не съм против никой,всеки си носи отговорност сам за себе си за действията или бездействието си. Не съм съгласен нито с католици,нито с православни,а и с някои от протестантите,но това не ми дава право да държа сметка за действията им. Напротив,след като знам истината,аз трябва да се моля ,та Бог да им отвори очите. Но да знаеш,че дори измежду католици и православни има вярващи ,които наистина живеят според словото и носят вярата ,и любовта в сърцето си,и ще дойде момент,когато всичко и всеки ще си дойде на мястото

"  От една страна ги е поел,а от друга ни оставя надежда че ще бъдат простени,леко противоречие"

Няма противоречие,но ти не можеш да го разбереш. Той пое греховете ни и ни уми с кръвта си и чрез жертвата Си,направи чистото и нечистото едно,т.е. чрез скъсването на завесата в храма ,разделяща светая, от светая светих и всичко това стана едно. Както и в обещанията ,дадени са на евреите и на нас,въпреки че те не признават Христос,но Бог не отнема дялът им ,защото това е народа на който Той се закле,но ще дойде време ,когато и това ще стане. Дълго е за обяснение и сигурно ще го изкривиш по свой начин.
 
       "И какво ако аз живея благочестиво,но не изповядвам името Му ще ходя в ада ли?"

Сам го казваш!

       "И аз не съм светец,но не смятам и че съм грешник."

Това друг го определя,нито ти ,нито аз имаме думата. Словото е това което изобличава. Аз те приемам такъв какъвто си,всеки е свободен да прави каквото ще, включително и ти. Имаш свобода и си избрал "твой " си път,аз избрах пътя да служа на Бога. Това е.
 

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
8443 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
42008 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
16540 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12660 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
11598 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27