Автор Тема: "Получаваш това което искаш?"  (Прочетена 41361 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

viryska

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #30 -: Февруари 03, 2006, 02:19:33 am »
Защо да са излишни коментарите относно жените,не мога да разбера.Коментирай спокойно,много съм любопитна да те прочета :)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #31 -: Февруари 03, 2006, 02:52:35 am »
За Библията.
Още в първа и втора глава има противоречие. Реда на сътворението се разминава. Прочетете.
Имам предположение, защо е така, но тогава ще се окаже, че кода, разглеждан в другата тема, не е този за който мнозина сега си мислят.
"За онези, външните, всичко е в притчи...."  ;)
Ако от всяка книга може да се извлече чрез декодиране смислен словоред, кой го е сторил? Забелязвам, че буквите, дори и във форума ни не са разположени една под друга...коя да се вземе при такава ситуяция?
Дайте да опитаме с някоя дебела книга и да видим на дело какво ще излезе???
Иначе правим вятър.
За Бог.
Според мен, Той нито наказва, нито награждава. Това са наши, човешки представи.
Той е постановил законите във всемира. Ако правиш това - следва едно, ако правиш онова - следва друго. При едното - вървиш в една посока, при другото - друга. Това, дали посоката, в която вървиш съвпада с твоите представи и желания, зависи ти как ще го възприемеш. Ако си доволен - добро е, ако не - лошо е.
За жените.
Хм? Странни разсъждения прочетох. А не мислите ли, че те са такива заради мъжете? Не са ли мъжете виновни за поведението им? И често, когато те сторят очакваното, са заклеймявани по всевъзможни начини, само и само мъжете да излезнат най- по-... А и те и ние, сме си най-обикновенни хорица. Всеки индивид със своите си приумици. Аз лично разговарям по темите ни, повече със жени, мъжете са доста по-материални и груби. (присъстващите винаги правят изключение)
В този тон е темата "Получаваш това, което искаш?"
Ако, посоката на действие съвпада с желанието, то тогава получаваш. Ако не, ...опитай пак! ;)
Бих допълнил, че не е достатъчно само да искаш.
Ако искаш да спечелиш от лотарията, си пускаш фиша. Нали? Ако е верната комбинация - пичелиш, ако не - ни пичелиш. ;)
Накой беше казал за пътя на реализация: "Да искаш, да очакваш и да вярваш."
Това е триединство.
Тези твърдения имат няколко комбинации. Но има резултат само когато и трите са изпълнени. А не е лесно за вечно мнителния човек.
Да искаш е най-лесното. Другите не са чак толкова. Те не са така близки до материалистите, каквито са мнозинството от нас. Па и определили се като духовно настроени.
Да. Бог се грижи за чедата си. Давал храна и на врабчетата. ОК. Но врабчетата подскачат и си търсят прехраната. Те искат да се заситят, очакват че ще намерат, вярват, че това и възможно. Но те и действат във вярната посока, без съмнение (съмнението поражда безверие).

Па се отплеснах.... :D
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

viryska

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #32 -: Февруари 03, 2006, 03:00:30 am »
jorovelev,
напълно съм съгласна с теб,не ти ли намирисва на меркантилност и угодничество?
"Получаваш това,което искаш".......хм,понякога нашите желания са добри само за нас самите,
а поглеждаме ли настрани желаейки нещо?Дали то е ДОБРО наистина?
Е,сорка,но не искам "да получавам това,което искам" на всяка цена.
Аз вярвам в доброто и в любовта и не искам"да получавам това,което искам"в замяна........



охххххххххх,все едно сме на пазара >:(

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #33 -: Февруари 03, 2006, 03:11:47 am »
 :D
Намирисва ми, и вече се замислям за щипка на носа. Щото за противогаз....първо е грозно, и второ много народ ще изплаша.  ;)
Айнщайн говори за относителността.
Всичко е относително и лично.
Единственото най-ценно, което си заслужава да получи човек е Любов. Единственото най-ценно, което си заслужава да дари е Любов.
Започне ли да очаква в замяна на дареното да получи нещо насреща, това вече и бизнес а не чувство.
Сделки с Душата....мерси.
Стане ли "на всяка цена" вече е обезценено а не безценно.
Дар даряВам каквото мога. Получавам каквото получа.
"Хората страдат поради желанията си"
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

viryska

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #34 -: Февруари 03, 2006, 03:17:40 am »
.........амин...............

преминаващ

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #35 -: Февруари 04, 2006, 00:00:38 am »
Получаваш това, което трябва...
... независимо какво искаш.

Такива розови мъгли и обещания, че ще получиш, каквото поискаш...айде бе!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #36 -: Февруари 04, 2006, 00:36:28 am »
Тъй си мисля и аз, преминаващ   ;D
 Прочетох нещо друго, което ми допадна, но не мога да го осъзная все още - когато нищо не искаш-получаваш всичко.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #37 -: Февруари 04, 2006, 01:06:36 am »
Когато нищо не искаш, винаги получаваш повече от очакваното.
И радостта е по-голяма.
 ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

преминаващ

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #38 -: Февруари 04, 2006, 11:01:26 am »
Тъй си мисля и аз, преминаващ   ;D
 Прочетох нещо друго, което ми допадна, но не мога да го осъзная все още - когато нищо не искаш-получаваш всичко.
Това е свързано с очакванията на човека - те са големия "препъни-камък". Ако нищо не искаш, значи нищо не очакваш. А ако нямаш очаквания - всичко е добре дошло ;)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #39 -: Февруари 04, 2006, 13:09:21 pm »
"Бъдете като децата".... защо ли се сетих и за тези думи!?
Всъщност, ако нямаш очаквания, това не означава ли, че не си подвластен на никакви егрегори? Май да. От друга страна, това означава, че ти си идеален канал за Духа.
Не мисли като човек!-Крион

firma

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #40 -: Февруари 04, 2006, 13:40:04 pm »
Всеки разбира различно под това кое иска от живота.Кое би го накарало да се чувства щастлив.Отностно virtual,щастлив човек,знае как да чете Библията.Бог ни поставя пътищата до това до което искаме да се докоснем и постигнем.Например:Щастлив ли ще бъде човек да получи 50000 лв. ей така или да си ги заработи  с честен труд?Когато човек силно вярва в Бог за него невъзможни неща няма.Тогава човек знае какво трябва да направи с себе си.И да не забравяме една много хубава българска поговорка:Бог забавя,но не забравя.
Важно е да не искаме повече от това което можем да използваме.И тези отшелници дето по 6 месеца медитират в планината за мен лично за ненормални.
Virtual го разбирам,знае какво иска и как да го постигне. :D

viryska

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #41 -: Февруари 04, 2006, 13:44:48 pm »
Когато човек приеме Бог със сърцето и душата си,желанията му доста се отдалечават от сферата на материалното.
Лично мнение,
и затова мисля,че всяко размахване на пръст(показалец)е излишно.
Не Той ще ме накаже,просто ще пожъна това,което съм посяла.Поправете ме,ако греша.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #42 -: Февруари 10, 2006, 23:30:11 pm »
нямаш грешка...
получаваш именно това, което искаш !

 :P :P :P :P :P
musica universalis

virtual

  • Гост
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #43 -: Февруари 11, 2006, 21:24:50 pm »
извинявам се че не можех по рано да отговоря но ФОРУМА се прецака ;)

jorovelev - искам да ти кажа че връската на анщаиновите теории и Бог е нищожна и заимно противоречаща защото както казах по нагоре светът е духовен и материален. Всеки учен си има негова теория за сътворението не света но той не може да обесни за свят, който не е изграден от материя.

viryska - за жените мога да кажа много неща, но ти ще се обидиш защото те са истини.(погледни отрицателното и готово ето ти отговорите)но не искам да кажа нещо лошо просто природата на жените е такава живота им е отреден да е тъкъв.

преминаващ Mirotvorec - да това е нещо вярно това също е начин да получиш нещо. Но съгласете се че ако вие реално не сте искали нещо на практика не сте и получили, защото това което е дошло не ви е трябвало. А това че сте получили нещо когато не сте искали нищо е заблуда на потребностите.

Хиляди благодарности на  Ricardo в който виждам разбиране по цялостния въпрос;D

Пак ще го кажа искай за да ти се даде, ако си добър и Бог ще е добър с теб. научи се да бъдеш добър и да знаеш когато нещо ти трябва как да го поискаш. Това е теоремата на темата ;D

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: "Получаваш това което искаш?"
« Отговор #44 -: Февруари 11, 2006, 22:45:45 pm »
Напротив, virtual, поискал съм ...да не искам нищо. Защото каквото и да е, то ще е искане от моето его, от сегашното ми земно аз.
Неискането освобождава моето тяло-храм от всевъзможните изкушения и зависимости и предлага свободно пространство за Духа, а той е цяла вселена-неимоверно повече от това, което едно его би имало въображението  да пожелае.
И ... много странно ми звучи знакът за равенство между жените и отрицателното, това "правило" на коя църква е?
Не мисли като човек!-Крион

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
6618 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
37705 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13537 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12101 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
9076 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27