Автор Тема: 666 през един друг поглед  (Прочетена 67975 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ochakvane

  • Гост
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #30 -: Август 07, 2006, 22:36:57 pm »
Освен това на иврит "Вау",която отговаря на латинското "W" или "V",има стойност 6.И се получава
 www=666.
Иначе комбинациите са много,тъй че по други признаци ще познаваме баш Гада като дойде

Ако се тълкува по човешки, комбинации наистина има колкото щеш. Но ако се остави Божието слово да говори, отговорът е само един. За Антихриста са дадени много обяснения и те започват още в "Даниил" 7 глава. Има ги и в "Даниил" 8, 11 , "Откровение" 13 глава и още на достата места. Аз ще дам само едно от описанията на Антихриста:

 2 Солунци 2:1-4  1. А колкото за пришествието на нашия Господ Исус Христос и нашето събиране при Него молим ви, братя,
  2. да не се поклащате лесно от здравия разсъдък, нито да се смущавате било от дух, било от слово, или от послание, уж от нас изпратено, като че ли вече е настанал денят на Господа.
  3. Никой да не ви измами по никой начин; защото това няма да бъде, докато първо не дойде отстъплението и не се яви човекът на греха, синът на погибелта,
  4. който така се противи и се превъзнася над всеки, който се нарича Бог, или на когото се отдава поклонение, щото той седи [както Бог] в Божия храм и представя себе си за Бог.


И така, кой е този човек?

Какво се казва? Че Антихристът СЕДИ КАТО БОГ В БОЖИЯ ХРАМ. Той не е машина, не е завоевател, не е компютър. Той е човек, който се представя за Бог!




Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #31 -: Август 07, 2006, 22:45:35 pm »
Иисус?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

ochakvane

  • Гост
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #32 -: Август 07, 2006, 22:51:58 pm »
Иисус?

Това не е за шега. Говорим за човек, който носи титлата "VICARIUS FILII DEI" - Наместник на Сина Божий.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #33 -: Август 07, 2006, 22:53:38 pm »
Хехе, Гил, имаме подобен стил на иронизиране, но доколкото си спомням Иисус не е твърдял, че е Бог. После други  го изкарват такъв.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #34 -: Август 07, 2006, 23:03:00 pm »
всъщност да...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

ochakvane

  • Гост
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #35 -: Август 08, 2006, 11:00:16 am »
всъщност да...

Не можах да разбера дали знаеш кой се представя за Наместник на Божия Син?...

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #36 -: Август 08, 2006, 13:20:50 pm »
Знам.Знам и няколко дето се представят за самият божии син.
 кога ще се научат че всички сме такива.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

ochakvane

  • Гост
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #37 -: Август 08, 2006, 20:46:31 pm »
Знам.Знам и няколко дето се представят за самият божии син.
 кога ще се научат че всички сме такива.

Отклоняваш въпроса...Явно не знаеш.

justbboy

  • Гост
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #38 -: Август 08, 2006, 21:15:38 pm »
За мене пък не е толкова явно , че не знае  :P Едно обаче е явно - прав е че всички сме божи синове и наместници на земята  ;D

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #39 -: Август 08, 2006, 21:29:19 pm »
Отклоняваш въпроса...Явно не знаеш.
Щом казваш.
Иначе въпросния човек много мяза на императора от "Звездни войни"
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

ochakvane

  • Гост
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #40 -: Август 08, 2006, 23:38:53 pm »
За мене пък не е толкова явно , че не знае  :P Едно обаче е явно - прав е че всички сме божи синове и наместници на земята  ;D

Никой не е наместник на Исус. Господ каза, че когато се възнесе, ще остави Един Свой Представител. И този представител няма да е човек, а Светия Дух.

Oberon

  • Гост
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #41 -: Август 09, 2006, 12:14:47 pm »
Адвент, а ще чуем ли някое твое мнение, или само цитати ще четем? Второ, не бъди сигурен, че цитираш именно Божието слово, защото всички знаем колко е нагласяно това слово:) Трето, не говори "Господ каза", все едно си бил там, а "Господ е казал", защото се е случило много преди да се родиш...Това винаги много ме е дразнело в пасторите по църквите и ми е болно да гледам как папагалствате :((((

ПРЕСТАНИ да ми цитираш библята ако обичаш. Искаме да знаем ТИ какво мислиш. Тук сме се събрали хора със свободна воля, МИСЛЕЩИ и тн., а не коне с капаци. Безкрайно уважение към вярващите, но не и към слапо вярващите и постоянно цитиращи ми Библията и изкарващи я книга на книгите....НЕ желая повече цитати от Библията. Искам да знам какво мислиш ТИ. Избора е твой, приятелю Адвент...

Оберон

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #42 -: Август 09, 2006, 14:01:04 pm »
Никой не е наместник на Исус. Господ каза, че когато се възнесе, ще остави Един Свой Представител. И този представител няма да е човек, а Светия Дух.
Тц.Единствения наместник е неговия заместник Яков.И двамата били водачите на есеите-Яков религиозния,Иисус светския.асамо че втория решил да съчетае двете.В последствие функцията му е продължена от Яков
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

ochakvane

  • Гост
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #43 -: Август 09, 2006, 14:36:05 pm »
Адвент, а ще чуем ли някое твое мнение, или само цитати ще четем? Второ, не бъди сигурен, че цитираш именно Божието слово, защото всички знаем колко е нагласяно това слово:) Трето, не говори "Господ каза", все едно си бил там, а "Господ е казал", защото се е случило много преди да се родиш...Това винаги много ме е дразнело в пасторите по църквите и ми е болно да гледам как папагалствате :((((

ПРЕСТАНИ да ми цитираш библята ако обичаш. Искаме да знаем ТИ какво мислиш. Тук сме се събрали хора със свободна воля, МИСЛЕЩИ и тн., а не коне с капаци. Безкрайно уважение към вярващите, но не и към слапо вярващите и постоянно цитиращи ми Библията и изкарващи я книга на книгите....НЕ желая повече цитати от Библията. Искам да знам какво мислиш ТИ. Избора е твой, приятелю Адвент...

Оберон

О, не е така. Ако бяхте мислещи, щяхте да имате свободно мислене. А това, което излагате са чужди мисли. Вече казах преди: разликата между нас е, че аз цитирам казаното от Бога в Словото Му; а вие цитирата казаното от други хора.
 Освен това за да говоря сякаш съм присъствал, е защото така се свидетелства. Всеки, който е истински свидетел, приема и предава словото така, както е дадено в Библията. Между другото, толкова ли си се отдалечил от Бога, та да те дразни Божието слово?
 Живеем във времето на края. Ако наистина си бил в Адвентна църква, трябва да знаеш какво значи това. И поне малко от малко да се стреснеш като виждаш как около Католическата църква всички се събират, а Вторият звяр вече прави каквото си иска. Толкова ли не те интересува какво ще се случи ако не с теб, то поне с твоите роднини?

Всичко добро!

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #44 -: Август 09, 2006, 14:44:06 pm »
О, не е така. Ако бяхте мислещи, щяхте да имате свободно мислене. А това, което излагате са чужди мисли. Вече казах преди: разликата между нас е, че аз цитирам казаното от Бога в Словото Му; а вие цитирата казаното от други хора.
Библията е писана от хора,създадена от хора и...открадната от хора.

Освен това за да говоря сякаш съм присъствал, е защото така се свидетелства. Всеки, който е истински свидетел, приема и предава словото така, както е дадено в Библията. Между другото, толкова ли си се отдалечил от Бога, та да те дразни Божието слово?
Не казвай че вярваш и в непорочното зачатие.А Божието слово е в душите и мислите ни,а не в една дебела и зле написана книжка.

малко от малко да се стреснеш като виждаш как около Католическата църква всички се събират, а Вторият звяр вече прави каквото си иска. Толкова ли не те интересува какво ще се случи ако не с теб, то поне с твоите роднини?
Католическата църква е в невероятен упадък,православната и тя.За това и съществуват адвентисти,петдесятници,Свидетели на непорочното зачатие и тям подобни.
 И къде е Втория Звяр
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27