Автор Тема: САЩ са заплашени от държавен фалит  (Прочетена 130035 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен amigo7674

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 53
  • Когато държиш чук , всичко ти прилича на пирони...
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #270 -: Август 04, 2011, 07:43:59 am »
Виждам,че и ти не знаеш,че рафинерията се продаде не за 200 милиона ,а за 101.
Аз живях до НХК-то над 20г и майка ми работи там.
Също знам неща,които са станали зад кулисите,но това е друга тема.
Точно мисля,че Америка и Европа купуват на различни цени.
Всъщност май Америка не купува,ами си го взима,срещу други услуги.

"До колкото съм чувал, даже в щатите бензина е на ДОТАЦИИ. (вместо на акцизи).
Защо ли!?
Щото той движи цялата икономика."

И сега като свършва петрола,какво ще стане със икономиката?
Защо арабите строят грандиозно и инвестират здраво във електро-автомобили и заводи за акумулатори?Защото много добре знаят,че скоро няма да има какво да продават.

Че,мисълта ми беше как ще се движи икономиката когато горивата станат двойно по-скъпи?

"Това с евтината работна ръка, да заработва пенсиите на Канада са пълни глупости. Виж за щатите и англия може да е вярно, не знам."
За Англия мога да те уверя - живях там 6 години.Мързи ги да гледат.
Без cheap foreign work force цените им ще са двойни.

А за щатите ,с тези 100 милиона имигранти( 80 милиона са само мексиканците,а останалите са от другаде ) също ще се мъчат да държат стандарт.

Не е проблема колко процента ти е данъка , въпроса е какво ти остава след като платиш сметките.
Ти, при 40% в Канада ще заделяш много повече от бай Петър,шофьор на автобус,дето дава 17,5% в България,например.Защото 40% от 100  е по-добре от 10% от 10 ,нали?
И в Германия ходих, а скоро и в Гърция бях в командировка,и те всички си дават дължимото на държавата - въпроса обаче е , какво правиш с остатъка?

И как с остатъка да се движи икономиката?
При остатък 0 лв в България и гориво 2,53 лв/литър А95, по каква формула ще стане,че не мога да се сетя? :-X

Радвам се,че не виждаш кризата да се задълбочава.
Аз също имам семейство и не искам да изнемогваме социално , никой не иска, но няма как да си затворим очите пред ставащото и да гледаме през розовите очила.
То преди да стане мрак и природата предупреждава със здрачаване.

 

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #271 -: Август 05, 2011, 17:57:12 pm »
Танграта, колкото и да "стискаме очи", няма как да се отрече, че палаткови лагери и бараки в гората се увеличават. ;D
Бавно, но славно хрицата си фалирват и от немай и къде хващат гората. Никой не казва, че градовете като Jew York са се опразнили. Тоя свинарник е толкова пренаселен, че и няколкохиляди да се изпарят, няма да се усети. ;)

Виж какво казва еврейчето Кругман, по последните финансови игрички на СЕЩ:

Нобелистът Пол Кругман:
            
               Сделката на Обама за дълга е катастрофа
"...Споразумението ще навреди на и без друго отслабената икономика; то вероятно няма да облекчи дългосрочния проблем на Америка с дефицита, а ще го задълбочи, и най-важното: показвайки, че грубото изнудване дава резултати, при това без политически последици, сделката ще хлъзне Америка по наклонената плоскост към статута на бананова република.

Да започнем с икономиката. Понастоящем икономиката ни е дълбоко отслабена. Почти сигурно е, че това състояние ще се запази през цялата следваща година, а най-вероятно и през 2013 г., ако не и по-нататък..."

http://e-vestnik.bg/12359/nobelistat-pol-krugman-sdelkata-na-obama-za-dalga-e-katastrofa/
« Последна редакция: Август 05, 2011, 18:03:29 pm от Гален »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #272 -: Август 07, 2011, 05:32:06 am »
В България нещата са все още далеч от оправяне. Също и природата може би не отива на добре. Но нека се постараем, когато говорим за разпадането на САЩ, да е за разпадането на САЩ. Когато говорим за фалита им, да е за фалита. Когато говорим за природата и нейното поддържане, нека е за нея, и когато говорим за България и нейната икономика, нека е за нея.
Казах и пак казвам, темата е за САЩ, а не виждам никаква връзка нито със състоянието на природата, нито със нивото на кризата в България.
Дали и кога петролът ще свърши, не знам. Ще поживеем и ще видим. Тук в Канада масово хората карат колела. На всяка кола на пътя се пада по едно колело. Стесняват се улиците и се строят алеи за колелетата. Почти всяка главна улица в центъра е заградена отстрани и е направена алея за колела. Отделно обществения транспорт е пълен. Метрото е пълно, автобусите също. А метрото върви с електричество. Което пък се добива от водни и атомни централи. Има някои от колите са хибриди. Но разбира се не са много, защото все още са твърде скъпи и се изплащат едва ако минеш над 200к км с тая кола. А тук хората имат навика да си сменят колите всеки 3години. Отделно се карат модерни коли с вариационни трансмисии и тн, и са доста икономични.
Разхода на бензин е масово към 3% от заплатата. И да се удвои, няма да е е края на света.
Арабите дали строят заводи за акумулатори, не съм много сигурен. Може ли някакъв линк със достоверна информация по въпроса? Точно те би трябвало най-малко да се плашат от липсата на петрол. Виж, практичните японци, или северно европейците не бих се учудил, но точно пък арабите ...
Точно арабите са с колите, дето горят най-много тук в Канада. Поршета кайени, бмв-та 5ци , 7ци и тн и тн. И то дечицата на по 20ина години.
Абе с две думи, не ги оплаквайте много на американския континент. Нещата изобщо не са лоши. Тук живея и го казвам от личен опит. А какво е в бг, не е по точно тази (форумна) тема.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #273 -: Август 07, 2011, 20:05:29 pm »
Хубава статия! Изчетох я с интерес. Предполагам повечето неща са верни, но статията си е предимно политическа. Така и не видях къде вътре пише, че САЩ ще се разпадат. А че има криза никой не отрича.

А тези палаткови лагери, не знам как разбра, че се увеличават. Има ли някъде статистика на това нещо?
И още един въпрос:
Те, както са си в гората, далеч от града, дали мислят да си търсят работа, ИЗОБЩО, къде ще я търсят, или им е по-кеф да си клатят клоните и шишарките из гората?

Това градче е едно от хилядите,пръснати из страната.
За това имаш ли достоверна информация?

Цитат
Навсякъде има такива по света,но въпросът е,че е 21 век - и се готвим да живеем на други планети!!!
Кой се готви да живее на други планети?
САЩ? Или друга държава? Кой и как? И къде прочете?

Цитат
Просто , в генерален план човечеството запада и се връщаме към чергарския живот май...
За това отново, някакви източници има ли? На каква база съдиш за това? Проучвания, статистики, проценти?

Хвърляте смели фрази, но нямате отговорността да застанете зад тях. Как тогава да има смислен спор?
« Последна редакция: Август 07, 2011, 20:25:16 pm от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #274 -: Август 08, 2011, 17:34:32 pm »
AЗ не мога да разбера, какво е това неистово желание Америка да фалира или да се разпадне. Ми не си ли правите сметката, че това ако се случи(макар, че няма такава опасност), ударът ще го поеме и баба Гицка от с.Долно нанагорнище. Не си ли правите сметка, че всичко е толкова взаимосвързано в икономически план, че ако фалита стане факт, тези които са извадили най-голямите копачи за да копаят ''гроба'' също ще го отнесът. Това ли искате? Слава Богу, че това не зависи от тях, защото само и само да погребат омразния им капитализЪм, са готови и те да се удавят. Пък и до като резервните валути на Русия, Китай и пр. са в долари, кораба Америка няма да го потопят. В момента в който тези държави приемат друга резервна валута, значи наистина кораба се пълни с вода ;). Ама за сега е добре, и пробойни няма :).
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

trader

  • Гост
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #275 -: Август 08, 2011, 18:50:49 pm »
Топло топло та чак пари  8)

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #276 -: Август 08, 2011, 23:08:48 pm »
Решението на проблема с американските хартишки в Русия и Китай е просто. ;) Да ги конвертират в злато.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #277 -: Август 08, 2011, 23:39:44 pm »
Решението на проблема с американските хартишки в Русия и Китай е просто. ;) Да ги конвертират в злато.

Raw Deal направо сцепи мрака с това изречение.  :lol: Кажи ми как се конвертират 1,6 трилиона долара в злато. Що за глупост рече сега.

Нека обясня по-подробно: Първо не знам дали има толкова злато в света. Второ, знаеш ли какво ще стане с цената на златото и с цената на долара, ако дори за миг приемем тази абсурдна идея, която физически няма как да стане.

Изобщо имаш ли идея как фунционират международните пазари?
« Последна редакция: Август 08, 2011, 23:41:06 pm от ₪ Eon ₪ »

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #278 -: Август 09, 2011, 09:40:35 am »

Второ, знаеш ли какво ще стане с цената на златото...


Е ми то става. ;D

"Цената на златото счупи всички рекорди"
Тя мина 1724 долара за тройунция, при положение че дори и най-смелите прогнози предричаха стойности около 1700 долара.

...
Рекордното поскъпване на благородния метал е повлияно и от факта, че в последно време със злато се запасяват и големи играчи като централните банки на Русия, Мексико, Казахстан, Южна Корея, Индия, Тайланд.
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4022871

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #279 -: Август 09, 2011, 10:41:39 am »
Ами 145 000-те тона злато, добити в цял свят(ако вярваме на статистиката), струват около 7,6 трилиона долара груба сметка. ;)
Щом не ги устройва златото, да инвестират в нещо друго, което не би се обезценило при каквито и да е бъдещи условия. Или пък да си държат безценните бележчици на Fed. ;D Така поне Fed няма да фалира.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #280 -: Август 09, 2011, 10:52:00 am »
Aбсолютно е невъзможно да се въведе ''златниия стандарт''.Това означава да спре да функционира икономиката. Ще станем силно зависими от количеството злато в света. Ако се копае повече злато, без намеса на централната банка лева ще поевтинява и ще се шири инфлация. Ако не се копае достатъчно злато за да допълваме резервите си, централната банка ще трябва да се намесва сериозно за да попречи на икономически растеж да доведе до дефлация и риска от дефлационна спирала. Ами я си представи, ако в Уганда изкопаят хиляди тона злато(примерно), и какво ще стане? Ми Уганда сават босовете, а Дойчо(Германия) и чичо Сам стават чираците. Забравете за ''златния стандарт'', в днешно време той не върши работа. Филма Цайтгейст е една смешна утопия. Не му се връзвайте ;).

ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #281 -: Август 09, 2011, 11:11:36 am »
От една страна е хубаво, защото щатския долар не е свързан със златото(от 1971 г.) и банките на Федералния резерв могат и печатат колкото си искат долари.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #282 -: Август 09, 2011, 11:30:49 am »
От една страна е хубаво, защото щатския долар не е свързан със златото(от 1971 г.) и банките на Федералния резерв могат и печатат колкото си искат долари.
Raw Deal,много оптимистично звучи това изречение, но явно има някакъв проблем с такова изсипване на парична маса на пазара без никакво покритие/по-точно самолетоносачно покритие/, щом финансовите пазари не са стабилни. И то се нарича-хиперинфлация, Рау.Едва ли ти казвам нещо, което не знаеш. :hi:

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #283 -: Август 09, 2011, 15:40:06 pm »
И точно хиперинфлацията, която си удебелила за да подчертаеш, е нещо което никоя държава не е видяла тази криза :)

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #284 -: Август 09, 2011, 18:12:19 pm »
И точно хиперинфлацията, която си удебелила за да подчертаеш, е нещо което никоя държава не е видяла тази криза :)
P.E.A.C.E. нещо липсва в това изречение, за да стане ясна мисълта?Какво искаш да кажеш?
« Последна редакция: Август 09, 2011, 18:13:35 pm от bojinkata »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27