Автор Тема: Търси се "чисто" място за живот в планината  (Прочетена 50813 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен instinct

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Здравейте. Виждам, че в този сайт има доста будни хора, затова реших да питам най-вече тук:
Дали някой от вас знае (предпочитам лични впечатления  ;)) за чистичко, спокойно и слабонаселено местенце за живеене без цигани, в планина (над 1000 м) и с независим водоизточник, за предпочитане – в Родопите? Смятам скоро да се изнеса от градската среда, и други работи смятам, ама дали тук им е мястото?
Ако някой има какво да сподели, нека бъде на лични.

Ще се радвам, ако използваме темата и за дискусии относно всичко, свързано с излизането от градската среда и живота / оцеляването сред природата.

Предварително благодаря :)

ПП: Извинявам се, ако темата не е за тук. Нека бъде преместена на съответното място.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #1 -: Октомври 16, 2010, 16:12:37 pm »
Ще се радвам, ако използваме темата и за дискусии относно всичко, свързано с излизането от градската среда и живота / оцеляването сред природата.
Всъщност това е истинската тема, а не някой да ти препоръча чисто място в Родопите над 1000м(като че множко ми се виждат, но ти си знаеш). Ти самият трябва да решиш точно в кой регион искаш да бъдеш, а по-натам е лесно-има толкова много обяви за продажба, че човек спокойно може да си избере каквото му душа иска.  ;) Аз поне така направих и вече трети месец съм в гората и планината, на точно такова почти безлюдно място, до което се стига само с джип след тридневен дъжд или сняг. Използвам водата на седем каптирани извора, водата е невероятно вкусна, както между другото и въздухът. Когато за пръв път попаднах на това място точно така си помислих-тук въздухът е...вкусен.  ;)
По-късно, ако има интерес, ще попиша още. Поздрави за решението ти!
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #2 -: Октомври 17, 2010, 17:27:00 pm »
По-късно, ако има интерес, ще попиша още...

Разкажи,моля те,цялата история от началото.
Как и защо си решил да живееш в планината ? Какво и къде точно търсеше ?
Какво намери ? Как успяваш да съчетаеш рутинните неща от живота,като изкарването на пари например,с тази прекрасна идея - живот в планината ?

Интересно ми е всичко,което можеш да споделиш :)
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #3 -: Октомври 18, 2010, 00:35:38 am »
И аз имам мечти за живот в планината, с малка къщурка, еко-храна от градинката и спокоен живот :)
Къщичка - купува се.
Еко-храна - с умерен труд се постига. Зимата само ще е трудна.
Спокойния живот ако можеш тези неща сам идва.
Ами пари за ток, вода?

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #4 -: Октомври 18, 2010, 04:37:04 am »
А деца ако имате, на тях как ще им хареса?

Къде ще намерят други деца?
Къде ще ходят на училище? А на курсове по танци?
А къде ще си намерят гаджета?
А къде ще си намерят къща и с какво ще я купят?
И какво ще ядат и работят те?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #5 -: Октомври 18, 2010, 09:45:30 am »
От гледна точна създаване на семейство с поколение, това наистина е много сериозен въпрос.
Виж който има деца, как му личи :)

Освен да не е пълно отшелничество, а в някое малко граче/селце, от порядъка на Девин или нещо такова.
Изобщо сериозно решение. То там красиво и приятно ама работа и поминък.

Неактивен illegal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #6 -: Октомври 18, 2010, 11:37:49 am »
Планините са моята слабост  ;D



снимка- от личния архив  :)

Има много хубави места на Север от Балкана....Тетевенско, Троянско, Априлци....

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #7 -: Октомври 18, 2010, 11:45:33 am »
Прекрасна снимка  :)
Трудно можеш да се откъснеш от подобна красота  :)
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #8 -: Октомври 18, 2010, 18:57:05 pm »
От гледна точна създаване на семейство с поколение, това наистина е много сериозен въпрос.
Виж който има деца, как му личи :)

Освен да не е пълно отшелничество, а в някое малко граче/селце, от порядъка на Девин или нещо такова.
Изобщо сериозно решение. То там красиво и приятно ама работа и поминък.
Мдаам...Аз отдавна обмислям подобна стъпка.За съжаление поради много фактори съм все оше далече от осъществяването,но иначе мисля,че трябва да е някаква златна среда.Особено когато става въпрос и за деца.Малко селце,в близост до градска среда или направо по-голямо село(малко градче)със по-активен соц.живот.Нещо от сорта. 

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #9 -: Октомври 18, 2010, 19:53:59 pm »
Деца все още нямам, но аз съм от хората, които мислят за много неща, почти за всичко, когато взимат такива решения.

Въпросите с децата са естествено основателни.

Не знам какво ще да е това село с активен социален живот.
Може би ще се събират децата пред хоремага на по чашка домашнярка, от бъчвата на съдържателя на страноприемницата.

Средата на общуване на децата е много важна. Много често се случва интелекта да се формира групово, на база на учебно заведение, и изобщо интелигентността на останалите от колектива.
Един каже някаква забележка, друг ден друг каже друга.
Ако коефицента на интелигентност е 180 на другарчетата, малко по малко ще дръпне и твоето дете, още повече ако е с подобен потенциал. Взаимността е важна. Хората със сходен потенциал е хубаво да са заедно. Разбира се, в никакъв случай не трябва да се изпада в крайности и изолиране (с някакви гении), но пък и другата крайност .... (!!!) ... изолиране с групичка селски деца.
Не че искам да ги обидя, но, количеството интелигентност на групите е свързано и със конкретното населено място.
Аз например имах късмета да отрасна в бургаската математическа. И определено тя помогна доста, за развитието ми като интелект. Който и да питате от тия среди (учители и професори) би ви казал, че тая гимназия е от най-добрите в страната. Нищо случайно няма. За някои неща трябва подходяща среда. Подходящата среда понякога изисква достатъчно голямо населено място. Или пък даже точно определено.

Ок, да си представим, че вземете такова решение и детето ви израсте на село, копаейки овошки и цепейки дърва.
Да, откъм душевност може и да е много невинно и донякъде чисто, но като способност да живее тоя съвременен живот ще е много много зле. Ще е играчка и жертва в ръцете на останалите хора.
Може малко крайно да звучи, но за мен тези неща са очевидни.

Отделно здравеопазване и тн. Ако се наложи спешна помощ, външно счупване на крак, пукната глава и тн.
Къде ще се намери лекар да го зашие?
Аз лично хванах астма за цял живот и всяка вечер се будя и не мога да дишам, само заради некадърността и липсата на лекари в Созопол (живях там за около 2г, като бях на 20).
Сега го влача това цял живот.
И още и още 1000 неща.
Виждам, надъхани сте, това е добре. Но добре ли помислихте? Един ден децата ви (ако планирате такива) може да решат да ви съдят за решението да ги обречете на дивотия и необразованост.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #10 -: Октомври 18, 2010, 20:13:31 pm »
Много точни въпроси прочетох в коментарите, на които задължително всеки трябва да си отговори преди изобщо да тръгне и да търси мястото. Осигуряването на прехраната е най-важното, а след това въпросите, свързани с децата и тяхното бъдеще. Но аз ще ви кажа, че всъщност най-важният въпрос е защо искате да се махнете от големия град, защо ще търсите усамотение? Запитайте се това ваше желание от егото ли е(мода, прищявка моментна) или е подтикнато от Същността ви, онази духовната? Какво ще намерите извън големия град-спокойствие и екологична храна или единение с Природата? А дали сте готови наистина да се слеете с нея или само ще я използвате?
За такава важна стъпка всеки ще получи някакви знаци по един или друг начин. Когато преди две години се бях засилил да се махам от града-клоака много ясно ми беше "казано", че не ми е още време. Преди три месеца по три начина ми беше дадено да разбера, че сега е моментът.
Малко ще се отклоня, за да споделя какъв майтап беше с един агент на недвижими имоти когато му споделих, че искам да обявя апартамента си за продаване. "Бе ти луд ли си, кой ще ти купи този голям апартамент в тази криза". А аз с ухилена физиономия му казах, че до един месец апартамента сам ще си го продам(наистина бях на 100% убеден, заради знаците, които забелязах), но той все пак да пусне обява. И така и стана! Когато му се обадих да свали обявата от сайта си едва успя да сглоби едно изречение: "Ако някога решиш да си потърсиш работа-при мен винаги ще има едно място свободно!"   ;D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Търси се "чисто" място за живот в планинат&#
« Отговор #11 -: Октомври 18, 2010, 20:48:59 pm »
Когато човек напусне големия град и предпочете тихо, зелено и усамотено място, печели контакт със Земята. Това е най-важното, всичко друго е второстепенно. Няма ли човек контакт със Земята, започва да линее. Жилищните блокове са складове за хора (роби).

Може да ме оборите, но аз смятам, че цялата бюрокращина по закупуване на земя и застрояване на къща е с цел хората да са урбанизирани в градове. Това е лошо, защото при бедствия винаги има много жертви. И от друга страна контрола е по-ефективен, отколкото при разпръснато население. Аз също смятам да се махам от големия град до няколко години. От всичко най обичам тишината и спокойствието. Намразих града, заради това, че си позволява всеки да "ака" където му падне и да ти пускат музика посред нощ.
« Последна редакция: Октомври 18, 2010, 20:55:41 pm от sidewinder »

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #12 -: Октомври 18, 2010, 21:58:43 pm »
Вие от големите градове искате да живеете в малките градове. Тъй като живея в малък град 24 000 жители, на мен пък все по-често ми минава през акъла да отида да живея в някое село с 500-1000 жители. След това най-вероятно ще ми се прииска да заживея сам в гората.  :)
Този сайт дава много полезна информация за оцеляване в природата - Магнезиева запалка, Първият лагер-сбор, Огнище тип „Дакота и много други. Все неща които е нужно да знаят ако сте в дивата природа, пък и дори за обща култура.
http://xenos-bushcraft.com/blog/

Също не е лошо да се прочете и книгата "Джон Уайзман - Ръководство по оцеляване на САС - част 2"
http://www.scribd.com/doc/4073040/-2

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #13 -: Октомври 19, 2010, 02:27:39 am »
Хубаво е, човек да се ''засели'' извън матрицата.Аз лично съм против консуматорското общество, но преходът от единият свят в другият, е много труден, а на моменти почти не мислим.Странични фактори, като семейство и деца, които сте изброили са трудно преодолими в случая. Преди около седмица, моята сестра ми набута някакво женско списание- ''EVA''.Там имаше статия за една жена на име Севдалина, фамилията и в момена не се сещам. Та тази жена, заедно с детето и приятелят и, се е заселила в едно Странджанско село. В статията и се описва животът и, и трудностите, които е срещнала в началото. Ако имате възможност, намерете списанието и прочетете. И все пак, колкото и да се говори, че ние хората трябва да се завърнем към изначалното ни-природата, е много късно.Тези над нас ни направиха разлигавени консуматори :(.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #14 -: Октомври 19, 2010, 02:45:10 am »
А не обобщавай. Аз не се оценям към разлигавените консуматори. Имам си свои цели, свой начин на живот и ни най-малко не се вмествам в поняието за човек в матрицата.
Занимавам си се с тренировки, практики, хобита и всякакви интереси.
Използвам от цивилизацията това, което ми е нужно, за да си правя живота по-уреден и да ми остава повече време за интересите и развитието. МОже би не е най-добрия начин, и ако си садиш сам салатата може и да има някаква енергийна далавера, но поне за сега съм склонен да прежаля това и да направя жертвата да си купувам доматите.

Но най-важна е общата ти картина. Както казва Миротвореца, ще имаш ли конкретна цел, там където живееш. А друг въпрос е дали ще е в града, на село или гората. Ако имаш някаква конкретна цел, и то сериозна цел, и конкретните ти занимания и ежедневие са свързани с живеенето на определено място, то, добре, иди на село и в гората. Аз познавам хора, които са се усамотявали в гората за даден период, но не да си клатят семките, а с някаква точно определена и конкретна цел.
И човек трябва да си пресметне добре приоритетите. Ако в гората ще има повече успех с постигането на дадена КОНКРЕТНА цел, то нека ходи.
Но ако не знае какво прави и къде ходи, а ей така му скимнало, щото било 'зелено' и 'много енергийно' и 'много свързващо със земята', то за мен това са паратики хора, дето си губят живота.

Имаше навремето хора, тук във форума, пишат, че решили да нямат деца.
На въпроса "ЩО", отговарят "ми щото някои духовно напреднали нямат, та и ние, белким напреднем духовно като нямаме"
Абсурдна логика ....
Ако един ястреб лети с крила, то ако ние сложим едни изкуствени крила дали ще полетим само защото и ние имаме крила? Или причината, че ястреба лети е друга и самите крила не са решаващи?
Дали само по себе си отивавнето в гората ще те възвиси? Или основното е друго.

За мен лично, ако се занимавах с някакви супер сериозни занимания за самоусъвършенстване, и съм някакър ПРО-йога и медитатор, или пък майстор по бойни изкуства или не знам какъв ПРО, дето по цял ден това правя, и тренирам по 10 часа на ден, но не мога да се възвися, че видиш ли въздуха ми замърсява 11тата чакра, ок, тогава е време да се оттегля в планината за да направя завършващата стъпка.
Но ако се занимавам с практики 1-2-3 пъти седмично и съм още мноооого начално ниво, то ходенето в гората едва ли ще ми мръдне развитието значително. Чиста загуба на време, ресурси и живот си е. Ако не си достатъчно решен за сериозни занимания.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
37707 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12105 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
8413 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
12104 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper
0 Отговора
6080 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2010, 12:42:15 pm
от Astronomer

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27