Автор Тема: За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото  (Прочетена 271752 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Какво мислите за тъй - наречените "капани за сънища" ?

Примерно ето този е интересен http://prodavalnik.com/kapan-za-snischa-i6527449

Има и по - евтини варианти.

Има филм с това заглавие (в единствено число за "капан"). Гледах го и ми хареса. Направен е по книгата на Стивън Кинг. Мислех си, защо заглавието на филма/книгата е това? Капан за сънища имаше в хижата в планината, в която се събираха и където се разви основната фабула. Сякаш, този капан беше привлякъл нещо недобро. Плашещо е, ако там се "хващат" кошмарите, там ли си остават завинаги. Защото, ако се насъберат прекалено това си е сериозно отрицателно енергийно поле. Ако бяхме индианци или познавахме индианци, може би щяхме да знаем някакъв начин за "изчистване" на такива капани и да си ги ползваме със здраве.

Неактивен irina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Здравейте на всички :). Нова съм в този форум и ми е много интересно да чета различни мнения и коментари. Искам да споделя за моите сънища и да видя различна гледна точка от вас :). По принцип сънувам много често, в последните години особено почти няма нощ, в която да не съм сънувала. Обикновено сънувам, че плувам или яздя, което и на живо обичам да правя, така че тази повтаряемост я отдавам на това. Почти всички сънища ги помня като се събудя, може и не целите, защото не са ми много последователни, но детайли помня. Интересното за мен е, че независимо какво сънувам, винаги знам, че е сън и го гледам сякаш отстрани, няколко пъти, ако ми е бил интересен сънят, съм се събуждала и си казвам, че ми е интересно, ще си го досънувам и тогава ще се събуждам и си продължава същия сън. Не сънувам осъзнато, с такава цел или поне не знам дали е така, просто така ми се случва. Миналата седмица имах още по-странен сън - сънувам, че съм си вкъщи и спя и си мисля "тази стая има енергия, усети я" и наистина сякаш усетих нещо по тялото си като настръхване може би, не знам какво, но след това, също спейки, си мисля "не знам дали искам да я усещам, ами ако не е добра за мен" и се събудих. Много странно беше. Нямам представа дали всичките тези сънища всяка нощ означават нещо и ако да - какво, ще ми е интересно да чуя мнения.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Чрез изследване на сънищата, дори самостоятелно, а не с помощта на специалист, съществува възможност да се работи с подсъзнанието и посредством получените в съня 'асоциации' под формата на образи, усещания, инсайти и др. да се извличат страхове и комплекси с последваща цел да се освободи човек от тях. Може да се каже, че има сънища, които сигнализират за минали необработени от съзнанието проблеми и изискват преразглеждане на личната история /за да се изчисти подсъзнанието от излишно претрупване/.

Съществуват сънища, които са от миналото, както и такива, които чертаят най-вероятното в момента на сънуване бъдеще /като това не е задължително да се случи, доста голяма степен зависи от личното желание да се измени хода на събитията/. С други думи тези сънища са евентуално предупреждение за възможни нежелани събития в бъдеще и необходимостта човек да се намеси активно в хода на събитията за да промени своето бъдеще /един вид преструктуриране/.

Наличието на такива сънища 'от бъдещето' може да се счита за благоприятно обстоятелство, тъй като появата им подсказва, че 'инфлексната точка', от която няма връщане назад все още не е преминала и има възможност за успешно справяне с евентуален проблем.

Как сами да класифицираме сънищата си по оста на времето. Предполага сен, че ако сънищата са ярки и емоционални, и включват познати 'герои', но в необичайно проявления /странна, на пръв поглед роля в съня/, това, най-вероятно е сън, даващ представа за миналото.

Ако сънят е размит и трудно се възприема /не е особено ярък и запомнящ се/, и е трудно да се интерпретира запомненото от съня, трудно се тълкува, тогава е по-вероятно това да е сън от вероятното бъдеще. Такъв тип сънища са склонни да се повтарят, понякога настойчиво, като един вид предупреждение.

Естествено, сънищата могат да бъдат много други видове, горенаписаното е просто едно кратко насочване на вниманието към дадената тема. Напоследък забелязвам, че немалко хора започват да се питат - 'този сюжет на съня ми какво би могъл да значи' /примерно/ и затова се опитвам да бъда полезен.
6285174923344176257

Неактивен %00

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
    • organic SEO
Ако бяхме индианци или познавахме индианци, може би щяхме да знаем някакъв начин за "изчистване" на такива капани и да си ги ползваме със здраве.
Не е нужно да си индианец, за да виждаш и взаимодействащ с енергията, както и не е нужно да разчиташ на филми, за да познаваш световете, в това число как се борави с dream catchers...
╟╩╦═╬╧╩╦═╬╧Оrgаnic SEO NinJah╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩

Неактивен exzister

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Здравейте! Нов съм във форумът и бих искал да споделя нещо. Преди да започна искам да кажа , че съм най-обикновенно момче на 19г , което се забавлява като всеки един нормален тийн...... ''Не вярвам в нищо , което не мога да видя с очите си'' , напълно отричам свръхестественото или всякакви подобни фантасмагории от сорта на : Наруто , Supernatural , Досиетата Х или типичните Холивудски фантасмагории. ОБАЧЕ !! Едно нещо ме касае от малък. Имам странни сънища , които след време стават реалност. Сънувам го,преживявам го, НО не си го спомням до момента ,когато в действителност се случи това. Като малък,може би на около 5-6 годинки (може и по-малък да съм бил)влизам в стаята на баба ми, и докато нашите пируват в хола аз виждам и си говоря с някакъв човек,който ми казва ''дошъл съм за теб , за да те убия ''.Тогава някакъв човек влезе и го изгони по някакъв начин, по който не мога да  обесня. Човекът не мога да го опиша ,него познавам ,обаче не излъчваше негативни  ''аури'' , от които да се плаша. Върнахме се при семейството в холът , и стояхме там ..... легнахме си ,когато стана време за лягане. НО не мога да преценя , дали това е сън или реалност. За мен си беше чиста реалност , в такава млада възраст трудно се преценява и не му обърнах внимание ДОКАТО... !! 13 годишна възраст сънувах същия човек (същество или каквото е там ) , то стоеше пред мен и си мълчахме и след време се събудих , но бях оплашен ....   Искам да добавя и още нещо : когато имам висока температура АБСОЛЮТНО  всеки път изпадам в транс като заспя и сънувам някакви нереални работи , които преминават чак ,когато се събудя.  Тези нереални работи биват като все едно  някой ме гони ,или се провалям в някаква игра, или състезание , или държа някакъв тест и съм принуден да се провалям отново и отново в омагьосан кръг , докато не се събудя целия потен ,изплашен (побъркан) Опитах се да намеря научно обеснение , в което да не вклучвам свърхестественото , докато не видях този форум преди няколко дена . Така де, искам да попитам има ли някой , който е изпитвал или преживявал същото с подобен проблем . Благодаря предварително !!!! 
                                                                    :diablo: :diablo: НЕ СЪМ НЕНОРМАЛЕН ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Здравей, exzister, добре дошъл. Ако беше прочел списъка с теми в раздел "езотерика", щеше да видиш, че тема за сънищата вече има и , че случващото се с теб не е нещо невиждано. Не си ненормален, това искам да кажа.
Знаеш, че като заспи човек, напуска физическото си тяло, нали? /Или пък не знаеше това?!/ Питал ли си се къде отиваш в този момент и кой си ти, щом не си физическото си тяло?  ;)

П.П. А колкото до тематиката на сънищата...тя до някаква степен отразява преживяното денем, мозъка опитва да се разтовари...А всички вие, симпатяги на възрастта на сина ми, сте геймъри: денонощни геймъри...и това се промъква естествено и в сънищата ви. Което не означава, обаче, че всеки сън в който те гонят или ти гониш някого е плод на насъбраните емоции пред компютъра, де!!!!
« Последна редакция: Юли 28, 2012, 19:11:22 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Greater

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Здравейте,нов съм в форумът.Не знам дали тук трябва да публикувам темата си,но ето я и нея.От някъде 1 месец съм в Виена и започнах да сънувам доста често.Но един сън се повтаря вече втори път.Сънувам, че куче ме хапе.Но сънищата не са еднакви.Еднаквото е,че кучето ме хапе.Искам да ви попитам, какво значи това?Моля ви отговорете ми! :)

Неактивен exzister

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
добре де на 5-6 годинки колко фантазия да съм имал/гледал ............????!!!!?!?!?!?!?!?!?!?!?!!?!?!?!!?!?!?!?'' геймъри'' по него време ,  даже нямаше компютърни игри.Единственото ,което беше  безсмъртния Марио и патките на ''ТВ играта ''  Аз обесних , че не съм знаел къде се намирам на такава възраст ........  НЯМА ЗНАЧЕНИЕ!! Аз си и знаех ,че беше безсмислено да поствам тук , но поне опитах......        :--- :negative: :negative: :negative: :negative: :negative: :---

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Прав си за онова, което се е случило когато си бил на 5-6. Това казвам и аз с последното си изречение - чети хубаво.
Само трябва някакси да различиш индуцираното от геймърството от идващото от другаде. И аз имам този проблем - трудно е винаги да теглиш разделителната черта между астралните преживявания и разтоварването на мозъка. И затова ти казах горното. Не се сърди. Не исках да те обиждам по никакъв начин.  Мястото ти е тук. Радвам се, че си тук.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
exzister:




Цитат
...Така де, искам да попитам има ли някой , който е изпитвал или преживявал същото с подобен проблем .

Аз не разбрах какъв точно е проблемът на преживяното? Сякаш се оплакваш от ... "качеството" на сънищата си. И не разбирам как конкретно очакваш да ти се отговори? Помогни ни, за да ти помогнем :)
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
добре де на 5-6 годинки колко фантазия да съм имал/гледал ............????!!!!?!?!?!?!?!?!?!?!?!!?!?!?!!?!?!?!?'' геймъри'' по него време ,  даже нямаше компютърни игри.Единственото ,което беше  безсмъртния Марио и патките на ''ТВ играта ''  Аз обесних , че не съм знаел къде се намирам на такава възраст ........  НЯМА ЗНАЧЕНИЕ!! Аз си и знаех ,че беше безсмислено да поствам тук , но поне опитах......        :--- :negative: :negative: :negative: :negative: :negative: :---
Искам да внеса пояснение: това, което написах в отговор на твоя първи пост е отговор само на тази му част:
"Искам да добавя и още нещо : когато имам висока температура АБСОЛЮТНО  всеки път изпадам в транс като заспя и сънувам някакви нереални работи , които преминават чак ,когато се събудя.  Тези нереални работи биват като все едно  някой ме гони ,или се провалям в някаква игра, или състезание , или държа някакъв тест и съм принуден да се провалям отново и отново в омагьосан кръг , докато не се събудя целия потен ,изплашен (побъркан)"
Останалото, което си разказал за срещата си с непознатия когато си бил на 5 и после на 13, изобщо не съм я коментирала. Ни най - малко не те мисля за побъркан, защото и аз имам странни срещи и преживявания. И почти всеки тук е така. Ще се опитам за в бъдеще да се изразявам по - ясно за да не ставам причина за подобни недоразумения.  :hi:
Мъжът може да е мъртвец, пребиваващ все още в астрала, може да е и нискоастрална същност, имитираща човек, а може и да е някой твой познат от другата страна, който прави връзка с теб...но защо би ти казвал, че иска да те убие, няма как да знам. За нискоастралните същности /паразити/ имам и личен опит, но не ми се разказва точно за това. Знам само, че ги има и обичат да плашат когото могат, особено децата. Те търсят енергия. А в страха има много енергия.
« Последна редакция: Август 05, 2012, 21:23:50 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Това за страха е интересно, но няма абсолютно безстрашни хора, дори и да не са малки деца.

Знам, че конкретно темата не е за "страха", но ако става въпрос за сънищата и тяхната "реалност", как би могъл някой да контролира страховете си в сън? А енергията си да си я върне или запази. Да, има някакви защити, но когато си в не-съзнателното състояние на сън е много по-трудно да си на ниво защита.
Така че конкретно ако трябва да обсъждаме самите сънища до каква степен могат да се контролират или "героите" в тях, би било интересно.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Зависи Принцесо дали съня е осъзнат или не. На мен преди време ми се е случвало да преодолява страховете си на сън. Ставали са какви ли не неща и в един момент страха ми изчезва. А в друг осъзнавам, че сънувам и всъщност случващото се въобще престава да ме притеснява.

Неактивен irina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Аз никога не съм имала осъзнат сън, или поне не съм го осъзнавала на такова ниво, че да разбера. И въпреки това, колкото и реално да е, ако се развива по начин, по който ми става неприятно или започва да ме е страх и да се обръща в кошмар, винаги знам, че мога да го променя и че всичко зависи от мен и си "казвам" насън, че няма причина да ме е страх, просто искам да видя какво ще се случи, като на кино. Не знам как знам, че съм заспала и сънувам, но знам. Всяка вечер. Или пък съм най-куку-руку :)))))

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
kalan,

Пойнта ми беше, че дори и осъзнат това е "друга реалност", в която усещаш и преживяваш нещо.

В една действителност, ако имаш фобия, по медицински казано има определени симптоми на потене, блокаж, паника. Евентуално ходиш на специалист и с разговори или лекарства се пробва нещо да се лекува. Но няма универсално лечение срещу страх, ако не е прекалено крайно с някакви дроги.
И ако в един сън изпаднеш в подобно състояние може да умреш без да има какво да направиш, защото реално истнското ти съзнание няма "сила" и защитите са малко за ... напреднали или успявали да контролират тези нива и на не-съзнатото, което е наша проекция. ("Inception" e добър пример за размисъл) :)
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27