Автор Тема: За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото  (Прочетена 271751 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Само едно техническо уточнение:
Аз правя разлика между думите "съзнателно" и "волево", Митко.
Съзнателно за мен е синоним на "осъзнато" - когато управляваш действията си и осъзнаваш какво правиш. Т.е. когато присъства активното ти съзнание в това, което изживяваш.
Волево за мен е антипод на спонтанно и не е синоним на съзнателно. Т.е. касае начина /техниката/ с която "излизаш" - т.е дали излизането се случва само или ти го предизвикваш волево и целенасочено.
И при спонтанното и при волевото излизане мисля, че излизането е съзнателно, т.е.човека разбира, усеща и управлява случващото се. /за разлика от неосъзнатото сънуване например, където човека просто гледа филма, който му прожектират/
 :hi:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Djijko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
Не са много хората,които абсолютно волево и под пълен контрол "влизат във фаза",различна от будно състояние.Мисля,че при повечето това се случва абсолютно спонтанно.
Фрози,това според мен си е чиста проба ОИТ,припомни си обаче дали имаше и чисто физически симптоми,за промяна на състоянието.Почти винаги/да не кажа в 100% от случаите/има такива-най-вече различни вибрации в определени места по тялото или шумове.
При мен индикацията винаги са вибрации,това ми позволява да съм сигурна,че не става въпрос за сън.
Дълго време мислих,анализирах това,което ми се случва и вече деля тези опитности на 3 различни вида,в зависимост от състоянието ми и "местата",които посещавам.
Скъсах се да търся инфо за подобно групиране,е не намерих.Слагат ги под общ знаменател-ОИТ и това е.
Ако някой има сходни наблюдения или е чел нещо,моля да сподели!
Най-общо групите и базовите усещания:
1.ОИТ в тази/може и да не е/ физическа реалност.Винаги съм сама,не срещам други същности,дори не наблюдавам такива.Всички места са празни,само сгради.
Връзката с тялото е осезаема,мисля,че Егото държи контрол в тези ситуации,един вид то възприема инфото и взема решения./Под его имам предвид Аз в будно състояние-няма разлика/ Страхът и несигурността са основни пречки.
Много кратки опитности/основно заради стахът/
2.ОИТ в други светове.Мисля,че основното е една по-дълбока фаза,Егото се е отдръпнало.Не зная коя част възприема,може интелекта...Не съществува идея за физическото тяло,няма страх,притеснения,несигурност.В тази фаза са срещите с други хора или същности.Има обаче едно странно усещане за успокояващо присъствие/може и себе си да усещам-не знам/.
Доста продължителни,рекорда е около час.
3.Опитност в тялото.Това е леко странно за обяснение и за мен.Но е последната опитност,която имах.Физическите симптоми са си като на другите опитности,но вместо "излизане" има "влизане" в собственото тяло.Каквото и да възприема е микроскопично малко.Пътувах по вените си,в посока обратна на кръвния поток и през мен летяха кръвните ми телца с големината на бонбонки ММ в няколко различни цвята.Видях и други работи,както и да е.
Фазата е като 2. няма страх,но не продължи много дълго.
Това е засега.

Неактивен axcel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Незнам как да започна,за това направо ви разказвам какво ми се случи,преди месец или два за това спонтанно "ОИТ" от тогава на сам чета във форумите за това,пробвал съм няколко пъти както казвате вие вьв волево и под пълен контрол "влизат във фаза",различна от будно състояние , но не се получаваше ,вчера вечерта или днеска защото беше минало 12ч ,пробвах пак имам навика да си гледам постоянно часовника,за това разказвам какво стана .Бeше към 2 без нещто часа ставам от компютъра и си лягам пускам си телевизора търся нещо интересно да гледам но нямаше нищо ,а през това време докато сменях каналите си мислех да пробвам това "ОИТ" както го казвате ,спирам телевизора и си мисля за това ,гледам часовника показва 02:27ч затварям очи и почвам да си повтарям думите "кой сьм аз и защо сьм тук"просто това ми дойде вьв мислите,  в един момент усещам въВ ушите си едно шумене силно след това тялото ми се парализира,неможех да си движа нищо от тялото,след това беше като сьн гледах сьвсем ясно как мои роднини се карат за нещо това става много бьрзо в един момент във ушите си чувам много силни и пискливи женски писъци,толкова силни че неиздържам да ги слушам,а и трудно започнах да дишам,имах Чуството че се задушавам и се паникьосах обвзе ме страх и се мъчех да помръдна крака си или ръката си нещо от тялото си само и само да излезна от тази фаза ,помръднах си крака и излязах от тази парализа стреснах се много от това след това погледнах часа беше 02:33 и се учудих че е станало за толкова кратко време за около 6мин,а си мислех че е за повече време ,след това си пуснах телевизора оставих на една музикална програма да ми свири и тогава сьм заспал . И сега чета тука вьв фурума вашите дискусий и отговори и се чудя дали да не опитам пак макар че ме е страх да не се случи същото.
Какво мислите за това?   

Неактивен kambera

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Ако ти се отдаде, опитай се да овладееш вибрациите и страха, всичко по реда си, но страха е на първо място.
Някой беше споменал, че има ОС над час, аз по мои наблюдения, имам към 6-8 минути, но това в астрала е часове, даже дни, там време няма.
Радвам се, че има и други , преживяващи това състояние, аз лично си мислех че съм мръднал, я някой бушон е изгорял, я мозъка ми се е сдал...
В едно от първите ми осъзнавания, се осъзнах, наполовина влезнал в гардероба, хоризонтално...а думите които ме пробудиха, бяха:Та защо по-дяволите гардероба ми е на пътя, ние сме ангели, нищо не е реалност!
Упоритостта, о, Партха, с която глупците не се освобождават от сън, страх, тъга, отчаяние и от заблу

Неактивен Frozaskes

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
  • [You Can`t Exist Beyond God!]
Фрози,това според мен си е чиста проба ОИТ,припомни си обаче дали имаше и чисто физически симптоми,за промяна на състоянието.Почти винаги/да не кажа в 100% от случаите/има такива-най-вече различни вибрации в определени места по тялото или шумове.

      За физически симптоми си спомням един единствен път, когато се опитвах по всякакъв начин да получа ОИТ. Тогава тъкмо се отказах и се завъртях на една страна да спя, щото вече ми беше писнало да си повтарям "Аз съм повече от физическото си тяло..." и в момента в който си помислих: "Стига толкова искам да спя", започнаха вибрации по цялото ми тяло. Толкова силни и неочаквани, че в първи момент се изплаших... после се сетих, че трябва да запазя самообладание и че това е нормално. Проблема беше че ми се случваше за първи път. И вълнението ми прекрати всичко. Успях да ги задържа за около 15-20 секунди. През това време сърцето ми пулсираще много бързо (незнам дали е нормално).
      А за случая който описах малко по-горе нямаше никакви физически усещания при отделянето/излизането. Затова ми е интересно да разбера от други по-напреднали в тая област. Нормално ли е в това състояние (ОИТ) да виждаш предметите прозрачни? А и, вибрациите за които споменах, сякаш не бяха на цялото ми тяло, а само на визуалното възприятие (много ми е трудно да го обясня). Все едно като да си гледащ нещо в стаята, обаче обстановката да вибрира и трепери. Също така неизключвам и факта да бъркам, но по спомен, обстановката трепереше.
      Djijko понеже споменаваш Опитност в тялото. Мисля че съм имал такова нещо, само че на събуждане. Сънувах, че се събуждам, обаче докато навляза в период на събуждане падах "нагоре". Докато падах знаех, че след малко ще се събудя, знаех след колко ще ми звънне алармата и само се наслаждавах на падането нагоре :) Хем имах и чувството, че се намирам в ушната си мида  :o  Много странно е за описване.
 

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Изпитвал съм ОС и ОИТ около 20 пъти, като повечето пъти са били спонтанни и не съм ги предизвиквал аз. Имах един период в който постоянно слушах hemi-sync и се занимавах с медитация, но успеха беше почти нулев. Това лято прибегнах до "услугите" на едно мексиканско растение (салвия дивинорум), но за жалост вече е забранено със закон и се води нелегално. Пушил съм го точно 2 пъти, като преживяванията бяха уникални и много позитивни. Сега обаче като разбрах, че е забранено, ще трябва да се връщам обратно към медитацията и техниките за осъзнати сънища.

Чел съм книгите на Монро, които получих като подарък от човек от форума за което му благодаря.

В момента съм много объркан, защото без ОИТ и ОС се чувствам непълноценен за себе си, а без "помощни средства" имах почти нулев успех.

Ще се радвам, ако получа съвет от по опитните как да процедирам от тук нататък.
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
 Бъркаш малко терминологията,това за което говориш е сварзано повече с видения и паралелният свят в който живеем.Не съм чел Монро но преди години ,когато Хосе Силва беше в Бг и разказваше за техниките за Контрол на ума,един приятел ми даде книгата.Започнах част от упражненията с отпесканито ,ако ги правех вечер обикновенно заспивах,когато ги правех сутрин или през деня,също заспивах,но почти винаги влизах в ОС,вероятно като страничен ефект.Всички психотропни вещества предизвикват състояния обратни на осъзнатото сънуване,когато си буден и напускаш тази реалност за да попаднеш в друго измерение,а при ОС е точно обратното,използваш това че спиш за да се движиш,но мястото е съвсем друго,повече прилича на пътуване навътре,но не можеш да слезеш повече от две-три стъпала,а за сега ускорител няма,докато при психотропите излизъш навън и нямаш ограничение за пространство и измерение,а те често са едни и същи за всички хора по земята,независимо от преди 30 000 г или сега ,в Индия или Амазонка .graham hancock се занимава да проучва как влияят на различните места и епохо на човешкото съзнание,и с други интересни проучваня се занимава,но от чисто научна гледна точка,без мистификации.Не е също и ОИТ,защото той не е свързан с напускане на настоящото измерение,а само с напускане на тялото ,при което съзнанието си остава пак тук,в тази реалност.Има и нещо което наричат пътуване из астрала,което е измерение на човешкото въображение,свързано с това да проектираш образи в съзнанието си произволно и да ги оставяш сами да намират връзки помежду си и да се комбинират,не се изисква нищо,но често можеш да останеш заблуден от играта на мозъка или това за което си мислиш обекновенно да има доминираща роля в случая.Красиво е и дава решения на въпроси понякога,или помага да откриеш мисловни поразити и несъзнателни инсталации,които си направил в главата си,и спомага за развитие на въображението.Може да се нарече и проекция,но това може до отиде и в друга графа,защото се прави цилинасочено.
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен Djijko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
Воодо,прочети Монро,интересно е,аз поне от него разбрах какво,по дяволите,се случва с мен...Книгите ги има в 'спиралата'.А Хосе Силва така и не мога да го чета,не знам,има нещо нередно...като чуя 'контрол' и...нали знаеш,не е ясно Кой контролира.Прочети го и заради 'терминологията" и заблудата,според мен,че при сънуване,макар и осъзнато,посещаваш места различни от тези при ОИТ/не харесвам този термин,но така е прието да се нарича възприемането от ума на светове,различни от физ.,затова ще го използвам/.Би разбрал и защо има ограничения при ОС,какво те задържа в "групата на спящите",кой населява астрала и други интересни неща.

И Гроф,горкият,като забранили ЛСД-то,преоткрил дихателните практики,така че и за по-мързеливите има начини...но си мисля,че медитацията е по-добрия път,а и никой не е обещавал да е лесно.

Фрози,ние също сме прозрачни,зависи от възприемащият...справка/поне аз това съм чела/ Майкъл Толбот "Холографската Вселена".
Или иначе казано,спомни си Нео в края на първа част на Матрицата.Но това отвежда до най-голямата"тайна" на материята.
Всичко е треперило заради теб,настроил си се но не си можел да поддържаш нужната честота.Затова ти е изглеждало вибриращо,ако в този момент си можел да задълбочиш фокусирането,мисля,че всичко е щяло да се оправи.

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
 Става въпрос за контролиране на мозъчни функции ,като извикване на спомен за неща които си видял и са се запечатъли в съзнанието ти ,но в момента на случката вниманието ти е било другаде.Например,гледаш хубав жълт автомобил как минава покрай теб и червенокоса красавица ти се усмихва от него и искаш да си спочниш номера на колата,защото очите ти са регистрирали и тази информация а вниманието ти не,и с няколко минутна концентрация имаш достъп и изваждаш от банка памет споменът и разглеждаш,и така,за такъв контрол се говори,но това със сънищата беше страничен ефект при мен.Не практикувам подобни упражнения и особенно подобни сънуваня вече,защото има едни процеси в мозъка в които не трябва да се месим,а да ги оставяме да протичат нормално.Разбира се когато друг се меси си длъжен да въведеш съответно корекция.
 Монро никога не ме е привличал,основно заради масонските си корени и то от висока степен,и представянето му като някой отказал се от тая работа но затова пък с много скрито знание,което е готов да сподели.
 Не съм забелязал ограничения при ОС,можеш да променяш средата както си поискаш и в който момент си поискаш,понякога само сюжетът е по настоятелен и се повтаря настоятелно,за разлика от ОИТ,където си затворен в едно огромно пространство и можеш да обикаляш само в него ,без да променяш нищо.
 Не разбра може би какво съм написал ,а вероятно не си пробвала дихателните упражнения,за да направиш разлика между ,будно съзнание и заспало съзнание,и сънуване в будно състояние ,и сънуване в заспало състояние на мозъкът.
 Не мисля че е необходима специялна терминология за да се обяснява нещо,което всички са изпитвали..Все едно да обясняваш на човекът с който се разхождаш ,какво представлява ходенето.Но ще ти трябва терминология,за да обясниш на някой,който не знае ,че има крака.Мисля няма човек който да не е сънувал през живота си.Извинявам се за профанското обяснение,но напоследък чета доста из форума и прихващам.Монро не е открил топлата вода,има много и разнообразна информация,дори в темата има няколко техники предложени от хората които са ги пробвали,и сами са си ги изработили за техният си мозък.Говоря за ОС.За ОИТ нищо няма да намериш тук освен ако сама не го напишеш.
 
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен Djijko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
Интересен избор на цветове!Или по-точно,какво те кара да дадеш пример точно с тях,а не да речем-зелена кола и тъмнокоса жена?Или е част от "обучението"?
И какъв механизъм точно задвижва страничния ефект със сънищата?Мисля,че с право си се отказал от практиката,защото можеше да стигнеш до там,че на всеки светофар да изпадаш в транс...това е тъпа шега,но мисля,че има някаква логика ;)
Дихателните упражнения бяха подсказка към младежа,отчаян от забраната на халюцигена му...
Аз лично се заиграх с холотропно дишане точно 2 пъти,но за мен това определено не е пътят,обаче за други е.Но нека не забравяме,че дишането "отваря врати,които може да е много трудно да затвориш после."
Може би разминаването идва от факта,че аз говоря САМО и единствено за ОИТ,а НЕ за ОС.Никога не съм се осъзнавала в съня си ,а и това не ме влече.Ако се случи спонтанно,ок,ако не-не.Така че,когато си спя,си спя наистина.Не мисля,че има такова животно като "сънуване в заспало състояние на мозъка"-би трябвало от толкова четене,да знаеш,че мозъка ти винаги е активен.Ако заспи е само в "големия сън'.
Последен напън за Монро-не той,а аз чрез него открих топлата вода,а може би и стотици други.Той е първият,който с постоянство и упоритост,събира и описва практически опит от ОИТ.И най-важното-прави го достояние на хиляди.Не говори за ОС.
А и когато можеш да извличаш впечетления от ОИТ,не е нужно да се стремиш да се осъзнаеш в съня си-това е от личен опит.
Аз лично не бих описвала конкретни случки от моите ОИТ опитности,освен в частни разговори.Най-вече,заради неспособността на повечето хора да правят разлика между ОИТ и ОС.
Но е полезно да се споделя,заради малцината,които преживяват спонтанни ОИТ и се чувстват меко казано неразбрани.И започват да търсят информация за това,какво се случва с тях.
И мисля,е е време да се отвори отделна тема само за ОИТ, и по възможност в нея да се пише САМО за това.Защото в тази е малко "манджа с грозде".Не очаквайте обаче да го направя аз... :flag_of_truce:

Неактивен Bojorious

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Здравейте !

Имах един странен сън преди 3-4 месеца някъде. В него се запознах с едно момиче, успях да запомня долу горе лицето и името й със сигурност тъй като си го поставих за цел, даже си го записах на листче.... И преди седмица се запознах със нея наистина!! Обаче го осъзнах един ден след като я видях за 2-ри път. Сякаш този сън избликна изневиделица и осъзнах, че това е момичето от съня ми!  Името й 1към1, лицето и като цяло вида й 1към1 !!! Все още съм потресен като си помисля за това. Споделих това на момичето във фейсбук на лично, тъй като нямам друг контакт със нея за сега. Тя реагира някак си кратко и бърза изчезна. Очаквах и тя е имала такъв сън или поне нещо странно, но уви не ми каза нищо такова. Четох из нета разни неща по тая тема, пише че може би имаме връзка от предишен живот и т.н. Незнам кво да мисля, доста съм очуден. Моля някой да бъде така добър да ме просветли какво може да означава това като цяло.

Лек и успешен ден желая :))

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Ако някой има сходни наблюдения или е чел нещо,моля да сподели!
Най-общо групите и базовите усещания:
1.ОИТ в тази/може и да не е/ физическа реалност.Винаги съм сама,.......
2.ОИТ в други светове.
3.Опитност в тялото.
       И  при  мен  е  така!!  
    1. В  тази  реалност - Изключително  интересна  опитност,  лесна  за  доказване,  но  можеш  ли  да  пазиш  чужди  тайни,  мисля,  че  това  е  причината  да  не  срещаш  други  личности
   2.  Видяното  не  го  разбирам  достатъчно  и  ходех  само  в  астрала
   3.  Най-интересната  и  полезна  разходка,  но  не  се  завирай  по  разни  тунели,  просто  погали  с  астралните  си  ръце  всеки  органи  му  кажи  че  го  обичаш,  помага  при  диагностицирането  на  доста  да  не  кажа  на  всички  болести,  а  когато  напреднеш  в  тази  област  ще  можеш  да  помагаш  и на  много  хора!  Не  го  прави  за  пари  и  ще  бъдеш  щастлива! Опитвал  съм  го  става,  но  на  мен  ми  бе  забранено  отгоре.
     Видиш ли  сребристата  нишка  свързваща  физическото и астрално  тяло  ще  изчезне  страхът  от  ирационалното      

И Гроф,горкият,като забранили ЛСД-то,преоткрил дихателните практики,така че и за по-мързеливите има начини...но си мисля,че медитацията е по-добрия път,а и никой не е обещавал да е лесно.

      Медитация  без  усвоени  дихателни  практики  на  ниво  безусловен  рефлекс  е  просто  релаксация  с  различна  дълбочина!!  И  няма  нищо  по-лесно  от  медитацията,  но  си  трябва  малко  упоритост.  
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен paskoff

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Здравейте на всички! Нов съм тук, но от доста време следя форума и го намирам за изключително полезен, интересен и информативен. Та целта на включването ми е следната:
Значи през последните няколко години съм имал няколко спонтанни ОИТ. Първите бяха преди повече от 10 години, но сега в рамките на 6 месеца ми се случи 3 пъти. Всяка вечер като си легна се опитвам да предизвикам това състояние, но то се проявява изключително и единствено когато "само си реши" ::). Последния път (преди 3 дена), докато си спях блажено и безпаметно усетих силните и високочестотни вибрации, съпроводени от нещо като бръмчене. Понеже и друг път ми се е случвало (а и все пак всяка вечер очаквам точно това), не се изплаших, а точно обратното - изкефих се и зачаках да се случи отделянето. Този път различното беше, че като че нещо доста силно и рязко ме изтегли за крака и така излязох.(при другите "опитности" чисто съзнателно се изтъркулвам на една страна). Както и да е, това въобще не ме смути, а и не му отделям повече внимание, тъй като не усетих друго, чуждо присъствие. Такааа, понеже от опит знам че цялата магия, поне при мен, продължава много кратко, започнах трескаво да си мисля кое от всичко, което съм чувал да изпробвам (един вид, за пореден път да докажа на себе си, че това наистина се случва). Ами, реших да изляза навън, в смисъл пред входната врата на етажа. Минах директно през вратата (а са всъщност две врати), просто ей така, все едно ги нямаше. Дотук добре, викам си, значи минаваме през врати, nice, а! После се сетих, че някой казваше, че отражението ти в огледалото е мааалко по - различно от реалното. И ей така докато си го помисля и се озовах пред голямото огледало в коридора. ХМММ, отражението наистина беше различно, в смисъл лицето ми изглеждаше малко по издължено, брадата и косата ми бяха значително по - дълги (а аз по принцип се бръсна и нямам окосмение на лицето), НО най - фрапиращото беше че бях абсолютно гол. Няколко поста по - назад видях и друг потребител да е констатирал този факт. Друго което ми направи впечатление - и на входната врата и пред огледалото аз виждах съвършено ясно, в смисъл целия интериор беше осветен с приятна златиста светлина(подобна на слънчевата), а действието все пак се развива в 2 през нощта!
След като се видях на огледалото, реших да продължа среднощната си разходка и отново се върнах пред входната врата, но в същия момент ме озари "гениалната" мисъл, че някой може да ме види гол и в следващия миг - рязко дръпване и се озовах буден в леглото.
Та мисълта ми е - може ли някой да ми обясни - каква е тази светлина и защо по дяволите трябваше да съм гол - това само ме смути и беше причината да приключи бързо бързо това прекрасно изживяване!

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Добре дошъл тук, paskoff :)
Аз не съм от хората, които могат да ти дадат отговор на въпросите ти /но тези които могат да го направят ще се включат, сигурна съм!/. Имам въпрос към теб. :) Кое според теб е причината да ти се случват такива спонтанни излизания? Защо според теб ти се случва спонтанно това, а при други хора не става?  Някаква чисто физическа причина ли има, духовна причина ли има, въпрос на количество енергия ли е, какво е? :hi:
« Последна редакция: Януари 24, 2012, 22:30:42 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Най-вероятно си бил гол, точно защото си чел някъде за това и се е отпечатало като подсъзнателна информация вътре в теб. Следващият път отново застани пред огледалото, но мислено се облечи с нещо каквото и да е  ;). Там "горе" мисълта е творящата част от теб...   :)
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27