Автор Тема: Мътнини в очите - Eye floaters  (Прочетена 50552 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re:Мътнини в очите - Eye floaters
« Отговор #15 -: Юли 29, 2009, 07:10:02 am »
fashion.fun , няма как да се забравят. По цялото ми зрение са, при дневна светлина си ги виждам, най-малкото защото имам една черна точка(първата мътнина) тя се вижда на какъвто и да е фон. За това и през лятото нося слънчеви очила, мразя да нося такива джунджурии, но се налага.

Sharpnice , далече съм. Аз най-вероятно ще си ги закупя, стига продавачите да не удрят в грамажа, че чувам има много опарени.

Въпроса ми е дали има начин да се съхранят за по-дълго?(няколко месеца например). Идеи? Чудя се дали да не си ги замразя, но се опасявам, че така ще им се загубят повечето качества.
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен fashion.fun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
panev
« Отговор #16 -: Юли 29, 2009, 10:57:28 am »
Забравят се ...аз как ги забравям и въобще не мисля за тях...в един момент няма да ти правят ппечатлиние..т.е. няма да ги виждаш  :)
Щом аз мога, значи и ти можеш ;)
Не се трови с лекарства,нали все пак виждаш, това няма да се разрастне!!!
Не го вземай като такав огромен проблем,спри да му обръщаш внимание, изхвърли го от ума си....виж след толкова години чак сега се сетих за това и само сега ги виждам, т.е. като пиша по темата..както вчера...и след това пак ги изхвърлих от акъла си и чак днес сега пак ги виждам  :)
Възможно е просто спри да се притесняваш и мислиш за това  :)

Неактивен fashion.fun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re:Мътнини в очите - Eye floaters
« Отговор #17 -: Юли 29, 2009, 11:00:15 am »
Аз имам три черни точки на едното око , а на другото е една и едно като косам... и какво от това,като забравя не ги виждам  :)

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Мътнини в очите - Eye floaters
« Отговор #18 -: Октомври 15, 2009, 14:27:32 pm »
SMSI-H просто си нямаш представа колко съм ти благодарен за инфото и книгата. Имам късогледство 2 диоптера и точно тези мътни петна за които става дума. Прочетох книгата и смея да твърдя, че дори и да не съм започнал все още с практиката, вътрешното ми убеждение е, че ще свърши работа. Разбирам напълно, че съм един от глупаците които описва  Норбеков, но все пак за всяко нещо си има момент (както се казва - "да му дойде момента на човек").

Ето я и книгата на български:
http://www.spiralata.net/kn_bul/durak.zip

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Мътнини в очите - Eye floaters
« Отговор #19 -: Октомври 23, 2009, 01:39:26 am »
И аз се нареждам в отбора имам ги от около 5 години поне тогава ги забелязах. А някой от вас дали е изпитвал това Blue field entoptic phenomenon - http://en.wikipedia.org/wiki/Blue_field_entoptic_phenomenon. Ефекта е, че се виждат хиляди малки бели светлинки движещи се хаотично навсякъде около теб. Аз много им се радвам и започнах да ги виждам след като веднъж цяла нощ четох една книга и осъзнавах колко съвършен и хармоничен е света. :) Като си легнах в 8 сутринта ги видях да се движат на прозореца, излязох на терасата и видях цялото небе обсипано с тези малки бели светлинки. :) Виждам ги и до днес и не само на син фон както е написано в статията, макар, че наистина на ясно синьо небе се виждат най- отчетливо и ясно.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Мътнини в очите - Eye floaters
« Отговор #20 -: Октомври 23, 2009, 03:50:07 am »
Да, приличат на сперматозоидчета и са много, много бързи :)

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re:Мътнини в очите - Eye floaters
« Отговор #21 -: Октомври 23, 2009, 12:39:41 pm »
И аз съм имала същия проблем. Път, когато ми се появиха направих една консултация с лекар, който ми изписа някакви витамини. Но като се погледнах отстрани видях, че доста съм я закъсала. Това с очите го приех като последно предупреждение. Знаех, че водя ненормален начин на живот, тялото подаваше сигнали, че не издържа вече, а аз  му казвах „Потърпи, де! От утре те вкарвам в релсите...” Но това утре все не идваше. Изчака му се чакалото на тялото и си каза „Като не ме чуваш, ще ме видиш!” Та така ...
Какво направих? Една дълга почивка - без работа, без компютър, без книги, без стрес. Една почивка с много разходки, много плодове, редовен сън. Прочистих си черния дроб по Малахов, правих вани с терпентин но Залманов, тибетските ритуали, ядох хума, пих газ, т.е. приложих на практика доста неща, които бях чела. Позволих си и 10 масажа на стъпалата. Беше върха! Или накратко – приведох се в ред.
Искам да кажа, че това да пиеш боровинки на хапчета си е пълна щуротия. За едно лято човек трябва да изяде поне 20 кг, за да твърди, че е направил нещо по въпроса. Ако няма пари - кофичка на рамо и в гората :) Аз така знам. И отделно е добре да си изсуши поне 5 кг за зимата. Другото полезно нещо за очите е меда. По-горе някой беше писал, че си капва чист мед. Аз лично препоръчвам разтвор на мед.
И изобщо, когато някой има подобен проблем, нека първо се да направи ревизия на начина си на живот. Може да открие причината. Според мен в 80% от случаите е стрес и изтощение на организма.
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен arktur

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
Re:Мътнини в очите - Eye floaters
« Отговор #22 -: Април 07, 2010, 00:27:59 am »
 SMSI-H & emilkos благодаря за книгите! И при мен има същите точици и пръчици. Появиха се, когато бях дете и тогава си мислех, че са друга форма на живот  ;)

Неактивен jah

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
  • Има неща, от които трябва да се освободим,за да г
Re:Мътнини в очите - Eye floaters
« Отговор #23 -: Април 13, 2010, 22:24:54 pm »
От дете виждам прозрачните линии ,но преди няколко години ми излезе черна точка непрозрачна и плътна на дясното око, играх игра до късно легнах да спя,през ноща се събудих от остра болка в окото , понатиснах го заспах, и сутринта изненада...
Имах доста проблемни очи,сълзяха,боляха,зачервени , в краищата ми излиза шсе още бял секрет..

Обиколих всички кабинети , даве една докторици ми изписа едни капки дето от тях си поразвалих очите още.В софия идвах на преглед ,казаха,че имам слаб мускул и за това се зачервяват,имам астегматизъм,  та сложих очила и си купих LCD монитор тогава и се закрепих,но БЛАГОДАРЧ за инфото,явно отново ще се радвам на нормално зрение  ::)

Blue field entoptic phenomenon,това ми става като си натисна очите

Неактивен sunin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 235
Re:Мътнини в очите - Eye floaters
« Отговор #24 -: Април 14, 2010, 12:20:26 pm »
При мен се появиха през 2004 година и най вероятно са от прекомерната употреба на спиртни напитки. Тогава ``жулих`` яко. Една сутрин като се разхождах в планината след запой с 22 бири и ракия погледнах към небето прелиташе някакъв самолет и забелязах тези ``мухички`` (така ги наричаше докторката при която ходих впоследствие). От там на сетне си имам такива, докторите нищо не ми помогнаха, просто ги игнорирам. Като прочетох горните мнения някак ми олекна, че не съм само аз с такова оплакване и най важното открих методи за терапия и лечение. Благодаря на pph за полезната темата!
« Последна редакция: Април 14, 2010, 12:21:37 pm от sunin »
TRUE OR DEATH

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re:Мътнини в очите - Eye floaters
« Отговор #25 -: Юли 09, 2010, 00:06:46 am »
sunin, не вярвам да е от алкохола, но не го изключвам като вариант. На мен лично като почнаха да ми се появяват не съм пил въобще алкохол.

Относно Vitreoxigen

Ако имате познат човек от Италия да ви ги донесе хапчетата ще ви легнат по 10-13евро за 20 хапчета, но лечението трябва да трае поне 6 месеца.

Другата алтернатива е тази хранителна добавка, която съдържа голяма част от съставките във Vitreoxigen:


Може да я закупите оттук - http://www.nowfoods.bg/Multivitamini/ADAM-Men-s-Vitamins.html

В този форум(http://floatertalk.yuku.com) бяха споменали, че прясното мляко помагало за мътнини в очите, та пробвах го номера с прясното мляко. Пих всеки ден по 0.5л до 1л в продължение на 3-4 седмици. Накрая се отказах, понеже ефекта беше нулев.
Но както знаем, всеки организъм реагира по-различен начин и при едни причината е една за появата на мътнини, а при други - друга.
Доколкото знам при много ниско/високо кръвно също може да се появат. Така че, гледайте много да не се изнервяте за глупости и да си държите кръвното в норма.

Някои хора бъркат прашинките с мътнините, като двете нямат нищо общо и прашинките се виждат единствено при силна светлина и по-рядко скляпане с клепачите.
Повярвай ми, ходил съм при над 4-5 различни очни лекари, ако имаше неоперативен лек - вече щяхме да знаем. Не случайно няма 100% потвърдено лечение дори и във форума http://floatertalk.yuku.com/, а там хората пробват какво ли не. Просто липсват финансови средства за да се изследва по-сериозно проблема.

Досега съм пробвал следното:
4 седмици х 0.5л прясно мляко на ден
2 месеца х 2 хапчета всеки ден с екстракт от боровинка.
2 месеца х 1 хапче с екстракт от магарешки бодил(Milk thistle) - прилага се при проблеми с черния дроб, макар че аз нямах такива, на места свързваха floater-ите с чернодробни проблеми.
От 9 месеца си хапчвам/пийвам боровинки, като меля на пасатор или ги консумирам директно. Като след първия месец се наложи да се замразят за съхранение. Лошото в случая е, че доста често забравям и не ги пия редовно.
6 месеца пробвах и хапчета, които съдържат Inositol, choline и methionine.

В момента продължавам само с боровинките, като досега видимо подобрение не съм забелязал. Принципно и трудно ще забележя подобрение, понеже при мен са доста мътнините, може би над 200, ако не и повече и за да усетя някакво подобрение, то трябва драстично да намалеят. При мен най-прогресивното увеличение на мътнините беше във възрастта между 16 и 18г.
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен коката6

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Мътнини в очите - Eye floaters
« Отговор #26 -: Ноември 19, 2011, 21:42:24 pm »
http://www.bolnica-zora.com/bol.php?bl=sv
Вижте тук,отговор на това какво точно представляват мътнините-оказва се ,4е те не са съвсем безобидни,ами са вследствие на откъсване на стъкловидното тяло от ретината и може да причини дори отлепяне на ретината в последствие и пълна и необратима слепота! Вижте сами

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Мътнини в очите - Eye floaters
« Отговор #27 -: Ноември 19, 2011, 22:10:07 pm »
коката6, много добро описание на заболяването. И аз имам подобни неща в очите, особено - лявото. Очния лекар ми постави тази диагноза-отлепване на ретината. Получих и по-късно "светкавици" и то доста яки, пак в същото око. Започнах процедури  със скенар-апарат и сега много рядко и в по-малък "сектор" се получават. В дясното нямам такива "проблясъци". Обяснението за това подобрение е, че при скенар-терапията се засилва кръвоснабдяването на органите към, които се прилага и вероятно се възстановяват тъканите. Иначе мътнините си останаха на старото положение. Там май нещата са необратими. Просто не им обръщам внимание. :hi:  
« Последна редакция: Ноември 19, 2011, 22:12:34 pm от bojinkata »

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re:Мътнини в очите - Eye floaters
« Отговор #28 -: Ноември 20, 2011, 00:34:36 am »
Ходил съм на доста прегледи и по частни кабинети и на всичките места всичко ми беше перфектно, т.е. нямаше наличие на проблеми с ретината, така че не винаги мътнините се дължат на евентуални проблеми с реината, но е желателно да се направи контролер преглед за да се установи дали има усложнения.
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен коката6

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Мътнини в очите - Eye floaters
« Отговор #29 -: Ноември 29, 2011, 01:18:33 am »
http://floatertalk.yuku.com/topic/2584/V-I-T-R-E-O-X-I-G-E-N-by-BIOOS-possible-cure?page=3
разгледайте във този форум особено побликациите на Вентаге,казват ,че мътнините се лекуват със съвсем просто нещо и това е: ПРЯСНОТО МЛЯКО-ПО 1 ЛИТЪР НА ДЕН И САМО СЛЕД 2 СЕДМИЦИ ЩЕ СЕ УСЕТИ РАЗЛИКА. Потвърждават го и други,които са пробвали. Никой обаче няма положителни отзиви от Витреоксигена,никой не казва,че му е помогнал! Мисля си,че е безсмислено да се пие от него,след като прегледах хиляди сайтове на тази тема! Другото,което твърдят,4е помага е http://translate.google.bg/translate?hl=bg&langpair=en%7Cbg&u=http://sciencebasedpharmacy.wordpress.com/2010/09/12/blue-berry-eyebright-claims-without-evidence/ , а именно скандинавската боровинка!!! Успех на всички!
П.С. Твърди се,че една от причините за появата на мътнините е: къпането във басейн( пълен е с химикали и хлор ) и ако си гледал под водата! Нз дали е така...но е вероятно!
« Последна редакция: Ноември 29, 2011, 01:22:16 am от коката6 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27