Автор Тема: Еленко Ангелов - Лека нощ Нещастие - Част 3; Добро Утро Щастие - Част 1  (Прочетена 1041249 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
SMSI-H, тези неща за които толкова убедително говориш, ти преживявал ли ли си ги или просто всичко е на логика и интуиция

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
    Имам  няколко  въпроса:
    Знам  (чрез  медитация  и  потвърдено  от регресия)  миналото  си  до  2000,  че  и  повече назад!!  Инкарнациите  са  последователни, а  спомените  от  миналите  инкарнации  са  само  негативни!  
    Аз  рептил  ли  съм ???
    Познавам  духовните  си  водачи, питал  съм  ги:
    Въпр:  Възможнили  са  едновременните  инкарнации  във  времето, но  в  различни  измерения!  
    Отг:  НЕ!!  Това  противоречи  на  закона  за  кармата!
    Въпр: Защо  си  спомням  само  негативите  и  само  подробности  от  отделни  инкарнации?
    Отг:  Можеш  да  си  спомниш  само  инкарнации  имащи  отношение  към  сегашният  живот!...... Само  негативите  носят  носят  кармични  задължения!  
    Заблуждават  ли  ме!?  
    И  господа,  това  е  реален  контакт,  проверен  във  времето!  
    Училището  наречено  Земя  е  това  което  е  и  да  искате  да  го  промените  няма  да  можете,  не  е  във  възможностите  на  отделното  съзнание!  Училището  се  променя  от  горе,  а  нашата  задача  е  да  се  научим  да  се  вписваме  в  заобикалящата  ни  реалност,  защото  ние  живеем  в  реалност  независеща  от  нас  самите!  Имате  лъжвивото  усещане,  че  можете  да  промените  реалноста  защото  вие  сте  мобилни  и  я  виждате  от  различни  ъгъли!  Мобилноста  ви  зависи  от  това  каква  осъзната  опитност  притежавате!  
     Височината  на  една  маса  изглежда  различна  за  едно  едногодишно  дете  и  за  едно  десетгодишно  нали?          
      
        
 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
SMSI-H, тези неща за които толкова убедително говориш, ти преживявал ли ли си ги или просто всичко е на логика и интуиция
За кои неща питаш?

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Еленкоооо, Еленко, това как ще го спрем приятелю? Както казват в статията, "В наши дни се приема за дисидентство, ако не се превърнеш в простак". Май от това трябва да започнем.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3454831

sidewinder, докато четох този цитат от статията на Седларска:
"Убий представата на човека за ценностите. Убий способността му да разпознава възвишеното или да го постига. Никой няма власт над велики хора. Ние не искаме никакви велики хора. Но няма да отричаме самото величие, а ще го унищожим отвътре. Великото е рядко, трудно, изключително.

Създай критерии, постижими за всички, до последния човек, за най-негодния, и ще пресечеш стремежите на всички, и на великите, и на нищожните. Ще пресечеш всякакъв стремеж към по-добро, към превъзходство, към съвършенство.

Присмей се на Роурк (в книгата: талантливият архитект) и обяви Питър Кийтинг (посредствен творец) за голям архитект. И вече си унищожил архитектурата...

Не си поставяй за цел да унищожиш всички храмове - ще уплашиш хората. Издигни в култ посредствеността и храмовете сами ще се изравнят със земята.Има и друг начин. Убивай със смях. Научи се да го използваш като унищожително средство. Превърни го в подигравка. Съвсем лесно е. Кажи им да се присмиват на всичко...

Ако унищожиш всичко свято в душата на човека, и самата му душа ще престане да е свята за него. Убий преклонението, за да убиеш героя в човека. Няма преклонение с кикот. Човекът ще се подчини и покорството му ще е безгранично. Ще се съгласява с всичко и няма да приема нищо твърде сериозно....Безсмислицата винаги има някаква цел. Не си губи времето да изследваш безумието - само се запитай каква е целта му... Природата не търпи вакуум. Опустоши човешката душа и ще получиш празно пространство, което да запълниш"

се сетих за прогнозите на Алън Дълес.
http://www.xnetbg.com/new/40/95/487-----945-

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Точно за това става дума. Те го постигат. В крайна сметка кой е авторът на тези "прогнози" - Алън или Джон? И защо ги наричат прогнози, би трябвало да са "закани".

От безнравственото и опростачено общество идват повечето проявление днес. Срещу това трябва да обединим сили.

Днес около 40% от децата смятат четенето за загуба на време.

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
SMSI-H, нека опитам да отговоря на въпроса ти към Еленко, въпреки че не съм дзен-мастер или просветлен будист. Ти питаш, при положение, че човек осъзнае недуалистичния свят, за чий *** му е да визуализира някакви промени в него, след като и без друго се е лишил от илюзията за добро и зло, правилно и неправилно и настояваш да получиш конкретен отговор от Еленко. Конкретен отговор на този въпрос няма и ти го знаеш, но мислиш, че Еленко е някакъв свръхчовек и ще намери отговор. Тук обаче идва друг въпрос - след като зло и добро, правилно и грешно са илюзии, какъв е проблемът да се визуализира по-приятен свят, където всеки един човек се чувства по-добре? Ако излезем от теорията и влезем в конкретиката, ако твой близък бъде ранен в катастрофа на пътя, това е кофти и много неприятно. Какъвто и ранг будист или просветлен йога да си, това си остава кофти ситуация, пък била тя и заблуда на несъвършеното ти съзнание. Кому пречи общата визуализация и желанието за общо благополучие? Ако настоящият ти живот и заобикалящият те свят са прекрасни и се чувстваш чудесно в кожата си и виждаш това чувство в хората около теб, те поздравявам. Но ако не е точно така, защо да не правим опити да живеем малко по-добре?   
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370

sidewinder, докато четох този цитат от статията на Седларска:
"Убий представата на човека за ценностите. Убий способността му да разпознава възвишеното или да го постига. Никой няма власт над велики хора. Ние не искаме никакви велики хора. Но няма да отричаме самото величие, а ще го унищожим отвътре. Великото е рядко, трудно, изключително.

Създай критерии, постижими за всички, до последния човек, за най-негодния, и ще пресечеш стремежите на всички, и на великите, и на нищожните. Ще пресечеш всякакъв стремеж към по-добро, към превъзходство, към съвършенство.


Щом все още осъзнаваме тези и подобни мисли, значи има надежда за по-добро съществование.Но то трябва да се заслужи.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Еленко, използвай по-малко "Аз", а вместо неого "Те" и "Ние" така ще си по-симпатичен за зрителите, особено на запознатите с материята, които не го чуват за пръв път от теб.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен illegal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
 http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,16749.msg222276.html#msg222276

Последно, добри или лоши са тези рептили  :-X
толкова ли сме низши бе, дмд 8) :o
Пък и ми се връзват нещо "нашите създатели" с тия соматите из Тибет!
« Последна редакция: Декември 10, 2010, 12:08:03 pm от illegal »

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828


Еленко, използвай по-малко "Аз", а вместо неого "Те" и "Ние" ...



И аз това му казвам, ама той не вдява.
Тази заразна болест се нарича "Синдрома Бойко". ;D
« Последна редакция: Декември 10, 2010, 12:49:46 pm от Гален »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил


Еленко, използвай по-малко "Аз", а вместо неого "Те" и "Ние" ...



И аз това му казвам, ама той не вдява.
Тази заразна болест се нарича "Синдрома Бойко". ;D
   
       Страх ли  ви  е  да  наречете  нещата  с  истинските  имена?  Тази  болест  се  нарича  мания  за  величие,  а  винаги  зад  тази  мания  се  крие  комплекс  за  малоценност!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Много грешите момчета, много  ;)
При диагностика могат да се регистрират следните маркери:
ü                 грандиозно чувство за собственеото си значение;
ü                 признаци на самодоволство и самохвалство;
ü                 неспособност да се съобразва с другите (техните мисли и емоции);
ü                 липсва искрен интерес към външния свят, не признава ограничения;
ü                 инфантилно развито чувство за вина;
ü                 стремеж към власт, сила, господство;
ü                 изолиран от социума (групата);
ü                 трудности в социалните взаимоотношения;
ü                 инфантилност на уменията за установяване и поддържане на контакти;
ü                 висока тревожност от факта на изолираност и неприемане, която подтиска именно чрез нарцисизът си (защита);
ü                 ориентиран (фиксиран) е към възхвала само на определено свое качество, а не върху цялостната си личност и ако именно това качество бъде атакувано от другите реакцията му е абсолютно неадекватна (неразбираема за другите) – следва или ярост и  агресия,  или депресия;
ü                 неспособен да понася дори аргументирани и реални критики, като включва защити, мисълта за неспособност, нехаресване, неумение са ужасяващи за него;
ü                 не спира да говори за себе си, разбира се суперлативи;
ü                 в общуването много внимателно избира обкръжението си – нужни са му хора, върху които да се самоутвърждава;
ü                 силно се превързва към определени обекти, като проецира нарцизмът си върху тях – разглежда ги като свое творение и ги защитава озлобено;
ü                 недопуска, че другите могат да не го харесват (че просто са различни) – типично за невротика нарцисист;
ü                 преследван от чувство за вина, което маскира със загриженост за другите, а всъщност се интересува единствено от себе си и от оценките на другите за него – типично за негативния нарцисист;
ü                 меланхолия, съпроводена с неадекватност, чувство на недействитвелност и самообвинение – типично за негативния нарцисист;
ü                 обсебен е от Аз-а си (във физически и духовен смиисъл) – типично за негативния нарцисист;
ü                 има нужда от похвала, възхищение, стреми се постоянно да е във фокуса на интересите на другите, а когато това не се случва, сам става инициатор и проси „похвала” или се самоизтъква, стреми се към превъзходство – типично за негативния нарцисист;

Едно въпросче, кой ли са описали тук ?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,16749.msg222276.html#msg222276

Последно, добри или лоши са тези рептили  :-X
толкова ли сме низши бе, дмд 8) :o
Пък и ми се връзват нещо "нашите създатели" с тия соматите из Тибет!

Нещата покрай тия рептили започват да се вмирисват.

Неактивен illegal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Аве , ще изкарате Еленко новия Антихрист!
От горния пост и аз заключвам, че замирисва :-X
Ама, кое, къде.....аз съм осмак Правец и ми е трудно !

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828


Едно въпросче, кой ли са описали тук ?


Аааа, мен ме е страх! :bye2:
Митко да го посочи. ;D
 :rofl:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27