Автор Тема: Феномен лично с Теб  (Прочетена 44525 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Феномен лично с Теб
« -: Декември 04, 2008, 16:02:30 pm »
Предлагам тази тема за всеки който е изживял ЛИЧНО и само лично, някаква странна случка, необяснима комбинация от случки, или нещо което той счита за ненормално и/или паранормално.
Целта е не само да споделяме един на друг тези случки,  но и да се опитваме заедно да обясним някои неща по случките, което може да се окаже голяма утеха на някой, ех може и да го изплаши де, но поне ще чуе други мнения по неговият случай, без да рискува да бъде подиграван, нещо което не е гарантирано на друго място.
« Последна редакция: Декември 10, 2008, 02:58:00 am от H. »
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: феномен лично с мен
« Отговор #1 -: Декември 04, 2008, 16:39:25 pm »
Разбира се почвам със себе си, тъй като се опитвам да намеря обяснение на случката която ще ви разкажа.
Човек който много обичам, и много уважавам един ден почина.
Този човек никога не е вярвал в паранормалното, нито в каквато и да е религия, и не беше комунист, беше изключителен хуманист и много добър критик.....такъв си беше баща ми.
Всички знаехме за приближаването на този ден в семейството, така че нямаше изненада и шок.
Шока беше след, и по време на погребението.
предишната вечер на погребението сънувам, че ще има вода на дъното на гроба, което много ще пречи на практическата част, и така и стана.
Ами сигурно случайно, така казахме всички, понеже бях споделил с другите в семейството, добре ама след погребението в къщи стана нещо ненормално.
Едно куче започна да вие като вълк, ние сме на 9ти етаж, и това куче виеше все по силно и силно, то просто се приближаваше към нашият апартамент, един час по късно започна да драска по вратата, като вече спря да вие, аз изтръпнах защото ме беше страх да отворя вратата, ама не беше страх от кучето, а страх от това да не би това куче да прилича на кучето от съня ми снощи, онова беше с наполовина глава черна наполовина  бяла, помолих брат ми да отвори.
Беше същото куче, седеше и ни гледаше право в очите, един по един.
Хвърлихме му нещо за ядене, не го докосна. Продължаваше да ни гледа, затворихме вратата, и след половин час, същото, не беше изял нищо и седеше пред вратата и не мърдаше и ни гледаше в очите, чак след час изчезна и беше похапнал малко от яденето.
Това може ли да е случайно?
и ако не е случайно, какво ли е?

Редактирано от Black Adder
/случката е интересна, но наблегни в свободното си време на правописа/
« Последна редакция: Декември 04, 2008, 22:11:10 pm от Black Adder »
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Относно: феномен лично с мен
« Отговор #2 -: Декември 06, 2008, 15:25:35 pm »
..докато четох историята с кучето незнам защо ..ама ме побиха тръпки..сериозно.. даже и сълзи ми потекоха...наистина незнам защо ..трогна ме много..сериозно е тва не се базикам ..наистина звучи много странно ..определ;ено има нещо..ама какво

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: феномен лично с мен
« Отговор #3 -: Декември 07, 2008, 00:23:50 am »
Е на мен сълзи не ми потекоха,но пък имах усещане за нещо важно което Salito трябва да знае или се иска той да знае(по принцип независимо дали ще е от съществена важност)Но като цяло ситуацията ме заинтригува,но не исках да давам глупави предложения без да съм на ясно,а нямам възможност да питам човека,който е.

Salito може би хората просто не могат да отговорят поради същата причина-понеже нямат ясен отговор и не искат да те объркват(ще започнеш да мислиш над отговорите,а понякога те объркват и отклоняват)
Може би....да не казвам големи думи.
Просто давам пример защо човек не би отговорил на темата и това е само една от многото причини и не мисля,че липсата на отговор е липса на любов и единство.
« Последна редакция: Декември 07, 2008, 01:54:26 am от aviana »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: феномен лично с мен
« Отговор #4 -: Декември 07, 2008, 02:11:19 am »
..докато четох историята с кучето незнам защо ..ама ме побиха тръпки..сериозно.. даже и сълзи ми потекоха...наистина незнам защо ..трогна ме много..сериозно е тва не се базикам ..наистина звучи много странно ..определ;ено има нещо..ама какво
XTHING много мило ми стана от поста ти, искрено ти се възхищавам  един път за споделените чувствa и втори път за смелостта да го разказваш точно и подробно без да те притеснява нищо.
Между другото, ще допълвам още нещо за кучето.
Ами в квартала (София-слатина) живея от 15г. и знам всички кучета и като се има в предвид, че те си пазят териториите, много рядко се появява нов екземпляр който да си извоюва място сред другите, а пред нашия блок специално си има три постоянни и три чат пат се появяват, други не припарват, а това куче определено на беше дори от кварталните просто се появи, и не знам как се качи до 9ти етаж без да бъде препятстван от другите кучета на блока нито пък от съседите, защото обикновено не допускаме кучета  да влизат вътре дори тези които живеят пред блока,че и зимно време им  даваме храната на вънка.
Най странното, че така както се появи така и изчезна, без следно.
Следващия ден го търсих из целя квартал, няма и следа :---
« Последна редакция: Декември 09, 2008, 12:20:25 pm от Salito »
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: феномен лично с мен
« Отговор #5 -: Декември 07, 2008, 02:24:26 am »
Цитат
не мисля,че липсата на отговор е липса на любов и единство.
Aviana естествено е, че си права, моята приказка за любов и единство си беше (ачик ачик) провокация, именно защото много хора се стесняват да споделят мнение, ама аз им искам мнението.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: феномен лично с мен
« Отговор #6 -: Декември 07, 2008, 03:40:25 am »
Знам и моят пост беше такъв :),но и не само с провокация,но и с вмъкната мисъл,че може и да не пишеш ако не си сигурен понеже както казах някой отговори объркват(дори и моите,които не съм споделила)и може да се инатиш,но ако наистина разбираш няма да провокираш,а ще изчакаш търпеливо и ще получиш правилните отговори,а не насилствените провокирани от твоят инат. :D(точно те могат да те объркат) :)
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Относно: феномен лично с мен
« Отговор #7 -: Декември 07, 2008, 12:04:26 pm »
В подкрепа на { salito } -- на два пъти (поне за които знам) сънищата на майка ми се реализират на следващия ден.

Първия случай - сънува лек инцидент с кола, където около
събитието взима участие и неин познат. На следващия ден, събитието се разръща по сценария на съня. Същия човек, занасянето на колата по снега.

Втория случай - сънува име и съответния човек, когото тя не познава. Понеже немога да обяснявам този момент нашироко - следвайки съня си и интуицията си, тя намери доказателства за съществуването на този човек и къде точно работи. Държа да отбележа, че тя не е правила широкомащатбни търсения. Просто от съня си е знаела къде да търси името, а после от документа станало ясно и какво работи човека.

Интересното е, че и в двата случая, майка ми беше под изключителен стрес.

Така,че { salito } спокойно, не си сам.

Понеже това не се е случило лично с мен, но пък си мисля, че си струва да се сподели - настояваш ли да се публикува преживяно само от личен опит или може и чужд, на близки хора? Ако не - ще трябва да си изтрия поста.
« Последна редакция: Декември 07, 2008, 12:08:52 pm от RedGuy »

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: феномен лично с мен
« Отговор #8 -: Декември 09, 2008, 12:27:37 pm »
RedGuy Благодаря за споделянето и да знаеш, твоето желание за  подкрепа е много по-важно за мен от стриктното спазване на каквито и да са правила.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Max

  • Гост
Относно: Феномен лично с Теб
« Отговор #9 -: Декември 13, 2008, 18:09:22 pm »
Моята случка не е трогателна, вероятно даже е банална.
Когато бях на около осем години, видях в градината на баба животно, което струва ми се не съществува в нашия свят. Беше малко 4-5 сантиметра. Тялото му беше почти като гребен на петел с по-блед цвят, по-скоро розов. Имаше, доколкото помня, две тънки дълги крачета и изпъкнало синьо око ( беше полегнало на една страна и виждах само едното му око). Въпреки погнусата, която ми вдъхваше съществото, побутнах го с една пръчица. То не направи опит да избяга, не би и могло, с тези неестествено тънки (паешки ) крачета, само ме гледаше злобно. Освен погнуса изпитвах и ужас. Не исках повече да го гледам, но не можех и да се махна, докато то беше там. Сякаш ме беше хипнотизирало. Извиках възрастните да дойдат да го видят. Никой нищо не видя. Насила ме помъкнаха към къщи.
Вероятно наистина съм видял нещо, но дали съм го видял в истинския му вид? Нали децата на около 4-годишна възраст губят способността си да възприемат тънкия свят. (Ако приемем, че наблюдаваното същество принадлежи към него.)
« Последна редакция: Декември 14, 2008, 08:56:29 am от Mirotvorec »

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Относно: Феномен лично с Теб
« Отговор #10 -: Януари 08, 2009, 14:11:10 pm »
Радко ми се случват странни неща по принцип- последно преди две години, излизайки от работа под лекия дъждец, който май постепенно се усилваше, ме споходи едно приятно чувство на всемогъщество, та незнайно откъде ми хрумна мисълта да си "направя" светкавица и почнах да си представям (с целия си акъл!) как светкавица се спуска от небето до челото ми, и добре, че се осъзнах и я преместих, щото може би наистина щеше да тресне мен, а не уличната лампа на 2 метра от нас. :o
Тааа тогава това, което ме стресна, не беше гръмотевицата...
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Феномен лично с Теб
« Отговор #11 -: Януари 08, 2009, 14:35:48 pm »
Кой от админите е сменил заглавието на темата и защо?
феномен лично с мен, това е заглавието.
Като някой е решил да махне римата, защо не го е сменил на: лично преживян феномен, поне така ще звучи по научно ;)
Не знам какво е да си админ, сигурно не е лесно да угаждаш на всеки акъл.
merulious това е много интересно с чувството на величие и непосредствено такава случка. Да беше помислил за числата от трето теглене 6/49 :D
ех сигурно щеше да имаш петица по същата траектория на събитията  :D
а това чувство на величие повтори ли се?
можеш ли да се сетиш какво беше ял в този ден, не се смей, сериозно говоря,
да не би си бил в зоната просто, или е друго?
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Относно: Феномен лично с Теб
« Отговор #12 -: Януари 08, 2009, 14:59:11 pm »
Вярно, отдавна се чудех къде се дяна темата (но пък това име повече отговаря на смисъла).
За съжаление не става така (това за числата от тотото), може би е свързано с непосредствения интерес или нужда. :-\  Не си помня менюто и от преди няколко дни, пък да не говорим за години чак...  :( (но сигурно е имало включено месо :) )
Уточни, моля ти се, какво имаш по- точно предвид като казваш "зоната".
Под "чувство на величие" имам предвид усещането, че всичко е възможно.
Веднъж доста време преди това пак ми се е случвало- пиехме си червено вино с едни приятели в едно заведение и вече ми е едно такова спокооойно... и както си отпивам пак ми щуква, че като си оставя чашата, ще се счупи на определено място. И се чудя каква е вероятността да стане и дали да го направя. В крайна сметка реших да пробвам и оставяйки чашата (помня, че я държах близо до крачето), усетих как се пропуква точно там  :o Какво доказва това, си викам, освен, че го мога (и още се чудя дали има някакво друго значение)!?  Хванах я за дъното и я вдигнах- беше си цяла, ама аз знаех, че е счупена. Дръпнах по- силно столчето и ми остана в ръката.
Естествено, накараха ме да я платя, ама си струваше опита  ;D, въпреки че не е много сигурно дали го направих аз или само избрах да се случи този вариант. :-\
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Феномен лично с Теб
« Отговор #13 -: Януари 08, 2009, 15:24:42 pm »
Имал ли си силна връзка с някой починал на скоро?
В зоната се казва според една диета, когато си приел еднакви порции протеини, въглехидрати, мазнини, доктора който го е открил го описва така, че човек като спазва пропорциите влиза в зоната, в зоната се чувства човек както спортистите в най-добрата си форма, именно прилича на твоето чувство, за това те попитах, но пък историята за чашата отхвърля този вариант така или иначе.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Относно: Феномен лично с Теб
« Отговор #14 -: Януари 08, 2009, 15:30:24 pm »
За щастие никой не е почивал наскоро (или около тези случки) :)
А това за тази диета за пръв път го чувам, но звучи интересно. И да, май няма нищо общо, и освен това тези моменти, освен че са редки, са и краткотрайни.
...water can flow, and water can crash...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27