Автор Тема: Какъв е смисълът на живота?  (Прочетена 77592 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #60 -: Септември 06, 2009, 15:03:12 pm »
       В живота има нещо което се нарича РЕЦИПРОЧНОСТ. Как смяташ да я избегнеш?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #61 -: Септември 06, 2009, 16:18:58 pm »
За мен реципрочността е в живота, да.Но май го казваш от позицията, че за теб тя сякаш е извън живота.Какво общо има реципрочността на живота с неговата вечност?
« Последна редакция: Септември 06, 2009, 17:15:37 pm от Mirotvorec »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #62 -: Септември 09, 2009, 01:12:11 am »
Да бъдеш щастлив... в това, което правиш, правейки това, което те прави щастлив. Да бъдеш щастлив, напълно приемайки и осъзнавайки кой си и от там развивайки се по пътя, да станеш този който си.
Бъдейки щастлив хората около мен ще черпят от това щастие.  :yes:
Накратко - С усмивка* да стана този, който съм (едно по - добро мое Аз).  8) 
Поне за мен в този момент е така.



* Може да си щастлив и без да се усмихваш.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #63 -: Септември 09, 2009, 15:55:50 pm »
Отговорът на този въпрос не ни е отредено да го знаем. Само можем да гадаем. Все пак човек трябва да се вживее в ролята си, когато дойде на тази Земя.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #64 -: Септември 09, 2009, 16:18:17 pm »
Все пак човек трябва да се вживее в ролята си, когато дойде на тази Земя.

И аз имам подобно мнение.В крайна сметка тук сме, за да видим какво не е наред с тази реалност, какъв й е проблема, какви са й уроците и каква й е същността.И затова се потапяме в проблема, за да можем като хирурзи да съберем инфо...а осмислянето му в крайна сметка е работа на висшето ни съзнание - тоест осмислянето ще го извършим след като съберем инфото.

И в крайна сметка няма начин животът ти да е "без смисъл".Защото бидейки потърпевши от тази реалност(а от това не можем да избягаме, освен чрез смъртта), ние изпращаме нужните информационни сигнали към Пълната версия на себе си...като датчици.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #65 -: Септември 09, 2009, 21:16:18 pm »
    И в крайна сметка няма начин животът ти да е "без смисъл".Защото бидейки потърпевши от тази реалност(а от това не можем да избягаме, освен чрез смъртта), ние изпращаме нужните информационни сигнали към Пълната версия на себе си...като датчици.
    Много ми е интересно какъв е твоят "смисъл" защо живееш. Обясни ми? Не се крии зад думите.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #66 -: Септември 10, 2009, 09:23:57 am »
Да бъдеш щастлив... в това, което правиш, правейки това, което те прави щастлив. Да бъдеш щастлив, напълно приемайки и осъзнавайки кой си и от там развивайки се по пътя, да станеш този който си.
Бъдейки щастлив хората около мен ще черпят от това щастие.  :yes:
Накратко - С усмивка* да стана този, който съм (едно по - добро мое Аз).  8) 
Поне за мен в този момент е така.



* Може да си щастлив и без да се усмихваш.
С всичко това съм съгласен, но с уточнението, че е необходимо да се научим да различаваме преходното от истинското щастие; щастието което идва и отминава, и щастието което е винаги в нас.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #67 -: Септември 10, 2009, 09:53:16 am »
    И в крайна сметка няма начин животът ти да е "без смисъл".Защото бидейки потърпевши от тази реалност(а от това не можем да избягаме, освен чрез смъртта), ние изпращаме нужните информационни сигнали към Пълната версия на себе си...като датчици.
    Много ми е интересно какъв е твоят "смисъл" защо живееш. Обясни ми? Не се крии зад думите.

Ами моят смисъл е да правя това, което правя - да постигам все нови и нови неща, свързани с разширяване на моите възприятия, достижения и способности без потенциални граници, както и всичките придатъци на това - информиране по въпроса, размишление по въпроса, практика по въпроса и други постъпки по въпроса.(1)

Ако трябва да участвам в цивилизацията както всички, да си поставя цели като всички останали, да развия живот като всички, ще се чувствам като в газова камера с публика наоколо.Много добре зная как ще се чувствам, защото вече се чувствах така през по-голямата част от младостта си.

И ако стане невъзможно в тази цивилизация да извършвам (1), (ако тя започне да ме спъва, а това е неминуемо), тогава ще се опитам да паразитирам от нея скришом. Ако ми се отнеме възможността да паразитирам от нея скришом, ще направя минимални компромиси, за да продължа да го правя скришом. Ако ми се наложат още по-големи компромиси, ще избягам от нея. И ако на другото място също съм спъван да работя по (1)(което е неминуемо), ще се хвърля в някоя дупка, защото по-добре да не живея, ако няма никаква възможност да работя по (1).

И понеже усещам, че предпоследния от описаните етапи - бягството от цивилизацията - е следващият, на дневен ред е въпросът по личното ми приспособяване към нови условия, за да не ме хване моментът неподготвен.

Доволен ли си детективе?

Неактивен itsalv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • Брашното което скача за да порастне.
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #68 -: Септември 10, 2009, 11:05:29 am »
 Супер и аз сега събирам кинти да се махна от цивилизацията :)  :drinks:
Кой каквото сам си направи - никой друг не може да му го направи!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #69 -: Септември 10, 2009, 11:57:26 am »
Супер и аз сега събирам кинти да се махна от цивилизацията :)  :drinks:

минутка за реклама/

Ами заповядай в блога на Спорт-Здраве:P Имай предвид, че ноември ще бъде пренаписан и актуализиран.
Само пари няма да са достатъчни за жалост :), но тук не е мястото за дебати, в блога след ноември ще бъде обърнато внимание на много неща.

/минутка за реклама
« Последна редакция: Септември 10, 2009, 11:58:11 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #70 -: Септември 12, 2009, 00:03:11 am »
Според мен смисълът на живота е да трансформираме кармата си от минали животи, за да можем да се прераждаме по-добре, докато достигнем състояние което вече на зависи от кармата ни.Това означава да излезнем от цикала раждане - смърт - прераждане.Желая го на всеки.
Кармапа Чено,
Хунг
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #71 -: Септември 12, 2009, 02:38:01 am »
Как според теб може да бъде направено това?
« Последна редакция: Септември 12, 2009, 09:45:21 am от Mirotvorec »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #72 -: Септември 23, 2009, 15:31:55 pm »
За смисъла или целта на живота ме интересува имали ли сте понякога лоши идеи? Например няма значение дали си добре или зле, важното е да растеш и съществуваш като животните във ферма. "Някой" те дои, стриже и по някое време ти тегли "нож", например прасето е щастливо когато му се сипва много фураж, това е главното за което то живее. Това е смисъла на неговия живот.
Понякога ми се струва, че хората са като животните, доволни са от живота си, защото "Някой" за това ги отглежда, независимо какво мислят те за него.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #73 -: Септември 23, 2009, 16:04:22 pm »
Понякога ми се струва, че хората са като животните, доволни са от живота си, защото "Някой" за това ги отглежда, независимо какво мислят те за него.

Това е така, защото си обсебен от дебилния си идол "Библията", в която човекът тенденциозно е отглеждан като прасе и възпитаван като куче.
Не виждам от какво си озадачен.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #74 -: Септември 23, 2009, 20:20:32 pm »
Тоест, само аз имам лоши мисли за съдбата на живите, всички които не вярват в Библията са щастливи и не се притесняват от съдбата и смисъла на живота си?
« Последна редакция: Септември 23, 2009, 20:53:06 pm от Mirotvorec »
Soli Deo Gloria!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
10 Отговора
12525 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2011, 00:08:36 am
от Нова Ера
29 Отговора
24718 Прегледи
Последна публикация Март 14, 2010, 22:44:18 pm
от Raw Deal
37 Отговора
11844 Прегледи
Последна публикация Август 01, 2010, 00:49:05 am
от marhs
44 Отговора
18698 Прегледи
Последна публикация Октомври 07, 2012, 15:37:02 pm
от mitko
81 Отговора
35838 Прегледи
Последна публикация Април 28, 2012, 15:46:42 pm
от m2f

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27