Автор Тема: Да бъде волята ти.  (Прочетена 164229 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #435 -: Август 29, 2012, 20:20:14 pm »
Мите ами то това обич е човешко чувство ...... аз мисля че Той само ни наблюдава,  обич омраза .... такива "екстри" май в Него няма.Ти си по навътре в нещата, Те (знаеш за Кои питам) имат ли емоции и като нашите ли са, за Него няма да говорим за Него съм сигурем че е казано мо нашему страничен наблюдател.
« Последна редакция: Август 29, 2012, 21:04:49 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 433
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #436 -: Август 29, 2012, 22:54:20 pm »
Омраза няма.
Обич има, но не е като нашата. Просто съвпадение на думите, но нищо повече от това.
Все едно да говорим за ток (електрически) и ток (от обувка). Уж същата дума, но се отнася за съвсем различно нещо.
Неговата обич е нещо почти като физическите закони. Кара всяка частица от Вселената да се държи по определен начин.
Горе долу да кажеш, че Слънцето обича земята, и затова си я върти около себе си. Но пак това субективно определение до никъде не е.
Защото при порядъци на ниво Вселена, говорим не за субективности, а за обективности.
Т.е. вместо 3+4, имаме събирането '+' по принцип ... И то на ниво атоми и елементерни частици.
Вместо конкретика имаме абстракция. Но в реалността.
Медитирай редовно, чисти ума, гледай свещи, представяй си огнени кълбета от чиста енергия и ще вземеш да долавяш посоката.
Аз съм далеч от нивата на Митко, излизания или някакви свръх сетивности, но пък горе долу усещам какво би трябвало да е.
Празнотата след преодоляна болка в общи линии също довежда до подобен усет.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #437 -: Август 30, 2012, 00:21:57 am »
НЕОБИКНОВЕН ДИАЛОГ  -  Цитат  от  друга  тема
Аз помолих Бог да ме избави от гордостта.
Бог ми каза: "Не. Не Аз трябва да те избавя от нея, а ти сам трябва да я изживееш".
Аз помолих Бог да изцели моето дете-инвалид.
Бог ми каза: "Не. Неговият дух е цялостен и здрав, а тялото е само временно пристанище."
Аз помолих Бог да ми дари търпение.
Бог ми каза: "Не. Тъпрението е спътник на мъката и страданията. То не се дава, а се придобива."
Аз помолих Бог да ми даде щастие.
Бог ми каза: "Не. Аз ти давам благословение, а щастието зависи от тебе."
Аз помолих Бог да ме избави от болката.
Бог ми каза: "Не. Страданието те отделя от светските грижи и те приближава до мен."
Аз помолих Бог да ми даде възможност да радте духът ми.                                                       Бог ми каза:"Не. Ти трябва да растеш сам, но Аз ще подрежа короната ти, за да плодоносиш повече."
Аз помолих Бог да ми даде всичко необходимо за това, да мога да се наслаждавам на живота.
Бог ми каза: "Не. Аз ти давам Живот за това, да можеш да се наслаждаваш на всичко наоколо."
Аз помолих Бог да ми помогне да обичам другите толкова силно, както той Ме обича.
Бог ми каза: "А-а-а!..накрая ти нещо разбра!"
Неизвестен автор
Превод: хадзапи

Велико .. просто. Преображение. Момента, в който съзнаваш, че вече обичаш. и все още си тук, като нетленнен огън...Не се молиш на Бог да те носи. Носиш го в теб. За Човек Обичта е измерна. За Бог е безмерна, няма начало няма край. Всичко я съдържа, всяко е ценно. И търпението и смирението, тук на Земята са спътници на обичта, в истинния и смисъл, не на непостоянното желание, а на Отклика на необходимото, това, което често забравяме докато сме млади, защото жизнеността е в нас, поне така изглежда... и забравяме за нуждата на душата ни..., когато и тялото добие същите  нужди...с времето и това идва,..  и търпението се ражда, и когато и последната врата на душевни  страсти се затвори се изправяме пред ... Извечния и приемаме Нетленната Обич. При някой идва и по-рано. Когато спрат да искат. И всяко действие ги изпълва с озарение, без тягост... и волята си я чувстват като Любов... А любовта им скрепва всяко действие...

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #438 -: Август 30, 2012, 07:03:35 am »
Омраза няма.
Обич има, но не е като нашата.
Медитирай редовно, чисти ума, гледай свещи, представяй си огнени кълбета от чиста енергия и ще вземеш да долавяш посоката.

 :hi:
Тангра, както съм писал няма изобщо такива човешки качества, а да кажеш какво чувства някой без да го познаваш е просто ... камо ли за Твореца  ;).
Това с медитациите не ми е по силите , аз вдигам железа и така чистя лошата енергия от себе си, а посоката я знам отдавна но тя си е само за мен и не я споделям както правят някои другарчета  :D.

Та благодаря за съвета но не ми е нужен, поздрави.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #439 -: Август 30, 2012, 12:17:20 pm »
Тангра, както съм писал няма изобщо такива човешки качества, а да кажеш какво чувства някой без да го познаваш е просто ... камо ли за Твореца  ;).
Това с медитациите не ми е по силите , аз вдигам железа и така чистя лошата енергия от себе си, а посоката я знам отдавна но тя си е само за мен и не я споделям както правят някои другарчета  :D.

Та благодаря за съвета но не ми е нужен, поздрави.
         "Любовта  се  изразява  чрез  грижа!  Обичаш  ли  нещо  или  някого  грижи  се  за  него,  това  е  практическия  израз  на  любовта."
         Твореца  грижи  ли  се  да  имаме  всичко  за  да  живеем  щастиво? -  ДА!  Но  ние  сме  нещастни  защо -  защото  сме  алчни,  все  ни  е  малко!
         Ние  даже  себе  си  не  можем  да  обичаме  камо  ли  друг.  Имаме  два  дроба  които  пуфкат  денонощно  за  да  е  комфортно  на  душата  -  тровим  ги  с  цигари,  имаме  мозък  (някои  не  знаят  и  за  какво  служи)  -  тровим  го  с  алкохол.  Да  се  научим  да  обичаме  себе  си,  значи  да  се  грижим  за  себе  си  -  можем  ли  го?  НЕ!  (говоря  за  мнозинството)  Да  обичаме   ближният  =  да  се  грижим  индиректно   за  него  разбирайки  нуждите  му  и  т.н. 
      "Обичаш  ли  =  трябва  да  се  грижиш"
      Олд,  по  грижата  в  нужда  ще  познаеш  кой  колко  те  обича  или  мрази!         
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 101
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #440 -: Август 30, 2012, 14:14:31 pm »
Този въпрос,можех и на лични да ти го задам,ноооо.....!?!?Какво правим,когато обичаме в повече обаче!?!?Какво правим,когато освен семейството,децата обичаме и "забранени" души!?!?Как се справяме,как вървим напред!?!?Забранени имам впредвид за тук и сега,защото на земята са повече забранените неща!Та духовно по- сложни ли сме или по -прости,когато въпреки,че са ни забранени "тук"обичаме и тях.!?!
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #441 -: Август 30, 2012, 15:39:41 pm »
А какво е "забранени Души"?
Може би си искал да кажеш ... недостъпни, незаслужени, несъвместими със собствената ти... не схващам нещо  :(

Защо да е забранено да обичаш някого?
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 101
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #442 -: Август 30, 2012, 15:50:25 pm »
Ох въпроса ми беше конкретно към Митко!??
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #443 -: Август 30, 2012, 16:20:41 pm »
1."Обичаш  ли  =  трябва  да  се  грижиш"
2. Олд,  по  грижата  в  нужда  ще  познаеш  кой  колко  те  обича  или  мрази!       


Както винаги темата я отплесваме но без това неможе.

Мите по точка

1. Съм абсолютно съгласен.
2.Тук малко е и така и вака, помагали са ми хора напълно непознати а тези които съм смятал за ..... ниц, ииииии ..... та това за мен не е критерий.

1.Твореца  грижи  ли  се  да  имаме  всичко  за  да  живеем  щастиво? -  ДА!
2.Но  ние  сме  нещастни  защо -  защото  сме  алчни,  все  ни  е  малко!

1.Тук бих ти задал въпроса , сигурен ли си но ти си писал ДА, аз обаче съм на друго мнение ;), писал съм го по горе, единствено може би е да "каже", да бъде вашата воля, сиреч правете това което сте решили, нали уж "свободна воля", да ама не, разрешил е на духа а не на човека old4 ;), а че old4 му се ...... че какво от това ще се гърчи 60-70 години и после .... а духа ще живее вечно и ако иска да "сгърчи" друга личност, хоп ще се инкарнира наново ... и така докато му е кеф ??? .
2.Тук също можем да поспорим, но не в тази тема.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #444 -: Август 30, 2012, 16:41:03 pm »
2. Олд,  по  грижата  в  нужда  ще  познаеш  кой  колко  те  обича  или  мрази!       

2.Тук малко е и така и вака, помагали са ми хора напълно непознати а тези които съм смятал за ..... ниц, ииииии ..... та това за мен не е критерий.

1.Твореца  грижи  ли  се  да  имаме  всичко  за  да  живеем  щастиво? -  ДА!
 

1.Тук бих ти задал въпроса , сигурен ли си но ти си писал ДА, аз обаче съм на друго мнение ;), писал съм го по горе, единствено може би е да "каже", да бъде вашата воля, сиреч правете това което сте решили, нали уж "свободна воля", да ама не, разрешил е на духа а не на човека old4 ;), а че old4 му се ...... че какво от това ще се гърчи 60-70 години и после .... а духа ще живее вечно и ако иска да "сгърчи" друга личност, хоп ще се инкарнира наново ... и така докато му е кеф ??? .
     Не  е  задължително  да  обичаме  само  познатите  си!   
     Земята  се  върти  с  нужната  скорост,  под  нужният  ъгъл  спрямо  слънцето,  вода  бол,  въздух  подходящ,  тела  пригодни  към  тези  условия,  ум  и  разум,  очи,  уши,   е  това  е  от  Твореца,  другото  е  свободна  воля!  Как  ще  ги  използваме  не  е  негов  проблем!  "Бог  дава  но  в  кошара  не  вкарва" 
     И  още - "Никой  никого  не  принуждава  да  се  преражда"  Аз  също  имам  доста  въпроси  към  онзи  който  е  определил  съдбата  ми,  но  ще  се  видим  скоро,  няма  мърдане!!!
    а че old4 му се ...... че какво от това ще се гърчи 60-70 години и после .... а духа ще живее вечно и ако иска да "сгърчи" друга личност, хоп ще се инкарнира наново ... и така докато му е кеф ??? .
      Това  може  и  да  е  Митко!!!  Ето  това  ще  е  първият  ми  въпрос. 
« Последна редакция: Август 30, 2012, 17:01:44 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #445 -: Август 30, 2012, 17:40:32 pm »
Мите, прочети внимателно какво съм написал, осмисли го , след това прочети ти какво си написал и виж във смисъла има ли ралика ;), щото аз невиждам такава, само написано по различен начин.

П.С.Единствено уточнение Силата (Твореца) е дала да речем физическите закони и "големите кълбета"  ( моля не се заяждайте за думата физически и кълбета ) други са сътворили или натворили останалото  ;), съгласен ли си с мен или отиваш към юдейската теория за дедо боже и седемтяхто трудови дни, опс шестяхто щот седмия е почивен  :D ?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #446 -: Август 30, 2012, 19:28:24 pm »
       Защо  трябва  да  си  противоречим,  не  може  ли  и  да  сме  на  едно  мнение? 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #447 -: Август 30, 2012, 20:30:14 pm »
    Нали все пак раздела е религия, мога да пиша за Преображението. Понеже видния проблем  е какво от нас остава и  след смъртта...и следващите инкарнации, ще цитирам Матей, щото Църквата не е могла да отстрани този момент от Евангелията - Преображението на Иисус Христос на Планината Тавор.
Матей:
"И след шест дни Иисус взе със Себе Си Петра, Иакова и Иоана, брат му, и възведе ги насаме на висока планина; и се преобрази пред тях: и лицето Му светна като слънце, а дрехите Му станаха бели като светлина.

И ето, явиха им се Мойсей и Илия, разговарящи с Него. Тогава Петър отговори Иисусу и рече:

Господи, добре е да бъдем тука; ако искаш, да направим тук три сенника: за Тебе един, за Моисея един, и един за Илия.

Докле още той говореше, ето, светъл облак ги засени; и чу се из облака глас, който казваше:
Този е Моят възлюбен Син, в Когото е Моето благоволение; Него слушайте.

И като чуха това учениците, паднаха ничком и твърде много се уплашиха. Но Иисус, като се приближи, допря се до тях и рече: станете и не бойте се!
А те, като подигнаха очи, не видяха никого, освен едного Иисуса.

И когато слизаха от планината, Иисус им заповяда и каза: никому не обаждайте за това видение, докле Син Човеческий не възкръсне от мъртвите.

А учениците Му Го попитаха и думаха: защо пък книжниците казват, че първом Илия трябва да дойде? Иисус им отговори и рече:

Илия първом ще дойде и ще уреди всичко; но казвам ви, че Илия вече дойде и го не познаха, а сториха му, каквото си искаха; тъй и Син Човеческий ще пострада от тях.

Тогава учениците разбраха, че Той им говори за Иоана Кръстителя."

(Мат.17:1-13)


  Преображението се случва, поради мъката на апостолите и думите на Петър, че не иска Иисус да понесе страдание. Тогава Иисус укорява Петър, заради това, че мисли само за човешкото и така не разбира  небесното - духовното, заради което казва - открива, че някои и приживе ще видят Преображението  му, преди да вкусят смърт.
   Тук всеки в облака може да види извънземни, Бог, и каквото си иска. Всякога, когато се опоменава планина и небе, става дума за духовно възкачване, като символ... Дали "в съня си" - Сънно видение.. са видели духове или Същински Люде е като да спорим  - плътта.. енергия ли е или материя...

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #448 -: Септември 01, 2012, 11:48:49 am »
   Какво  ще  види  един  незапознат  с  нещата,  ако  е  в  една  стая  с  човек  който  владее   енергиите  си  и  направи  астрално  излизане  от  физическото  тяло,  като  в  същото  време  достатъчно  уплътни  финната  материя,  така,  че  да  бъде  видима?
      А  това  може  и  да  стане  от  дистанция  разстоянието  е  без  значение.
     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #449 -: Септември 01, 2012, 12:23:59 pm »
   Какво  ще  види  един  незапознат  с  нещата,  ако  е  в  една  стая  с  човек  който  владее   енергиите  си  и  направи  астрално  излизане  от  физическото  тяло,  като  в  същото  време  достатъчно  уплътни  финната  материя,  така,  че  да  бъде  видима?
      А  това  може  и  да  стане  от  дистанция  разстоянието  е  без  значение.
   

Именно!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27