Автор Тема: Еленко Ангелов - Лека нощ Нещастие - Част 3; Добро Утро Щастие - Част 1  (Прочетена 1044857 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Ами рязали са за скрап - чападжийската. И аз съм рязал така за скрап. Когато обаче режа новото желязо да правя детайл от него картинката е много различна - това на снимката е направо брак за сравнение. :)
Ами точно затова говоря, нещо много правилен разрез за скрападжийска работа, не си ли съгласен с мен? А когато видя такъв правилен срез направен със "термит" тогава бих повярвал  в употребата му.
А за това че хамериканците си гътнаха сами двете кули си беше ясно още отначало, няма за какво да го правим чак толкова голяма сензация, язък за хорицата които са били жертвите на шибаните янки.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен gotiniq7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • онлайн видеотека
Взривовете надолу когато кулите започват да падат са точно взривове, има една съшествена причина за това, няма начин прахът да слезе толкова бързо десетки етажи надолу и да изкърти прозорците. Това си е взривяване на бетона, и тези взривове се взривяват малко преди времето си. Пак ти казвам otnesen с обикновена горелка не можеш да разтопиш метал, нито с бензинова нито с керосинова, а в случая всичко стана на парчета и прах
« Последна редакция: Септември 16, 2010, 15:26:43 pm от gotiniq7 »
May The Force Be With You

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Абе кой ти говори за бензинови горелки - става дума за пропанов или ацетиленов резач.


Ами точно затова говоря, нещо много правилен разрез за скрападжийска работа, не си ли съгласен с мен? А когато видя такъв правилен срез направен със "термит" тогава бих повярвал  в употребата му.
Не е чак толкова правилен - и този е чападжийската, но не чак колкото нашите тука. Като се вгледаш, ще видиш кривините, което означава, че е рязано "на око". Един правилен разрез не се прави "като по канап", а направо по истински канап.

Цитат
Взривовете надолу когато кулите започват да падат са точно взривове, има една съшествена причина за това, няма начин прахът да слезе толкова бързо етажи надолу и да изкърти прозорците, десетки етажи надолу. Това си е взривяване на бетона, и тези взривове се взривяват малко преди времето си. Пак ти казвам otnesen с обикновена горелка не можеш да разтопиш метал, нито с бензинова нито с керосинова, а в случая всичко стана на парчета и прах.
Прахоляк и дим се образуват още при врязването на самолета и има предостатъчно време да се разпростре преди самото срутване надолу по етажите.
« Последна редакция: Септември 16, 2010, 15:35:21 pm от otnesen »

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Прахоляк и дим се образуват още при врязването на самолета и има предостатъчно време да се разпростре преди самото срутване надолу по етажите.

Дима от горивото на самолета си излита още на първата минута. Останалият дим е от термита.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен gotiniq7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • онлайн видеотека
Колко етажа надолу ще падне тоя прах? Я погледни тая снимка е когато кулата се срутва, а самолета се заби доста по-нагоре, и как от самолетния сблъсък се образува прах? Нали от натрошаването на бетона ??? И обясни как с газ за лампи се реже стомана без оксижен, нали това е лъжата която ни набутаха
May The Force Be With You

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Дима от горивото на самолета си излита още на първата минута. Останалият дим е от термита.
[/quote]
Да, да. Което гориво е излетяло вън от сградата изгаря почти веднага, а за това, което остава вътре, питаш ли дали има достатъчно кислород, за да изгори бързо? Освен това най-вероятно има и какво друго в сградата да се запали.

Като за последно, че оспамихме на човека темата, ето едно видео как се реже с резач.
http://www.youtube.com/watch?v=7EGmrPiumEU

Колко етажа надолу ще падне тоя прах? Я погледни тая снимка е когато кулата се срутва, а самолета се заби доста по-нагоре, и как от самолетния сблъсък се образува прах? Нали от натрошаването на бетона ??? И обясни как с газ за лампи се реже стомана без оксижен, нали това е лъжата която ни набутаха
Е, ти пък - все едно, че самолета не е строшил бетон изобщо. Е, сигурно не е толкова много, но колкото да вдигне пушилка стига. И къде ти се стори, че някой е рязал без оксижен?

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Стига сте спамили темата! Като искате пишете си в темата за атентатите на 11.09.01.

otnesen,

Ясно е, че до голяма степен си поддръжник на официалната версия за атентатите, но...
Бих искал да опишеш, според виждането си, в подробности целия сценарий на атентатите на 11.09.2001 година! И много те моля да се съобразиш със свидетелските показания, които са давани от непосредствени свидетели и доста пожарникари. И нещо много важно - съществуват много важни свидетелски показания ПРЕДИ АТАКАТА СЪС САМОЛЕТИТЕ ВЪРХУ КУЛИТЕ, които говорят за взривове в основите на кулите! :-X :hi:
Моля те да обърнеш и внимание на съществуващия запис в нета на взрив на участък от Пентагона, който се случва БЕЗ ВЪРХУ СГРАДАТА ДА ПАДА РАКЕТА!

Знам, че те карам да пишеш дълго, но поне така ще предотвратиш повече чуденки и неразбирателства. Абе изясни цялата си позиция, какво аджеба е станало! Предварително благодаря!

Неактивен gotiniq7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • онлайн видеотека
otnesen сега се правиш на леко разсеян, официалната версия е че стоманените греди са се стопили от керосина в самолетите, и по тази причина сградите се срутват. Аз те питам как с керосин се стопяват стоманени греди? Керосина е обикновена светилна газ, и дори да напълниш бензинова лампа с него не можеш да стопиш парче алуминии,  камо ли  дебела стомана .
May The Force Be With You

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Безкомпромисен съм към мафлоците - онзи ден изядох 5 скилидки чесън, вчера - 3 и до довечера - още 3.
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен ~крем~

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Давидов, не само мафлоците, а и всички останали ще разпъдиш с този чесън  ;D
Що се отнася до 11.09, за мен по-скоро е изненада да разбера, че някой наивно вярва в скалъпената история за палачинки, самолети и т.н. И въпреки това кучето си лае, керванът си върви. Това остана поредния ненаказан престъпен акт от страна на американското правителство.
в търсене на истината

Неактивен rem

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Точно така Креми  :yes:

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
otnesen сега се правиш на леко разсеян, официалната версия е че стоманените греди са се стопили от керосина в самолетите, и по тази причина сградите се срутват. Аз те питам как с керосин се стопяват стоманени греди? Керосина е обикновена светилна газ, и дори да напълниш бензинова лампа с него не можеш да стопиш парче алуминии,  камо ли  дебела стомана .
Не съм тръгнал да защитавам официалната версия и дори не съм сигурен какво точно се казва в нея. Аз казвам какво мисля на основата на това, което виждам и знам. Железата се разширяват и размекват при нагряване и този ефект не е никак невинен. При сблъсъка на самолетите в сградата са били нанесени много сериозни конструктивни щети. Гредите на външния скелет са прекършени в по-голямата част от дължината на стената, по-леки поражения има и по вътрешния скелет. Въпреки, че това може и да не е напълно достатъчно за срутване на небостъргача, разглеждането на този сблъсък като главен дестабилизиращ сградата фактор си остава. Примерно самолетите свършват 70-80% от работата.

http://www.youtube.com/watch?v=cddIgb1nGJ8

Тъй като  на тази зла инженерна операция се основава цялата последваща политическа доктрина, грешки в осъществяването на плана не могат да се допуснат. Затова трябва да са били взети мерки за компенсиране на останалите 20-30% нужни за да падне сградата. Те могат да се компенсират най-вече с предварителна подготовка. Такава подготовка би могла да изглежда така:

1. - Ремонтни дейности по отслабване на конструкцията - прерязване с резачи на някои греди, използване на плазмено рязане, киселинна ерозия, обикновен ъглошлайф или друг някакъв метод, характерен за производството.

2. - Залагане на експлозиви по гредите в мястото на сблъсъка. В този случай избухването им би станало в момента на самия сблъсък или до няколко секунди след това.

В тези случаи е задължително специално "прицелване" на самолета точно към мястото на подготовка.

Дотук всичко е елементарно лесно от гледна точка на злата инженерна мисъл. При този вид поражения, силно крепящи сградата се явяват външните ъгли - те играят нещо като четири здрави винкела в околовръст на цялата сграда. Прекъсването само на един от тях вече ще доведе до сигурен колапс.


И най-важното видео на този ъгъл на сградата:

http://www.youtube.com/watch?v=fMibXJjx_DE&p=E7D7EBEFA4AADEDA&playnext=1&index=18

Виждал съм достатъчно разтопен метал - ако беше такъв, щеше да изглежда точно по същия начин. Но това не означава, че няма и други неща, които да изглеждат по същия начин.

Ако е останало още неизползвано подсигуряване, то трябва да предполагаме, че ще бъде изразходвано по време на колапса не за да го ускори, а за да не бъде намерено после сред останките.

С втората паднала кула нещата са аналогични, като към вече нанесените поражения добавим и сеизмичната активност в следствие на срутването на съседната.

Гледайте в youtube серията http://www.youtube.com/results?search_query=9%2F11+Debunked&aq=f
. Няколкото епизода, които гледах са напълно верни и опровергават конспиративните теории.

Това срещу което негодувам тук е поддържането на конспиративните теории в изключително глуповатия им вид. Много по-голямата част от аргументите са глуповати и неверни, а на малкото свястни не се отделя достатъчно внимание. И въпреки, че поддръжниците на точно този вид теории твърдят, че се занимават с "осветяване" на схемата, на практика вършат точно обратното - тяхната дейност всъщност го отслабва. И ако конспиративните теории са изградени основно от такива сламени аргументи, то рано или късно те ще бъдат опровергани и тъй като техния обем е най-голям, то по инерция след това никой няма да обръща внимание и на сериозните аргументи. Това е, което искам да кажа - изглежда така, сякаш се опитвам да отхвърля алтернативната и да утвърдя официалната версия, но целта ми е точно обратната - да махна некачествения и да подсиля качествения материал за градене на теории. Еленко пък от своя страна върши точно обратното - затрупва "алтернативното пространство" с всякакви недоказуеми и съвсем идиотски твърдения, че елита бил "рептилоиди", "охлювоподобни" и не знам какво си още, които според него кроят подлите си планове по толкова идиотски начин (с бели конци, меко казано), че всеки ученик от средното училище би измислил по-добра и ефективна схема.

« Последна редакция: Септември 17, 2010, 12:32:23 pm от otnesen »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Това срещу което негодувам тук е поддържането на конспиративните теории в изключително глуповатия им вид. Много по-голямата част от аргументите са глуповати и неверни, а на малкото свястни не се отделя достатъчно внимание. И въпреки, че поддръжниците на точно този вид теории твърдят, че се занимават с "осветяване" на схемата, на практика вършат точно обратното - тяхната дейност всъщност го отслабва. И ако конспиративните теории са изградени основно от такива сламени аргументи, то рано или късно те ще бъдат опровергани и тъй като техния обем е най-голям, то по инерция след това никой няма да обръща внимание и на сериозните аргументи. Това е, което искам да кажа - изглежда така, сякаш се опитвам да отхвърля алтернативната и да утвърдя официалната версия, но целта ми е точно обратната - да махна некачествения и да подсиля качествения материал за градене на теории. Еленко пък от своя страна върши точно обратното - затрупва "алтернативното пространство" с всякакви недоказуеми и съвсем идиотски твърдения, че елита бил "рептилоиди", "охлювоподобни" и не знам какво си още, които според него кроят подлите си планове по толкова идиотски начин (с бели конци, меко казано), че всеки ученик от средното училище би измислил по-добра и ефективна схема.

 :hi:, бих допълнил само, най-лесно се лови риба в мътна вода ...!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Това срещу което негодувам тук е поддържането на конспиративните теории в изключително глуповатия им вид. Много по-голямата част от аргументите са глуповати и неверни, а на малкото свястни не се отделя достатъчно внимание. И въпреки, че поддръжниците на точно този вид теории твърдят, че се занимават с "осветяване" на схемата, на практика вършат точно обратното - тяхната дейност всъщност го отслабва. И ако конспиративните теории са изградени основно от такива сламени аргументи, то рано или късно те ще бъдат опровергани и тъй като техния обем е най-голям, то по инерция след това никой няма да обръща внимание и на сериозните аргументи. Това е, което искам да кажа - изглежда така, сякаш се опитвам да отхвърля алтернативната и да утвърдя официалната версия, но целта ми е точно обратната - да махна некачествения и да подсиля качествения материал за градене на теории. Еленко пък от своя страна върши точно обратното - затрупва "алтернативното пространство" с всякакви недоказуеми и съвсем идиотски твърдения, че елита бил "рептилоиди", "охлювоподобни" и не знам какво си още, които според него кроят подлите си планове по толкова идиотски начин (с бели конци, меко казано), че всеки ученик от средното училище би измислил по-добра и ефективна схема.

 :hi:, бих допълнил само, най-лесно се лови риба в мътна вода ...!
 
        Присединявам  се  към  горните  мнения!  Големият  процент  глупости  просто  налива  вода  в  друга  мелница!  Танграта  веднъж  написа,  че  "най  добрата  лъжа  е  онази  в  която  има  и  десетина  процента  истина"  Та  питам  въпросната  тема  чии  интереси  обслужва!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
otnesen, old4 i mitko, чели ли сте въпросните книги, чиито автор "нахранихте"? Ако сте ги чели, едва ли щяха твърденията да ви се струват
Цитат
идиотски твърдения
, защото са достатъчно добре аргументирани с факти. Разбира се, всеки има своя гледна точка и виждане за нещата и въобще не сте длъжни да приемате това, което твърди Еленко Ангелов, но няма защо и категорично да го отхвърляте, още по-малко да обиждате автора. Не съм му адвокат, но отстрани звучи прибързано, грозно и пристрастно.
otnesen, тук не визирам казаното от теб за кулите и взривовете, а по-нататък -
Цитат
Еленко пък от своя страна върши точно обратното - затрупва "алтернативното пространство" с всякакви недоказуеми и съвсем идиотски твърдения, че елита бил "рептилоиди", "охлювоподобни" и не знам какво си още, които според него кроят подлите си планове по толкова идиотски начин (с бели конци, меко казано), че всеки ученик от средното училище би измислил по-добра и ефективна схема.
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27