Автор Тема: Гробницата на Бастет в Странджа  (Прочетена 297534 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

justbboy

  • Гост
Отг: Какво стана с гробницата на Бастет в Странджа???
« Отговор #105 -: Август 01, 2006, 06:39:05 am »
Последния пост на Еилиън, преди нашите глупости :) Прочете ли статията от линка? Аз отворих линка, но не я намирам. Насочи ме, защото това явно не е за индианци ;)
Бате , той Alien си го е казал , копирай целия адрес в браузъра си , не просто да отвориш линка :)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Какво стана с гробницата на Бастет в Странджа???
« Отговор #106 -: Август 03, 2006, 01:29:05 am »
Така, кажи. Колко съм сляп понякога. Благодрая. Иначе за организирането. Аз доста често минавам близо покрай мястото, но досега не съм ходил. Уикенда, пак заминавам, близо до тия места. Но до края на това лято ще трябва да разгледам какво има.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Какво стана с гробницата на Бастет в Странджа???
« Отговор #107 -: Август 05, 2006, 02:37:40 am »
Нали няма да ми се смеете ако споделя нещо? Баща ми е бил граничар в този район и постоянно разправяше, че било магическо място. Той си е по-така ("изкукал" според майка ми) - сънува неща от бъдещето и си се разхожда насам натам из астралите, ама разправя, че в Странджа било все едно да си живееш постоянно "там горе" - толкова било хубаво.

Да не разправям и за хубавите феи, които са го посещавали, ама майка ми го реже, че е било щото е бил войник... ;D Независимо от всичко, ако отидете, си дръжте антените в изправност.....

Пишете какво сте преживели.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Какво стана с гробницата на Бастет в Странджа???
« Отговор #108 -: Август 06, 2006, 11:43:04 am »
Чужденци търсят у нас египетска богиня
Ванга пратила Людмила Живкова да дири жената котка край Малко Търново

Standart

Тълпи от чужди летовници пристигат в Малко Търново по пълнолуние заради легендарното египетско полубожество Бастед. Стотици туристи, завладени от авантюристичния дух на Индиана Джоунс, бият над 100 км път от морето до граничната местност Мишкова нива с надеждата да зърнат богинята. Много от тях нощуват на палатки в подножието на хълма, под който се смята, че е погребана жената котка. Според преданието образът на Бастед се появява в полунощ, но само при пълнолуние, обграден от сияещ ореол. Най-запалените авантюристи дори се осмеляват да влязат в проходите, прокопани преди повече от 35 години от археолози.
 Хората в Малко Търново още помнят строго секретната научна експедиция, финансирана и ръководена лично от Людмила Живкова. Дъщерята на бившия Първи е била насърчена да търси гроба на Бастед именно там от пророчицата Ванга. Прочутата гадателка открила точното място, след като Людмила й занесла древна карта от пергамент, върху която имало нарисувана скица. В продължение на няколко години научни изследователи са копали в скалите, а районът е бил охраняван от армейски части. Експедицията е прекратена внезапно след неочакваната кончина на Людмила Живкова, а материалите по случая са били засекретени. Мистичната история обаче продължава да вълнува туристите, а местните още помнят пророчеството на Ванга, според което в Мишкова нива лежи ключът към тайните на Вселената и той е скрит в скиптъра на Бастед.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Какво стана с гробницата на Бастет в Странджа???
« Отговор #109 -: Август 08, 2006, 01:57:25 am »
Тези, чужденци станаха откровенно нахални! Вече не ги издържам.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Какво стана с гробницата на Бастет в Странджа???
« Отговор #110 -: Октомври 22, 2006, 15:33:02 pm »
Странджа крие тайната на Бастет - Историята започва през 1980 г. с откриването на древна карта
 
 Окт 19, 2006   
 --------------------------------------------------------------------------------
Димитър Колешев

Чуят ли непознат да пита за Мишкова нива, хората в Малко Търново млъкват и многозначително сключват вежди. В очите им се чете зле прикрит страх и явно нежелание да се забъркват с поредния пришълец, дошъл да търси "онова нещо". Под "онова нещо" тук се разбира подножието на връх Градище и всичко свързано с легендата за египетската богиня с глава на котка и тяло на жена – Бастет. Историята започва през 1980 г. с откриването на древна карта. Научните сътрудници бързо установили, че документът датира от няколко хилядолетия пр.н.е., и побързали да докладват на Людмила Живкова, която го отнесла на пророчицата Ванга. Гадателката видяла извънземна раса, пристигнала преди сто века на Земята. Живкова изпраща спешно експедиция за разкопки в местността. Тя попада на вход, водещ към дълбок тунел, в който открива камъни от черен гранат с гравирани мъжки профили и един сферичен с 12 стени. За последната находка археолозите твърдят, че е информационен носител, подобен на днешните микрочипове. Находките били изпратени незабавно по разпореждане на Живкова в ГДР за лабораторен анализ, но там изчезват безследно.Най-голямата мистерия обаче е случилото се в началото на април 1981 г. Още първата нощ лагеруващите в подножието на връх Градище стават свидетели на необяснимо свръхестествено явление. Върху скалата се появяват две фосфоресциращи човешки фигури. Едната на седящ в царствен трон мъж, а другата - втора мъжка фигура зад него.Експедицията приключва веднага след ненадейната кончина на Людмила Живкова. Службите за сигурност незабавно прекратяват всички проучвания и дори забраняват достъпа до района. В серията публикации, прокраднали се, преди да се наложи абсолютна цензура по случая, изследователите описват, че върху скалите на връх Градище са открили странни знаци, геометрични символи и йероглифи, идентични с тези върху древния пергамент. Именно по тях те се уверили, че Ванга е открила точното място. Тези знаци обаче са били заличени след прекратяването на проекта. Днес върху скалите е останало само полуразрушено от времето изображение на котешка глава.Местни жители твърдят, че щом доближат до мястото, усещат силно негативно енергийно излъчване. Необяснимата енергия е била засечена и със специални уреди от изследователския екип на Живкова в началото на 80-те. Според работилите по проекта лъчението идва от вътрешността на връх Градище. Именно с енергийното излъчване те обясняват и доста големия терен със странна симетрична форма, върху който не никне трева. Площта стои оголена, въпреки че почвата е плодородна. Тайната остава затворена в гробницата на Бастет, твърдят изследователите. Те не изключват и версията, че в нея се намира и библейският кивот със скрижалите. Както и вариантът това да са просто изоставени рудни галерии.


Източник:  Стандарт
 
 
« Последна редакция: Октомври 22, 2006, 20:18:00 pm от Horus »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Какво стана с гробницата на Бастет в Странджа???
« Отговор #111 -: Октомври 22, 2006, 16:08:51 pm »
Цитат
Находките били изпратени незабавно по разпореждане на Живкова в ГДР за лабораторен анализ, но там изчезват безследно.

Да и се чудиш на акъла... :(
« Последна редакция: Октомври 22, 2006, 20:18:24 pm от Horus »
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Какво стана с гробницата на Бастет в Странджа???
« Отговор #112 -: Октомври 23, 2006, 00:25:54 am »
Някъде из форума в един друг материал, се споменаваше, че някои много важни места по света, които пазят някаква тайна или важна информация, още при скриването на иформацията се слагала такава негативна енергия, която да отблъсква хората от там. Някакво негативно излъчване, което да предизвиква страх у хората и да разкарва неканени посетители.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: Какво стана с гробницата на Бастет в Странджа???
« Отговор #113 -: Декември 28, 2006, 15:50:36 pm »
Откъс от книгата на Красимира Стоянова - "Ванга – ясновидката"

...Накрая спомена за някаква голяма скала и каза, че трябва да отидем на мястото на 5 май. Попитах я защо точно на 5 май, но тя ми каза само:
   - Заради небесните тела. Трябва да гледате първите лъчи на Слънцето и Луната.
   И ми даде да разбера, че повече не желае да говори по този въпрос.
   Въобще не разбрах какво означава последната й реплика....

За коя планина става дума ?
Луната е била в новолуние и е преминавала през Кит, Овен и Бик.
Слънцето на този ден
То е преминавало през съзвездието Овен, изгряло е в 6,17 ч., залязло е в 20,31 ч

   Дали има шанс в близките десетилетия да се подредят отново по този начин ?

             Според работилите по проекта лъчението идва от вътрешността на връх Градище. Именно с енергийното излъчване те обясняват и доста големия терен със странна симетрична форма, върху който не никне трева. Площта стои оголена, въпреки че почвата е плодородна


    Хм ,интересно е да се види , нищо че е на другият край на България  8)
      Кога тръгваме  :D
« Последна редакция: Декември 28, 2006, 16:03:08 pm от hakama »

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Какво стана с гробницата на Бастет в Странджа???
« Отговор #114 -: Април 07, 2007, 12:02:38 pm »
Това е една от загадките, която ме вълнува най-силно. За първи път прочетох нещо по темата, преди повече от десет години, когато излезе книгата на Мутафчиев "HOMO SAPIENS....", която е я писал в затвора. От всички, което се е чувало, е видно, че Л.Живкова е стояла зад всичко това. Иначе случая за пръв път в книга е описан в книгата "Ванга" на Красимира Стоянова, от 90-та година, май беше първото издание. Към мястото ги е насочила Ванга, но има някои разлики между написаното от Мутафчиев и племенницата на Ванга, за това, какво точно е казала Ванга. Разминаването е в това, че според Мутафчиев, Ванга е говорела за жезъл от извънземна материя, богатства,оръжия и саркофаг с изписана история 2000г. назад в миналото и 2000г. напред в бъдещето от сегашно време. Очевидно е, че един от двамата лъже, но освен това, човек остава с впечатлението, че и двамата не казват цялата истина.
Имаше една статия на Стоянова, която е насочена против спекулациите и не се изказва особено добре за Мутафчиев, но всъщност каква е истината не се знае. Слуховете говорят, че 81-а година, когато е тази случка, Живкова е водела кореспонденция с президента на Египет, който същата година е убит, Живкова умира(и тук пак е мъгливо), след това Мутафчиев е вкаран в затвора. Интересно е също, че Ванга е описала 81-а година, като много лоша година.

Аз не съм ходил, но имам една снимка, и ако се вгледате, наистина се забелязват контури на котешка глава на стената;

Esen

  • Гост
Re: Какво стана с гробницата на Бастет в Странджа???
« Отговор #115 -: Април 15, 2007, 00:50:00 am »
Интересно, че доста такива разкопки от рода на историята в Царичина или пирамидата край Малко Търново са започвани грубо казано "от алчност" - заради някакво златно съкровище например.  :-\

И тогава дори във времето на официалния "атеизъм" търсачите изведнъж са "забравяли" идеологията си и не са пренебрегвали съветите както на официалната, така и на "паралелната" наука... И също като по някакъв закон, резултатите от тия неща никак не са били добри за участниците?...

Какво излиза - че когато липсва уважението и чистите мотиви за опознаване на високоразвитата култура, която търсим "да изкопаем" от земите си, тя ни напомня, че материалното не се постига без духовното ... дори да имаме всичката техника и всичката гордост на съвременната техническа цивилизация?...
Дори ако не вярваме в “древните проклятия” /а аз не ги отричам/ ... мисля че има и съвременни проклятия - тоест закономерности - кой каквото търси в живота в това се превръща.   Който търси имането, даже да е учен, постепенно се превръща в един смешен обикновен иманяр... А който търси от любов и от сърце.. дори ад е ПОЕТ - понякога пише ИСТОРИЯ... като Никола Гигов!

Неактивен Petee

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re: Какво стана с гробницата на Бастет в Странджа???
« Отговор #116 -: Май 04, 2007, 22:12:10 pm »
Аз пък бях чел някъде, че на непозната писменост е написана историята на човечеството 4000 години назад и толкова напред. Все пак ако там има нещо, което дава знания, мъдрост и следователно власт, то със сигурност ще отиде при подходящите хора. Кой ще даде на военните шапчовци средства, с които да тормозят хората? Бог ли? хе-хе

Неактивен Julia

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re: Какво стана с гробницата на Бастет в Странджа???
« Отговор #117 -: Май 05, 2007, 00:51:18 am »
...обясняват и доста големия терен със странна симетрична форма, върху който не никне трева. Площта стои оголена, въпреки че почвата е плодородна
Забелязала съм от собствените си "разходки" по подобни места, че камъните са като изкуствени, все едно нарочно поставени там уж да не си личат, но всъщност толкова забелязващи се. А също и на "ключовите" места рядко има растителност. Тя все едно спира до точно определено място.
За тези места обаче е жалко, че военните покриват и закриват всичко, което може да има полза за човечеството...
Изборът е ваш, последиците – също.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Какво стана с гробницата на Бастет в Странджа???
« Отговор #118 -: Септември 15, 2007, 03:31:49 am »
Десант на „Дупката” – 30 Юли 2007

Откакто се разпространи информацията за гроба на богинята Бастет си мечтаех да отида там. Години не можах да си изпълня желанието. Преди време двама приятели тук от форума ми подариха книгата на Кръстю Мутафчиев и тя ме разяри още повече  >:(, защото нищо не обясняваше за самите разкопки, а беше пълна с теории с които меко казано не съм съгласна, но поне я прочетох.

Не щеш ли – това лято съдбата ме изпрати в Приморско – с карта от комунистическо време – даже и супичките бяха в метални купички като едно време!  :-\ Картата сама по себе си е невероятна, но още по-невероятни са събитията които последваха до десанта на дупката. Всички те ми показаха, че нищо не е било случайно, а самата Богиня е пожелата това да стане. Защо? – Ще ви държа в напрежение до края, а сега ще ви досаждам със скромните си литературни способности, защото ми се пише – не само за дупката, но и за Малко Търново, което баща ми дълбоко обича от граничарските си години.  ;)

В Приморско твърдо заявих на останалите от групата (3 семейства), че един ден е мой за ходене до Малко Търново. В началото другите проявиха псевдо-археологичен интерес и се разбрахме да тръгнем сутринта на 30-ти. Вечерта отидох в едно интернет-кафе и разпечатах всичко интересно от сайта. Благодаря на Coroviev за фаталното „ключе” – думата „музей” в неговите обяснения!  :-[

Речено и НЕ-сторено! На 30-ти бях седнала със затворени очи в едно кафе и бях готова да избухна от нерви (защото беше вече обяд – едните им дойдоха приятели, другите не бяха се събудили), когато чух „И какво да правим?”. Отворих очи и едва не паднах: „Бастет! Какво ще правим?!” 

В следващите 10 минути поехме с бясна скорост към Малко Търново. Около 13:30 пристигнахме на заспалото площадче – няколко човека в кафенето и 3-ма човека на пейките. Аз изтичах да питам двама мъже на една пейка за музея. Единия спокойно ме погледна и точно и ясно обясни къде – толкова ме порази ведрината и спокойствието му, че се засрамих за моята нервност. Хукнах през площада.

Нахлух в офиса на музея и обясних какво искам. Жената ме погледна сякъш съм още с пижамата от лудницата и ми каза: „Не може госпожо! Кандидатства се няколко дена по рано с лични карти и данните се дават на Гранична полиция за одобрение. Освен това ви трябва водач – иначе не пускат....и никога не дават достъп следобеда.” Аз замръзнах на мястото си. Толкова се бях смразила, че жената се притесни. Запита ме нещо, а аз не можах да отговоря – ако ме бяха попитали как се казвам, сигурно нямаше да се сетя. Накрая си върнах дар словото и попитах нещастно: „Моля ви! Имам само този следобед от дълги години и не знам за колко още години.” Не знам как ми повярва, но вдигна телефона. За 10 минути уреди водачката и разрешение за достъп в 17:30ч – 4 часа по-късно. Аз пак реших да нахалствам и въпроса беше ескалиран до началника на Гранична полиция за по-ранен достъп.  Има три достъпни пункта и разрешението се дава за един от тях, където чака офицер пусне хората. Докато чакахме стоях пред музея и гледах къщите и дърветата наоколо. Красота! Даже си харесах една старовремска къща и с болка си помислих „Защо ли не е моя?” Започнах да разбирам защо баща ми харесва този град. Накрая уредничката на музея излезе и ми каза, че имаме разрешение за 15:00ч, а времето беше 14:00ч. Платихме нещо...малко...върти ми се в главата 8 лева, ама не помня – може и да е по-малко. ТАКАВА цена за това преживяване!  :)

В следващия половин час обиколихме 3-те къщички на музея, които препоръчвам с цялото си сърце и душа на всеки който отиде там – пракрасно уредени, чисти и красиви, а жените от музея разказваха много интересно и увлекателно. В едната къща има и природонаучен музей, който много ни впечатли. Задължително го посетете!

Следващата снимка е от едната къща на музея със офиса им.
« Последна редакция: Септември 15, 2007, 04:10:20 am от Tina »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Какво стана с гробницата на Бастет в Странджа???
« Отговор #119 -: Септември 15, 2007, 03:35:34 am »
Водачката обаче беше в едно интересно място, наречено „Туристическа информация” или нещо такова, което се намира над вилна зона в Малко Търново. Забихме се до бариера, но не посмяхме просто да я вдигнем, вследствие на което кръстосахме 2-3 пъти виланата зона с бясна скорост докато накрая едни хора, които вече бяха спрели да работят и ни гледаха присмехулно, ни обясниха как да си намерим водачката. (На връщане – успокоени, че сме я натоварили, ни махнаха за довиждане и се върнаха към работата си.)

Закъсняхме 15 минути, но офицера от гранична полиция ни чакаше. Поиска по радиото спиране на тока по граничната мрежа и когато му позвъниха, че е спрян, ни отвори. Махна ни с усмивка да минаваме...  :)

С влизането в „зоната” главата ми...се изпразни!  :( Не знам как да го обясня като никога досега не ми се беше случвало. Ще се опитам: нещо като спиране на главното захранване на мозъка и продължаване на батерии – регистрирвах всички разговори, шумове...мислех си нормално...бях напрегната от нетърпение....но някак си – извън себе си! В главата ми сякаш беше една празна сфера....

Водачката обясняваше притеснено, че последните дъждове толкова са изронили пътеката, че и много проходими джипове от типа на хамърите са закъсвали и са се отказвали. Нашия беше погрешно класифициран като джип, защото беше Тойота Рав, но пък имахме един от най-добрите шофьори под слънцето, така, че се добрахме. (Е добре де – одрахме го яката – не ходете с нещо, което не искате да одерете там!)

Дупката! – не знам защо описват хълма като гол, но растителността е внушителна. Ето две снимки – при приближаването и скалата над дупката.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27