Автор Тема: Делфините и китовете - произход и развитие  (Прочетена 76979 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Делфините произход и развитие
« Отговор #15 -: Август 13, 2006, 23:20:59 pm »
Как избягали? Били са на земята ли?

Да те са от първите обитатели на Земята и са живеели заедно с още 2 раси преди да започне война между тях. Само че са изглеждали  много по различно от сега. Китовете и делфините са техни потомци.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Делфините произход и развитие
« Отговор #16 -: Август 14, 2006, 01:58:40 am »
Само че са изглеждали  много по различно от сега. Китовете и делфините са техни потомци.

Съгласен! Мястото е Атлантида, и по-рано!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #17 -: Август 14, 2006, 05:47:13 am »
И как точно са изглеждали и защо са започнали битката?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #18 -: Август 14, 2006, 08:28:54 am »
И как точно са изглеждали и защо са започнали битката?

Първо за Дъвиан  :P Ами става въпрос за събития от преди 10 милиона години още преди Атлантида. Цялата история е много дълга  и е описана в книгата на Sheldan Nidle "Твоят първи контакт" За съжаление в бг не е издадена. Има издадена другата му по стара книга "Ти ставаш галактически човек"

Ето описание за тези същества които в миналото са били сухоземни :

Earth’s mammalian civilization was then composed of a land version of what today are called Cetaceans. In your world, Cetaceans now comprise the many whale and dolphin species that live in oceans, bays, and rivers. At that time, these Cetaceans were land dwellers. They were completely fur-covered with large snouts and ears and were about five to five and one-half feet (1.5 to 1.65 meters ) in height.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #19 -: Август 14, 2006, 12:54:22 pm »
Цитат
Съгласен! Мястото е Атлантида, и по-рано!
Чел съм някъде, че става дума за времето на Хиперборея, от тогава са пра-отците на днешните делфини и китове.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Rokambol

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #20 -: Август 14, 2006, 17:23:24 pm »
        Древни легенди разказват, че делфините и китовете са били доведени в океаните и моретата от боговете,
за да следят състоянието на планетата. Изключително интелигентни и дружелюбни, делфини не веднъж са
спасявали хора. Евентуалното изчезване на тези същества може да е сигнал за начало на много катаклизми.

Oberon

  • Гост
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #21 -: Август 14, 2006, 17:36:00 pm »
Имам един филм за Делфини вкъщи. За един биолог, който 20 !! години се занимава с делфини. Невряотен филм.
Човека отива сутрин на плажа, делфина го чака, около 1 час плуват заедно...невероятни подводни снимки...като баща и син са. Закачат се, борят се...Биолога разказва, че нищо не може да се сравни с общуването с делфин...След като се наплуват, делфина го изпраща до брега, помахва с опашка и отплува. Човека твърди фъф филма, че се разбира по добре с делфин, отколкото с човек:)
Развитието на делфините е ясно - човека замърсява океана и тези чисти създания или умират или мутират...

Оберон

Tangrata

  • Гост
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #22 -: Август 14, 2006, 19:38:58 pm »
А този филм предполагам не е в цифров вид, иначе до сега да си го споделил с нас. Не че е проблем да се конвертира, но предполагам ще се развали качеството.

Моя стара мечта е да дружа с делфин, но за съжаление никога не съм виждал отблизо (с изключение на един път в делфинариум)

Може би най-любимите ми от всички същества са делфините. Имат осезаемо позитивно, обичливо излъчване. Направо като море от щастие :) А истории в които спасяват хора и аз съм чувал много. Предполагам средния делфин много добре усеща излъчването от ума на един човек, отколкото обратното. Разбира се има и изключения. Бтв делфините също ни ценят и обичат. Дори повече отколкото ние се ценим. Предполагам знаят за нас (или усещат) нещо, което ние не знаем.

Antonium

  • Гост
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #23 -: Август 15, 2006, 12:31:07 pm »
SO LONG AND THANKS FOR ALL THE FISCH

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Делфините произход и развитие
« Отговор #24 -: Август 15, 2006, 15:05:30 pm »
Имам диск с песни(разбирай звуци на делфини)...
Ей, sunflower, засрами се за дето още не си upload-нала диска с делфинските звуци за нас!... Хайде де, какво чакаш!

Слушането на подобно звучене е високо хармонизиращо... Дори да не разбираш какво точно казват, интуицията със сигурност навлиза в смисъла му и това те облагородява...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен sunflower

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 207
Отг: Делфините произход и развитие
« Отговор #25 -: Август 15, 2006, 15:11:23 pm »
Имам диск с песни(разбирай звуци на делфини)...
Ей, sunflower, засрами се за дето още не си upload-нала диска с делфинските звуци за нас!... Хайде де, какво чакаш!

Слушането на подобно звучене е високо хармонизиращо... Дори да не разбираш какво точно казват, интуицията със сигурност навлиза в смисъла му и това те облагородява...

Ако някой ми каже как да го направя -с удоволствие.Имам и Вълча песен и Шамански ритми.Желаещи? :D
"В изпълнение волята на Бога е силата на човешката душа."                                           

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #26 -: Август 15, 2006, 15:21:46 pm »
Бих изслушал и трите  :D  :P
Не мисли като човек!-Крион

Дъвиан

  • Гост
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #27 -: Август 15, 2006, 15:25:26 pm »
Аз искам Лъвски ревове ;D

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #28 -: Август 15, 2006, 15:33:35 pm »
Като натиснеш "отговор на тази тема", под полето за писане на отговора има изписано в синьо ">Допълнителни опции...". Натисни там и отдолу ще ти се появят няколко квадратчета, под които има една продълговата лента, озаглавена "Добави:" и завършваща с бутона "Разлистване...". Когато натиснеш този бутон, ще ти се отвори един диалогов прозорец, от където трябва да зададеш къде в компютъра ти е желаният за прикачване файл. Посочи файла, натисни "Оpen" и прозорецът ще се затвори, а в лентата ще се отбележи адресът. Щом си пуснеш отговора на темата, в него ще го има и споделеният с нас файл, който ще можем да си изтеглим.

За да не ти се налага да качваш диска песен по песен, можеш първо да архивираш цялата папка (win.rar или win.zip) и така ще можеш да изпратиш всичко като един файл.
« Последна редакция: Август 15, 2006, 15:40:42 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен sunflower

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 207
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #29 -: Август 15, 2006, 15:40:20 pm »
Аз искам Лъвски ревове ;D

хех :DДъвиан,малко ще трябва да поизчакаш за тях.В момента уговарям един лъв за запис. :D :D :D :D :D :P :P :P :P
"В изпълнение волята на Бога е силата на човешката душа."                                           

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27