Автор Тема: "Виждате" ли невидимата отрова?  (Прочетена 13129 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #30 -: Май 03, 2010, 22:33:31 pm »
Цитат
Как ще убедиш един 'лош', че неговото лошо не е добро (за него) за теб или всички останали, а твоето добро е добро И за него?  Smiley

Ти ми кажи. Именна тук е разколничето на въпроса...аз не мога да го разбера все още. :)
Хах,той лошият си мисли по абсолютно същия начин,сигурно.Неговото добро е добро за теб и всички останали,но не знае как да ви убеди.А видиш ли,ти искаш да убедиш "лошия" и останалите в твойто "добро".Интересно е,ако дори 100 човека са с това мислене какво се получава,а ние сме близо 6 милярда,но все пак има доста голям баланс.Как ли става?!
НЯМА добро и лошо!!!НЯМА!!!Има само ЛИЧНИ възприятия и понятия.Но човек,опитвайки се да убеждава другите,колко неговото "добро" е "добро" си доказва точно обратното.А,някой да се замисли защо,ако наистина нещо е добро-би имал нужда да убеждава,който и да е,в каквото и да е."Лошото"/"доброто" е "лошо"/"добро" за един човек,щом този човек го е избрал и никой няма право да се меси.Точно в това се състои невероятната красота на живота.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #31 -: Май 03, 2010, 23:18:14 pm »
Аз, ако ти кажа, ще разбера ли, че това е достатъчно, за да ми повярваш?

Просто влагаш усилие първо. Това идва от твоята убеденост и вяра. Че петте пъти, в които си убедил някой (без предразсъдък, че е ЛОШ)че обратното на това, което прави, го кара да се чувства по-добре.

Примерче:
колежката ми и свекървата й не се понасят и работят на едно място. Показват публично неприязънта си и отношението си, една към друга като не си говорят или ... просто злобеят...за протокола.
Един ден, посъветвах колежката, да се държи НЕочаквано добронамерено.
Както ми сподели един човек 'така объркваш врага, и той сам се закопава'
Усмихваш се и поздравяваш. Какво ще получиш насреща?
Огледало.
По-древно и от нас са го казали: на злото с добро.
Не е просто полемика.
А да светнеш 'лошите' какво е и добро. Щото те , просто не знаят. И в един момент може да им хареса повече от лошото.
Защото изначално всеки е добър. Просто ни е трудно да сме такива. Да сме войнстващи с нещо. А трябва да се показва. И тогава, всеки си избира, какво му харесва- да е добър или лош?
ИзборЪТ вече е въпрос на собствено себеутвърждаване. И правейки лошо, усещайки разруха и нещастие, нямаш друг избор, освен да си добър, защото това е по-лесно, от това да си лош.  :)

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #32 -: Май 04, 2010, 00:02:49 am »
Въпрос на виждане-някои хора виждат само част от картината,а някои цялата картина.  ;)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #33 -: Май 04, 2010, 11:55:51 am »
Да, например в един момент, доста отдавна, осъзнах, че да лължеш е енергетично много по- неизгодно отколкото да си искрен.
Много хора се чудят на искреността ми, но на мен това просто ми е по-изгодно, по-лесно ми е. За какво да се напъвам да измислям някакви лъжи, при положение, че и без това всеки си е потънал в свои си заблуди и илюзии, така, че дори когато му казваш истината той си я интерпретира по свой начин и буквално не те чува.
Значи аз казвам истината, но никой не вярва по простата причина, че е предубеден, че хората не говорят истината и е подготвен да очаква лъжата. Има ли значение тогава, спрямо този човек, дали казвам истината или лъжа. Никакво. Ако има значение, то е само и единствено за мен самата. Кое на мен ми е по-изгодно. Кое по ми отърва така да се каже. И аз съм решила, че истината ми е изгодна първо защото не хабя енергия да измислям и да поддържам лъжи, а второ защото ако искам нещо да проумея, да науча, да разбера няма как да стане когато излизам с лъжа. Искам да се науча да различвам нещата, кое на къде ме води....значи трябва да съм искрена поне пред себе си и за себе си. Защото за другите това буквално е без значение. Те и без друго не вярват.
И сега за да свържа това с поставената тема ще кажа, че май се досещам кое спира добрите иницитиативи на хората и кое ги трови - нямат достатъчно вяра в себе си.Нямат вяра защото никога не са пробвали да бъдат 100% искрени в постъпките, мотивите и пр. за да видят резултата.Не смеят да се проявят такива каквито са, а при това положение просто няма как да си повярват.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #34 -: Май 04, 2010, 12:11:43 pm »
И какво , идва приятелката ти и казваш , примерно ... "Данче, уф ама си много грозна"  ;D.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #35 -: Май 04, 2010, 12:16:07 pm »
Може просто да не казваш нищо, вместо да изричаш лъжи. И аз се чудя на хора, които даже забравят пред кого какво са лъгали. Наистина са смешни.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #36 -: Май 04, 2010, 13:03:23 pm »
Някак си е по-важно да си даваш сметка за истината пред себе си. Например може да я намираш за грозна, но да ти се струва някак нередно да мислиш така за някой и да се опитваш да прикриеш този факт дори пред себе си, като си мислиш наум "жената има ценни качества, много е умна и пр." само и само да не си признаеш ясно и категорично НАМИРАМ ТАЗИ ЖЕНА ЗА МНОГО ГРОЗНА. Ако си признаеш това вече си стъпил на твърда почва и можеш да поработиш над това. Например да се запиташ какво значи "грозен", с какво сравняваш и пр. и пр., демек можеш да поразнищиш въпроса, но ако ти искаш да си признаеш, че я намираш за грозна, защото това би означавало че се смяташ за по-красива, пък това е доста нескромно, пък ти не искаш да си така ...нескромна и пр. и пр. и пр. ти се оплиташ в самозалъгване.
Та на нея може и нищо да не и кажеш, но важно е какво ще кажеш пред себе си.

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #37 -: Май 04, 2010, 13:14:36 pm »
Толкова ли е трудно да си създадете тема и да си говорите или да си намерите пряк канал за контакт.

Има чатове за тая работа. Колко страници трябва да се изпишат които да НЕ са по темата?

"Ама аз просто отговарях на мнението на еди кой си". Е браво. Пожелавам ви същото отношение което раздавате.

Или пак ще се извади гениалния аргумент "ТОВА Е ФОРУМ ТИ НЯМА ДА МИ КАЗВАШ КАКВО ДА ПРАВЯ!!!"...

 :bad:

The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #38 -: Май 04, 2010, 13:58:05 pm »
Отрова, polymorpher,отрова.В днешно време всеки страда от синдрома "аз зная най-добре",дори и аз.Но нали и това е целта-всички да са слабо ориентирани и лесно манипулируеми.
« Последна редакция: Май 05, 2010, 19:27:31 pm от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #39 -: Май 04, 2010, 16:06:07 pm »
Толкова ли е трудно да си създадете тема и да си говорите или да си намерите пряк канал за контакт.

Има чатове за тая работа. Колко страници трябва да се изпишат които да НЕ са по темата?

"Ама аз просто отговарях на мнението на еди кой си". Е браво. Пожелавам ви същото отношение което раздавате.

Или пак ще се извади гениалния аргумент "ТОВА Е ФОРУМ ТИ НЯМА ДА МИ КАЗВАШ КАКВО ДА ПРАВЯ!!!"...

 :bad:




Не се сърди на хората, които ти пишат в темата. Благодарение на тях стигнах до извода че няма никаква невидима отрова. Трябва да си благодарен/а, че някои е научил нещо ново благодарение на твоята тема. Така че за спам и дума не може да става щом някой научава нещо. ;)

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #40 -: Май 04, 2010, 21:32:58 pm »
Не се сърди на хората, които ти пишат в темата. Благодарение на тях стигнах до извода че няма никаква невидима отрова. Трябва да си благодарен/а, че някои е научил нещо ново благодарение на твоята тема. Така че за спам и дума не може да става щом някой научава нещо. ;)

Да да да знам. Шоколада се прави от мармоти, земята е била плоска преди да стане кръгла и там каквото още е било хорското мнение.
То няма и конспирации. Дайте направо да затваряме форума ... Извънземните не са научно доказани ... Цялата работа е плод на въображението ми ...
Не знам ти какво си научил но аз пък научих други неща.
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #41 -: Май 04, 2010, 21:41:20 pm »
Не знам ти какво си научил но аз пък научих други неща.

Ето и ти си научил нещо , защо недоволстваш .
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #42 -: Май 05, 2010, 09:15:29 am »
:bad:
Това зеленото човече е доста отровно.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #43 -: Май 05, 2010, 10:42:10 am »
Виж какво ще ти кажа Polymorpher - е, по-важното е не какво ще разбереш, а за какво ще ти полужи и накъде ще те тласне това, което ще разбереш!
"Успокоението", че има много други хора хора, които чуват, виждат и усещат разни работи и доказателства за наличие на какви ли не работи, които ни влияят няма да ти помогне да не залетиш към параноя и паническо разтройство (не дай боже, не ти го пожелавам).
това от което имаш нужда, и всеки друг (казвам ти го от личен опит) е да изградиш едно трезво и спокойно отношение към нещата, които виждаш, или чуваш или може да започнеш да виждаш или чуваш, за да се предпазиш от естественото залитане в паника и страх.
Ти може и да си от смелите и да кажеш сега мен не ме е страх, но ако започнеш да виждаш редовно хора, които те причакват, следят, ако започнтеш да си въобразяваш, че си обект на преследване, че някой по някаква причина иска да ти стори нещо и пр. и пр. няма да се усетиш как ще си затънал до гушата и не се знае ще излезеш ли.

Така, че стига плю и повръща и зеленей, ами разбери, че хората се опитват да ти помогнат!
Аре със здраве :hi:

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #44 -: Май 05, 2010, 11:48:52 am »
Не се сърди на хората, които ти пишат в темата. Благодарение на тях стигнах до извода че няма никаква невидима отрова. Трябва да си благодарен/а, че някои е научил нещо ново благодарение на твоята тема. Така че за спам и дума не може да става щом някой научава нещо. ;)

Да да да знам. Шоколада се прави от мармоти, земята е била плоска преди да стане кръгла и там каквото още е било хорското мнение.
То няма и конспирации. Дайте направо да затваряме форума ... Извънземните не са научно доказани ... Цялата работа е плод на въображението ми ...
Не знам ти какво си научил но аз пък научих други неща.

Polymorpher ти виждаш невидима отрова. Аз вместо невидима отрова виждам процес на еволюция, които трябва да се премине за да станем по-силни.

Всичко зависи от гледната точка. А гледната точка всеки сам си я определя, как иска да вижда дадено нещо или събитие.  :P

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
45650 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
13226 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
12994 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
18091 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper
0 Отговора
10375 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2010, 12:42:15 pm
от Astronomer

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27