Автор Тема: ИН - начин на употреба  (Прочетена 33148 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: ИН - начин на употреба
« Отговор #90 -: Септември 25, 2006, 18:01:10 pm »
Цитат
Жана Дарк, Индира Ганди...
...Тина ...   :D   :P

Благодаря за комплимента, ама работя още по въпроса с балансирането!  :)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: ИН - начин на употреба
« Отговор #91 -: Септември 26, 2006, 04:15:01 am »
Защо си мисля, че освен Ния и Дъвиан никой друг не се е замислял за тези енергии и нуждата от баланса им в човешкия живот?

Не искам да засягам никого, всеки върви по-пътя си - нагоре или надолу, лежи или "форсира гуми", но на едно място или ....

Може би е редно да спомена как се откриват тези неща и как може човек да се стреми към усъвършенствуване, защото темата досега обясни какво, но не обясни как.

Първо има техника, която измерва баланса на тези енергии чрез измерване на баланса на сърдечната чакра.

Второ - има сайтове които обясняват какъв трябва да е балансирания мъж или балансираната жена.

И трето - има житейски ситуации (както при мен), когато човек разбира, че се е откъснал от същността си - тоест заминал е прекалено в едната посока.

Например аз първо открих проблема си при годишни психологически тестове, които моята бивша компания провежда и където се оказа, че от един отдел който се състои от 17 мъже и аз, аз съм най-агресивна, най-непрощаваща и най-жестока. Вследствие на което ми беше проведено обучение да намаля скоростта си на общуване и да разширя методите си на обяснения така че всеки "да схване". Имах етикет на теста "Бърз, непрощаващ и жесток ум". И какво е това?...Сега го виждам - налагане на собственото мнение, тоест мъжкото завоевателно начало.

Например ако се върнем на страница 2-ра ще видите как се опитах да кажа на Cenestelle, че и тя е жартва на същия дисбаланс, защото и аз използвах същите думички и същите настроения и същите описания на състоянието си, което явно говореше за дисхармония между мъжката и женската енергия, но и тя възприе думите ми както и аз същото преди 2 години.

Та така - две години проучвания и четене по въпроса и сега съм убедена, че този баланс е критичен за нашето съществуване.

И накрая искам да спомена (без да обиждам мъжете в този форум), че жените имат подсъзнателен инстинкт да балансират тези енергии в обществото. Аз затова писах за видовете енергии в държавите в друга тема. Това се изразява чрез прекомерна женственост на жените (излишък на мъжка енергия в обществото - мюсюлманските страни) или прекалена мъжественост на жените (феминизъм) - Западна Европа, Русия....   

Неактивен Niya

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
Отг: ИН - начин на употреба
« Отговор #92 -: Септември 26, 2006, 23:11:16 pm »
"Клара потопи шепи във водата и наплиска лицето си. Отново се удивих, че кожата й нямаше нито бръчица. Този път си позволих да отбележа колко младежки вид има тя.
— Видът ми се дължи на това, че поддържам вътрешното си съществувание в равновесие с околния свят — каза тя, като изтръскваше водата от ръцете си. — Всяко нещо, което правим, се отразява на това равновесие.
...
— Оттук нататък ти ще трябва да водиш живот, в който най-важното нещо е осъзнаването — каза тя, сякаш знаеше, че току-що бях взела мълчаливото решение да остана с нея. — Трябва да избягваш всяко нещо, което отслабва и вреди на тялото и ума ти. От основно значение за настоящия период е още да скъсаш всякакви физически и емоционални връзки със света.
— Защо е толкова важно това?
— Защото преди всичко ти трябва да придобиеш единност.
Клара обясни как всички ние сме с убеждението, че в нас съществува дуализъм; умът е невеществената част от нас, а тялото — материалната част. Това раздвоение държи енергията ни в състояние на хаотично разделение и не ни позволява да бъдем единни.
— На човека е присъщо да бъде разделен — призна тя. — Но това разделение не е между ума и тялото, а между тялото, което подслонява ума или Аз-а, и двойника, който е вместилището на основната ни енергия.
Тя каза, че преди раждането не съществува този наложен от човека дуализъм, но от раждането ни нататък двете части се разделят, теглени от намерението на човечеството. Едната част се обръща навън и става физическото тяло; другата — навътре и става двойникът. При смъртта по-тежката част, тялото, се връща в земята, за да бъде поета от нея, а леката част, двойникът, остава на свобода. Но за нещастие, от това, че двойникът никога не е бил усъвършенстван, той изпитва тази свобода само за миг и след това се разпръсва във Вселената.
— Ако умрем, без да сме заличили този фалшив дуализъм от тяло и ум, ние умираме с обикновена смърт — каза тя.
— Как иначе можем да умрем?
Клара ме изгледа продължително и вдигна едната си вежда. После не толкова отговори на въпроса ми, колкото ми разкри с поверителен тон, че ние умираме, защото в светогледа ни не е навлязла представата, че можем да се трансформираме. Тя подчерта, че тази трансформация трябва да се извършва в течение на целия ни живот и единственото истинно предназначение на човека е да успее в тази задача. Всички други постижения са преходни, защото смъртта ги разтваря и превръща в нищо.
...
— Гласът на духа идва от никъде — продължи тя. — Идва от дълбините на тишината, от света на небитието. Този глас може да се чуе единствено когато сме в абсолютно мълчание и равновесие.
Тя ми обясни, че двете противоположни сили, които ни движат, мъжка и женска, положителна и отрицателна, светла и тъмна, трябва да се поддържат в равновесие, за да може да се направи един отвор в енергията, която ни обгръща: отвор, през който може да се измъкне нашето осъзнаване. Именно през този отвор в енергията, която ни обгръща, духът проявява себе си.
— Това, към което се стремим, е равновесието — продължи тя. — Но равновесие не означава само равно количество от двете сили. Това означава още, че когато количествата се изравнят, новото, уравновесено съчетание набира инерция и започва да се движи от само себе си."
                                                                                                                            T.Абелар "Магическият преход"
« Последна редакция: Септември 27, 2006, 00:28:01 am от Niya »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: ИН - начин на употреба
« Отговор #93 -: Септември 27, 2006, 00:51:50 am »
Цитат
Това, към което се стремим, е равновесието — продължи тя. — Но равновесие не означава само равно количество от двете сили. Това означава още, че когато количествата се изравнят, новото, уравновесено съчетание набира инерция и започва да се движи от само себе си.

Прекрасно обяснение - това уравновесено съчетание се нарича още гениалност / артистичност / съзидателност!

Неактивен Niya

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
Отг: ИН - начин на употреба
« Отговор #94 -: Октомври 02, 2006, 00:18:37 am »
Ето още нещо от цветознанието ...  жълтият, червеният и синият цвят са основни, останалите се получават при смесването им (например, лилавият от син и червен, зеленият от жълт и син, оранжевият от червен и жълт).Тези производни цветове имат по един, който се нарича допълнителен (до-пълващ), това е този основен цвят, който не е участвал при смесването (например, тъй като лилавият е получен от червен и син, т.е. неговият допълващ цвят е другия основен - жълтият).Обаче не ви е нужно да знаете, кой е допълнителният на всеки един цвят, защото можете сами да го видите с едно много просто упражнение.А то е следното : изрязвате, да кажем квадрат, от лист с такъв цвят, на който искате да намерите допълнителният, и го поставяте върху бял лист, до него поставяте друг бял лист.Упражненито се състои в това да съсредоточите погледа си върху цветният квадрат, без да мърдате поглед от него поне двадесетина секунди, после веднага погледнете празният бял лист, който сте сложли наблизо.На фона на листта, ще видите абсолютно същият квадрат, но с друг цвят, и този цвят ще е допълнителният.
Аз, обаче, си направих, току що, един експеримент (макар да знаех какъв ще е резултата) и  реших да видя какъв ще е допълнителният цвят (този, който го до-пълва) на черния.Който иска да пробва  ;)

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #95 -: Октомври 04, 2006, 07:03:24 am »
ами... черния по същата теория няма цветове в него, значи допълващия трябва да е този, който съчетава всичките /на теория/ - бял?
между другото знаете ли какво става като смесите трите основни цвята? или всеки производен с допълващия /което е същото като се замислиш/? кафяво, винаги кафяво... даже не и черно. А този цвят понякога е много потискащ
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #96 -: Октомври 04, 2006, 09:52:10 am »
кафяво, винаги кафяво... даже не и черно.
кафяво като е на боички,при светлниата си е бяло
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #97 -: Октомври 04, 2006, 11:19:25 am »
и това го има
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #98 -: Октомври 16, 2006, 17:29:38 pm »
Вижте какво открих - древни символи на Ин и Янг. Забележете половите органи на мъжа и жената на втората - изобразени като слънцето и луната.

Дъвиан

  • Гост
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #99 -: Октомври 16, 2006, 18:12:22 pm »
Това посредата на първата картинка е Крукс Ансата или Анкх - символ на египтяните. Символизира безсмъртието и безначалието. Поставял се е върху мумиите на фароните за да символизира изначалната им власт, дадена от Божествата. Освен това, както се вижда, символизира Ин и Ян, затова и прилича на човече с разтворени ръци. Верикалната линия е Духът, мъжкото начало, а хоризонталната - Душата, женското. В ограждащите ги два пресечени триъгълника, този с върха нагоре е Мъжът, а с върха надолу е Жената. Понякога ги рисуват червено, за Огъня, и синьо, за Водата. Ороборосът, змията захапала опашката си, в гръцките мистерии се е разглеждал като символ на Космоса и на първичната материя. От друга страна змията като символ на Мъдростта, захапала опашката си означава мъдро устроения Космос, разкриващ баланса си със символа на свастиката или кръстът Джайна.

За втория символ мога да кажа, че е интересно как Жената, Ева, е съединена с Мъжа, Адам в реброто, така както гласи в книга Битие, че е създадена от мъжкото ребро. Освен това са дадени аурите им.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #100 -: Октомври 16, 2006, 20:27:12 pm »
затова и прилича на човече с разтворени ръци. Верикалната линия е Духът, мъжкото начало, а хоризонталната - Душата, женското.
с малката поправка че египтяните пък и тези покрай тях са възприемали "ушенцето" за символ на женското,а "Т"-то за мъжкия символ
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Дъвиан

  • Гост
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #101 -: Октомври 16, 2006, 20:30:43 pm »
Може би не поправка, а добавяне. :)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #102 -: Октомври 16, 2006, 20:59:22 pm »
Благодаря Дъвиан / Гил,  :)

а после какво правим?

Можем ли да ги тълкуваме? Например можем ли да кажем: "Добре подредения Космос е построен от баланса на мъжкото и женското начало, а те са родени / имат в основата си безначалието / безсмъртието...."

Можем ли да ги използваме като сила? Например "Ако АЗ начартая това, то ще ми донесе хармония." или "Ако гледам тези символи те ще подредят живота ми / балансират енергията ми ...."

Дъвиан

  • Гост
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #103 -: Октомври 16, 2006, 21:11:41 pm »
Да, съгласен съм. Например хексаграмата, или по-точно самата идея за равностранни триъгълници, преплетени един в друг, без да ги насищаме с никаква представа, че са използвани в разни общества, може да ни допринесе много в характера, може да ни стабилизира, когато си я визуализираме и когато я съзерцаваме или медитираме върху нея, или просто когато размишляваме върху нея. Мисля, че успокоява и балансира енергиите, дава разумност и мир. Например съм чел, че е препоръчително когато човек е изнервен или ядосан да започне да чертае успоредни чертички, една до друга, като това ще го стабилизира и уравновеси. Дори по този начин, като тест, може да се познае кой човек е по-уравновесен, като се види колко са по-прави чертичките, които ще начертае.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #104 -: Октомври 16, 2006, 21:56:36 pm »
А излъчват ли дву-дименсионните символи? Или мозъка преработва видяното и го превежда в правилните вибрации? Защото пирамидите, сферите и другите масонски символи-сгради имат вибрации и влияят.

А възможно ли е земните пирамиди да имат над тях обърнати надолу и вплетени в тях нематериални пирамиди?

Мъжа и жената държат по клонка от природата. Какво е "съобщението"? Възможно ли е техните обединени енергии да спомагат за развитието природата и животинския свят?   

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27