Автор Тема: Призив към Необятното Пространство на Неограничените Възможности  (Прочетена 28573 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Много бързаш с изводите. 29 човека не са представителна извадка. Въпреки това, печелившия глас наистина е доста резонен в нашия случай.

Неактивен forcomnet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 113
Въх, уби ме! Много сложни сметки правиш брато... ама малко грешни, всъщност в полза на идеята. То колко са регистрираните участници е едно, а колко са активните е друго. Всъщност само около 10% от регистрираните изобщо са видели анкетата. Другите 90% вероятно все ще я видят до догодина. Както и да е. След няколко дни мъчителни размисли и аз си дадох вота. Айде хаирлия да е!

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Много бързаш с изводите. 29 човека не са представителна извадка. Въпреки това, печелившия глас наистина е доста резонен в нашия случай.

Представителната извадка са 5501-те потребители. Не бързам, резултатите са важни сега, не утре. Давам числата за насока, не се хващайте като първолаци.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Въх, уби ме! Много сложни сметки правиш брато... ама малко грешни, всъщност в полза на идеята. То колко са регистрираните участници е едно, а колко са активните е друго. Всъщност само около 10% от регистрираните изобщо са видели анкетата. Другите 90% вероятно все ще я видят до догодина. Както и да е. След няколко дни мъчителни размисли и аз си дадох вота. Айде хаирлия да е!

Идеята ми не беше такава, не е в полза на идея. Точно за активните измежду будните става дума. Това са хората, които формират съзнанието. Другите са украса. От 7-те и кусур милиона колко ходят на избори - всичките ли? Другите 90% в случая не ме интересуват, те няма да променят нищо.
Хаир и на теб.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Добре! И какво постигна с всичко това? Какво смяташ да правиш с така събраната информация. Щото от статистика поне аз не виждам смисъл, но всеки сам си избира.
Не се заяждам, а просто питам.

Само една насока от мен: когато някой ти задава въпроси:
Сигурен съм, че пак ще се намерят хора, които ще започнат да задават безсмислени въпроси

Хората, които задавт въпроси (дори на теб да ти се струват безсмислени), доста често се оказват най-заинтересованите. Не ги подценявай!

Ако няма резултати си остава поредната тема...

Съветвам те да не я оставяш просто поредната тема! Но ми стана ясно, че моето мнение не те интересува, няма и да ти го давам!  :)

Ако решиш да действаш по някакъв начин - пиши! Ще се включа!  :bye2: 

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
...

На теб нямам какво повече да ти кажа, нито ти имаш какво повече да разбереш. Не си в резонанс с тази тема, помолих който няма какво да каже да не пише. Нямам нужда от съвети или подобни оценки.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Цитат на: Майкъл Толбот, "Холографската вселена"
Може би най-изумителното от всичко са наличните неопровержими доказателства, че единственото време, в което квантите се проявяват като частици, е когато ние ги наблюдаваме. Експерименталните открития показват, че когато примерно един електрон не е наблюдаван, той винаги е вълна, физиците са в състояние да стигнат до това заключение, тъй като са изнамерили хитроумни стратегии за проследяване как се държи един електрон, когато не е наблюдаван (трябва да се отбележи, че това е само една интерпретация на данните и не е заключението на всички физици - както ще видим, самият Бом предлага различно тълкуване).
...
Тъй като всички подобни неща са аспекти на холодвижението, той (Бом) смята, че няма смисъл да се говори за съзнание и материя като взаимодействащи. В известен смисъл наблюдателят е наблюдаваното. Наблюдателят е също измерителното средство, експерименталните резултати, лабораторията и бризът, който подухва извън лабораторията. Всъщност Бом е на мнение, че съзнанието е по-фина форма на материя, а основата за каквото и да било отношение между двете не лежи в нашето равнище на реалност, а дълбоко в неизявения ред. Съзнанието е представено в различни степени на забулване и разбулване в цялата материя, което може би обяснява защо плазмите притежават някои черти на живи същества. По израза на Бом: „Способността на формата да бъде активна е най-характерната черта на ума, а при електрона ние вече имаме нещо, което е подобно на ум."
...
Идеята, че съзнание и живот (и всъщност всички неща) са цялости, обгърнали от край до край вселената, има една също толкова смайваща разтърсваща страна. Точно както всяка част на една холограма съдържа образът на цялото, всяка част на вселената обгръща цялото. Това означава, че ако ние знаем какъв подход да изберем към нея, можем да открием галактиката Андромеда върху нокътя на палеца на лявата си ръка. Можем също да открием Клеопатра, когато среща за пръв път Цезар, защото по принцип цялото минало и неявните следствия за цялото бъдеще са също забулени във всяка малка част на пространството и времето. Всяка клетка в нашето тяло обгръща целия космос. Същото прави и всеки лист, всяка дъждовна капка и всяка прашинка, което изпълва с нов смисъл известното стихотворение на Уилям Блейк:

Да видиш свят в пясъчно зрънце
И рай в диво цвете,
Задръж безкрайността в дланта си
И вечността в час един.


11/5505 ~ 14716/7364570 ~ 0,19982%

… < 10710 [19.03.2013] < 14716 [21.03.2013] < … ? [12.05.2013] < ...

Цитат
...Способността на формата да бъде активна е най-характерната черта на ума...

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
"Независимост от полярни модели на поведение, управление и съществуване.", каквото и да значи това... :D
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Благодаря за гласа ти!

Трети жокер:

Няма губещо условие в тази анкета, всичките са печеливши, но ще се разгръщат поетапно и приоритетно по реда на събраните гласове за всяко от тях. Естествено, че някои от тях няма да ги доживеем, но пък първото ще го видим съвсем скоро, надявам се. Тук търсим приоритетното измежду тях в този момент. Нито един от постъпилите гласове не е изгубен. Съотношението между теглата коментар/глас са както 0/100. Коментарите нямат стойност, докато гласовете означават всичко. Моделът е съвсем реален, вързан е с реалността, мащабът е около 1:1700. Един глас тук съответства на реакцията на приблизително 1700 реални гласа. Приложен е принципът на холограмата, за да се видят най-важните детайли и тенденции в една-единствена капка от океана.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Жокерите свършиха.

В тази тема е зададен алгоритъм, който в зависимост от началните условия и чрез ползването на холографски и някои други принципи води до очаквания резултат. Подобни методи срещу народа използват специалните служби, откакто светът съществува, при моделиране на събития от големи мащаби като съдби на народи, континенти, развой на локални конфликти, политически боричкания, за надмощие по втория начин в каквато сфера е необходимо. Не знам как точно се наричат тези методи, но най-общо казано това е програмиране на реалността чрез верига от събития, която ползва отдавна открити алгоритми за протичането на процесите в мирозданието, при което те винаги водят до реални резултати. За такива методи подробна литература на книжния пазар почти няма по понятни причини или поне аз не съм намерил. В мрежата все пак има нещичко, но то е в процес на доразвиване от всеки, който дръзне да опита, а и произтичащите рискове си остават за негова сметка. Но случайно или не имах случай да участвам случайно в поредица от „случайности”, които случайно показват как случайно стават тези случайни неща, за да бъдат те съвсем случайно прокарани в този случаен форум под именно тази случайно избрана форма, в една случайно измислена тема и чрез случайна анкета със седем случайни филтъра и още седе случайни условия в нея (повторението на случайностите в това случайно изречение никак не беше случайно).

Преди около 2 години вследствие на лични проблеми се наложи да участвам на специализиран семинар. Няма да го описвам, в случая това не е важно. В края на този семинар, на който бяхме някъде около 20 човека, ако не и повече, водещият помоли участващите да застанем в кръг с лица към вътрешността му, така че да можем да се виждаме един другиго и да се хванем за ръце. Натрупаната енергия по време на семинара започна да се прехвърля осезаемо между нас подобно на ток през електрическа верига и да се прегрупира и преразпределя от хората събрали повече към онези събрали по-малко. На финала водещият каза да запомним това усещане, което се предава очи в очи, той го нарече „любов”, и да разпръскваме тази енергия навсякъде, където погледнем след като си тръгнем от залата в която бяхме. Хубаво, дотук всичко е като по филмите и книгите, нищо ново под слънцето. Имал си някакъв зор, отишъл си някъде, станало нещо си там, голям праз.

След няколко месеца на друг човек, когото познавам, предстоеше важна среща в едно от министерствата за представяне на проект за... и това в случая не е важно. Това е негов личен проект който да подобри работата в една от буксуващите структури в държавата. Няколко дни преди тази среща повиках този човек в една малка стаичка встрани от ежедневната суета наоколо и започнах да го „работя по втория начин” като му казах да ме гледа в очите за няколко секунди. Това стана с неговото съгласие. Идеята си струваше, заслужаваше да й се отдаде повече от необходимото внимание, а и вече всичко налично и познато беше изпробвано по няколко пъти без нужния резултат. Тогава аз все още преливах от онази натрупана на семинара енергия, нещо отвътре сякаш искаше да излезе и ме караше да се смея. На изпроводяк му казах като се види с министъра на въпросното министерство да приложи същия похват – да го гледа втренчено в очите докато му представя идеите си, за да му прехвърли от онази енергия. Преляхме каквото преляхме и човека отиде на срещата. Там буквално разбил онзи, вече бивш, министър с идеята си, оставаше тя да започне да се прилага на практика, когато започнаха проблемите. Системата не беше готова за промяна, служителите на това министерство дадоха твърд отпор, новата насока застрашаваше устоите им - както на тях, така и на самия министър, естествено. По етажите всичко е навързано. Тогава тази промяна не сработи, но от прехвърлените погледи нещо сигурно е останало и започнало да работи. Дали онзи министър е усетил нещо и дали то е оставило някакво усещане в него? Едва ли, но приказката продължава и въпросният министър вече не е министър, а онова правителство вече не е на власт от около месец. И министърът и правителството си отидоха преждевременно. Ситуацията се промени като основните пречки за въпросния проект в момента са елиминирани. Дали има нещо общо с описаното по-горе не знам, но резултатът е важен. „Отново съвпадения” - чувам гласове сред читателите в момента.

Месеци след споменатата горе среща в търсене на други варианти тогава, преди няколко месеца, решихме да изпробваме още един метод като крайност вече, който е дискутиран и в този форум, но тук почти нищо конкретно не се казва за него. Пуснахме и него, като на шега, той още върви, разгръщането му е за няколко месеца. Това е метод, който залага начални условия и получава резултат без да се интересува от междинните етапи, тях холографската вселена ги подрежда така, че да се изпълни задачата. Някои от Вас май вече се досетиха. На пореден етап от този метод народът може да реши да се надигне и да свали правителство, примерно. За такива неща става въпрос, скромни, дребни и незначителни едни такива, непретенциозни по мащабите си един вид. И това не е било заложено, никой не е можел да го предвижда, нито да предполага, че действително е възможно подобно нещо, но Вселената чрез теория на вероятностите преценява, че, за да изпълни подходящо поставената задача, е необходимо именно такова действие и съответно се намира начин за претворяването му. Задачата се поставя с мисъл и малко сметки, не с пушка. За моя голяма изненада този метод се оказа използван и от още доста хора, които дори не се познават помежду си, но при голяма част от които има съвпадение на резултата след първите протести. Всеки работил за своята си малка кауза без да се интересува от голямата картина, но резултатите се събират и водят до внушителни промени, които не подлежат нито на анализ, нито на разбиране, само че са факти и история за едно управление вече. В едни от поредните новини по кабеларките, докато вървяха първите протести на хората, изтече твърдение, което не е тайна за никого, не помня чие беше, че на управляващите досега са били предоставяни купища издържани проекти от граждани или организации с идеята да бъдат усъвършенствани различни многобройни сфери от битието, които обаче не виждали бял свят тъй като същите управляващи нямали интерес от прокарването им. Тук става дума за готови изменения или чисто нови и в съзвучие с белия свят законопроекти, някои от тях изпреварващи дори действащите в момента такива в Европа. Вече имаме проекти, за които дори Европа още не е узряла и се възхищава, дори е готова да им съдейства, но те не виждат реализация, защо ли?

Ще спра с общите приказки дотук.

Отново ще помоля да няма излишни коментари.

Правя пауза за размисъл....

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
На теб нямам какво повече да ти кажа, нито ти имаш какво повече да разбереш. Не си в резонанс с тази тема, помолих който няма какво да каже да не пише. Нямам нужда от съвети или подобни оценки.

Видя ли? Точно такъв е сегашният модел!  "Не ме интересува мнението на другите..."
Пълна диктатура!!!

Едва когато разберем, че всеки човек е от значение, едва тогава ще има промяна!
Казах ти да не пренебрегваш никой човек, казах ти, че водиш вътрешна война и всичко това щеше да е на лични, ако беше позволил.

Казваш любов  :)

Къде е любовта ти в отношението към хората?

Пак ти казвам, както и на лични: с най - искрени чувства!

Единството води до благоденствие!

Ако покажеш на хората как да са единни, сплотени и да мислят един за друг, да се подкрепят, единствено тогава ще се оправят нещата.

Знам, че пак те ядосах и сега ти обещавам: няма повече да ти навлизам в личното пространство (темата), освен ако не бъда поканена - за което се съмнявам, че ще стане и въпреки това, огромна:  :-*  !

Приятен ден и всичко добро!
 :bye2:

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Като свършат жокерите нали следва разкриване на картите? ;)

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Като свършат жокерите нали следва разкриване на картите? ;)

Картите са каквито гласуващите ги наредят в анкетата, всеки който е гласувал ги вижда какви са. Алгоритъмът е там, съставяте го всички Вие с гласовете си.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
ОК, прави каквото си намислила.
:)
Ей за това говорих! Вече ти имам доверие! Удържа на провокациите ми!  ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27