Автор Тема: ДИНАМО  (Прочетена 47029 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sineglazka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re: ДИНАМО
« Отговор #30 -: Април 13, 2012, 23:44:43 pm »
Ако приемем, че "случайните" минувачи са платени актьори + камера + подготвени матриали всичко става обяснимо.
При номера с монетата в бутилка ясно се вижда как Динамо пъхва монетата през гърлото на бутилката (съвсем накрая) и дава на яктьора да я хване, за да не се вижда, че монетата е вече вътре, после само удря бутилката.
Номера с ходенето по вода също е малко съмнителен. Точно от там минават хората с лодката, така номерът става по-достоверен. Но ако аз бях в лодката със сигурност бих спряла да гледам човекът, който ходи по вода, а не да си разцъквам без да го отразя.
Може би, ако изгледаме филмчето още веднъж с нагласата, че хората са платени актьори, всичко ще си стане напълно обяснимо.
Иначе аз самата вярвам в левитацията, телекинезата, телепатията, телепортацията и т.н.
А Динамо е един много добър илюзионист, което също не е за пренебрегване.

Неактивен arktur

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
Re: ДИНАМО
« Отговор #31 -: Април 14, 2012, 17:22:11 pm »
Преди няколко години по същите канали даваха една поредица за трикове, които използват илюзионистите, за да правят фокуси. Повечето номера имат обяснение как стават, дори и някои от тези на Динамо :D

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: ДИНАМО
« Отговор #32 -: Април 14, 2012, 23:13:01 pm »

И аз  някога по  бтв гледах  Разбулените тайни на магията

Вижте бг колекцията  и руската



Тайны великих магов  - тук  , тук  и тук


http://video.mail.ru/mail/d.firs.75/2125/

 

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: ДИНАМО
« Отговор #33 -: Април 15, 2012, 02:39:37 am »
Цитат
Да. Че даже се е резонирала една нота повече, та ефекта от това е появата на колан след "телепортацията", който незнайно защо липсва в началото на видеото :.

 :lol: :lol: :lol:
Доживях да стане весело :)
Само две неща ще отбележа. Може да се сторят несериозни, но обещавам по-натам специално да се образовам за `специалните ефекти` при хора с такива `специални способности`.
Много ми харесва, че темата невероятно точно и прецизно е поставена в този раздел :"Контрол на съзнанието". По един много ясен начин показва, как на практика макар и виртуално и косвено се контролира едно човешко съзнание. Което няма притеснения `да заяви` в две и повече теми, че нищо и по никакъв начин не в състояние да го контролира и да му въздейства, но при елементарно номерче с чупене на шише да ахне като момиче пред годежен пръстен   :o
След това не изгледах всички номера, а и нямам намерение да се вглеждам специално в монтажи и други подробности, но номерът с `часовникът` и преместването на `разликата` беше много смешен. За да не издавам някаква евентуална тайна, ще си направя мой експеримент, като покажа видеото на едно дете и го попитам как според него би могло да се получи, това невероятно преместване, по ръката на добре играеща жена с реплики като "Хей, върни ми часовника", ... страшен театър...
Забавно е. Но не мисля, че е резултат от свръхестествени способности. Ако покаже, че може да научи на тези неща и други хора, не би бил интересен. Но съм убедена, че има съвсем естествено обяснение, което нямаше да може да му осигури лесен и благополучен живот.
Може би, ако успее да приложи и покаже, че способностите му са полезни за световния мир и човешкото здраве, бедност и глад, ще погледна по-сериозно на подобни свръхестествени изяви. Но така да обикаляш плажовете като българин от малцинствата, продаващ царевица или семки ... е малко безинтересно.


И как след като не си гледал клипа, реши да се включваш по темата?? ОООООооооо, ти даже си решил и че нямаш намерение да гледаш клипа.......Тва е все едно АЗ да разсъждавам по библейските въпроси......АЗ поне съм деликатен и там не се намесвам, но ти хем не гледаш...хем не четеш, но даваш мнения......Аре стой си на село при баба ти, и не се появявай под темата .......Предварително благодаря  :hi:
« Последна редакция: Април 15, 2012, 02:44:52 am от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: ДИНАМО
« Отговор #34 -: Април 15, 2012, 20:44:47 pm »
ARRI, написах нещо много различно. Т.е. с различен смисъл. Не, че не съм изгледала клипа. Дори съм отбелязала две от нещата, които са ми направили впечатление. А че, не бих го изгледала отново или търсила като останалите след мен какво е естественото обяснение за правене на подобни "номера".
Но щом ти е неприятно, няма да ти коментирам по темата. :)
Отговори на човекът, поне, който  преди мен ти е обърнал внимание. Аз единствено ... се развеселих, дори успокоих, че не всички са като тълпата, приемаща за по-лесно свръхестествени способности, които... не знам как точно ще ми послужат.. :) Ако съм един работодател и този човек ми се яви на интервю и ми счупи дъното на бутилка, е и? Като какъв да го назнача? Духач и чупяч на бутилки. Или като забавляващ в обедната почивка останалите...
 
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: ДИНАМО
« Отговор #35 -: Април 19, 2012, 13:20:31 pm »
Я не спорете, а се веселете с Discovery channel  ;)

Невероятните магии на Динамо  :lol: Уникален е  :hi:

Епизод 1 - http://vbox7.com/play:b79a3aee80

Епизод 2 - http://vbox7.com/play:ef4ad0aad9


Фен групата на Динамо:http://vbox7.com/groups/dynamo/pool/   





Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: ДИНАМО
« Отговор #36 -: Ноември 04, 2012, 13:22:51 pm »
С интерес следя предаването за Динамо по  Discovery Channel

Ако сте пропуснали гледайте "Динамо: невероятни магии" в Събота, 10 Ноември, 4-те епизода от 11 до 15 ч   

За настъпили промени в  програмата проверете на  http://www.start.bg/lenta/tv-programa/discovery-channel.html

Първите магии му ги е показал дядо му, който почина през  февруари т.г. (1927-2012)

Интервюто с Динамо предоставено на "Труд" от Discovery Channel и тук

Стивън Фрайн е  натрупал повече от 950 хил фенове във Фейсбук

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: ДИНАМО
« Отговор #37 -: Ноември 04, 2012, 15:21:20 pm »
Колекция: Невероятните магии

http://vbox7.com/collection:1701384

 

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: ДИНАМО
« Отговор #38 -: Ноември 04, 2012, 21:36:39 pm »
Гледайте всички серии с руско аудио

http://xn----7sbabkkjvdlfiy5ck.xn--p1ai/news/1797-dinamo-neveroyatnyy-illyuzionist-2-sezon.html

На 17 декември Стивън Фрайн ще навърши 40 г., а на 27 септември излезе книгата му "Nothing is impossible"

 

Неактивен xнещо

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re: ДИНАМО
« Отговор #39 -: Ноември 05, 2012, 01:04:25 am »
Колекция: Невероятните магии

http://vbox7.com/collection:1701384

 

Ти, какво мислиш за тоя мушморок?Аз си мисля че се опитваме да отречем очевидното.
Що ли се казва Динамо... може би знае знае как работи електромагнита.Очевидно манипулира гравитацията.Или още по очевидно ,някой целенасочено иска да провокира хората.Има голяма вероятност това да се превърне в мощем програмен за съзнанието механизъм.
 Странен парадокс е това според мен, със същата сила съвсем спокойно вече могат да пускат извънземните. :lol:

 :lol: :lol:




Неактивен kikaha1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: ДИНАМО
« Отговор #40 -: Ноември 06, 2012, 00:01:47 am »
Още като излязоха първите серии по Дискавъри доста се зачудих какъв е аджеба тоя Динамо и попитах двама души професионално занимаващи се с фокуси/магия. И двамата доста ми се смяха че мога да приема уменията  му като нещо свръхестествено  :blum1: От тях научих че просто всеки фокус струва пари, по-горе в темата също е казано. Обикновен илюзионист не може да си купи фокусите на Динамо - при тях си има нещо като класация и рейтинг, все едно най-добрия тенисист във вашия град да го пуснат да играе с Джокович и Надал на Уимбълдън.
Та за невероятните магии на Динамо има "невероятни реквизити" и "невероятни асистенти/екип" - за всички други по-малко невероятни фокуси с карти и топчета, т.нар. манипулации е необходимо "невероятно много време и упражнения" за да станеш перфектен.
Освен Блейн и Ейнджъл, може да видите и Японския вариант на Динамо - Cyril Takayama, в тубата има доста негови работи.
ПС: А така ми се искаше да има човек като Мерлин който да притежава силата на Лабиринта и Логрус и да прави "невероятни магии"  :-X
ПС: Ето и разкритието на една невероятна магия от Такаяма - макар и да не разбирате Японски ще разберете как става  :)  http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=kOZr04aP7lg&NR=1
« Последна редакция: Ноември 06, 2012, 00:14:40 am от kikaha1 »

Неактивен aismak

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re: ДИНАМО
« Отговор #41 -: Ноември 08, 2012, 17:28:17 pm »
Да ви кажа честно стоя и чета 3 страници как се възхищавате на тоя Динамо и как нямало обяснение за триковете.Ами има обяснение и то е ПАРИ много ПАРИ.Всеки един по известен фокусник знае как става всичко това но няма средствата да го изпълни.Бях гледал някъде едно интервю на Астор как обясняваше че знае как да направи всичко това но било изключително скъпо. http://e-vestnik.bg/?p=3592&cp=1

Неактивен drakkar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Re: ДИНАМО
« Отговор #42 -: Ноември 09, 2012, 09:13:39 am »
В последния епизод, който гледах позна резултатите от финалите на европейското по футбол.
Като уцели всички подробности, не само резултата. Коефицента беше 1:10 000. Беше заложил 1 паунд и му изплатиха 10 000, които дари на болница.
Аз лично вярвам, че има способности, които 99,9% от хората нямат. Вярно прави и "фокуси", които могат да бъдат направени от други с пари, но има и някой неща, които нямат обяснение. Смесва умело двете неща нарочно, за да не "буди подозрение".

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: ДИНАМО
« Отговор #43 -: Ноември 09, 2012, 12:21:18 pm »
И аз мисля така. Нека ме мислят за глупава, наивна и т.н. - не ми пука.   :D В темата за Крис Ейнджъл и левитацията написах горе-долу същото и аз. След като е неоспорим ФАКТ безконтактния бой /това беше моят аргумент в онзи спор/, значи, че ИМА неща, които тикви като Астор /и сие/ не разбират, не владеят, не практикуват, и поради това не могат съответно и да ми ги "обясняват"... та било то и от телевизионно предаване за "развенчаване на чуждите постижения в магията"...
Левитацията съществува. Телепатията - също. Телепортацията - и тя. Дали тия всичките: Блейн, Ейнджъл, Динамо, руснаците Сафронови и т.н. ги владеят...Не мога да твърдя 100%, защото не съм присъствала лично на някоя от демонстрациите им. НО! Изобщо не е изключено!
 :hi:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: ДИНАМО
« Отговор #44 -: Ноември 09, 2012, 19:20:17 pm »
Левитацията съществува. Телепатията - също. Телепортацията - и тя.

Не се притеснявай, още един "глупак" споделя твоето мнение. :) Освен гореизброените пропусна и моделиране на материята - промяна състава, деформиране и т.н.
Ако ти казват че си луда, отговаряй им така - ще видиш като станем повече, кой е лудия!  :D
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27