Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 475982 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: 2012 г.
« Отговор #1035 -: Октомври 29, 2012, 13:27:53 pm »
Квадрата аз го измислих :) - с фотошопа го измайсторих, не е важна формата. Мисълта ми е за самият принцип - че за да се запази сферичността на планетата е нужно изместването на земната ос? Защо няма нищо по този въпрос в академичната наука? - защото никой не е подлагал на анализ твърдението - това ми е идеята - да се провери.

      Няма  да  стане  квадрат  ще  стане  цилиндър!
     
Хипотезата на Пурку е много логична.  Това е толкова просто. Въпрос на време е да се извърши поредното завъртане. И тогава живите/ако има такива/ ще завиждат на умрелите.
     Момчета :hi: :hi: :hi:
     Няма  де  е  само  в  близките  500години!!!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: 2012 г.
« Отговор #1036 -: Октомври 29, 2012, 13:39:39 pm »
      Няма  да  стане  квадрат  ще  стане  цилиндър!

Аз бих казал, че ще стане една двойно изпъкнала леща. Но не това е същественото.

Ето още нещо, което го бях пуснал в другата тема:
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,21107.0.html

Пирамидите винаги са сочели абсолютно точно към географските полюси. Причината да има пирамиди, които в момента не са ориентирани към географските полюси, означава, че е имало изместване. Също идея която трябва да се проучи - за съжаление ако трябва да разчитаме на НАСА и Дискавъри, БАН, Минногеоложкия и т.н., ...по-добре да си "тегля" куршума. :)
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: 2012 г.
« Отговор #1037 -: Октомври 29, 2012, 14:29:54 pm »

Цитат
Физически характеристики
Екваториален диаметър    12 756,270 km
Полярен диаметър    12 713,500 km
Среден диаметър    12 745,591 km
b:a    0,996647139
Сплеснатост    0,003352861
Екваториална обиколка    40 075,004 km
Географскииална обиколка    39 940,638 km
Полярна обиколка    40 041,455 km
Площ    510 065 284,702 km²
Обем    1,0832×1012 km³
Маса    5,9736×1024 kg
Плътност    5 515 kg/m³
Ако някой си мисли, че има нещо криво, моля да не го търси у земята.
Някъде бях чел, че процентно земята е по-гладка от топка за билярд. Под 1% кривина.

Другата пък теория, дето земята изведнъж измества полюсите, заради центробежните сили. Просто нямам думи. Единствената смислена хипотеза, за изместване на географските полюси, това е сблъсък с много голям метеорит (или друго небесно тяло).
За другото, бих искал да видя написана формула. Или поне някакво смислено обяснение "защо".
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: 2012 г.
« Отговор #1038 -: Октомври 29, 2012, 14:51:48 pm »
Tangrata_, добре че се включи за да стане спора. За къде сме без твоето материалистично виждане, така да се каже - позицията на "здравия разум - око да види, ръка да пипне". :)

Няма да има сблъсъци с метеорити. Планетата пътува постоянно в космоса и навлиза в нови "територии". След всяка една земна година, Земята се намира на различно място във Вселената - тя не се връща в "изходна" позиция, обикаляйки единствено около Слънцето. Чрез навлизането в определена зона от космоса се осъществява изместването на земната ос. Дали чрез гравитационна сила, дали електромагнитна или друга.

Ако някой си мисли, че има нещо криво, моля да не го търси у земята.
Някъде бях чел, че процентно земята е по-гладка от топка за билярд. Под 1% кривина.
Земята е идеално кръгла именно защото си променя полюсите. :) За съжаление това не е аргумент

Имаше един виц за ония, 'дето полицаите ги питали, защо ръсят с пясък в центъра на София.
Те казали на полицаите - ръсим против крокодили
Ама то няма крокодили в София?
Няма защото ръсим... :)
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: 2012 г.
« Отговор #1039 -: Октомври 29, 2012, 15:13:06 pm »
Значи Пурко, то принципно е хубаво да не сме само материалисти. И в някои моменти е хубаво да се опираме на фактите. То твойто е хипотеза.
Абе не знам квадратна ли е или триъгълна, но мисля засега да смятам, че си е кръгла до наличието на нов шокиращ снимково-реален материал. :D
Иначе на моменти ми изглежда малко елипсовидна, не баш кръгла.
Иначе не съм съгласна, че земята е гладка.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: 2012 г.
« Отговор #1040 -: Октомври 29, 2012, 15:22:18 pm »
...до наличието на нов шокиращ снимково-реален материал. :D
Така де, това казах (написах) по-горе: Око да види, ръка да пипне.


Доста странно съвпадение, вчера ми хрумна идеята,че земята не е кръгла.Това което на мен ми прави впечатление в последно време е относителността на истините. Все по често се случва да няма категорична истина,дори за такива неща като кръгла ли е или не земята.За останалите да не говорим.Тъкмо решиш ,че знаеш нещо и след малко обратно на тази истина изниква друга точно противоположна.Мисля,че това означава разширяване на съзнанието, защото от толкова много истини в един момент спираш да имаш затвърдени убеждения и очаквания.Тогава очакваш всичко.
Да очакваш всичко, означава пълна дезинформация - това не е разширяване на съзнанието. :) :) Това е все едно да се намираш в задънен тунел и към теб да идва влак - вместо да се концентрираш да намериш фенерче за да предупредиш машиниста или да потърсиш авариен изход ти си в паника и очакваш всичко - може да е влак, може да не е влак, може да си въобразявам, може това да не е тунел и т.н. - това не е разширяване на съзнанието. :)
« Последна редакция: Октомври 29, 2012, 15:32:45 pm от Пурку »
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: 2012 г.
« Отговор #1041 -: Октомври 29, 2012, 15:35:46 pm »
Е този израз "Око да види, ръка да пипне." не винаги може да се използва и тълкува с лошо. Нужно е за да ни заземи. Да не витаем много в облаците.

Неактивен marmozana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: 2012 г.
« Отговор #1042 -: Октомври 29, 2012, 17:53:51 pm »

Другата пък теория, дето земята изведнъж измества полюсите, заради центробежните сили. Просто нямам думи. Единствената смислена хипотеза, за изместване на географските полюси, това е сблъсък с много голям метеорит (или друго небесно тяло).
За другото, бих искал да видя написана формула. Или поне някакво смислено обяснение "защо".

Абе пич, ти като не приемаш нищо извън ортодоксалната нАука, чий го дириш в:



Винаги съм се чудела....
Благодаря ти, че замълча, въпреки, че нямаше какво да кажеш

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: 2012 г.
« Отговор #1043 -: Октомври 29, 2012, 18:29:37 pm »
О, аз приемам много неща извън ортодоксалната наука!

Въпросът е, че ВИЕ не приемате НИЩО, което е ВЪТРЕ в ортодоксалната наука!
И се чудя, щом е така, "какъв го дирите" при сериозните хипотези.

Значи щом е хикс нет, можем да си вадим от задника глупости и да ги пляскаме?

Цитат
Или поне някакво смислено обяснение "защо".
А на тоя си въпрос все още чакам отговор. Дори няма "ортодоксална наука" тука. Ще се задоволя и с "неортодоксална". Стига да се обясни подробно ЗАЩО.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1044 -: Октомври 29, 2012, 18:30:26 pm »
Аз бих казал, че ще стане една двойно изпъкнала леща. Но не това е същественото.

Ето още нещо, което го бях пуснал в другата тема:
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,21107.0.html

Пирамидите винаги са сочели абсолютно точно към географските полюси. Причината да има пирамиди, които в момента не са ориентирани към географските полюси, означава, че е имало изместване. Също идея която трябва да се проучи - за съжаление ако трябва да разчитаме на НАСА и Дискавъри, БАН, Минногеоложкия и т.н., ...по-добре да си "тегля" куршума. :)

Пурко, друже.
Аз съм подробно запознат с Теорията за изместване на земната кора. Относно Пирамидите - няма как да си сигурен, че преди 10 000 години, строителите са ги ориентирали по посока географския север. Факта обаче, че и тези в Египет и тези в Мексико, са с еднакво отклонение от около 5 градуса, иде нещо да рече.

Изместването на земната кора ( или както е модерно "pole shift" ) е процес, който няма как да се предвиди - може да стане догодина, може и след 1000 години. Според Айнщайн и проф.Хепгуд, идва един критичен момент, в който тежестта на полярните шапки предизвиква "припллъзването" на земната кора.
Сега се замислете, от времето на Айнщайн досега, колко ли са изтънели ледените шапки....
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: 2012 г.
« Отговор #1045 -: Октомври 29, 2012, 18:43:43 pm »
Да попитам знаещите, това Танграта дето го показва не е ли снимка с атмосферата барабар, а другото кривото дето прилича на моята кратуна ( не оня бойлер) е само земята без атмосфера, така ли е или се заблуждавам?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1046 -: Октомври 29, 2012, 18:52:49 pm »
Отново се убеждавам, че никой тук не чете и не мисли.

1. Снимката на Танграта е на Земята с атмосферата, тук кривина няма как да се види.
Това, че Земята била по-гладка от билярдна топка, не знам кой го е казал, ама е бил доста пиян.

2. Снимката на Земята, дето прилича на кратуна, е модел, базиран на магнитни и гравитационни вълни, както много точно си пише в статията към снимката.

3. Формата на Земята е правилен геоид, научно обоснован и доказан от великия Гаус.

Апелирам към всички - четете и мислете.
Не сме се събрали тук да оборваме конвенционалната наука, щото ако ако нея я нямаше, нямаше да я има и нейната алтернатива. Аз съм привърженик на това, да взимаме най-доброто и от двете.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1047 -: Октомври 29, 2012, 18:57:55 pm »
Ако някой си мисли, че има нещо криво, моля да не го търси у земята.
Някъде бях чел, че процентно земята е по-гладка от топка за билярд. Под 1% кривина.

Другата пък теория, дето земята изведнъж измества полюсите, заради центробежните сили. Просто нямам думи. Единствената смислена хипотеза, за изместване на географските полюси, това е сблъсък с много голям метеорит (или друго небесно тяло).
За другото, бих искал да видя написана формула. Или поне някакво смислено обяснение "защо".

А ти друже, като не разбираш някои неща, стига финализира. Прочети малко за изместването на Полюсите и тогава анализирай. От поста ти личи, че май хич не си чел:)
На всичко отгоре, за да измести земната кора, метеорита трябва да е наистина голям, и да се удари под определен ъгъл. Ако цопне перпендикулярно в центъра на тихия океан, единственото дето ще измести е огромно количество вода, няколко милиона кила риба, и нас заедно с непросветените ни души...

Стига сте спамили, колкото да се намирате на приказка, и да дъвчете отдавна издъвкани неща. Книгата за изместването на земната кора е от преди 60 години, направи си труда да я прочетеш. 
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: 2012 г.
« Отговор #1048 -: Октомври 29, 2012, 19:05:42 pm »
Тук настъпахте Оберон по мазола ,съгласен съм с него но ми се струва че се измествате от темата ,гледах научно популярно филмче за Маите и по точно техните съвременни наследници и те казват че са обидени от тълкуването на техните предания и календара и че няма нищо вярно ,че не е края на света а само начало на нов цикъл и тъй нататък.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1049 -: Октомври 29, 2012, 19:07:01 pm »
Цитат от Пурку:

"Малко по-обощено, изхождайки в обратна последователност причинно-следствената връзка би изглеждала така:
1. За да запази сферичността планетата измества оста си на въртене
2. Изместването на оста на въртене поража природни катаклизми - наводнения, земетресения, вулканична дейност и т.н. със съпътстващите ги разрушения
3. Причината да има пирамиди и каменни градове под Земята е заради катаклизмите"

1. За да запази сферичността си, Земята НЯМА нужда да измества оста си. Оста на Земята постоянно се мести заради явлението "Прецесия на равноденствията", дето на мен пяна ми излезе да ви казвам да го осмислите и прочетете. Именно заради прецесията и теглото на полярните шапки, и поради още куп планетарни неща, се случва явлението "изместване на земната кора"

2. Изместването на оста НЕ поражда катаклизми, ако е в продължение на години. Ако обаче е рязко, да речем за месец, това е друг въпрос. Именно обратното - силните катаклизми ПРОМЕНЯТ наклона на земната ос спрямо еклиптиката ( справка - земетресението от 2004 в Индонезия )

3. Причината да има каменни градове под водата ( за Пирамиди, почти не съм убеден ) е факта, че преди около 12к-13к години, нивото на световния океан е било с около 100м по-ниско. Факт, при това неоспорим. След което настъпва планетарно затопляне, и нивото започва да се покачва. Прочетете и тук малко повече. Много от градовете са изоставени съвсем спокойно и без паника, тъй като водата бавно е приближавала градовете. Причината да се покачи нивото на океана е топенето на ледените шапки - ТОВА вече е климатичен проблем, защото се смесва солена със сладка вода. Сега, ако сте чели малко, ще знаете какво се случва. Трябва ли да обяснявам за 100-ен път, отново???
« Последна редакция: Октомври 29, 2012, 19:15:55 pm от Oberon »
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
4968 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5772 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5644 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4253 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11438 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27