Автор Тема: Ангелите  (Прочетена 33987 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ангелите
« Отговор #15 -: Септември 01, 2012, 17:32:40 pm »
Ако ангелите са хора не смяташ ли, че падналите ангели няма за какво да завиждат и следователно няма да е имало никакъв бунт, от което следва, че няма да е имало и паднали също както и нефилими. Излиза, че обръщаш цялата религия наопаки? Можеш ли да кажеш това лично твое твърдение ли е и ако не можеш ли да посочиш източника, защото май наистина се разводни темата. Поздрави :).
       Правилно  забеляза!
       Бунт  срущу  Абсолюта  значи  да  нариташ  собственият  си  задник!  Бунт  може  да  има  срещу  равноправни,  изравнени сили  и  най-важното  изравнени  вазможности!  Сега  питам  кого  като  възможности  слагаш  до  Абсолюта?? 
       Има  ли  паднали  Ангели,  да  има!  Това  са  високо  еволюирали  хора  въплътили  се  в  инкарнационна  същност  и  не  оправдали  доверието  (не  издържали  изпита,  поддали  си  на  съблазънта  да  имат)  и  ги  захапва  колелото  на  кармата! 
      За  нефилимите - Всяко  едно  същество  от  ирационалният  свят  е  безполово!  (не  вярвай  на  мюсюлманите,  които  твърдят,  че  камикадзетата  ги  чакат  по  50  девственици  там  горе)   е  как  ще  става  оплождането?   Кръстоска  между  ангел  и  човек  и  как  така  ангелите  са  все  бащи  ама,  че  бардак,  то  едно  време  жените  не  са  били  като  сегашните?   Не  е  мое  мнение,  но  не  мога  да  ти  посоча  източника!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Ангелите
« Отговор #16 -: Септември 01, 2012, 18:28:01 pm »

1.отговорът ти е, все едно си говорител на Бог или Ангелите. А аз може да вярвам в Ангели, но на говорителите малко може да не им обърна внимание. "Бог мирише, смее се...", ЖИВЕЕ може би пее и танцува- айде по-сериозно. Докажи го. Празните приказки са за тези хора, които или ги мързи да помислят, т.е. да си задават въпроси, а не да приемат буквално написано и прочетено или точно са загубили вярата си и им е по-лесно с клишетата за Вездесъщия добър Дядо Боже, който стои кацнал на някой облак и си ... поглажда бялата брада.

2.И ИМА лоши хора! Вярвай ми! Има и МНОГО лоши хора!

Докторке  :hi:
1.Абсолютно съм съгласен с теб :good:, пият си питието всеки ден с Него :D.

2.И тук съм абсолютно съгласен, даже и изгорях от това ???

Обаче немога да отреча Силата и Неговите помошници (така наречените Ангели ), "горе" има добри и много лоши сили но не такива каквито са писани в старите писания.Има и нещо друго, мъртвите също помагат ако са били силно превързани към семейството си. Небесни сили има но ние сме дошли тук за да бъдем ЧОВЕЦИ и сме такива! Един въпрос към тия дето се стремят към "крилца", ами що ни си седяхте на "дупенцата" ми дойдохте тука бре  ;) да се учели , айде холан ами гледайте "отгоре" и се учете както тука четете книжки и се учите, за вас практика не  енужна  :D? Май стана като ония лаф за нашанци, на работа говорят за маса, на маса за работа   ???.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Ангелите
« Отговор #17 -: Септември 01, 2012, 18:49:04 pm »
             Имаш право, Old4!
     Защо да слизат ангелите? Човека е тук, за да е човек. Каквото и да значи това. Тогава, щом е тъй,  за какво да му помагат мъртвите и как? Щом да си човек тук е достатъчно и няма нужда от Силата и неговите помощници?
« Последна редакция: Септември 01, 2012, 20:16:59 pm от Mirotvorec »

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re: Ангелите
« Отговор #18 -: Септември 01, 2012, 19:53:44 pm »
Ако ангелите са хора не смяташ ли, че падналите ангели няма за какво да завиждат и следователно няма да е имало никакъв бунт, от което следва, че няма да е имало и паднали също както и нефилими. Излиза, че обръщаш цялата религия наопаки? Можеш ли да кажеш това лично твое твърдение ли е и ако не можеш ли да посочиш източника, защото май наистина се разводни темата. Поздрави :).
       Правилно  забеляза!
       Бунт  срущу  Абсолюта  значи  да  нариташ  собственият  си  задник!  Бунт  може  да  има  срещу  равноправни,  изравнени сили  и  най-важното  изравнени  вазможности!  Сега  питам  кого  като  възможности  слагаш  до  Абсолюта?? 
       Има  ли  паднали  Ангели,  да  има!  Това  са  високо  еволюирали  хора  въплътили  се  в  инкарнационна  същност  и  не  оправдали  доверието  (не  издържали  изпита,  поддали  си  на  съблазънта  да  имат)  и  ги  захапва  колелото  на  кармата! 
      За  нефилимите - Всяко  едно  същество  от  ирационалният  свят  е  безполово!  (не  вярвай  на  мюсюлманите,  които  твърдят,  че  камикадзетата  ги  чакат  по  50  девственици  там  горе)   е  как  ще  става  оплождането?   Кръстоска  между  ангел  и  човек  и  как  така  ангелите  са  все  бащи  ама,  че  бардак,  то  едно  време  жените  не  са  били  като  сегашните?   Не  е  мое  мнение,  но  не  мога  да  ти  посоча  източника!
Че падналите са високоеволюирали поддали се на изкушенията същества - да. Но не съм съгласен, че хора=ангели. Доколкото и докъдето съм чел Библията (не, че е най-достоверения източник) също не се споменава подобно нещо. Все пак всеки знае израза "Да създадем човека по наш образ и подобие". Моето мнение е, че ние имаме духовна същност, имаме нематериално тяло, но определено не сме АНГЕЛИ както и обратно (ангелите не са хора).  Относно това, че в по-високите плътности няма полове съм съгласен така. Но за сметка на това има енергии +/-; зареждаща и творяща и така нататък. "Каквото е горе, това е и долу". Светът е дуален и това се вижда от всяка една гледна точка, следователно в който и да е свят, където и да е има две противоположности, част от едно цяло, част от ЦЯЛОТО. Мога да ти посоча и източник за последното си твърдение :)

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Ангелите
« Отговор #19 -: Септември 01, 2012, 19:55:30 pm »
Ей тук има линк с интересни  "Богомилски книги и легенди"- Йордан Иванов, относно ангелите и как са паднали и др. Извинявам се на Princess Deja, ако не се придържам към темата. Видя ми се интересно. http://www.promacedonia.org/ji/ji_2_1.htm

« Последна редакция: Септември 01, 2012, 20:24:07 pm от Mirotvorec »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Ангелите
« Отговор #20 -: Септември 02, 2012, 14:44:00 pm »
Относно това, че в по-високите плътности няма полове съм съгласен така. Но за сметка на това има енергии +/-; зареждаща и творяща и така нататък. "Каквото е горе, това е и долу". Светът е дуален и това се вижда от всяка една гледна точка, следователно в който и да е свят, където и да е има две противоположности, част от едно цяло, част от ЦЯЛОТО. Мога да ти посоча и източник за последното си твърдение :)
   Ако има + и - значи има и баланс = Ангелскатта същност, при "падането" единността на системата "рухва" на две половини, по силата на заземяването. Като промисъл остава, каквото горе това и долу, следователно, отдолу нагоре, пътя е към баланс на + и -, ангелите се разпределят в сфери - "надземни" - При нужда, по-близките до Плътните сфери, могат да се придвижат, но и да загубят баланса и да станат заземени, в тяло. Това е грубо казано.
  Обратния път нагоре, следва да стане като Ангелската същност пристъпи към събиране на двете (+ и -), което тук е баланса между мъжка и женска енергии, светло-тъмно и т.н прояви на дуалната проява на единността ( каквато е горе - Единна), самата единност се 'спуска', йерархично, до по-плътните сфери, (всяка религиозна система има опис на тази "йерархия", някой я описват по-ясно, други...,зависи кой кое разбира по-добре). И така в света на духовното идеята-намерението се задействат и пораждат в същия момент. Колкото по-близо до плътното проявление на замисъла, толкова, по обвито в плът е намерението. И тук вече на Земята е скрито "вътре" и невидимо за очите. При развиване на духовното тяло, чрез душата, става видимо, чрез духовното зрение, какъв е пътя, каква идеята, на всеки, според степента на развитие и избора за това. (Тоест всеки криволичи по пътя си, колкото иска - личната воля). На Изток има системи за това, описани подробно. В християнството, обхванало Запада, първоначалното познание за развитие на духовното тяло е премахнато и е оставено единствено - Възкресението, но това за съжаление, лишава Човек от познание за причино-следствената връзка за инкарниране, от което се губи яснотата къде е душата и какво става с всички, след смъртта, ако те не са възкресени. Излиза, че са си все наказани. Не е така. Всеки може да развие себе си и да постигне единство, и духовно зрение. т.н "грях" е това, което на Изток поражда последствията от нашите постъпки и съответно преодоляването на тези последствия води до Осъзнатост. Което си е преодоляване на Кръга от прераждания.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Ангелите
« Отговор #21 -: Септември 02, 2012, 16:18:22 pm »
Все още не може някак да се оформи добро обсъждане, но подозирам, че проблемът е основно в мен като автор на темата.

От един момент хората приемат, че знаят и са научили достатъчно. Затварят страницата, прибират тетрадката с лекции в библиотеката и това е. Когато стане тема и въпрос, изваждат данните или просто си припомнят определени неща и са се изказали. Няма място и повече страници за дописване или пък подробности да пишеш и тълкуваш отстрани по полетата и между редовете.

Очевидно си личи неразбирането на християнството като цялостна или полезна религия, заради повечето познаване и наблягане на историческите последствия, които е предизвикало като идеология и утопия. Но това не пречи в определени моменти, определени хора да цитират писанията като примирено концентрират вниманието върху любовта и някакви много полезни и съществени на пръв поглед насоки по пътя на Вярата. Цени се Будизма и източните религии. Въпросът обаче е, че на мен източната религия като история и поука не ми харесва. Не отговаря на дейния ми темперамент. Има прекалено тишина, бездействие и отнесеност, които помагат индивидуално на всеки, но не и на повече хора или на това да се пазим от "лошите"- ако съм пропуснала да отбележа: Има лоши хора! Има и МНОГО лоши хора!- или да ги надвием.

1. Ангелите са  (от гръцки άγγελος — вестител, посланик; на арабски - ملاك (мелек)) e свръхестествено,

2. безсмъртно,

3. разумно същество,

4. изразяващо волята на Бога и

5. притежаващо нечовешки умения и възможности (способност да бъде невидим, способност да лети, ясновидство, способност да унищожава цели градове).

Тъй като активно пишещите тук, се сещат преди време за темата с "волята" на Бог, аз мисля, че това е много свързано с нея. Когато се осмислят и разберат отделните части от пъзела, картинката става по-подредима.
+/-, са просто знаци за мен. Описващи някакви математически функции или отбелязване по батериите как да се поставят. Нищо конкретно но "означават" за положителна/отрицателна същност, баланси или друг вид тълкуване на различни "енергии", сили, ... числа.
За това като обяснявате нещо си мислете именно за числа. Ако имам пет ябълки (т.е. +5) няма да имам нито една, ако някой ми ги вземе или си ги хапна (т.е. -5)- Но ако нямам николко ябълки, какво имам? 0 или (-5).

Така че имаме два проблема: 1. Хората не могат да станат ангели, т.е. безсмъртни, НО Ангелите могат да станат човеци, т.е. смъртни; До тук добре, защото това го могат само Ангелите. Да станат чувствителни и видими. Решават, правят го. Няма значение причина- влюбил/а се, дразнят го хората как не могат да се справят и иска да им покаже как се прави с и от опитът си на Ангел, без значение... писнало му е да е невидим- иска да пояде палачинки със сладко, да пие мастика с диня, все тая и накрая да си почине (?)
                                                2. /исполините/ са някакви фентъзи-същества, описани като за приказки и легенди. Мен ме интересува същността, а не тялото и телесното. Два паднали ангела какво дете създават? Смъртно-ок. Възможно ли е ... как да го напиша(?)- Христос да е паднал Ангел?

Каква е разликата, попитах по-горе, между Ангел и Бог?

И накрая, нещо за ангелите-  в Будизма- бодхисатва, за феновете на източните религии:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D0%B4%D1%85%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B2%D0%B8

Цитат
Традиционно това е всеки, който подтикван от огромно състрадание създава Бодхичита, която е спонтанно желание да станеш Буда за доброто на всички съзнателни същества. [2] Будите винаги показват целта, а бодхисатвите показват пътя до нея.
....

преди духовното ми пробуждане ми, когато бях непробуден бодхисатта, аз бях обект на раждане, търсих това, което беше обект на раждане. Бъдейки самият аз обект на старостта...болест... смърт... тъга... оскверняване, аз видях [щастие в] в това, което иначе беше обект на болест... смърт... тъга... и оскверняване.




малко неясно е, но излиза, че някои от нас сме били /не всички явно/ Ангели преди да станем хора. След което отново ставаме Ангели.
Или: Невидима същност, която помагайки едновременно се учи какво е да си човек. Пада. Губи си свръхспособностите. Пресича пътя си "подкрепян" от друг невидим до себе си. След което тялото умира и същността се прикрепя към следващ човек и така ... до безкрай.
Остават децата от такива. Те са ми интересни. Както и ... лошите как се получават. Нещо ..."бъгаво" Добро ли беше? Или пренаситено и неосъзнато?

"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ангелите
« Отговор #22 -: Септември 02, 2012, 16:49:54 pm »
       Ето  идва  времето  и  гушваме  букета!!!!!!  Оная  работа (пола  де)  ни  остава  в  малкото  тясно,  тъмно  и  влажно  апартаментче  което  вече  не  е  за  вечно  ползване,  а  за  десетина  години!  Какво  следва  след  това,  първи  шок  разбираш,  че  не  си  Пешо  или  Тошо,  а  някой  друг  крил  се  накъде  там,  но  това  е  друг  въпрос!  Нямаш  пол,  какво  си  тогава? -  Една  топка  енергия  и  информация,  ако  си  напреднал  дотолкова,  че  е  във  възможностите  ти  да  се  грижиш  за  няколко  души  туку  виж  ти  поникнала  перушина  и  започваш  да  фъркаш,  стига  да  имаш  наклонностите  на  даскал.  Ангелите  са  степен  в  йерархията,   а  степените  се  определят  от  възможностите,   и  няма  възможност  да  си  това  което  не  си,  паролата  "мой  човек"  не  важи!

 
     1/ притежаващо нечовешки умения и възможности (способност да бъде невидим, способност да лети, ясновидство, способност да унищожава цели градове).

    2/   Възможно ли е ... как да го напиша(?)- Христос да е паднал Ангел?

    3/  Каква е разликата, попитах по-горе, между Ангел и Бог?

    4/   Остават децата от такива. Те са ми интересни. Както и ... лошите как се получават.

     1/   Ако  унищожава  значи  не  е  ангел,  към  способностите  да  прибавим  и  възможноста  да  променят  заобикаящата  ни  реалност,  най-често  срещаният  приом  да  накарат  подопечените  да  вземат  едно  или  друго  решение  без  да  се  накърнява  правото  на  избор. 
     2/  Паднал  ангел  е  онзи  който  не  се  е  справил  с  задачата  за  която  е  дошъл,  Христос  не  попада  в  тази  графа.
    3/  Сравнение  между  ангел  и  Абсолюта  не  може  да  има,  но  разликата  между  боговете  на  дуалноста  и  ангелите  е  във  възможностите.
     4/  Децата  са  си  хора  на  общо  основание.
     Лошото  и  доброто  се  хранят  с  една  и  съща  храна,  нарича  се  внимание   и  коя  от  двете  същности  храниш  (оказваш й  внимание)  повече  то  тя  избуява  за  сметка  на  другата.     
« Последна редакция: Септември 02, 2012, 17:25:31 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Ангелите
« Отговор #23 -: Септември 02, 2012, 16:55:25 pm »
      Как  възприемаш  всеки  твой  познат,  като  част  от  себе  си  ли?
Да!Непознатите също."Добри","лоши"..все тая..

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Ангелите
« Отговор #24 -: Септември 02, 2012, 17:22:31 pm »
       ...че  е  във  възможностите  ти  да  се  грижиш  за  няколко  души  туку  виж  ти  поникнала  перушина  и  започваш  да  фъркаш,  стига  да  имаш  наклонностите  на  даскал.  Ангелите  са  степен  в  йерархията,   а  степените  се  определят  от  възможностите,   и  няма  възможност  да  си  това  което  не  си,  паролата  "мой  човек"  не  важи!

... аааааааа, чакай малко Митак! Не аз залитам по източните религии. Намесих ги, защото вие ги включвате в разсъждения и тълкувания, но не като цялостна доктрина и въобще цялата същност на идеята и текста, а от тук от там на който каквото му се струва нормално, разбираемо и възможно.

Каква перушина? Може да се фърка и без крила. Много филми гледате и много картинки. Мислете бе хора. Нали са невидими? Кога сте виждали летящ Ангел? Нали са свръхестествени. Кога сте предполагали, че бушона е гръмнал или земетресението, дори е предизвикано от бой на Ангели, да речем- такива като енергия...
Аз говоря за различна същност, по-близка до божествената или въобще част от божествената. 
Няма как, ако същността ми е човешка да стане Ангелска, ни с молитви, ни с учене, ни с медитация.
Но ако по някакъв начин усетя или примерно имам някакви странни свръхспособности и въобще се усъмня, че в същността ми има дори и зрънце "ангелско", трябва мноооооого да внимавам.
Йерархията е ясна. Не е по заслуги и знания. А може и да е по заслуги- знам ли?- и аз да не започвам да говоря от името на ангелите. Но си мисля, че е като при всяка друга йерархията като вземем военните и чиновете и стигнем до научните звания. НО има и момент на предаване по наследство. Крале, царе и т.н. Рицарите са ставали такива по заслуги. Но малко са ставали Крале  поради способности.
Интересно ми е мога ли да имам дете от бивш Ангел, респективно човек да ми направи на мен дете, ако аз евентуално съм паднал ангел? Двама паднали, ако се засечем ... детето ни Крал на ангелите ли ще е?  ;) :writer:
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Ангелите
« Отговор #25 -: Септември 02, 2012, 17:51:48 pm »
Ако приемем за правилно понятието от приказките 'долната земя' /или нисшия свят и т.н./ и приемем, че там някои заинтересовани същества от населението там обсъждат нас /от 'средната земя'/ - на мен лично би ми било все едно - нека си обсъждат.

Та и с ангелите - какво толкова им обсъждате? Много им пука - навярно си имат техни грижи..

п.с. човешката енергия и внимание са много, много ценни - добре е да се използват за истински цели, а не да се 'разхвърлят' безразборно с безсмислени, imho, обсъждания - КАКВА ПОЛЗА БИХТЕ ИМАЛИ ОТ ЦЯЛАТА ТАЗИ ТЕМА? /не искам отговори на този въпрос/  :)
6285174923344176257

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ангелите
« Отговор #26 -: Септември 02, 2012, 18:20:56 pm »
      1/  ... аааааааа, чакай малко Митак! Не аз залитам по източните религии.
      2/  Мислете бе хора. Нали са невидими? Кога сте виждали летящ Ангел?
     3/  Няма как, ако същността ми е човешка да стане Ангелска, ни с молитви, ни с учене, ни с медитация.
     4/  Двама паднали, ако се засечем ... детето ни Крал на ангелите ли ще е? 
      1/   Ако  прочетеш  малко  от  постовете  ми  в  темата  религия,  ще  разбереш,  че  моята  религия  не  пасва  с  нито  една  от  познатите!
      2/   Много  са  си  видими  даже,  но  когато  си  поискат!!  Формата  в  която  ще  се  явят  е  различна  на  практика  във  всякакъв  вид,  целта  е  да  не  те  изплашат  и  да   спечелят  доверието  ти.
     3/  Тук си  права,  щом  е  в  тяло  си  е  човек  и  нищо  повече - смъртен.
     4/  Човек  с  всичките  му  кусури.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Ангелите
« Отговор #27 -: Септември 02, 2012, 20:55:31 pm »
Все още не може някак да се оформи добро обсъждане, но подозирам, че проблемът е основно в мен като автор на темата.

От един момент хората приемат, че знаят и са научили достатъчно. Затварят страницата, прибират тетрадката с лекции в библиотеката и това е. Когато стане тема и въпрос, изваждат данните или просто си припомнят определени неща и са се изказали. Няма място и повече страници за дописване или пък подробности да пишеш и тълкуваш отстрани по полетата и между редовете.

Очевидно си личи неразбирането на християнството като цялостна или полезна религия, заради повечето познаване и наблягане на историческите последствия, които е предизвикало като идеология и утопия. Но това не пречи в определени моменти, определени хора да цитират писанията като примирено концентрират вниманието върху любовта и някакви много полезни и съществени на пръв поглед насоки по пътя на Вярата. Цени се Будизма и източните религии. Въпросът обаче е, че на мен източната религия като история и поука не ми харесва. Не отговаря на дейния ми темперамент. Има прекалено тишина, бездействие и отнесеност, които помагат индивидуално на всеки, но не и на повече хора или на това да се пазим от "лошите"- ако съм пропуснала да отбележа: Има лоши хора! Има и МНОГО лоши хора!- или да ги надвием.

1. Ангелите са  (от гръцки άγγελος — вестител, посланик; на арабски - ملاك (мелек)) e свръхестествено,

2. безсмъртно,

3. разумно същество,

4. изразяващо волята на Бога и

5. притежаващо нечовешки умения и възможности (способност да бъде невидим, способност да лети, ясновидство, способност да унищожава цели градове).

Тъй като активно пишещите тук, се сещат преди време за темата с "волята" на Бог, аз мисля, че това е много свързано с нея. Когато се осмислят и разберат отделните части от пъзела, картинката става по-подредима.
+/-, са просто знаци за мен. Описващи някакви математически функции или отбелязване по батериите как да се поставят. Нищо конкретно но "означават" за положителна/отрицателна същност, баланси или друг вид тълкуване на различни "енергии", сили, ... числа.
За това като обяснявате нещо си мислете именно за числа. Ако имам пет ябълки (т.е. +5) няма да имам нито една, ако някой ми ги вземе или си ги хапна (т.е. -5)- Но ако нямам николко ябълки, какво имам? 0 или (-5).

Така че имаме два проблема: 1. Хората не могат да станат ангели, т.е. безсмъртни, НО Ангелите могат да станат човеци, т.е. смъртни; До тук добре, защото това го могат само Ангелите. Да станат чувствителни и видими. Решават, правят го. Няма значение причина- влюбил/а се, дразнят го хората как не могат да се справят и иска да им покаже как се прави с и от опитът си на Ангел, без значение... писнало му е да е невидим- иска да пояде палачинки със сладко, да пие мастика с диня, все тая и накрая да си почине (?)
                                                2. /исполините/ са някакви фентъзи-същества, описани като за приказки и легенди. Мен ме интересува същността, а не тялото и телесното. Два паднали ангела какво дете създават? Смъртно-ок. Възможно ли е ... как да го напиша(?)- Христос да е паднал Ангел?

Каква е разликата, попитах по-горе, между Ангел и Бог?

И накрая, нещо за ангелите-  в Будизма- бодхисатва, за феновете на източните религии:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D0%B4%D1%85%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B2%D0%B8

Цитат
Традиционно това е всеки, който подтикван от огромно състрадание създава Бодхичита, която е спонтанно желание да станеш Буда за доброто на всички съзнателни същества. [2] Будите винаги показват целта, а бодхисатвите показват пътя до нея.
....

преди духовното ми пробуждане ми, когато бях непробуден бодхисатта, аз бях обект на раждане, търсих това, което беше обект на раждане. Бъдейки самият аз обект на старостта...болест... смърт... тъга... оскверняване, аз видях [щастие в] в това, което иначе беше обект на болест... смърт... тъга... и оскверняване.




малко неясно е, но излиза, че някои от нас сме били /не всички явно/ Ангели преди да станем хора. След което отново ставаме Ангели.
Или: Невидима същност, която помагайки едновременно се учи какво е да си човек. Пада. Губи си свръхспособностите. Пресича пътя си "подкрепян" от друг невидим до себе си. След което тялото умира и същността се прикрепя към следващ човек и така ... до безкрай.
Остават децата от такива. Те са ми интересни. Както и ... лошите как се получават. Нещо ..."бъгаво" Добро ли беше? Или пренаситено и неосъзнато?
             Princess Deja,
      Мислех да пиша, но прочетох, написаното след твоя пост, а е казано съвсем точно. За да не разводнявам темата, само го отбелязвам като основно и важно, а ако мислиш, че е необходимо (Понеже е твоя тема) ако имаш желание ще го обосновем заедно, разглеждайки какъвто източник намираш за правилен. За съжаление дори Ортодоксалното Християнството в съвременния си вид се е отклонило от първоначалния си облик. За това писахме. Католицизма
от своя страна отделя голямо внимание на ангелите, но и там е нужен анализ. Има и други източници. Като  има и изследователи, които дават своя лична оценка и принос, напр. Емануил Сведенборг (християнски мистик, и теолог) - "Небе и ад", както и  "Небесни тайни". Това е може би най-обстойното описание по темата, изключая апокрифната литература, свитъци и други, новооткрити и скрити артефакти както и някои класици. Тук намерих линк към книгата му "Небе и Ад", ако все пак ти е интересно:
http://www.angeli-raja.eu/bulgarian/svetelna_knihovna/htm/bg/bg_kniha_nebe_a_peklo.htm
   Според Щайнер /За Сведенборг/:
http://www.network-hv.com/predstavyaniya/2010-05-28-04-42-08/74/3563-yasnovidskata-darba-na-svedenborg - Намирам това четиво за важно, доколкото дава точна оценка на бележития труд на Седенборг, докосвайки критично само тези детайли, които самия Сведенборг, от гледна точка на 'човешката' си позиция трудно би определил, едновременно анализирайки и участвайки като духовно пребиваване в един фин свят.

Цитат на Митко:
Цитат
      1/   Ако  унищожава  значи  не  е  ангел,  към  способностите  да  прибавим  и  възможноста  да  променят  заобикаящата  ни  реалност,  най-често  срещаният  приом  да  накарат  подопечените  да  вземат  едно  или  друго  решение  без  да  се  накърнява  правото  на  избор.
                  2/ Паднал  ангел  е  онзи  който  не  се  е  справил  с  задачата  за  която  е  дошъл,  Христос  не  попада  в  тази  графа.
                  3/ Сравнение  между  ангел  и  Абсолюта  не  може  да  има,  но  разликата  между  боговете  на  дуалноста  и  ангелите  е  във  възможностите.
                  4/  Децата  са  си  хора  на  общо  основание.
     Лошото  и  доброто  се  хранят  с  една  и  съща  храна,  нарича  се  внимание   и  коя  от  двете  същности  храниш  (оказваш й  внимание)  повече  то  тя  избуява  за  сметка  на  другата.    
     Съгласие с този цитат!
Човека е в призванието си Бог. Ангела е като лъчите на Слънцето спрямо самото слънце (Ако метафорично си представим Бог като център) Все едно действа, на принципа предай нататък,  "по-високото" духовно ниво (Сфера)предава "вибрацията" - Промисъла, до най-плътното, постепенно,(всяко поражда и "крепи" следващото ниво, като вълни, вечно се "усещат"...по един или друг начин).. до човека и така се осъществява намерението/ връзката - духовното послание/. Ако се наруши баланса, би било пагубно. Затова и немислимо е да има разрушение. Това би обрекло всички!
  Ето от Християнството:
            Иисус Христос:
                                     „Гледайте да не презрете едного от тия малките, защото, казвам ви, техните Ангели на небесата винаги гледат лицето на Моя Отец Небесен”                     
                                     „върни ножа си на мястото му… или мислиш, че не мога сега помоля Своя Отец, и Той ще ми представи повече от дванайсет легиона Ангели” (Мат. 26:53).
                                     „…кога дойде Син Човеческий в славата Си…, тогава ще седне на престола на славата Си” и с Него, придружен от „всички свети Ангели” (Мат. 25:31).
                                     „За оня ден и час (Второто пришествие и Последния съд – с. а.) никой не знае, нито небесните Ангели, нито Син, а само Отец”(Марк. 13:32).
              ...
                                      „…чрез Него е създадено всичко, що е на небесата и що е на земята, видимо и невидимо; било Престоли, било Господства, било Началства, било Власти – всичко чрез Него и за Него е създадено” (Кол. 1:16)  - Духовната Йерархия

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Ангелите
« Отговор #28 -: Септември 02, 2012, 22:57:23 pm »
Ангелите са Небесните Хора така да се каже.  Самата дума произлиза от шумерски през сирийски или арамейски. От тук можем да изходим, че Аси, Олимпийци, Ахури, Тенгрии и други подобни са ангели от различни небесни селения. А със сигурност и те имат градове, понеже земното е само отражение на небесното.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Ангелите
« Отговор #29 -: Септември 03, 2012, 01:53:36 am »
   balar,
  На мен ми харесва мисленето ти за ангелите. Не че е от значение дали ми харесва, но споделям че има смисъл, от моя гледна точка. Ако ангелите заемат духовната област, а човеците са по образ и подобие, а ангелите участват в сътворението на човека, има смисъл в думите ти. А и така поне не разделяме Бог на богове, а става видно, че ангелите изпълняват Волята на Единия и като такива явно в някой религии и моменти на човешкото познание, са кръщавани "богове".
      Ей тук има линк към постната тема за ангелите на Проф. Георги П. Царев,  "(+1986)...дългогодишен преподавател в Катедрата по Св. Писание на Нови Завет в Духовната академия в София, както се нарича Богословския факултет при СУ в периода 1950-1991 г. От 1991 г. отново носи старото си име Богословски факултет при СУ." - http://draganbachev.wordpress.com/2012/01/31/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%B2/

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27