Автор Тема: Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?  (Прочетена 45955 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #15 -: Ноември 09, 2009, 17:05:31 pm »
 :hi: Виш този текст, той отговаря достатъчно красноречиво на твоя въпрос.

Исая 56:6 Също и чужденците, които се прилепват към Господа,
За да Му служат, да обичат името на Господа,
И да бъдат Негови слуги, -
Всеки от тях , който пази съботата да я не оскверни,
И държи завета Ми, -
Исая 56:7 И тях ще доведа в светия Си хълм,
И ще ги зарадвам в Моя молитвен дом;
Всеизгарянията им и жертвите им ще Ми бъдат благоугодни на олтара Ми,
Защото домът Ми ще се нарече
Молитвен дом на всичките племена.

Надявам се добре да съм разбрал въпроса :)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #16 -: Ноември 09, 2009, 17:32:26 pm »
 :hi: Какви са фактите за евреите?

Наричам ги евреи, тъй като са известни като „евреи”. Но аз ги наричам „така наречените евреи” тъй като знам кои са те. Източноевропейските евреи, които формират 92% от световното население, от този народ, които наричат себе си евреи, са всъщност хазари, племе, което преди векове е живеело дълбоко в Азия. Те са били толкова войнолюбиви, че азиатците са ги изпъдили.

http://data-bg.com/freedman.htm
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #17 -: Ноември 09, 2009, 18:21:52 pm »
Бог има предпочитания към раса, народ или нещо от тази поредица ?! - Това НЕ е БОГ !
Бог има слуги ? - Не ! Единственно тъмните сили имат слуги !
Бог удря печати по челата на тези които ще "спаси"... тука се чудя да плача ли да се смея ли ?!

А относно въпроса "дали може да бъде разгадан смисълът на този текст", еми то ако беше невъзможно, мисля че нямаше да бъде написан :)

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за п
« Отговор #18 -: Ноември 09, 2009, 20:09:31 pm »
Въпросът ми беше не колко ще са спасените а от КОИ (сто и четиридесет и четири хиляди подпечатани от всичките племена на израилтяните:) !

И ако се говори за Израилтяни ние къде си врем ...... там  ;)Или и тук има скрит смисъл ?
Прикачвам два файла като отговор на въпроса ти – единият на английски, другият на руски. Иначе текста е един и същ (Учение на Храма).

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #19 -: Ноември 09, 2009, 20:27:21 pm »
 
Бог има предпочитания към раса, народ или нещо от тази поредица ?! - Това НЕ е БОГ !
Бог има слуги ? - Не ! Единственно тъмните сили имат слуги !
Бог удря печати по челата на тези които ще "спаси"... тука се чудя да плача ли да се смея ли ?!

А относно въпроса "дали може да бъде разгадан смисълът на този текст", еми то ако беше невъзможно, мисля че нямаше да бъде написан :)

 :hi: Бог няма предпочитания от раса цвят или пол на хората. Но предпочита да има йерархия, а не противоборство което ражда вражди.
Ако имате 7 деца и на всяко от тях възложите работа в дома, ще може ли по естеството на работата, външен човек да разбере кое дете обичате най много. И дали детето което хвърля боклука ви е безразлично или дори го мразите.
Евреите бяха избрани да запознаят целият свят с характера на Бога но те се възгордяха над останалите деца и се провалиха :flag_of_truce:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #20 -: Ноември 09, 2009, 20:35:31 pm »
Е, да ама няма да наричам едно от децата си избрано и мое, а другите - чужди.
И аз не съм съгласна с богоизбраността на еврейския народ. Нито съм съгласна, че са били избрани да покажат Бог на света. Света и преди тях много добре е познавал Бог - примери има и в древен Египет и в прабългарските трации, сигурно има и други, с които аз не съм запозната.
Още повече че от 12те племена, които се споменават в библията днес е известно май само 1- племето на Юда. Някой да ме поправи ако греша.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #21 -: Ноември 09, 2009, 21:09:21 pm »
Цитат
1:13 и всред светилниците видях един, който приличаше на Човешкия Син, облечен в дълга дреха, и препасан около гърдите със златен пояс;
1:14 а главата и косата Му бяха бели като бяла вълна, като сняг, и очите Му като огнен пламък;
1:15 и нозете Му приличаха на лъскава мед като в пещ пречистена; а гласът Му беше като на много води;
1:16 и имаше в десницата си седем звезди; и от устата Му излизаше меч, остър и от двете страни; и лицето Му светеше както свети слънцето в силата си.


Хайде да поразсъждаваме по тези откъси:
1.1:13 и всред светилниците видях един, който приличаше на Човешкия Син, облечен в дълга дреха, и препасан около гърдите със златен пояс

Ако Откровение е писано от Йоан (дясната ръка на Исус ) така ли ще пише ?

Приличало му на кого ? Променил ли се е Исус че да не го разпознае най приближения му ?
Кой е написал това ?
Ако е Йоан ,кой му се е явил ?
И т.н. другите въпроси после  ;)

А линковете на Iris прочетох този на Руски защото с този език се справям долу-горе ,след прочита му ми идваше да си направя харакири  ??? !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #22 -: Ноември 09, 2009, 21:17:03 pm »
 
Е, да ама няма да наричам едно от децата си избрано и мое, а другите - чужди.
И аз не съм съгласна с богоизбраността на еврейския народ. Нито съм съгласна, че са били избрани да покажат Бог на света. Света и преди тях много добре е познавал Бог - примери има и в древен Египет и в прабългарските трации, сигурно има и други, с които аз не съм запозната.
Още повече че от 12те племена, които се споменават в библията днес е известно май само 1- племето на Юда. Някой да ме поправи ако греша.

:hi: До колкото знам само на три племена им се губят следите.
След като познаваха истинския Бог, защо се покланяха на стотици различни религиозни недоразумения? :unknown:
Това, че евреите бяха избран народ не пречеше, само едно племе е от всички племена да е най важно!
1 Рувимовото племе
2 Симеоновото племе
3 Гадовото племе
4 Юдовото племе
5 Исахаровото племе
6 Завулоновото племе
7 Ефремовото племе
8 Манасиевото племе
9 Вениаминовото племе
10 Дановото племе
11 Асировото племе
12 Нефталимовото племе
Кое племе от дванадесетте беше най важното познайте?
 :-X
Точно нито едно от тези

Чис. 1:49 Само Левиевото племе да не преброиш, нито да вземеш числото им между израилтяните;
Чис. 1:50 но да поставиш левитите за настоятели на скинията, за плочите  на свидетелството, и на всичките нейни принадлежности, и на всичките нейни вещи; те да носят скинията и всичките нейни принадлежности, и те да вършат служението около нея, и да поставят стана си около скинията.
Е кои са най важните 144 000 :flag_of_truce:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #23 -: Ноември 09, 2009, 21:34:41 pm »
 :hi: Отк. 1:13 и всред светилниците видях  Един, Който приличаше на Човешкия Син, облечен в дълга дреха и препасан около гърдите със златен пояс;
Отк. 1:14 а главата и косата Му бяха бели като бяла вълна, като сняг, и очите Му, като огнен пламък;

Най добрия начине да отговоря е с Библията

Мт. 26:63 Но Исус мълчеше. Първосвещеникът му каза: Заклевам Те в живия Бог да ни кажеш: Ти ли си Христос Божият Син?
Мт. 26:64 Исус му каза: Ти рече. Но казвам ви, от сега нататък ще видите Човешкия Син седящ отдясно на силата и идещ на небесните облаци.

Иоан казва че прилича на Христос но има светещи очи и бяла коса.
Old4 ако видиш баща си със светещи очи и бяла коса при положение, че за последно е била черна. Как би се изразил, че това е баща ти или, че прилича на него?

Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #24 -: Ноември 09, 2009, 21:46:19 pm »
След като познаваха истинския Бог, защо се покланяха на стотици различни религиозни недоразумения? :unknown:
Нямаш и най-малка представа за древните българи и техния Бог, които ги е имало много преди Адам и Ева и техните родове. Богът на евреите не е този за който ти си мислиш, а онзи за който ти питаше защо враждувал с Христос.
P.E.A.C.E много добре ти го написа, но фанатичната ти позиция не ти позволява да го разбереш.
« Последна редакция: Ноември 09, 2009, 21:47:58 pm от xnet_user »

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за п
« Отговор #25 -: Ноември 09, 2009, 21:53:38 pm »
 :hi: Прав си, то ние Българите сме предизвикали големия първичен взрив преди ...време, аз не помня, но на някои... дядовците им са разказвали явно :)
« Последна редакция: Ноември 10, 2009, 00:41:44 am от Mirotvorec »
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #26 -: Ноември 09, 2009, 22:51:18 pm »
Виждаш ли колко изкривено възприемаме нещата?
Звучи ни нормално евреите да са избран народ, а ненормално, че българите сме имали много повече познания от тях. Не ти ли се струва, че има нещо нередно?
Трябва много добре да се замислим върху всичко, което сме приели като истина, без да се запитаме дали е така.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #27 -: Ноември 09, 2009, 22:55:12 pm »
 :hi:
Защо посланието е отправено само към 7 църкви в Азия?

Отк. 1:4 Иоан до седемте църкви, които са в Азия: Благодат и мир да бъде на вас от Онзи, Който е, и Който е бил, и Който иде, и от седемте духове, които са пред неговия престол,
Отк. 1:5 и от Исуса Христа, който е  верният свидетел, първороденият от мъртвите и началникът на земните царе. На този, Който ни люби, и ни е развързал от греховете ни чрез кръвта Си,

Още в началото на Откровение се вижда символичния характер на седемте църкви.
А именно, че те са символ на седемте времеви периода на развитие на църквата през следващите около 2000 години. Всъщност това е единственото голямо пророчество разглеждащо бъдещета Земната история от гледната точка на църквата. Другите пророчества обикновено разглеждат бъдещето от политическа гледна точка.
Избрани са точно тези 7 църкви защото всяка една тях носи характера на определения период на развитие. Еврейският начин на мислене е чрез образи, за разлика от гръцкото мислене което е с философски размишления. Вярващите през първи век са разбрали идеята и сравнението. ;)

Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #28 -: Ноември 09, 2009, 23:02:51 pm »
 :hi: Ами като не сме се усетили навреме да си напишем една българска Библия.
Ако имам възможността да използвам машината на времето ще се опитам да кажа на нашите хора да драснат нещо с повече екшън и интрижки  ;)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #29 -: Ноември 10, 2009, 08:19:41 am »
Нямаш ли тотална вяра , почнеш ли да мислиш и да разсъждаваш върху писанията ......... разбираш че всичко е празна работа !

П.С.
А "ония" може да се представя за всеки  ;),за това си мисля че Христос трябва да се покаже в човешкия си лик с който го познават  ;)!Този който се е показал не е Христос или този който е писал Откровение , не е Йоан !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27