Автор Тема: Какво обичаме, какво мразим  (Прочетена 44311 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #75 -: Август 07, 2009, 05:32:45 am »
Искрено мразя щастието на невежите.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #76 -: Август 07, 2009, 09:58:05 am »
Мм... това пък в крайна сметка пак си е техен избор, мен повече ме дразни нещастието... И това, че си тровиш водата излишно с тая омраза :negative:, от друга страна не събужда ли и някаква надменност по отношение на туй невежество?  :-X Да се смяташ за по- добър и "напреднал" от другите не те ли връща пак назад? Тез неща тънко те отдалечават от целта според мен, човек трябва да се наблюдава непрекъснато. :-*
« Последна редакция: Август 10, 2009, 17:34:36 pm от Mirotvorec »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #77 -: Август 07, 2009, 15:25:14 pm »
Не виждам с какво надменността от моя страна променя факта на тяхното невежество.Също така омразата към щастието на невежите няма отношение към поносимостта на нещастието, която си остава зле.
« Последна редакция: Август 10, 2009, 17:35:09 pm от Mirotvorec »

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #78 -: Август 07, 2009, 16:06:53 pm »
Не виждам с какво надменността от моя страна променя факта на тяхното невежество.
Очевидно с нищо...   :(
Но омразата и надменността променят теб.
« Последна редакция: Август 07, 2009, 16:10:55 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #79 -: Август 07, 2009, 16:34:51 pm »
Е това очевидно не е вярно :) Всъщност е очевидно грешно.
Първо съм станал надменен поради промяна в себе си.Тази промяна е била надменност.Надменността в случая не е това, което е изискало промяна, то Е промяната.
Второ, емоционалността е следствие за бога.Емоционалността е резултат от пропорция на характер и обстоятелства.

характер/обстоятелства = емоция

Човек разбира емоциите си, когато разбере отношенията между характера си и обстоятелствата.


Тоест, моята надменност и омразата ми към щастието на невежите е директен резултат на пропорцията от факта на тяхното невежество и моят характер.

Това че невежеството им си е тяхна работа и надменността ми е си е моя работа е съвсем друг въпрос.Става дума за това, че не понасям въпросните хора такива, каквито са.



Най-вече ненавиждам хората, които отказват да мразят, отказват да са арогантни, отказват да са егоисти и всячески се опитват да избягват качествата и емоциите от тази група, поради изключителното си невежество.Така създавайки саморазрушително противоборство със себе си се опитват да се хванат за илюзорните спасителни сламки на ню-ейдж-крайст-дънов предразсъдъци.Надяват се с тяхна помощ да се предпазят от мисълта, че с поведението си те отказват да се променят, защото тази мисъл би ги накарала да осъзнаят, че емоциите и характера не са катализаторите, а СА САМАТА ПРОМЯНА.

Всичко това е дериват на страха от несигурност, защото тази мисъл би сринала гледната им точка за света до основи.А страха от несигурност е една от главните пропаганди, която върлува като градушка по всички възможни медии и обществени модели на мислене.

"Този, който жертва свободата си за сметка на сигурността си, не заслужава нито едно от двете" четох из подписите някъде в този форум.

И когато нямам избор в споделянето на въздуха си с такива хора, аз ги мразя.
« Последна редакция: Август 10, 2009, 17:36:48 pm от Mirotvorec »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #80 -: Август 08, 2009, 00:00:33 am »
Искрено мразя щастието на невежите.
А на какво се радват невежите? (Задавам въпроса, защото от отговора ти се надявам да разбера, кои точно хора определяш като невежи.)

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #81 -: Август 08, 2009, 09:26:55 am »
Става дума за щастието, което е следствие от недостатъчно или грешна информация.Тоест невежите хора за мен са същите като в речника - с недостатъчно или грешна информация и нехаещи за този факт.

В смисъл...предполагам, че можем да си говорим с думи, които значат нещо мили господи.Ако не знаеш какво означава невеж и на кой човек му се вика невеж - ами информирай се! Може би да става дума за тебе!
« Последна редакция: Август 10, 2009, 17:37:39 pm от Mirotvorec »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #82 -: Август 08, 2009, 23:49:34 pm »
Май невежи са всички, които не мислят като тебе. В този смисъл определено съм невежа. Значи се дразниш, че хората могат да бъдат радостни в заблудите си? А какво изпитваш към нещастието на невежите?

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #83 -: Август 09, 2009, 00:38:48 am »
 :hi:Обичам живота, близките, приятелите  :rofl2:, компаниите  :drinks:
Мразя инертните, неамбициозните, завистливите и мързеливи хора, които винаги обвиняват други за неуспехите си и начина си на живот.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #84 -: Август 09, 2009, 01:15:04 am »
      Промяната винаги може да са се осъществява в две посоки:
      1)Личноста надгражда, тоест се развива и тогава тя разбира всички които са на по-ниско стъпало в развитието си. Самото развитие предполага изключване на чуства пораждащи всякакъв тип негативизъм, защото развитието значи разбиране.
       2) Деградащия - всичко което дадена личност не е в състояние я плаши и този страх се изражда в омраза.
      Следователно можеш да игнорираш - отхвърляш - мразиш - само неща които надхвърлят възможностите ти за разбиране.
      Личност позволяваща си лукса да мрази - деграсира.
      Всяко едно зло разчепкаш ли го до основи неминуемо стигаш до егоисъма.
     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #85 -: Август 09, 2009, 09:26:32 am »
По-високото стъпало разбира по-долните, но по-долните не си обясняват по-горното.
Омразата се поражда от страх.

Това е така, но според мен е логично и очевидно, че следните неща не са верни:

-промяната има посока - като цяло на всеки човек ще е по-лесно да се отърве от всички посоки, защото са безсмислени.Какво значение има дали човекът деградира или се развива? По-точно, какво означава някой да деградира или да се развива? Той може единствено да живее по-нататък.Самата цел на инкарнирането е сблъсък с различното и следователно преживяването на промяна.Самата промяна е важната за инкарнацията, а не нейната посока.Посоката е важна за едно ограничено и зависимо разбиране на нещата.

-развитието изключва негативни чувства - ако едно развитие изключва нещо от репертуара си, то по самата си дефиниция е ограничено.Това е следствие на предного ограничено схващане, че промяната има посока.Нататък се редят само ограничения, именно от поставянето на посоки.Посоките влачат полярности, като негативно и позитивно, които са еднакво дебилни едно за друго.

-всичко, което дадена личност не може да постигне, я плаши - това пък каква логика следва? Това е така ЕДИНСТВЕНО в случаите, когато личността не може да постигне нещо поради неразбирането му и при наличността на желание.При липсата на желание и при наличността на неразбиране, или при наличността на разбиране, но липсата на желание, това твърдение издиша и въобще не е обобщително.

-да се мрази е лукс - странно, че го казваш, при положение, че смяташ, че омразата води до деградиране.Защото омразата и любовта са едно и също нещо в различни форми.Една и съща същност, представена в две различни прояви.Този основен предразсъдък, върлуващ в обществото, отново е породен от ограничените възгледи, нижещи се от посоките в началото.
И какво е лукс най-накрая? Ако всичко е в достатъчна наличност, тогава няма да има нищо луксозно.И когато дадена емоция не е в достатъчна наличност, личността е ограничена.От възприемането на посоки.

-всяко зло произхожда от егоизма - много неща произхождат от егоизма.Всяко добро също произхожда от егоизма, но хей - зависи коя нормативна система използваш.Защото ако не употребяваше ограничено посочно мислене, нямаше да имаш нужда от нормативна система, която да превръща и лъжите и истините, които говориш, в условности.


А по темата...

Така е, коренът на въпроса е какво не разбирам в щастието и нещастието на невежите.Не разбирам липсата на инициатива за разбирането на света у невежите хора.
Не разбирам например как един човек може да се чувства щастлив от цивилизацията, която поради неразбиране нарича своя.Не разбирам как може човек да се чувства щастлив от това, че едва ли не по случайност е попаднал в онази половина на света, която живее с повече от 2 долара на ден, а не в другата...защото тази 50 на 50 вероятност би трябвало да му подскаже, че онова, което той смята за сигурно и поради сигурността си му носи удовлетворение, е нещо оперирано от сигурност.

Не разбирам как така мисълта изведнъж стига един праг на хода си, зад който не преминава.Не че не иска да премине, или я е страх да премине...тя дори не осъзнава този праг и просто спира.Дори се заблуждава, че все още се движи.

Ако някой може да ми обясни защо и как логичната мисъл от някакъв момент нататък изпада в нещо като черна дупка, ще съм му много благодарен.
« Последна редакция: Август 10, 2009, 17:39:51 pm от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #86 -: Август 09, 2009, 16:03:21 pm »
  Не се ли движиш в някаква посока значи тъпчеш на място - няма развитие.
  Всичко което ограничена личност като тебе не може да разбере и осмисли я плаши.
  Ограничен си защото отхвърляш движението в някаква посока. Движение без посока значи да се въртиш в кръг.
   Да деградираш значи да се стремиш да живееш като паразит. Понеже искаш само да вземаш другите са нищожества - нацизъм в чист вид.
   Когато се движиш в свободно избрана от тебе посока развитието ти е огратичено в пространството, но не и във времето.
   Когато ти липсва желание да разбереш някого или нещо как може да го класифицираш като невежа задръстеняк и т.н. 
   Когато се движиш в кръг рано или късно ще си захапеш опашката. Стане ли това на къде може да премине мисълта ти освен да се повтаря. За да продължиш напред тоест да се развиваш трябва да храниш мисълта си. ХРАНАТА СЕ НАРИЧА НЕИЗВЕСТНОСТ.
   Избери си посока и дерзай.
   Провери в речника думата егоизъм и пиши какво положително можеш да извлечеш от това качество!!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #87 -: Август 09, 2009, 17:08:50 pm »
Разбирам, че си се чувствал задължен да отговориш.Вместо да замажеш нещата с няква аматьорска форум-пропаганда баче, ти взе че се хвана за единственото нещо, в което грешиш и написа 100 еднакви реда с надежда, че са тежки, така ли...

Ако трябва да говорим за самото отговаряне, като по-опитен рационализатор ти споделям, че не можеш да си замажеш изказване, без да се опираш на някаква истина, трябва да лавираш между истините и темите, а не да въртиш и сучеш в 100 реда единствиното грешно нещо.

Просто считам спора за или против оповаването на дуалността и посоките като твърде нисък логически, за да го разисквам в момента.Опитай се сам да си противоречиш и ще видиш, че има твърде много възможности да го направиш успешно.ЗАЩОТО не си се опитал да ме разбереш ни най-малко.


И се замисли се закунда - нима аз твърдя това от вчера? Не, стоял съм на твоята позиция преди много време и с течение на времето я обърнах тотално.Някъде някога да си срещал някой, чиято теза да е била времево проверена и зад нея да не стои нищо в подкрепа?

И се замисли - сещал ли си някога някой, който първо е имал тезата, че посоките са безсмислени и да е стигнал до обратния извод? Защото аз съм срещал много случаи точно на обратното.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #88 -: Август 09, 2009, 17:27:59 pm »
 Прав съм за опашката, не мога да преценя, обаче, откога се въртиш в този кръг.
 Тотолно си се изгубил в собствените си расъждения. Съжалявам не мога да ти помогна. С уважение: Туров
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #89 -: Август 09, 2009, 17:48:11 pm »
Хех, Туров...спомни си за ниското стъпало и високото стъпало, за което признах, че си прав.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27