Автор Тема: Смъртната опасност от млякото и млечните продукти (интервю)  (Прочетена 112963 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pilota

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 266
Съгласен съм с еон мялкото е толкова универсално ,че мога да го пригодя дори за бактерии.

Неактивен SunMoon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Човешката кърма е пригодена за бебетата, кравешкото мляко е абсолютно непригодно за човека.

По твоята логика 2/3 от човечеството да е измряло досега.  :nea:

Нямам предвид измряло, в статията го пише достатъчно ясно.
А за бебета мисля, че на всички ни е известно, че е най-добре да се хранят с кърма, въпреки, че оправдавам майките които ги хранят с адаптирано мляко, защото нямат кърма, просто няма друг начин.

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Който каза,че едно животно не може да кърми друго: http://87.121.59.2/play:ad9bdaf3

А пък който на 4 дена е отказал млякото-е за него не можах да намеря клип"Четири дневно бебе плющи пържоли"
Опитай!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Човешката кърма е пригодена за бебетата, кравешкото мляко е абсолютно непригодно за човека.

По твоята логика 2/3 от човечеството да е измряло досега.  :nea:

Нямам предвид измряло, в статията го пише достатъчно ясно.
А за бебета мисля, че на всички ни е известно, че е най-добре да се хранят с кърма, въпреки, че оправдавам майките които ги хранят с адаптирано мляко, защото нямат кърма, просто няма друг начин.

SunMoon, ако чета такива статии явно трябва да мина на слънчево хранене. И водата ни е мръсна и въздуха ни е мръсен и всяка една храна. На мен лично ми е омръзнало от такива евтини статии. Кажи ми колко хора ДОКАЗАНО са получили трайни увреждания от употреба на мляко и млечни продукти. Говорим за МЛЕЧНИ продукти, а не тези изкуственяци продавани в магазините - мляко, което е издоено както си му е реда, пастьоризирано и съхранявано както си му е реда. Кажи ми колко хора ще получат увреждане от това мляко ако го пият. Изключи от тази сметка алергичните. Те и без това не си го пият.

Дай да не пием мляко, да не пием кафе, да не ядем хляб, сирене, домати и т.н. Ами то какво остана?

Кажи ми колко хора са получили трайни увреждания за цял живот от млякото и колко от останалите глупости.

Представяш си... 30 години се пазиш, не вкусваш мляко, прясно, кисело, сирене, кашкавал. Само заради някаква си статия. И накрая пресичаш и те блъска камион или нещо по-голямо. И какво правим?

Хората с лабилна психика повече си вредят от стреса, който си причиняват от четенето на подобни статии, отколкото от самото консумиране на млякото.

Толкова измислени доводи, просто не знам как хората не мислят като ги четат. Животните не пиели мляко от друго животно. Ами то животните и дебнат плячката си и я разкъсват жива, дай и ние да праим така, да сме в крак с животните.
Овцете пък те пасат от тревата на баира, да отидем и ние барабар с тях, като ще правим като животните?

А бебетата си ги хранете с майчино мляко, като има - има. Като няма си купете там каквото мляко се препоръчва от доктора. Какъв е проблема не разбирам.

В статията пише за американски крави, които ги тъпчат с някакви простотии. Възможно е в тяхното мляко да има някакви вредни вещества - не съм запознат, не съм правил анализ на млякото им, затова не мога да кажа нищо. Ама тука така почнаха да говорят колегите във форума, че все едно млякото по принцип е вредно.
« Последна редакция: Септември 08, 2010, 13:25:44 pm от ₪ Eon ₪ »

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Това е пълен абсурд!Колко ,хора са измряли от млякото?От години,пия мляко и краве и козе!Само,мога да кажа че се чувствам по-добре!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
SunMoon, казваш, че кравето мляко е абсолютно непригодно за човека. Как тогава си обясняваш факта, че милиарди хора по земята го пият и нищо не им се случва?

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Може нещо да им се случи ако кравата е тъпкана с хормони и други подобни вещества или е пасла трева като район подобен на Кремиковци.
И пак няма да е фатално. Яжте и пийте всички неща, които вътрешно ви понасят и ги харесвате независимо какво е. :)
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Може нещо да им се случи ако кравата е тъпкана с хормони и други подобни вещества или е пасла трева като район подобен на Кремиковци.

Именно де. И аз това казвам. То ти да ми предложиш мляко от такава крава и аз няма да го пия сигурно. Ама така да се генерализира въпроса и да се слага всичко под един знаменател не ми се струва уместно.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
На хората нищо особено не им се случва... само дето навлизат в пуберитета преждевременно. На 10-12 годишни момичета им растат гарди.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
А на колко трябва да им започнат да растат боцките?

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
А на колко трябва да им започнат да растат боцките?

Няма майтап. Това лято видях момиче в пети за шести клас по-висока от мен и с гарди като на 30 годишна раждала жена.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил

Няма майтап. Това лято видях момиче в пети за шести клас по-висока от мен и с гарди като на 30 годишна раждала жена.
   Телевизията  има  по-голяма  вина  за  това!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
А на колко трябва да им започнат да растат боцките?

Няма майтап. Това лято видях момиче в пети за шести клас по-висока от мен и с гарди като на 30 годишна раждала жена.

side, не си ли помисляш, че това може да е от други фактори - гени например.

Нещо не виждам връзката мляко и големи гърди на момичета.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Човечеството мутира във всички направления.
sidewinder. Може това да влиза в еволюционните процеси на хомо-сапиенс. Вместо да им растат главите им растат гърдите.. :D
Но не трябва всичко да отдаваме на "млякото".
 А mitko май е прав може от телевизора, монитора и т.н да е.
Виш от бозата, бялото брашно и бирата растът определено.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Не става въпрос за обикновенното мляко.А за бебешките адаптирани млека,като NAN,Frizolak и др.Тях ги тъпчат с хормони и от там идва по-бързото съзряване.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27