Автор Тема: Смъртната опасност от млякото и млечните продукти (интервю)  (Прочетена 112958 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен darena.666

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Аз съм убедена в правотата на противниците на млякото :hi:Била съм на 4 дена\след раждането ми\когато съм се отказала да суча.Ако някой успееше да ме накара да пия мляко,аз го повръщах защото ми веше гнусно.Когато пораснах, и до днес мои познати ме питат дали съм здрава след като не съм пила мляко.Ами аз съм си здрава.Преди 4-5 месеца реших да ям кисело мляко за вечеря.След 3 месеца ми излезе бучка на гърдата.Направих мастография.Резултата е: образувание на самата жлеза,безопасно.Спрях млякото защото ми "вкиснаха"червата.Ще видиме кой е прав.Аз съм оптимистка ;)

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Аз съм убедена в правотата на противниците на млякото :hi:Била съм на 4 дена\след раждането ми\когато съм се отказала да суча.Ако някой успееше да ме накара да пия мляко,аз го повръщах защото ми веше гнусно.Когато пораснах, и до днес мои познати ме питат дали съм здрава след като не съм пила мляко.Ами аз съм си здрава.Преди 4-5 месеца реших да ям кисело мляко за вечеря.След 3 месеца ми излезе бучка на гърдата.Направих мастография.Резултата е: образувание на самата жлеза,безопасно.Спрях млякото защото ми "вкиснаха"червата.Ще видиме кой е прав.Аз съм оптимистка ;)
darena.666 Извинявай,но как и с какво са те хранили след като на 4 дена(след раждането ти)си се отказала да сучеш?
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Майка ми не е имала достатъчно мляко и са ми давали кисело и прясно мляко.
Поне при мене така е било за  darena.666 не знам как е.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
На бебета е противопоказно да се дава каквото и да е мляко от животни. Първо много важно правило при отглеждане на бебета.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Аз съм било такова и нямам никакви противопоказания и тн. :)
Даже сега киселото и прясното са ми любими, но тези които са от крава, а не пастьоризирани преди това. От тях ми се гади. ;D
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
На бебета е противопоказно да се дава каквото и да е мляко от животни. Първо много важно правило при отглеждане на бебета.
sidewinder,тогава с какво предлагаш да се хранят бебетата?
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Смъртната опасност от млякото и млечните &
« Отговор #171 -: Септември 06, 2010, 23:19:38 pm »
На бебета е противопоказно да се дава каквото и да е мляко от животни. Първо много важно правило при отглеждане на бебета.
sidewinder,тогава с какво предлагаш да се хранят бебетата?

Не ми задавай на мен този въпрос. Въпросът е защо майките нямат кърма? Пак казвам, че не е редно. Имунната система на малките бебета все още не е обучена да пази организма от това, което се среща в млякото на другите животни.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Смъртната опасност от млякото и млечните &
« Отговор #172 -: Септември 06, 2010, 23:28:39 pm »
На бебета е противопоказно да се дава каквото и да е мляко от животни. Първо много важно правило при отглеждане на бебета.
sidewinder,тогава с какво предлагаш да се хранят бебетата?

Не ми задавай на мен този въпрос. Въпросът е защо майките нямат кърма? Пак казвам, че не е редно. Имунната система на малките бебета все още не е обучена да пази организма от това, което се среща в млякото на другите животни.

А и... забога... от майка към дете е... не е редно да го няма.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Цитат
Въпросът е защо майките нямат кърма?
През 91-ва година майка ми и баща ми не са имали много средства за храна пък и тогава са били едни времена и от там на майка ми и спира млякото.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен SunMoon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Човешката кърма е пригодена за бебетата, кравешкото мляко е абсолютно непригодно за човека. В природата никой бозайник не отива да бозае от друг, особено след като са го отбили. Никой не може да ме убеди в полезността на млечните, след като през повечето време съм суровоядка и млечни не консумирам, а направя ли го ми става тежко. Впрочем човечеството от много години може да е консумирало мляко, но то е било домашно и в не толкова големи количества, защото кравите не са били тъпкани с хормони за да дават 20 пъти повече мляко и така в продължение на години, всеки ден. За мен всичко написано в статията е истина, който не му вярва много му здраве ;)

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Ами аз и до сега продължавам да си ги ям от село тези двете и са ми много вкусни. :)

Здрав съм си.  ;)
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
      Особенно  е  полезно  натуралното  киселото  мляко!  Унищожавам  го  в  промишлени  количества,  вече  повече   от  60г!  Чета  тази  тема  защото  някои  писана  ме  карат  да  се  смея!  Например  "От  4дневен  не съм  консумирал  мляко" -  минал  направо  на  плодове  и  зеленчуци! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Е и аз такова ям както от магазина хапнах веднъж и ми се догади. Няма опасност от млякото стига да не е минало през някой завод.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Едно време са давали на децата козе мляко, ако майката има затруднения. Козето мляко е най- близко до майчинто като съдържание. Може и биволско също е добро.
Колкото повече сучи едно дете толкова е по здраво. Със здрави кости.
 И зависи майката с какво се тъпчи. Ао пуши по две кутии цигари до пладне каквото и мляко да му дава се тая.

Аз пия само домашно краве мляко със 6-7% масленост от сравнително екологично чист район.
« Последна редакция: Септември 07, 2010, 13:42:25 pm от fishbone »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Човешката кърма е пригодена за бебетата, кравешкото мляко е абсолютно непригодно за човека.

По твоята логика 2/3 от човечеството да е измряло досега.  :nea:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27