Автор Тема: Смъртната опасност от млякото и млечните продукти (интервю)  (Прочетена 112963 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен darkangel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Aми даже на спортисти се продава млечен протеин, които някои предпочитат пред полусинтетичният...по-добре качвали мускули...вредно било....

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
   Абе,  я  стига  сте  плюли  в  млякото,  пържолите,  хляба  и  виното (домашните)!  Все  неща  проверени  през  хилядолетията!   Ще  ми  кажете  ли  десет  полезни  храни????   
   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Цитат от една моя статия за посветения:

Много форуми, както и този са се превърнали в ненаучни и свръхидиелистически свърталища на спекула провокирана от медиите. Като пример ще дам две статии публикувани от Н. Първата е темата за млякото, кампания стартирала миналата година и целяща дискредитирането на химичните способности на млякото. Тази кампания бе развита от Уол Стриит и продадена на света с цел да се унищожат всички крави по света, тъй като млякото представлява най-силната хранителна компонента не само за човека, което ще помогне за по бързото здравословно асимилиране на човечеството. Много хора се хванаха на тази въдица безусловно. Всички измишльотини по повод на най-силната храна млякото, ще помогнат за пълното заличаване на млекопроизводството от крави и заместването му от неговият изкуствен аналог-сухото мляко, което е силно токсично и нарушава хормоналното равновесие в организма, и разбира се причинява рак.

Край на цитата.

Всичко това бръщолевене около млякото е едно огромно доказателство за това че ПСИХОЛОГИЯТА все пак е точна наука. Човечеството хиляди години се е прехранвало с мляко, но сега някой си по телевизията съобщил че то е вредно и хоп спираме употребата на мляко само защото така казали. А вие проверихте ли сами дали това е вярно, проведохте ли научни експерименти относно химичният състав и доказахте ли неговите вредни качества. НЕ, защото нямате и най-малко химическа образованост, както и аз, но веднага се започва, при това ужасточено проповядване на някаква безмислица, при това казана ви от друг. Защо не направихте това заключение преди години ами сега?
Не се връзвайте на идиотизми. Млякото е една от най-силните храни и се борете за нея, не разпространявайте деградивни идеологии .И да ви издам една малка тайна, Евреите предимно консумират мляко.


От 15 години не съм близвал прясно мляко, не защото го е имало xnetbg.com и не защото някой ми го е казал по телевизията. Просто послушах вътрешния си глас.

На 33 години съм, а никой не ми дава повече от 25. Никога не съм си чупил кости, не съм посещавал лекарски кабинет и от 20 години не знам какво са коремни болки и главоболие. Млакото е слузообразуващо. Тази слуз задръства организма и пречи на нормалните процеси в клетката и междуклетъчните пространства на организма. Ако сутрин се будите със сополи в носа, не се съмнявайте, че са от млечните и месни продукти. Ето ти пример от личен опит.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
   Абе,  я  стига  сте  плюли  в  млякото,  пържолите,  хляба  и  виното (домашните)!  Все  неща  проверени  през  хилядолетията!   Ще  ми  кажете  ли  десет  полезни  храни????   
   
    :) Струва ми се, че ти прекрасно знаеш,коя е живата храна. Все още в България се намира при това качественна! Нали знаеш за съдържанието на плодове и зеленчуци? Съжалявам ,но всичко животинско смятам, че е мъртва храна,включително и млякото. Но всеки си има негова истина, нали сме БЪЛГАРИ ;D
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
sidewinder, сополите определено не са от млякото. Причиняват се от бактерии, които са навсякъде около теб, просто имунната система се е сринала. Прополисът ще ти подейства много добре за тях.
А това за ДНК на кравата изобщо не съм съгласна, че влияе на човека. И котета съм отглеждала с краве мляко, намирала съм изоставени съвсем малки, неспособни да ядат още. Не са ставали крави, малки сладки котенца са, не съм чула да мучат.
Всеки си преценява сам какво да консумира. Аз си ям краве мряко, 50 кг съм, второто си дете родих на 40г. Имам нормален метаболизъм и не са ми задръстени кръвоносните съдове.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Смъртната опасност от млякото и млечните &
« Отговор #155 -: Април 16, 2010, 11:31:11 am »
Мамче, аз нямам сополи, защото съм дългогодишен вегетарианец и съм здрав. Но ти се замисли над това:

Слузта в тялото ни се образува най-вече от консумацията на животински храни (мляко, яйца, месо, кашкавал….), от храни богати на изкуствени съставки или транс-мазнини, или Е-та, храни, неприсъщи за човешкото хранене, а такива заливат пазара ни на повече от 80%. Дали имаме слуз в тялото ни разбираме с лекота ако:
* сутрин се събуждаме с топка храчки в гърлото ни
* носът ни е пълен със сополки
* имаме вагинални течения
* гнойни пъпки по кожата…
Тоест, в момента, в който започнем да натрупваме слуз, тялото ни се опитва да я изведе по всякакъв възможен начин – чрез кожата (циреи, акне), очите (гурелчета), ушите (отит…), носа (хрема, запушен нос), гърлото (храчки), дихателните пътища (кашлица, простудни заболявания). Или вдигаме температура, заради стремежа на тялото ни да се избави от всичката слуз, натрупвана от злоупотреби в храненето.
« Последна редакция: Април 16, 2010, 11:38:20 am от sidewinder »

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Нямах предвид, че точно ти имаш сополи, извинявай! Просто това са стафилококи. Гнойните пъпки са резултат на хормонални смущения, вагиналните течения резултат на различни видове бактерии. Определено не е от млякото или другите животински храни.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Мама Котка,а кога се появяват тези бактерии?
Аз от опит мога да кажа,че след като спрях млечните продукти-просто два дена бях доста зле-какво ли не ми тече от носа,но синусити интересно как ми се отпушиха.
Е,кофти,но реших да си направя експеримент и се надумках с всякакви млечни храни-краве сирене,кашкавал,кисело мляко и още.Резултатът е,че един ден страдах от страшно главоболие,но по-кофтито е,че си отключих нещо друго,което сега ще трябва да чистя.Тъй че напоследък се замислям дали не сме като хлебарките,дето им слагаме "вкусна" отрова и те изяждайки я,вирват крачетата.Може и да е кофти сравнението,но точно това ми хрумна вчера.Засега,мисля да спря експериментите и да мина предимно на растителна храна,че не ям ли някои храни-после от мириса им само мога да повърна.Дори хората,които ядат месо ми миришат,странно е.Чудя се какво е становището на веганите тук във форума за рибката и дали трябва да се откаже,или не?
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен valentingn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Мама Котка,а кога се появяват тези бактерии?
Аз от опит мога да кажа,че след като спрях млечните продукти-просто два дена бях доста зле-какво ли не ми тече от носа,но синусити интересно как ми се отпушиха.
Е,кофти,но реших да си направя експеримент и се надумках с всякакви млечни храни-краве сирене,кашкавал,кисело мляко и още.Резултатът е,че един ден страдах от страшно главоболие,но по-кофтито е,че си отключих нещо друго,което сега ще трябва да чистя.Тъй че напоследък се замислям дали не сме като хлебарките,дето им слагаме "вкусна" отрова и те изяждайки я,вирват крачетата.Може и да е кофти сравнението,но точно това ми хрумна вчера.Засега,мисля да спря експериментите и да мина предимно на растителна храна,че не ям ли някои храни-после от мириса им само мога да повърна.Дори хората,които ядат месо ми миришат,странно е.Чудя се какво е становището на веганите тук във форума за рибката и дали трябва да се откаже,или не?

Побутвам темата лекинко. Не съм близвал мляко и цялата хранителна група съдържаща мляко. Всичко от статията е вярно, изчезнаха ми пъпките, хроничната умора, кашлицата от слузта, главоболието от кравите хормони и тн. Обаче знаете ли какво сега всичко ми е наред обаче имам начална остеопороза :)
Има няколко позиции, които имам желание да уточним. Първата е свързана с източния продукт ГХИ. Краве масло се къкри на котлона 30-60 минути докато най вероятно му се разкарат кравите хормони и се разпаднат. Как да разберем дали и кога се разпадат хормоните. Тибетските монаси не са вчерашни и от хилядолетия засмукват гхи.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
     Момчета  и  момичета, 
     Трябва  да  се  прави  разлика  между  млякото  като  чист  натурален  продукт  и  онази  отрова  която  ни  пробутват  по  магазините!   
     Бил  съм  пълен  вегетарянец - не  е  полезно!  Бил  съм  и  почти  налълно  месояден - мани-мани  и  това  не  е  решение  на  проблема!  Бил  съм  и  на  млечна  диета!  Така,  че  мога  да  кажа  от  личен  опит - от  мляко  сополи  не  текът  и  храчки  не   се  образуват!  Сополивият  си  е  сополив  по  други  причини!  За  мен  правилното  хранене  е  разделното! 
     Макар,  че  съм  вече  на  бая  години,  още  цокам  прясно  сурово  мляко   а  когато  имам  проблеми  минавам  на  коластра!  Чакайте  ме  да  се  разболея  и  да  остарея! 
     Пиите  мляко  ако  ви  се  пие!  Яжте  месо  ако  ви  се  яде,  няма  да  станете  хишници!  Яжте  трева  няма  да  станете  преживни! 
     Само  не  бъркайте  различните  храни!!!!!!!!!   
     Алдонея,  мила,  никой  не яде  жива  храна!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Смъртната опасност от млякото и млечните &
« Отговор #160 -: Август 17, 2010, 01:06:48 am »
Съгласен съм с mitko. Пил съм мляко от крава и много се различава от това по магазините. За мен това по магазините си е направо оцветена вода. Истинското мляко си има хубав каймак, а не като купешкото като хартия. Вкус също както и маслеността е по различна.
Буквално от както съм се родил съм приемал прясно и кисело мляко истински, защото майка ми не можеше да ми осигури от майчиното мляко заради кризата в която съм се родил и не е имала мляко. Баба ми всеки ден е ми е правила кисело и ми е давала мляко от крава. Резултата е, че в годината бързо се оправям от настинки боледувам най-много два пъти. Имал съм падания и удряния с колело(харесвам екстремни спускания с колело) където повечето хора биха се потрошили, а на мене ми има само наранявания. Прясното и киселото са много полезни стига да са чисти от крава.
Малко да се отклоня от темата. Така като бях на почивка в Рила за две седмици там даваха обяд и вечеря задължително нещо с месо. Резултата беше, че не се чувствах много добре. Принципно ям месо, но това количество което изядох там го ям по принцип за два месеца и нещо. Извода е, че може да се яде месо, но да не се прекалява с него. Естествено и за него важи това, че е добре да бъде домашно.
Аз съм на този принцип ям си всичко, но гледам да бъде в повечето случи домашно както се казва или ако нещо не е гледам да бъде колкото се може по-качествено.
Чувствам се добре и нямам никакви алергии от храни или от каквото да е било. Ям и пия даже от така наречените забранени храни като чипс и кола и други в по малки количества, но си ги ям. Казано просто с нищо не се ограничавам. Независимо дали се твърди, че е вредно ако ми се прииска ям го. Естествено предпочитам домашните неща, защото са вкусни. :)
Според мене няма нужда от диети, вегетарианство и тн. Важно си е разнообразното ядене и качествените продукти.
« Последна редакция: Август 17, 2010, 01:09:35 am от sedere »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Истинската смъртна опасност е във вашите глави!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Истинската смъртна опасност е във вашите глави!

 :lol:  да

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Сиренето от мляко - два пъти по-скъпо От кое?
 ;)
Сиренето, произведено по Българския държавен стандарт, ще бъде двойно по-скъпо от средните цени на пазара в момента, смята Пени Ботева от Асоциацията на млекопроизводителите, цитирана по БНР. "Качественият продукт трябва да има цена за да могат и самите млекопреработватели да бъдат стимулирани да произвеждат нещо качествено," подчерта Ботева.

Тя обаче не уточни колко ще струва. В момента цените на кило краве сирене на българския пазар се колебаят между 3.50-4 лева за килограм, (за което не е ясно какъв е процентът на растителните мазнини в подобен продукт), и 7-8 лева за килограм за продукти, за които се твърди, че са качествени и от сто процента мляко.

Стандартът за сиренето е готов, но не е ясно кога ще започне да се използва, тъй като у нас все още няма сертифициращ орган, който да удостовери, че продуктът на даден производител действително отговаря на всички условия на БДС.

Българският държавен стандарт не е задължителен от близо 10 години. Производителите, които ще произвеждат продукти по утвърдените сега стандарти от земеделското министерство, го правят по свое усмотрение.

Млекопреработвателите са готови да започнат да произвеждат сирене по утвърдените държавни стандарти, но все още има административни пречки качественото сирене да се появи на пазара, обясни Георги Хаджийски от браншовата асоциация.

Според Хаджийски изискването стандартизирано сирене да се произвежда само от сурово мляко ще породи проблем, тъй като в България по начало има недостиг на качествено мляко. Млекопроизводителите от своя страна разчитат, че изпълняването на стандарта за сирене ще вдигне изкупните цени на суровината.

Друг проблем, според директора на Института по стандартизация Ирен Депишева, ще възникне от липсата на сертифициращ орган, който да прави оценка за съответствие продукта със стандарта. Такъв орган се очаква да бъде агенцията по храните, която обаче ще бъде създадена едва след Нова година - след като в бюджета за 2011-а се предвиди съответният бюджет.

http://www.webcafe.bg/id_868605798

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Сиренето от мляко - два пъти по-скъпо
Тцъ, тцъ, има някаква неточност. Точния израз е " Сиренето без мляко - два пъти по-евтино " :lol:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27