Автор Тема: Смъртната опасност от млякото и млечните продукти (интервю)  (Прочетена 112977 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
 vesela   ;D
Цитат
А дядо ми да ви кажа - ядеше на корем млечни продукти, които сам си правеше. И почина на 93 години както се казва от естествена смърт...и с всички зъби в устата . Без люта чушка, ракия, вино и сирене не сядаше да вечеря - собствено производство.
Така че смятам, че всичко е въпрос на организъм и баланс...
От мене мога да добавя -да живеем по българския начин на живот. :flag_of_truce:
А той е ядене, пиене и тези три неща. ;)
Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Fossil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Здравейте.
Наред с прочетеното и чутото за млякото и млечните продукти, всеки от нас има и лични опит от яденето или неяденето им. Искам да споделя моят:
От как се помня закуската ми е била мляко с какао и нещо тестено. Когато порастнах не обичах да закусвам. Киселото мляко, сиренето и кашкавалът, наред с месото от всякакъв вид, ми бяха любимата храна. Плодове хапвах, но зеленчуците ги нямах за нищо. Да не споменавам, че пушех като комин, пиех поне по пет кафета на ден и не се движех. Както предполагате, един не толкова хубав ден аз осъзнах, че съм една безформена развалина. Болести, кръвно, болки в ставите и ... да не изреждам. Прочетох, че месото е вредно и станах вегетарианец. Същата работа. Спрях тестените храни. Малък ефект. Едно след друго започнах да спирам: газираните напитки, цигарите, кафето, захарта и сладките работи, готвената и обработена храна, млякото и млечните продукти. Съвсем на скоро спрях меда, лука и чесъна. Този процес на спиране продължава повече от десет години. Сега съм суровоядец с малки изключения (парче новогодишна баница, половин чаша шампанско, две три лъжици вкусно сготвен боб и тем подобни, но рядко). Отслабнах, спрях всички лекарства и се чувствам отлично. Дали неяденето на мляко и млечни продукти има нещо общо с подобреното ми състояние - не знам. Нито пък знам колко дълго ще живея, но ако ме питат, казвам (и съм убеден в това за себе си), че млякото не е храна за възрастни. Тя е единствената храна за бебетата на млекопитаещите, вкючая човека.
Наистина всеки трябва сам да реши дали млякото е негова/нейна храна.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Fossil, разбира се, че всеки сам избира с какво да се трови или не ;D
Само малко се очудвам , че има хора, които от много неща не се чувстват никак добре, но продължават...Явно има доста мазохисти.
Така и с прясното мляко, не всеки се чувства добре от него, но  щом казват ,че е полезно..."ПЕНИЛ СЕ НЕ ПЕНИЛ, ПАРИ СМЕ ДАВАЛИ, ЧЕ ГО ЯДЕМ" :lol:
 
 
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
     Аз  съм  месар  и  млекар  по-точно  всеядно  животно  съм,  ям  всичко  което  ми  се  прияде!  Бил  съм  вегетарианец  четири години  поради  здравословни  причини!  Нищо  особено!  Сега  се  стремя  да  се  хратя  разделно,  защото  ми  харесва!  ВРЕДНО  е  да  се  насилва  организъма,  а  ако  чуваме  организъма  си  той  ни  казва  какво  иска  и  кога  го  иска!  Да  се  малтретира  организъма  безнаказано  е  невъзможно,  той  рано  или  късно  ще  си  отмъсти! 
     За  млякото,  то  е  моята  слабост,  един  литър  го  изпивам  на  един  дъх,  и  се  облизвам  като  котарак  за  още! 
     Като  малък  съм  бил  болнаво  и  хилаво  дете!  Събрали  се  бабите,  и  установили,  че  това  дете  не  си  е  взело  (серното  млеко)  коластрата!  И  отново  коластра  40дни - кравешка!  Досега  съм  здрав!  Какво  е  настинки,  грипове  инфекции  не  знам!  Заболяванията  са  ми  само  от  травми!
     На  45г  претърпях  операция  на  коляното - 34см  срез!  Коластра  0,5л  на  ден  и  нито  една  превръзка!  Когато  свалиха  гипса  се  установи,  че  и  конците  са  изхвърлени!  Тази  процедура  я  приложихме  и  на  наша  близка  оперирана  от  рак  на  гърдата - същият  поразителен  ефект!  Тя  бе  попитала  в  клиниката  за  това  лечение  и  отговора  бил: - Стига  да  можеш  да  я  пиеш,  това  е  най-добрият  и  безвреден  антибиотик!   
     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
 :)Да mitko така казват,че коластрата има силно регенеративно действие.Но коластрата може да се ползва освен от новородени, само при специфични ситуации. Все пак тя не е за обща,постоянна употреба НАЛИ? :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
    О,  за  препоръчане  е  при  застаряващи  мъже!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Интуиция

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Като бях 7-8 годишна, се разболяхме с брат ми от магарешка кашлица/по-начному коклюш/. Излекуваха ни с мляко от магарица...
ОБЯСНЕНИЕ???

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Като бях 7-8 годишна, се разболяхме с брат ми от магарешка кашлица/по-начному коклюш/. Излекуваха ни с мляко от магарица...
ОБЯСНЕНИЕ???

"Обяснение" може да намериш евентуално в "чистотата" на млякото. Зависи дали "магарицата" е пасла свободна и на воля дали са й били разни хормони и неща от този сорт.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
    О,  за  препоръчане  е  при  застаряващи  мъже!
  ;D Дискриминация ли усещам или нещо по-сериозно? :lol:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Интуиция

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Като бях 7-8 годишна, се разболяхме с брат ми от магарешка кашлица/по-начному коклюш/. Излекуваха ни с мляко от магарица...
ОБЯСНЕНИЕ???

"Обяснение" може да намериш евентуално в "чистотата" на млякото. Зависи дали "магарицата" е пасла свободна и на воля дали са й били разни хормони и неща от този сорт.
Е, преди 30 години на село - хормони и антибиотици за едно магаре :o
Не помня някога да са се ползвали толкова често :yes:

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
  ;D Дискриминация ли усещам или нещо по-сериозно? :lol:

       Нещо  толкова  сериозно,  та  чак  стряскащо,  но  в  никаква  степен  дискриминация!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
 :)Из медиите се шири идеята, че светът хвали(поне страните познаващи)нашето кисело мляко, нали така? Защо ли точно киселото, а не прясното мляко е хвалено?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
     Лактобактерикум  булгарикум  се  съдържа  в  киселото  мляко!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Смъртната опасност от млякото и млечните &
« Отговор #118 -: Февруари 15, 2010, 19:47:39 pm »
   :) Благодаря ти много мило , че ми напомни ;D но защо ли не говори светът за прясното мляко? Как мислиш?  :hi:
« Последна редакция: Февруари 15, 2010, 21:22:06 pm от Mirotvorec »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Lenks

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
 Честно казано, много много не вярвам на такива неща  :blush: Аз ям много месо, яйца и млечни продукти. За млечните продукти като почнете от кисело, прясно мляко, сирене, кашкавал, гауда, скаморца, ементал, топени, пушени сирена и досега нищо лошо не съм видял, да чукна на дърво от найстина бая години не помня да съм боледивал изобщо, или ако ще ме хване настинка е някакво дискомфотрно състояние траещо няколко часа (от следобяд, докато легна да поспя)...
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 18:29:28 pm от Lenks »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27