Автор Тема: Конфликта в Сирия  (Прочетена 68148 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #135 -: Септември 11, 2013, 09:45:09 am »
Мале, дано греши.  ::) А този предсказател казал ли е дали може да се направи нещо?

Неактивен Kat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #136 -: Септември 15, 2013, 21:14:58 pm »
Американците в крайна сметка ще си вземат своето. Според мен до няколко месеца войната ще е факт. Не мога да повярвам, че Обама получи нобелова награда за мир - президентът на страната, която води войни по целия свят. Естествено французите тичат пред него като пудели, след като се разбра, че те са произвели химическото оръжие. Все пак Обама не е глупав, скри се зад Конгреса. Колкото до руснаците, много ми хареса тяхната позиция и всички изказвания на Путин по темата, особено за С3-ките, с които каза, че ще снабди всички страни противници на САЩ, ако те нападнат Сирия.
Обама няма как да знае със сигурност, че химическото оръжие е използвано от Асад. Ако беше той, надали щеше да го пусне точно когато екип на ООН е там.
Колкото до ООН, то се видя че Обама ги няма за нищо след миналогодишните спорове на Гуантанамо. Според мен ще има един втори Ирак, който стъпкаха заради предплагаемо атомно оръжие, което така и не показаха.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #137 -: Септември 16, 2013, 20:41:50 pm »
Американците в крайна сметка ще си вземат своето. Според мен до няколко месеца войната ще е факт.
Не я ли започнаха сега - ще я почнат напролет.
Есен/зима не са подходящото време за война, особено когато се разчита на самолети и ракети, пък и факта, че се договориха с руснаците допълнително мисля е в полза на теорията, че САЩ ще имат 3-4 месеца да измислят нова причина да продължат поредната война в Близкия Изток.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен amrasel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #138 -: Септември 18, 2013, 15:35:22 pm »
Цитат
the US war on Syria had started and ended the moment those two ballistic missiles were fired, leaving inconsistent information, as Israel denied and Russia confirmed, until an Israeli statement was issued indicating they were fired in the context of an Israeli-US joint drill and fell in the sea, and that they were not related to the Syrian crisis.”
...
“the US forces fired these two rockets from a NATO base in Spain, and were instantly detected by the Russian radars and confronted by the Russian defense systems, so one of them exploded in the airspace and the second one diverted towards the sea.”
...
“hitting Damascus means hitting Moscow, and we have removed the term “downed the two missiles” from the statement to preserve the bilateral relations and to avoid escalation. Therefore, you must immediately reconsider your policies, approaches and intentions on the Syrian crisis, as you must be certain that you cannot eliminate our presence in the Mediterranean.”

Ето и линк към  пълния текст на този любопитен анализ на развитието на сирийската криза.

Възможно е америакнците да приемат "спасителния пояс" подхвърлен им от руснаците и да обърнат плочата. Настоящите им действия вече са в тази насока "подготвят план за ликвидирането с помощта на безпилотни самолети на главатарите на "Ал Кайда".

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #139 -: Септември 18, 2013, 15:39:32 pm »
И аз подозирам, че нещата сега ще се пооталожат, заради твърде разумното предложение на Русия, което буквално подрони всички доводи на САЩ да залеят Сирия с "дъжд от ракети". Но американските интереси към тази част на света са всеизвестни и на пролет наистина може да се очаква развитие на кризата. Истината е, че с времето аз все повече ставам скептичен към страната в конфликта, която американците подкрепят. Дори българската преса все по-често пуска статии за зверствата на бунтовниците, които междудругото се оказват сбирщина от радикални мюсулмани, части на терористични групировки и, все пак, демократично мислещи сирийци с наивна вяра в бъдещето на страната си. Самият Башар ал Асад ми изглежда все повече като здраво мислещ политик, който е притиснат почти до стената от световните сили, но си държи на своето. Потресен бях от една скорошна статия във вестник Стандарт, която се отнасяше до древно християнско селище в Сирия, главоломно опустошено от "бунтовниците" ислямисти, които дори със сила принуждавали местните християни, единствени говорещи Христовия арамейски език, да приемат исляма... И тази картинка явно е идеал за американците, "вестителите" и "блюстителите" на демокрацията! :negative:
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен Kat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #140 -: Октомври 03, 2013, 01:08:26 am »
Потресен бях от една скорошна статия във вестник Стандарт, която се отнасяше до древно християнско селище в Сирия, главоломно опустошено от "бунтовниците" ислямисти, които дори със сила принуждавали местните християни, единствени говорещи Христовия арамейски език, да приемат исляма... И тази картинка явно е идеал за американците, "вестителите" и "блюстителите" на демокрацията! :negative:

От tова, което аз разбрах, по-голямата част оt бунтовниците са радикални ислямисти и много от тях са свързани с Ал-Кайда. Малко са тези, които са светски настроени и според мен в западните медии се представя една доста преиначена версия на събитията там. В Сирия винаги е имало много християни, които досега не са били репресирани. В конституцията на Сирия ислямът дори не е упоменат като официална религия на страната и целта на бунтовниците е в Сирия да бъде наложен шериат.

Неактивен chuden_chudenov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #141 -: Ноември 29, 2013, 23:26:28 pm »
http://www.dokumentalni.com/?p=2855
Това е един документален български филм за Сирия, който гледах и ме впечатли.Използвани са  интервюта с лидери на така наречената опозиция и с кадри от нета, публикувани от същите. Използвани са също  и  с кадри снимани на място в Сирия. (Не е за малки деца и родилки)
Доста е жестока действителността  там и скоро няма да спрат да идват  и сирийци и афганистанци и въобще  ислямисти. Това което ме впечатли най-много е  думите на една сирийка, която казва, "Децата ни  не желаят да играят с  играчки , а с оръжие. В този контекст ние ги прибираме , но дали ще им даваме от техните "играчки" .  Прави впечатление, че част от жените в Сирия не са забрадени, поне  повечето от  тези кото са с Асад, за разлика от тези, които са тук без мъжете си и които виждаме във филма да изпълняват Джихада.
Въобще много въпроси поставя в мен тази ситуация, която  не е само в Сирия очевидно, но и в целия близък изток.
За нас , които за последните сто и питдесет години откакто сме си възстановили държавата и то в периода на  националните държави и националноосвободителните движиния в света  от средата на 19 до средата на 20 век, е трудно да си представим, че в  близкият изток, нещата  нямат държавна определеност, а религиозна. Както и в държавите обладани от  новия световен ред също не отдават значение на държавността. Всъщност думата е , че не става въпрос за война в Силия, а за  образуване на  Ислямиска държава в Ирак и Сирия.
« Последна редакция: Ноември 29, 2013, 23:33:20 pm от chuden_chudenov »

Неактивен Kat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #142 -: Декември 17, 2013, 01:04:27 am »
http://www.dokumentalni.com/?p=2855
Това е един документален български филм за Сирия, който гледах и ме впечатли.Използвани са  интервюта с лидери на така наречената опозиция и с кадри от нета, публикувани от същите. Използвани са също  и  с кадри снимани на място в Сирия. (Не е за малки деца и родилки)
Доста е жестока действителността  там и скоро няма да спрат да идват  и сирийци и афганистанци и въобще  ислямисти. Това което ме впечатли най-много е  думите на една сирийка, която казва, "Децата ни  не желаят да играят с  играчки , а с оръжие. В този контекст ние ги прибираме , но дали ще им даваме от техните "играчки" .  Прави впечатление, че част от жените в Сирия не са забрадени, поне  повечето от  тези кото са с Асад, за разлика от тези, които са тук без мъжете си и които виждаме във филма да изпълняват Джихада.
Въобще много въпроси поставя в мен тази ситуация, която  не е само в Сирия очевидно, но и в целия близък изток.
За нас , които за последните сто и питдесет години откакто сме си възстановили държавата и то в периода на  националните държави и националноосвободителните движиния в света  от средата на 19 до средата на 20 век, е трудно да си представим, че в  близкият изток, нещата  нямат държавна определеност, а религиозна. Както и в държавите обладани от  новия световен ред също не отдават значение на държавността. Всъщност думата е , че не става въпрос за война в Силия, а за  образуване на  Ислямиска държава в Ирак и Сирия.

Уу този филм го чаках да излезе, понеже гледах журналистката при Карбовски и ми направи много добро впечатление. Още не съм изгледала филма, но в интервюто ми хареса, че говореше за грозното лице на тази псевдо-опозиция. Карбовски, тоя простак, естествено веднага се опита да намекне, че това срещу бунтовниците било пропаганда, но тя доста успешно го затапи. Според мен пропагандата е срещу Асад, а не обратното.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27