Автор Тема: Българските подземия! Кой какво знае?  (Прочетена 226236 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gomax

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #285 -: Април 20, 2011, 16:31:53 pm »
За мен нещо. Интересно ми е, живея само на 20 километра, няма ли някой от там?
« Последна редакция: Април 20, 2011, 18:33:33 pm от Mirotvorec »

Неактивен Радостин

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
  • Въображението е по-важно от знанието.!!!
Re:Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #286 -: Май 19, 2011, 23:17:42 pm »
Някои можели да ми каже къде се намират бункерите в Стара Загора
 ???
бинокъл Comet 10-70x70

Неактивен Scaramouche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #287 -: Май 27, 2011, 16:28:26 pm »
Интересно репортажче за Софийски подземия, бункери, тунели.
http://www.btv.bg/action/predavania/hratkite/videos/video/1265140574-Istinski_istorii.html
« Последна редакция: Май 27, 2011, 16:34:08 pm от Scaramouche »
"Не мога да повярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."

Неактивен Dexter

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #288 -: Май 27, 2011, 23:14:42 pm »
Радостин, на ул.Иван Гарванов и на Георги Петров, и на двете има входове на 50м северно от Столетов. Други има на Хрищенско шосе, на  42°26'6.98"С  25°39'15.83"И.

Неактивен cveticvet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #289 -: Юни 22, 2011, 07:24:41 am »
Бях чела в нета нещо много интересно, но не мога да го намеря отново. В някакъв форум говориха за подземията в Добрич, под жълтите плочи на центъра. Някой има ли инфо за подземията в Добрич?
« Последна редакция: Юни 22, 2011, 10:27:05 am от Mirotvorec »

Неактивен ilkoo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #290 -: Юни 26, 2011, 02:02:02 am »
Бях чела в нета нещо много интересно, но не мога да го намеря отново. В някакъв форум говориха за подземията в Добрич, под жълтите плочи на центъра. Някой има ли инфо за подземията в Добрич?
Да, аз също съм от Добрич и съм чувал за тези подземия под площада.. Имало два входа: Единият е от бомбоубежищата в мазите на партийния дом а другия е на кръстовището на тракийски точно до пицария Гардения... Един познат(полицай) ми разправя ,че навремето когато са се правели големите манифестации за 24-ти май са ги вкарвали през този вход и са излизали до изхода на подземията в градската градина(някаде до стара къща) за да могат да стигнат по бързо и да контролират движението.

Ако можеш потърси сайта в който си чела за Добричките подземия за да можем и ние да видим инфото там.

Неактивен cveticvet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #291 -: Юни 26, 2011, 18:44:03 pm »
Ако знаеш колко съм търсила в google, по какъв ли не начин, обаче не мога да намеря тази информация отново. Ако случайно намеря инфо веднага се включвам.
« Последна редакция: Юни 26, 2011, 18:48:53 pm от Mirotvorec »

Неактивен miasmi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #292 -: Юли 21, 2011, 17:00:57 pm »


                Здравейте, приятели,

   Най-лесния начин да научите къде и какви подземия има в България е да потърсите отговор от " Гражданска отбрана." Както в столицата, така и в цяла България има изградени множество подземни съоръжения за гражданска защита. Те фигурират още след 9.септември 1945 година, като непрекъснато се изграждаха и нови до преди тридесет години.
   Не търсете военни подземни бази,не е редно, макар че се знаят както от руските власти така и от американските.
   Тъй като тайни бази съществуват още от времето на лемурийците, атлантите и нацистите до наши дни, колкото и неудобно да ми е ще ви препоръчам да прочетете "Тайните подземия на България."

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #293 -: Юли 21, 2011, 21:48:04 pm »
" Тайните подземия на България " е една необикновена книга на писателя Милан Миланов , в която езотериката , фантастиката и науката се преплитат , за да разкрият тайни , вълнуващи човечеството от векове . В света няма друга книга , в която да са публикувани оригинални карти за местонахождения на скрити съкровища . В тази книга ги има - преснимани от истински кожени карти с точните описания и чертежи .

" Проникнал " в лабиринти на тайни подземия , Миланов разказва за експонати , законсервирани от милиони години , запазени за бъдещето . Посетил по езотеричен път " Мадарския конник "," Музея под Витоша " , загадъчното плато " Наска " и " Свещника " в Перуанските Анди , той ни разкрива безброй загадки ; докоснал се до истината за " евакуацията " на маите ; не е пропуснал и митичния континент " Атлантида " , обект на хилядолетни издирвания .

Писателят твърди : Шлиман не е открил Троя на Хисърлъка в Турция . Предлага впечатляваща дешифровка на загадачния " Диск от Фестос " . Отрича твърдението , че Сократ е отровен !

Легенда ли е " Ноевия ковчег "? Защо е дадено подробно описание в Библията на " Скинията " на Моисей ? " Къде са преместени тленните останки на цар Борис III? " Кехлиб*censored* стая " на територията на Русия ли е укрита ? Открит ли е днес намерения от Фили Тотю каменен , но не разчетен текст на връх " Баба "? Какво предстои за България .

Авторът поднася на читателя неизвестни , сензационни разкрития за пирамидите , непознати планети и " черните дупки " , истината за картата на турския адмирал Пири Рейс , за Ерих Червения и нещо сензационно за Троя - Изненади , граничещи с невероятности , очакващи бъдещи научни разкрития и потвърждения .

Знаете ли , че библейският Египет , това са земите на древна България ? Че гробът на Мойсей и скрижалите му са пак тук , в България ? Има ли оцелели книги от изгорялата Александрийска библиотека и къде се намират те ? Мумията , която смятаме , че е на фараон Тутанкамон , принадлежи на друг египтянин . Авторът съобщава , че и днес съществуват подземни градове на лемурийци и атланти . Посочва ни Хан Омуртаг като строител на космични съоръжения . Разкрива ни загадките на житните кръгове - истински ли са , кой ги изработва и какво представляват . Посетили ли са американците Луната и имали ли са срещи с извънземни . Истината за катастрофата на НЛО в базата Розуел . Защо потъна руската подводница " Курск " . Съобщава ни , че американци и руснаци поддържат от дълги години връзки с извънземни цивилизации.

Книгите му в поредицата "Тайните подземия на България" са резултат от широките му интереси в областта на езотеризма и научната фантастика и на дългогодишното му общуване с контактьорките Стефанка Мирчева, Веса Маркова и  Гергана Герасимова.
Написани под формата на увлекателни разкази, в които главното действащо лице и авторов събеседник е отец Гавраил, манастирски игумен и божи човек, който всъщност е репродукторът, източникът на новите разкрития, тълкувания, прогнози.

Част първа: Мадарският конник. Музеят под Витоша. Хан Омуртаг. Тайните на Исус Христос. Троя. Платото Наска.
Част втора: Троя в България. Дискът от Фестос. Германска подводница в Черно море. База на НЛО в Стара планина. Кивота. В подземията на Кремъл. Тонгуска.
Част трета: Две оригинални иманярски карти. Какво крият тепетата в Пловдив. Остров Света Анастасия е съкровищница на света. Чия е мумията на фараон Тутанкамон...
Част четвърта: Мелхиседек Арамейски и Мария Магдалена. Тайните в откровението на Йоан Богослов. Къде изчезнаха жителите на Мачу Пикчу. Савската царица е царица на южните тракийски племена и се нарича Бастет. Нацистка база под Айфеловата кула. Ракетите в шведските езера. Граф Сен Жермен. Белоградчишките скали са малката Шамбала на Европа. 
Част пета:  Подземен град под Бургас. Апокалипсисът. Вавилонската кула в Черно море. Акропола. Метеора. Корабите на император Калигула. Небесните градове на Сириус. Пещерата "Утробата". Крепостта "Раховец". Старосел. Големият каньон. Дяволският град. Арарат.Съкровището от Василково. Никола Гешев. Созополски истории. Капри и Соренто. Латвиецът. Необикновената 2012 година.
Част шеста:  Описва  изчезнали древни цивилизации и някои тайни на Вселената. Историята и духовната извисеност на траките-българи, разселили се из целия свят и дали знания и култура на много народи.
Част седма: Има ли на Земята места, откъдето може да се премине в други, паралелни светове? Къде се намира оригиналът на "еврейската" Златна Менора? Къде е изработена загадъчната плочка с надпис "Орфеос"? Притежавали ли са олмеките летателни капсули? Има ли тайни лаборатории за разработка на космични модули в България? Летят ли към Земята космични кораби-майки с невероятни размери?
   
http://star05.net/e-books/obshtestveni.nauki/conspiracy.ufo/milan.milanov-tainite.podzemia.na.bulgaria.1.pdf
http://star05.net/e-books/obshtestveni.nauki/conspiracy.ufo/milan.milanov-tainite.podzemia.na.bulgaria.pdf

Интервю с Милан Миланов - http://www.factor-bs.com/news-3243.html

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #294 -: Юли 21, 2011, 22:43:19 pm »
Забавно. Точно вчера се регистрира автора на горепосочената книга (miasmi), пуска тема днес в 17.00 и тутакси се намесва Hacko с хвалебствен пост за същата книги :)
Пък после ми приказвайте, че форума не е пълен с конспирации :lol:
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Girion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
Re:Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #295 -: Юли 22, 2011, 19:19:13 pm »
Личното ми мнение е че книгата е изключително глупава (моля никой да не се засяга,казах че е лично мнение),изсмукана е от пръстите и от вестникарски изрезки,много ниско художествено качество,по никакъв начин не може да ме увлече,всичко е клиширано до безобразие.Ако знаех какво представлява въобще нямаше да си я купя когато излезе.НО ...заглавието подмамва....и дотам.

Ако някой иска да му продам първата част(тъй като само нея виждам в момента) за 10 лева да свирка!
Gortozet 'm eus, gortozet pell E skeud teñval tourioù gell C'hwi am gwelo 'c'hortoz atav

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #296 -: Август 10, 2011, 23:25:59 pm »
Бункери има и в Сливен и доколкото са ми разказвали има тунели под целия град. Свързват основни сгради с Хамам Баир - хълм близо до центъра на града. С един приятел тогава опитвахме да влезем, но вратите са стоманени и здраво затворени. На няколко места скрити из храстите по самия хълм има шахти, в които се влиза. Успяхме да влезем само в една шахта като долу имаше междинна стаичка. През нея се влиза в подземието, но втората врата беше напълно блокирана - явно отвътре. Опитвахме какво ли не - от ножовка до циментов стълб от ограда, който пуснахме в шахтата с идеята да протараним втората врата. Малката стаичка е така измислена, че заключването на вратите става от там, но явно втората врата е била затворена с дебели болтове от вътрешността.
Това беше преди доста години и не знам как е там сега. Тогава се говореше, (а и смея да го вярвам заради дебелите врати) че вътре има консервирана храна и вино.
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен makiaveli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #297 -: Септември 08, 2011, 14:57:44 pm »
Ето на какво попаднах днес относно Сливен:
http://news.data.bg/2/bulgaria/257930/
Митове за извънземни пощуриха Сливен. В някогашния изнесен команден пункт на Трета армия, който се намира в подножието на Хамам баир, има няколко километра подземия.


Те минават под хълма и са превърнати в укрития за населението в случай на бомбардировка или атомен удар, съобщи Sliven.info.

В Сливен се говори, че интересът на извънземните е именно заради тези бомбоубежища, където се съхранява вода и храна в случай на нужда. "Няма кой да е друг. Проверихме навсякъде, но нито една институция не потвърди тук да се извършват строителни дейности", заявиха традиционните утринни туристи, които всеки ден в ранни зори изкачват хълма, съобщава сайтът.

За да разгадаят мистерията, постоянните изкачвачи на хълма няколко пъти ходили там и през нощта. „Не успяхме да видим или чуем нещо, но на другия ден новите ровове бяха налице", разказаха участници в нощните акции.

В последните дни някой разкопа Хамам баир - прилича на окопи, но бойни действия не се водят, разказват пък членове на Бялото братство, които също се събират на хълма всеки ден.

Според туристите изкопните дейности са дело на извънземни. Няколко пъти хора забелязвали летящи чинии над хълма.
« Последна редакция: Септември 08, 2011, 17:12:56 pm от Mirotvorec »

Неактивен millwall

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #298 -: Октомври 08, 2011, 12:29:18 pm »
Здравейте !

Преди няколко години ни изпратиха да сменяме една инсталация в бомбоубежището  под паметника на Руско-Българската дружба във Варна.Когато ни вкараха вътре,имаше една стая която беше пълна с чували  с фъстъци,орехи,бадеми и т.н. . Човека който отговаряше за съображението  каза,че това било добре засищаща храна.Беше чисто,подредено и вдъхваше доверие.След 2-3 години ни изпратиха отново,но гледката беше покъртителна.Разрушено и ограбено,а тоя който уж отговаряше каза,че са махнали всичко,защото нямало пари и имало страшна влага.

Неактивен qckk

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re:Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #299 -: Октомври 10, 2011, 21:53:31 pm »
Малко не е точно по темата,но не намерих точната тема/раздел.

Става въпрос за една много странна дупка или по-скоро вход на пещера.Намира се в близост до Каварна и в частност село Топола.От пътя не се вижда като изключим от един завой.Аз лично го видях от водата(50-100 метра навътре в морето).

Представлява нещо като вход на пещера в перфектна квадратна форма или по-скоро правоъгълна.В ляво от нея на 10-20 метра има 2 спираловидни купола.Опитахме да се качим с познат до горе,но не успяхме понеже нямахме достатъчно време,а терена е тежък.Всичко до горе е в храсти с бодли и тръни.Малко неестествена ми се вижда формата на "входа".Не е никак малък по преценка от далеч стените на квадрата са по 3-4 метра.Но доколкото съм виждал и ходил по пещери формата им винаги е заоблена,а на тази си е чист квадрат/правоъгълник(не мога да преценя точно).То в този регион има много пещери доколкото знам,но тази е със странна форма.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27