Автор Тема: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...  (Прочетена 133422 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #30 -: Декември 22, 2009, 22:01:46 pm »
Момчета , според мен се заехте с непосилна задача , и двамата !

П.С. Не ми се сърдете , уважавам ви Вас и мненията Ви.
 
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #31 -: Декември 22, 2009, 22:04:21 pm »
 :hi: Ако сравните сегашната Библия със идентичните свитъци открити до Мъртво море 1947г. ще установите че няма разлика при положение, че те датират от 4-1 век преди Христа. Така е понеже преписването е ставало чрез строг контрол дори до там, че са се брояли броя на буквите във всеки ръкопис!
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #32 -: Декември 22, 2009, 22:16:18 pm »
 :hi: Освен това са имали 3 степени на образование. При първа степен трябва да се научи цялото Петокнижие наизуст. Само които успеят в това начинание са можели да продължат към второ ниво. Второ ниво е трябвало да научат целия стар завет наизуст. А трето ниво е било да станат учители чрез чирачество при друг учител който трябва да ги избере за ученици  ;D сега разбирате ли какво говорите за липсващи части?
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #33 -: Декември 22, 2009, 22:20:22 pm »
 :hi: Затова всеки антрополог щи ви каже, че черепите на древните евреи се различават по силно разширената си структура
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #34 -: Декември 22, 2009, 22:23:30 pm »


1:16 Бог създаде двете големи светила: по-голямото светило, за да владее деня, а по-малкото светило, за да владее нощта; създаде и звездите.
Превода не емного коретен не става на въпрос за светила, а за светлини, всъщност никаде в Библията не се говори слънцето като обект, а се споменава само за светлина на небето. Аз си го обяснявам така; на планетата на Библията е имало перманентна обачност и някакви газове на по голяма височина, което е закривало всички звезди и дори слънцето не се е виждало а облаците са излъчвали някакво сияние. "Звездите" са на брой само 13-14 и сиянието им не се вижда едновременно на небето, което показва че това не са нашите звезди, а планетите от слънчевата система които са били по ярки.

1:17 И Бог ги постави на небесния простор, за да осветляват земята,
1:18 да владеят деня и нощта, и да разделят светлината от тъмнината; и Бог видя, че беше добро.
1:19 И стана вечер, и стана утро, ден четвърти.  
    В  четвъртият  ден  е  създадена  вселената  не  в  първия!
Погрешен извод, в четвъртия ден са подредени обектите, които са произведени предварително, тогава е сглобката.


1:26 И Бог каза: Да създадем човека по Нашия образ, по Наше подобие;
               Да  създадем  по  Нашия  образ  по  Наше подобие,  а  не  по  мое!
?!
Soli Deo Gloria!

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #35 -: Декември 22, 2009, 22:41:45 pm »
 


1:16 Бог създаде двете големи светила: по-голямото светило, за да владее деня, а по-малкото светило, за да владее нощта; създаде и звездите.
Превода не емного коретен не става на въпрос за светила, а за светлини, всъщност никаде в Библията не се говори слънцето като обект, а се споменава само за светлина на небето. Аз си го обяснявам така; на планетата на Библията е имало перманентна обачност и някакви газове на по голяма височина, което е закривало всички звезди и дори слънцето не се е виждало а облаците са излъчвали някакво сияние. "Звездите" са на брой само 13-14 и сиянието им не се вижда едновременно на небето, което показва че това не са нашите звезди, а планетите от слънчевата система които са били по ярки.

1:17 И Бог ги постави на небесния простор, за да осветляват земята,
1:18 да владеят деня и нощта, и да разделят светлината от тъмнината; и Бог видя, че беше добро.
1:19 И стана вечер, и стана утро, ден четвърти. 
     В  четвъртият  ден  е  създадена  вселената  не  в  първия!
Погрешен извод, в четвъртия ден са подредени обектите, които са произведени предварително, тогава е сглобката.


1:26 И Бог каза: Да създадем човека по Нашия образ, по Наше подобие;
               Да  създадем  по  Нашия  образ  по  Наше подобие,  а  не  по  мое!
?!


 :hi: Всъщност отговора се крие в така безотговорно прескочините текстове
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #36 -: Декември 22, 2009, 22:45:31 pm »
Здравейте.Ошашавих са, и моля за пояснение.Разбор на нашата библия ли правим ,за допуснати "неумишлени" грешки или пак се занимаваме с хорски работи(библии).Доколкото съм наясно с тяхния начин на благодарност "-". Аре нека те да си търсят грешките в техните библии а ние в нашата,поне ще имаме някаква полза за нас като народ.Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #37 -: Декември 22, 2009, 22:48:44 pm »
    Не  си  смучете  пръстите!  Къде  в  библията  се  споменава  перманентна  облачност??  Превода  също  не  ме  касае,  пониже  не  съм  капацитет  по  проблема!  
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #38 -: Декември 22, 2009, 22:50:36 pm »
 :hi: Всъщност първите осакатени Библии са от преди около 120 години като тази практика се започва от Свидетелите на Иехова
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #39 -: Декември 22, 2009, 22:56:39 pm »
 :hi: Приятелю записано е в:
6 И Бог каза: Да бъде простор посред водите, който да раздели вода от вода.     
7 И Бог направи простора; и раздели водата, която беше под простора, от водата, която беше над простора; и стана така.    
8 И Бог нарече простора Небе. И стана вечер, и стана утро, ден втори.
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #40 -: Декември 22, 2009, 22:58:34 pm »
   Не  си  смучете  пръстите!  Къде  в  библията  се  споменава  перманентна  облачност??  Превода  също  не  ме  касае,  пониже  не  съм  капацитет  по  проблема!  
Небето е описвано като бяло и цветно дори и през нощта. Слънцето никога не е обект само светещо петно на небето звездите са максимум 15.
Soli Deo Gloria!

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #41 -: Декември 22, 2009, 23:00:06 pm »
 :hi: Но не е Облаци а ...
Ще ви оставя да помислите и вие :hi:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #42 -: Декември 22, 2009, 23:02:21 pm »
 :hi: Всъщност отговора се крие в така безотговорно прескочините текстове
   Ами  посочи  конкретно  текстовете - това  е  твоя  реплика!  Няма  аз  да  тръся  доводите  и  после  сам  да  се  самоопровергавам!  Доводите  ти  трябва  да  са  придружени  с  цитати!  Инак  ме  оставаш  да  споря  сам  със  себе  си!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #43 -: Декември 22, 2009, 23:05:27 pm »
 
:hi: Приятелю записано е в:
6 И Бог каза: Да бъде простор посред водите, който да раздели вода от вода.     
7 И Бог направи простора; и раздели водата, която беше под простора, от водата, която беше над простора; и стана така.    
8 И Бог нарече простора Небе. И стана вечер, и стана утро, ден втори.
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #44 -: Декември 22, 2009, 23:12:10 pm »
      Привет,
Цитат:
1:2 А земята беше пуста и неустроена; и тъмнина покриваше бездната;
1:3 И Бог каза: Да бъде светлина. И стана светлина. ден  първи

1:16 Бог създаде двете големи светила: по-голямото светило, за да владее деня, а по-малкото светило, за да владее нощта; създаде и звездите.
1:17 И Бог ги постави на небесния простор, за да осветляват земята, ден четвърти.
     Мисля,  че  противоречието  е  очевидно.  Кой  е  светил  през  първите  дни,  а  кой  е  създал  тъмнината? 
       
1:1 В начало Бог създаде небето и земята. ден  първи
1:6 И Бог каза: Да бъде простор посред водите,
1:7 И Бог направи простора; и раздели водата, която беше под простора, от водата, която беше над простора; и стана така.
1:8 И Бог нарече простора Небе. ден втори.
    Противоречие - два  дни  създава  едно  и  също!  И  въпрос  какво  е    това - водата  над  простора?  Не  ми  казвай,  че  това  са  облаците!  По-скоро  това  е  старо  пред  християнско  вярване!   
    С  уважение!   

    Да  се  върнем  в  началото!  Отплескваме  се!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27