Автор Тема: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...  (Прочетена 82325 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #90 -: Декември 22, 2009, 12:59:25 pm »
:)Смъртта е завършване на цикъл чрез трансформация на телата ни и завръщане на душата при първопричината. :hi:
Има да чакаш душата ти да се завърне при Първоизточника след смърта...Цикълът е огромен.Не се надявайте,че след като се гътнем,отиваме директо при БОГ.Няма такова нещо.Играта продължава на всички нива,докато не изживеем всичко.Едва тогава се връща там откъдето е дошла.
п.с Първопричина в случая е синоним на Бог.Пише се с главна Буква :hi:
« Последна редакция: Декември 22, 2009, 13:02:50 pm от konstantin2007 »

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #91 -: Декември 22, 2009, 13:23:51 pm »
 

:hi:Да си беше останал атеист!Много по-добре отколкото да се биеш в гърдите с вярата си,която принизява Бога до ограничено съзнание,достатъчно глупаво при това само да се ограничи!!!!И то с мижавите възможности на грънчарството ???Поне малко да му беше дал шанс в генното инжинерство!А ти какво?Изкара го глупав грънчар!И какво значи,че е ограничен в любовта си?Любовта не може да създава граници!!!Тя ги руши!Хората направени от кал?!?Майка ти от кал ли те зачена ???
Какво значи"Ща видим дали вашият Бог е безсмъртен"Нима вярваш,че горе са се събрали четворка Богове и цакат белот ??? ???
Един много приятелски съвет от мен:Не си дорасъл да тълкуваш Библията,и това ти играе лоша шега.Спри да го правиш постоянно.Използвай онези клетки които изпълват черепната ти кухина,не само за четене.Използвай ги за мислене!!!!Знаеш ли какво значи това?!
Респект към вярата ти.Но не така слепешката.С нищо не си по-различен от хилядите фанатици,които са надъхани само със своята истина и не виждат по-далеч от носа си.
п.с.И защо пишеш"сатана"с главана буква?От уважение ли?Респект ли някакъв? 
:hi: Виждам, че във вас Любовта прелива и руши всички граници на доброто отношение! Но това е нормално при хора като вас госпожице, които са сметнали, че всичко което не им харесва как е записано е лъжа! В това число влизат: 10те заповеди и всички писани и неписани норми на поведение. За съжаление не чух нищо смислено, между ръмженето и хвърчащите лиги. Жалко! Но разбирасе това е следствие на нашата вродена същност, да подражаваме на тези които боготворим!
Интересно ми е дали вие сте поставила себе си под лупата за да решите да ли пък и вие не сте от тези хилядите фанатици? Задавам този въпрос, понеже  поведението ви отговаря на 100% на реакциите характерни при крайни фанатици! Те по принцип не дискутират върху дадена тема по същество, не задават конструктивни въпроси и не отговарят на такива, държат се грубо с не споделящите тяхното мнение и показват характер с Питбулски усмивки. Психолозите смятат, че се дължи на това, че те подсъзнателно усещат слабостта на гледната си точка и за това се защитават като ранени животни.
Общо взето вие отговаряте на този модел. Не ви го казвам за да ви обидя!
Библията казва,че не е добре да поучаваш глупави и нечестиви хора, понеже ще те намразят! Аз ви смятам за човек който все още има шанс да се осмисли, затова и си позволявам да разговарям с вас. Вие имате абсолютното право да си вярвате в каквото си искате, никой няма право да ви забрани вашата вяра защото, тя е израз на вашата душевност! Бог дава на човека възможност на избор. Дайте ако обичате това право и на хората около вас, :) дори и да не ви харесва как разъждават! Когато ходите на море някой забранява ли ви да влизате на плуване пет километра на-вътре? Но в крайна сметка вие трябва да решите дали ще можете да се върнете сама!
За Сатана. Пиша го с главна буква защото в случая е име!
Извинявам се ако съм ви обидил! надявам се да продължим разискванията върху темите във форума без да се джавкаме и да спамим а всеки един от нас да си каже мнението, понеже всеки от нас е една красива вселена от ценен опит и новаторско виждане! Благодаря за разбирането  :)

Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #92 -: Декември 22, 2009, 13:43:48 pm »
 
Интересно ми е дали вие сте поставила себе си под лупата за да решите да ли пък и вие не сте от тези хилядите фанатици? Задавам този въпрос, понеже  поведението ви отговаря на 100% на реакциите характерни при крайни фанатици! Те по принцип не дискутират върху дадена тема по същество, не задават конструктивни въпроси и не отговарят на такива, държат се грубо с не споделящите тяхното мнение и показват характер с Питбулски усмивки. Психолозите смятат, че се дължи на това, че те подсъзнателно усещат слабостта на гледната си точка и за това се защитават като ранени животни.
       Предлагам  следното:  Да  дискутираме  Библията  1:1  от  началото  до  края - само  аз  и  ти  игнорирайки  другите  мнения  и  коментарите  по  нашата  дискусия!  Ако  си  съгласен  посочи  темата,  а  ако  няма  подхадяща  такава  открии  и  да  почваме!  Никога  не  дразни  питбул!! 
       С  уважение  към  опонента!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #93 -: Декември 22, 2009, 13:50:53 pm »
 :hi: Да, приемам предизвикателството за конструктивна дискусия!
Мисля, че мястото и е в сектор Религия, а отварянето на темата, оставям тази привилегия на вас, тъй като вие сте инициатора :)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #94 -: Декември 22, 2009, 14:08:31 pm »
:hi: Да, приемам предизвикателството за конструктивна дискусия!
Мисля, че мястото и е в сектор Религия, а отварянето на темата, оставям тази привилегия на вас, тъй като вие сте инициатора :)
Е най-после разбра,че си има място за религиозните цитати.
Драги ми JG,искрено ме разсмя.Вече мислех,че и днешният ден ще бъде скучен..Благодаря ти от сърце!
В отговор на твоят пост към мен,ще ти кажа,че си много слаба ракия!Любовта не може да разруши никакви граници в мен,поради простата причина,че никога не съм имала такива... Особено пък в отношенията..Любовта може единствено да озарява питбулската ми усмивка,и то по начин по който ти,като същество ограничило себе си и собственият си интелект до капацитет от 1500страници,никога няма да можеш да разбереш.Поне не тук.В тази плътност.
Психолозите смятат, че се дължи на това, че те подсъзнателно усещат слабостта на гледната си точка и за това се защитават като ранени животни.
Общо взето вие отговаряте на този модел. Не ви го казвам за да ви обидя!
Интересно ми е какво смятат психолозите за тези които изобщо нямат своя гледна точка,и вместо да се опитат да развият такава,използват наготово чужди разсъждение,вярвайки при това сляпо?!
Да Бог ти е дал право на избор.И изборът си е твой.Приятно чакане на възкресението..Може пък и да го дочакаш.
п.с.Уважението ти към името на сатаната е завидно и възхитително :hi:
« Последна редакция: Декември 25, 2009, 18:32:33 pm от konstantin2007 »

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #95 -: Декември 22, 2009, 14:20:56 pm »
 :hi: Е, възможно е и да съм ви надценил! Ние хората правим грешки :D
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #96 -: Декември 22, 2009, 14:35:43 pm »
   Темата - Търсиш - намираш, искаш - получаваш, - я  смятам  за  подходяща
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #97 -: Декември 25, 2009, 18:23:07 pm »
   Темата - Търсиш - намираш, искаш - получаваш, - я  смятам  за  подходяща
Други желаещи за участие по темата приемате ли? :)
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #98 -: Декември 25, 2009, 18:49:59 pm »
      Иска  ли  питане!  Само  ако  се  средоточим  върху  Библията.  Заповядай!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #99 -: Декември 25, 2009, 23:17:46 pm »
JG отвори си една тема за библията и си пиши там!
Ти или нарочно го правиш това, за да върви темата в една доста тясна посока, в която няма как да се стигне до изводи... или просто нз хванал си се като удавник за сламка за тая библия, съчувствам ти.
« Последна редакция: Декември 25, 2009, 23:19:25 pm от P.E.A.C.E. »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #100 -: Декември 27, 2009, 00:23:55 am »
 Защо трябва да има агресия не разбирам или ще се напраявя на такъв.
 П.с Добре, че си изтрих написаното.
 Тя и темата е за смъртта ама? Въпроса е към всички. :nea:
« Последна редакция: Декември 27, 2009, 00:26:23 am от fishbone »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #101 -: Декември 27, 2009, 02:46:22 am »
Може би ше разберем най накрая ,че смъртта е нашия най-голям враг.
И нашият най - голям приятелъ.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #102 -: Януари 06, 2010, 13:16:01 pm »
 :) ЧНГ НА ВСИЧКИ!!!
А допускате ли, че все пак смъртта е и своеобразно освобождаване и благословия?
Все пак никой няма да излезе жив от живота нали?
:hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #103 -: Януари 06, 2010, 16:09:25 pm »
   Така е aldonea. За освобождаване такова си е, чак благословия незнам това вече е въпрос на гледна точка и живота на самият човек.
 Ако приемем, че тялото е затвор за душата и причина за греховния живот да. Но целта на тялото може и да е то да стане одухотворено, да бъде подчинено на духът който живее в него да послужи за обучение на душата и не е само това разбира се стотици неща са. За едни живота е рай, за други ад, а смъртта е неговият край -неговият изход. Едни излизат "умрели" и умират през този изход други излизат "живи" живет вечно . А как си обяснявате нетленните останки. Защо те са само на светци нито са балсамирани нито нищо, а кожата си стои така, косата, ноктите всичко, дори деформациите са крайно малки. Науката още неможе да обясни защо например тече неръкотворно миро от тях защо се изцеляват хиляди хора които им се поклонят. И скептицитъе веднага започват: Ама това било химичен процес. Ами химичен е не е термоядрен ;D.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #104 -: Януари 08, 2010, 20:23:16 pm »
 :) fishbone Вероятно е благословия смъртта за онези  които си отиват с много болка(физическа,душевна), или онези ,които са на такъв етап, че живеенето не им доставя удоволствие.  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27