Автор Тема: Масови забрани за пушене на обществени места в Европа  (Прочетена 16229 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
И аз дишам газовете от колите против моята воля, ама ко да правя  ;)

Не стой клекнал до ауспуха, ходи като нормалните хора, може ли сега такова нещо? Големи хора сме нека не превръщаме всичко в бъзик, ц-ц-ц.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
The Insider с Ръсел Кроу(мисля, че беше от 2001) и другият супер фрапиращ игрален за цигарите е Thank You For Smoking(2007). И двата са железни. първият за моята психика имаше малко по-слаб ефект от "Ханибал", от който направо не знаех къде съм няколко часа след него! ;-)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
WhiteKnight - мерси! :-*

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Това е поредният МИНИАТЮРЕН проблем, на който се объща мнооого повече внимание от необходимото ! Колко по драстично важни неща има, а иват пренебрегвани ?
Това е просто излишно напрежение между хората...
Да изпуша 1 цигарка в парка докато се  разхождам на кого вреди ?
Изобщо може ли някой от вас да ми изброи 5 места, където хората пушат без да се съобразяват с другите ?

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Това е поредният МИНИАТЮРЕН проблем, на който се объща мнооого повече внимание от необходимото ! Колко по драстично важни неща има, а иват пренебрегвани ?
Това е просто излишно напрежение между хората...
Да изпуша 1 цигарка в парка докато се  разхождам на кого вреди ?
Изобщо може ли някой от вас да ми изброи 5 места, където хората пушат без да се съобразяват с другите ?

Ти като изпушиш една цигарка в парка, после няма да ти направи впечатление като я изпушиш пред кафето, след това в самото кафе. А и мисля, че забраната се отнасяше до затворени обществени места, за парка май не важи (не съм сигурен по последното). И все пак смятам, че проблема не е миниатюрен и мерките са си напълно правилни тъй като става въпрос за най - разпространената наркомания в света (много рядко пушача мисли за себе си като за наркоман). Въобще хората се пристрастяват много лесно към вещества, емоции. Та аз като не съм пушач ми е писнало да се съобразявам с другите които само ме тровят против волята ми. Като искате си пушете никой не ви спира, но не вредете на останалите, които са избрали другия начин. Проблема въобще не маловажен и знам, че този метод със забраните няма да има голям успех, докато все още има цигарени фабрики които да бълват стока.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Английските пушачи скоро може да се окажат в положение, при което ще трябва да купуват ... лиценз за правото да пушат.

Това съобщава ВВС.

Ако правителството на страната се вслуша в заключението, направено от консултанти към отдела за здравеопазване, никой няма да може да си купува цигари без разрешително.

Смята се, че лицензът ще струва около 10 паунда.

Един от авторите на идеята- професор Джулиън Льо Гран, заяви, че предложената схема ще увеличи броя на хората, които искат да оставят цигарите. Той предлага средствата от закупените разрешителни да бъдат предоставяни на националната система за здравеопазване.

Освен това съветникът на бившия премиер Тони Блеър смята, че новата схема ще има не само финансови неудобства за пушачите. Ще трябва да получите специална анкета, да попълвате сложен формуляр – а правителството в тази област няма равно - ще се наложи и да се снимате ... И всяка година ще трябва да вземате съзнателното решение да останете пушач", казва авторът на идеята.

Льо Гран смята, че 70% от пушачите искат да спрат цигарите.

От организацията „Forest", която защитава правата на пушачите, определиха предложението като възмутително, като посочиха, че пушачите и така плащат „рекордно високи данъци".

По думите на прессекретаря на организацията Саймън Кларк предложеният проект ще бъде сериозен удар за възрастните пушачи и тези с ниски доходи. Особено възмутени са от директното изявление, че анкетата за получаване на лиценз трябва да бъде максимално сложна и объркана.

 
Източник: dnes.bg


Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
А това вече е брутално и много опасно защото ако се направи това означава че в бъдеще това може да последва и всяка храна или билка която някой си науми че е вредна а такива могат да се изброят с хиляди. Скоро се гответе за лиценз за захар и сол  ;)

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
То за захарта и солта не е чак толкова лошо,но съм убеден че ще има такива лицензи за билките.
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
То за захарта и солта не е чак толкова лошо,но съм убеден че ще има такива лицензи за билките.
Там е работата че няма значение дали нещо е реално вредно за тебе - ти си имаш възможността да избираш - защото в недалечно бъдеще може да се окажем в ситуацията да си в супермаркета и там един робот да ти измери кръвното например и да ти върне покупките защото някоя може да ти прави  "здравословни проблеми". Точно както във филма Острова където клонингите ги контролираха стриктно какво ядат.Лицензи може да има и е редно само за неща с които можеш да навредиш на други хора - опасни химикали, оръжия и т.н неща от този тип а всичко друго е груба намеса в свободния избор.
« Последна редакция: Февруари 16, 2008, 21:24:32 pm от Alien »

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Аз нямах предвид ,че трябва да се забранят солта или захарта,всеки сам си решава ,другото са отнемания на личните права докото не се стигне до оруелска евразия на която лондон май бе столица ;)
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен Dorian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Абе хора,чета всичко до тук и ви се чудя!!!????Не виждате ли какво става????!!!Не се ли сещате???!!Ама елементарно е!Когато на прага чука някои особено тежък проблем то правителствата \\а тик става дума не за едно\\ се стремят чрез друг изкуствено създаден проблем да ни отвлечат вниманието!Още по добре е когато настройват и хората един срещу друг.Дори и тези които мислят еднакво???!!!А вие продължавайте да спорите кое е вредно и полезно.Мога да ви изброя поне 10 неща които в ежедневието ни буквално ни скапват...ама ги правим ,всеки ден...безотказно!Тези дето пушат-ще продължават,непушачите-не мислете че смъртта не знае адреса ви!!!!Излишен спор-загуба на енергия и време.Мислете за нещо което наистина е важно.А този спор тук е личен избор и дъвчейки се по между си...играем по нечия свирка!
Когато правдата се превърне в безправие,съпротивата е задължителна!

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
То за захарта и солта не е чак толкова лошо,но съм убеден че ще има такива лицензи за билките.
Там е работата че няма значение дали нещо е реално вредно за тебе - ти си имаш възможността да избираш - защото в недалечно бъдеще може да се окажем в ситуацията да си в супермаркета и там един робот да ти измери кръвното например и да ти върне покупките защото някоя може да ти прави  "здравословни проблеми". Точно както във филма Острова където клонингите ги контролираха стриктно какво ядат.Лицензи може да има и е редно само за неща с които можеш да навредиш на други хора - опасни химикали, оръжия и т.н неща от този тип а всичко друго е груба намеса в свободния избор.
Пък и ако е вредно, а толкова са се загрижили за теб, как така изобщо ще го позволяват на когото и да било? Толкова са прозрачни с "добронамереността" си, че няма накъде повече.  :-X

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Баровете в САЩ намериха решение на забраната за пушене

09.03.2008  21:41
Барове в Минесота откриха начин да заобиколят наскоро въведената забрана в щата срещу пушенето в заведения, съобщава Би Би Си. Законът позволява изключение от забраната за изпълнители в театрални постановки. Така че баровете са се превърнали в театри, а техните клиенти – в актьори.

Сега заведенията вместо сметки издават списъци с „актьорския състав“, а пепелниците са обявени за „реквизит“. Клиентите носят костюми и имитират странни акценти. Здравните власти обаче обявиха, че е време завесите на представлението да бъдат спуснати. /БГНЕС

http://www.dnesplus.bg/Curious.aspx?f=108&d=211205



Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
И в Германия се пуши в някой заведения след 22 часа.Tова важи за тези,които са се станали клубове след този час.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Колкото повече забраняват пушенето, толкова повече се пуши :P

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27