Автор Тема: Въпрос около прераждането  (Прочетена 126562 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #45 -: Септември 19, 2009, 09:25:09 am »
Iris, примерът е пред очите ти.Нарисувай нещо, като толкова държиш.Нарисувай нещо, което познаваш.После покажи това нещо на някой друг, и ще видиш, че ще се окаже, че въобще не познаваш нещото, което си нарисувал.
/прочети малкият принц/

Опитай друго.Нарисувай нещо, измислено от теб.Отиди при някой друг и го питай какво си нарисувал.Ще видиш, че ще се окаже, че въобще си си нямал и представа какво си нарисувал.

И престани да говориш глупости.Казах ти - ако имаш смелостта да си любопитен - сам си потърси потвържденията.Ако си интелектуално страхлив - стой си във форума.
Другия човек, който ще попитам също е „извън играта“, извън сътвореното. Всъщност въобще има ли нещо в играта? Аз създавам нещо, някаква форма, а смисълът който всеки докоснал се до творението ми ще му придаде си е в неговото собствено съзнание. Всичко, което създаваме са само форми, а същността им е винаги извън тях, извън формата.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #46 -: Септември 19, 2009, 11:19:58 am »
Такава е Играта ни - субективна, и за това става дума.Нищо, създадено в и от позицията на тази игра не е обективно, защотообективно не съществува в Играта и намирането му е равнозначно на излизане.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #47 -: Септември 21, 2009, 20:24:23 pm »
Значи, при положение, че форума съществува от 4, 5 години, има толкова много теми, коментирали точно тези въпроси. Прераждане, карма, ребъртинг и т.н. За това се е говорило, говорило, много пъти, 
Сега трябва ли хората да се повтарят постоянно и да пишат едно и също при положение, че вече са изказали мнение по една тема? И има теми отворени 2005 година.....
    Прочетох предишната тема прераждане - нито едно смислено изказване! Не се смятайте за велики само защото сте се включили по-рано.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #48 -: Септември 21, 2009, 20:35:08 pm »
В тази се коментира за прераждането и най- вече за "живота след смъртта" http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,7273.0.html

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #49 -: Септември 21, 2009, 23:56:10 pm »


Значи, при положение, че форума съществува от 4, 5 години, има толкова много теми, коментирали точно тези въпроси. Прераждане, карма, ребъртинг и т.н. За това се е говорило, говорило, много пъти, изказвани са какви ли не мнения и позициии, само че никой от новодошлите няма желание да търси информация. Всеки иска да си задава неговите си въпроси, да чака отговорите и после да се учудва колко много се е развила темата.....
За мен е много странно как може просто да влезеш в подобен форум и като 1,2, или 3-ти пост да изпраскаш въпрос и дори да не си направиш труда да потърсиш с търсачката или да прехвърлиш темите, които те интересуват и да видиш, че такава тема вече съществува.
Сега трябва ли хората да се повтарят постоянно и да пишат едно и също при положение, че вече са изказали мнение по една тема? И има теми отворени 2005 година.....
    Спорте защо дублира темата добро и зло? Или ти можеш, а други не?



"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #50 -: Септември 22, 2009, 04:31:22 am »
Чичо Митко, ако сложиш очилата и се върнеш една страница напред или два поуста по -нагоре (пак твоя??), може би ще забележиш, че цитата е на Breath, а не на Спорт-Здраве4.

Въпросът, за новите теми го изяснихме, че има смисъл от тях само ако надграждат старите.
Ако не намираш смислени поустове в предишната тема  сега е момента да напишеш първия.

Очакваме го с интерес.
« Последна редакция: Септември 22, 2009, 10:13:09 am от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #51 -: Септември 22, 2009, 11:09:15 am »
Само че се получава някакъв феномен - дъвчат се стари неща, които отдавна са всеобщо изкоментирани и надградени или разяснени.Задават се въпроси, които отдаван са обсъждани и по тях е постигнат значителен напредък, ако не се е отговорило изцяло.
И въпреки това все се появяват теми, почващи дискусии от нулата, и започват да се повтарят неща, отдавна загърбени като публикувана и обсъдена информация.
И най-интересното е, че страшно голям брой хора сякаш не обръщат абсолютно никакво внимание на идеите, които търяп тразвитие и на информацията, която търпи надграждане, не се замислят върху себе си и сякаш участват във форума заради самоцелното участване, а не за да надграждат себе си!

     Предпочитем да ви наблюдавам как се лъпкате като кутрета, доставя ми удоволствие
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #52 -: Септември 23, 2009, 19:13:42 pm »
Спорт здраве, стана ми интересно какъв е този толкова страшен инструмент за осъзнаване,които ако не използвам ще ме забие така жестоко  :nea:
Всъщност аз не познавам до сега нещо което да е успяло да стори толкова пагубно нещо с психиката ми.И от чисто любопитство ми се иска да го "чуя", а дали ще го използвам,зависи от това дали ще ми се стори удачно за мен като инструмент а не от това дали имам воля,упоритост и прочие.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #53 -: Септември 23, 2009, 19:17:50 pm »
В тази се коментира за прераждането и най- вече за "живота след смъртта" http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,7273.0.html
Прекрасно, защото ще трябва да прочетем всички теми във форума,тъй като на тази заглавието по нищо не предполага че вътре се говори за прераждане и живота след смъртта.А и всъщност аз въобще не желая да обсъждам живота след смъртта,а дали ви минава мисълта за това че не искате повече да се прераждате.Но явно и на 4 страница това все още не е ясно.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #54 -: Септември 23, 2009, 20:29:05 pm »
Спорт здраве, стана ми интересно какъв е този толкова страшен инструмент за осъзнаване,които ако не използвам ще ме забие така жестоко  :nea:
Всъщност аз не познавам до сега нещо което да е успяло да стори толкова пагубно нещо с психиката ми.И от чисто любопитство ми се иска да го "чуя", а дали ще го използвам,зависи от това дали ще ми се стори удачно за мен като инструмент а не от това дали имам воля,упоритост и прочие.

Именно там е работата - техниката е обвита в "интелектуална рационализация" и никога няма да ти се хареса, преди да я направиш. И винаги ще има интелектуално И емоционално отблъскване от нея, тъй като същността й е отвъд менталното и емоционалното.
Само че винаги, непосредствено след нея, ще осъзнаваш колко много си спечелила.Въпреки това, преди нея ще преодоляваш емоционални и интелектуални бариери, тъй като така е програмиран начинът на мислене на всеки един от нас, това е изначална, първична програма.

А техниката си заслужава, дотолкова, че предпочитам да я спестя, защото съм напълно убеден, че предаването й през форум в никакъв случай не може да събори интелектуално-емоционалната бариера.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #55 -: Септември 23, 2009, 21:21:49 pm »
  Привет,
  Еses, въпроса ти е с изключително практическа насоченост, затова ще е необходимо да си отговори всеки - дали може да живее за другите или не? При този въпрос не може да се скриеш задад теоретични постановки и словесно жонглиране, а повечето пишешти тук непрекъснато правят точно това. Така, че питай всеки директно. Аз ти оговарям директно: Понеже смятам, че смисъла на живота ми е да живея за другите, а и това ми харесва сигурен съм, ще пожелавам да се прераждам винаги!! Обаче, за да имам правото да решавам съзнанието ми трябва да е достигнало до определено ниво, а това каква е степента ми на развитие го решават други. Когато попитах какво е нивото ми отговора бе: Когато си дойдеш ще разбереш! С уважение!  
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #56 -: Септември 24, 2009, 09:19:05 am »
  Обаче, за да имам правото да решавам съзнанието ми трябва да е достигнало до определено ниво, а това каква е степента ми на развитие го решават други. Когато попитах какво е нивото ми отговора бе: Когато си дойдеш ще разбереш! С уважение!  
Много добре са ти отговорили, а ти май не си ги разбрал правилно  ;) Не другите определят нивото ти, а ти самият(когато се прибереш вкъщи, разбира се).
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #57 -: Септември 24, 2009, 10:21:21 am »
Цитат
Именно там е работата - техниката е обвита в "интелектуална рационализация" и никога няма да ти се хареса, преди да я направиш. И винаги ще има интелектуално И емоционално отблъскване от нея, тъй като същността й е отвъд менталното и емоционалното.
Само че винаги, непосредствено след нея, ще осъзнаваш колко много си спечелила.Въпреки това, преди нея ще преодоляваш емоционални и интелектуални бариери, тъй като така е програмиран начинът на мислене на всеки един от нас, това е изначална, първична програма.

А техниката си заслужава, дотолкова, че предпочитам да я спестя, защото съм напълно убеден, че предаването й през форум в никакъв случай не може да събори интелектуално-емоционалната бариера.
И тук реши дали нещо ми хареса или не. Ако имаш нещо да споделяш( като по-развит,както вече разбрахме) споделяй, ако не си замълчи. Ако просто си губиш времето в словоразточителство,то поне не губи това на другите, които търсят нещо.
« Последна редакция: Септември 25, 2009, 00:01:30 am от Mirotvorec »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #58 -: Септември 24, 2009, 12:57:42 pm »
Просто направи нещо, което не би направила. Напарви нещо, което да е против интересите ти, само че без подготовка, компромиси или половинчатости.

Например тая вечер излез да спиш някъде в града на открито, или парви каквото щеш, но не се връщай вкъщи.Или не ходи на работа утре, без да предупреждаваш някого и без да си вдигаш телефона, занимавай се с нещо, което ти самата би искала.

Или нещо подобно.Примерно с парите, които имаш, отиди за два-три дена на някаква екскурзия, без багажи и тн и без да пускаш отпуски и простотии и си изключи телефона.


Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #59 -: Септември 24, 2009, 20:31:10 pm »
    Спорте, съветваш я да бъде безотговорна! Много ми е интересто какво ще ти отговори!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27